خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,544
نام
امین
با سلام به همه دوستان
من دو روز پیش مدل سونی زیر رو گرفتم بدون گارانتی
KDl-42W8028B
یه مدل جدید سونی هست که ظاهرا مختص روسیه ساخته شده چون دفترچش روسی هست
رسیور سرخود هم داره که سیگنالهای S2 رو هم میگیره
در کل رسیور بدی نیست و امکانات مناسبی هم داره ولی خب یه مشکل نرم افزاری پیدا کرده

خلاصه قیمتش بدون گارانتی 3.5 درومد البته گرون بهم دادن

خلاصه بعد از یه روز استفاده کنترلش رو تشخیص نمیده و مشکل نرم افزاری داره و بعد از یه دقیقه مدام ریست میشه و با ریست فاکتوری هم یه چند ساعتی فقط درست کار کرد
خواستم از دوستان راهنمایی بگیرم که چکار باید کرد؟
خود فروشنده میگفت با نرم افزار مشکلش حل میشه
خواستم بدونم ایا نباید حداقل برای این محصولات بدون گارانتی حداقل یه مهلت تست 48 ساعته میدادن
چون بعضی فروشگاهها دیدم مهلت تست هم میدن

ضمن اینکه اگر با نرم افزار مشکلش حل بشه در اینده احتمالش هست مجدد این حالت دوباره پیش بیاد؟
خلاصه یه راهنمایی کنید چکار کنم
با تشکر
اپدیت کن شاید درست بشه.

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
2 تا سوال :
1- انجا کسی از دوستان تلویزیون 4K داره ؟
2- شاید سونی 904 سایز 55 بگیرم.
فقط فاصله ام کمه در حدود 90-120 سانت. البته میتونم دورتر هم بشینم. تو این فاصله اذیت میشم ؟

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
2 تا سوال :
فقط فاصله ام کمه در حدود 90-120 سانت. البته میتونم دورتر هم بشینم. تو این فاصله اذیت میشم ؟

فاصلت کمه 2 متر باید داشته باشی حداقل . بازم به کیفیت چیزی که میبینی بستگی داره ولی زیر 2 متر 1080 هم ببینی کیفیت کم میشه . چه برسه به گیم و اون لبه ها بازی ها و کیفیت تکسچرها ...

4k که تلویزیون بخری هیچ محتوایی نیست که بخوای ببینی پس فرقی نمیکنه (4k احتمالا تا 4 سال دیگه استفاده خاصی نداره)

سلام میخواستم بدونم f8000 که سری 8 سامسونگ و محصول 2013 هم هست برای بازی با ps4 خوبه جواب میده یا نه.لطفا راهنمای کنید ممنون

بهترین تی وی گیم سال 2013 از لحاظ کیفیت . upscale تصاویر کیفیت پایینش عالیه . کلا همه چیش best هست . اینپوت لگشم با توجه به کیفیت عالی خوبه به نظر من

2013 Best Gaming TV's

Samsung UN46F8000 Editor's Choice: Quality

Strengths

Best in Class Black Levels, Contrast, and Color
Light Flow-through due to the powerful LED lighting
Standard definition programing looks great
Works well for gaming
Sound Quality is good with enough volume
Improvements to the camera
Voice Control with the remote helps Smart Hub Navigation
Fast navigation in app store
Apps provide a good deal of free content
3D Playback is superb with AutoMotion Plus feature on (Glasses light and comfortable)

Gaming - Top Quality

samsung-f8000-gaming.jpg

Gran Turismo 5 on the PS3 performed well on the F8000

480i and 480p Standard Definition Quality – Best in the Market!

samsung-f8000-standard-definition.jpg
Samsung 46F8000 performed excellently in this often forgotten category. If you watch Netflix streaming videos and normal DVDs you will appreciate the F8000's excellence here. The F8000 brought Kill Bill and Tristan and Isolde DVDs to life. The light throughput from the UN46F8000 really makes the difference to create more color and contrast around and in images. If you want to really make older DVDs come to life and you can handle diminished natural background blur, try the AutoMotion Plus feature on the Smooth setting rather than our normal recommended Off position.

سلام .من یه LED xvision 48 دارم مشکلی برای بازی کردن ندارم؟

معمولیه چیز خاصی نداره . بستگی به انتظارات خودت داره

آخرین ویرایش:

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
2 تا سوال :
1.ایشون دارن rznrz06
2.برای سایز 55اینچ به بالا 4k پیشنهاد میشه مخصوصا با اون فاصله ای که شما اشاره کردی.

rznrz06

کاربر سایت
Sep 14, 2012
726
نام
REZA
2 تا سوال :

درود
عزيز اگه پولشو دارى حتماً 4K بگير. واقعاً مطمئن باش بعد از خريدش ما رو دعا ميكنى. اتفاقاً 4K TV ها چون سيستم ارتقاء كيفيت دارن FULL HD رو خيلى با كيفيت بالاتر نشون ميدن.ارزونترين 4K مدل SONY 55X8504A هست با قيمت 10500تومن
البته بزودى مدلهاى ارزونتر و حتى 49 اينچ هم وارد ايران ميشه.

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
از دوستان ممنونم.
تو این پست هم در مورد 4K توضیح میدم هم فرق سامسونگ سری 8000 و سونی سری 900.

الان 2 روزه که 24 ساعته دارم هی میگردم دنبال مطالب 4K .

20 گیگ هم پروندم.

4K رو برا PC میخوام بگیرم.

منتها یه ایراد خیلی خیلی خیلی بزرگ داره.

تو حالت 4K فقط و فقط 30hz هست.

یعنی اینهمه خودمونو کشتیم برای fps پررررر.....

واسه همین به درد PC نمیخوره.

باید صبر کنیم hdmi 2.0 بیاد بعد اون شاید بشه یه کاریش کرد.

برا مدیاهای دیگه هم که 1080p هستن باز مناسب نیست.

علتش اینه که tv اون تصاویر رو upscale میکنه تا بتونه 4k پخششون کنه.

این کار 2 تا ایراد داره. یکی اینکه input lag رو افزایش میده یکی هم اینکه تو تصاویر سریع وشاید تمامی تصاویر از sharpness تصویر کم میکنه و یه حالت blurry میده به تصویر.

شما فکر کنین تو یه تلویزیون 1080p فایل 576p اجرا میکنین. دقیقا همین مشکل تو 4k هم هستش.

سایت cnet که یکی از معروفترین سایتها برای ریویوی tv ها هست حداقل چون اکثرشون رو تست میکنه معتقده که هنوز وقت مناسبی برای 4K نیست به دلایل زیر :

مدیای درست درمونی براش نیست.

hdmi 2.0 تازه معرفی شده و هنوز کلی گلیچ داره و تازه source هم نداره.

DP نداره پس بیشترین گروه کاربران یعنی گیمرا رو هم از دست میده.

تو مقایسه Side by Side کنار یه تلویزیون 1080 با تصویر یکسان از رقیبش عقب میمونه.

توی کانال چوپوق هم یوزرها دائم دارن این مطلبو میگن که تماشای 1080 تو اکثر مواقع لذتش کمتر از تلویزیون با رزولوشن native هستش.

واسه همین هرکی که 4K خریده مبارکش باشه. نوش جونش.

ولی اگه به فکر خرید 4K هستین کاملا بیخیالش بشین.

حداقل باید 1 سال دیگه صبر کرد.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

در مورد تلویزیون سامی و سونی هم باید عرض کنم که :

من خودم هم es8880 دارم و هم f8880.

w904 رو هم یه هفته تست کردم تو مغازه دوستم.

تمام ریویوهای نت رو هم نشستم دیدم و خوندم.

انصافا هر 2 تا تلویزیون 2013 به قول اونوریا identical هستن.

تصاویر هر 2 تا شون بهترین هستش.

من فقط فرق ها رو میگم.

تلویزیون سامسونگ تقریبا تمام فرمت فایل ها رو پخش میکنه ولی با سونی به مشکل خوردم. علتش رو هم نفهمیدم.

یهو نصف بیشتر عکسهام رو پخش نکرد. lg هم درست همینطور بود.

تو ویدیوها هم همین مشکل بود.

اگه با منوهای فسمت تصویر تلویزیونتون ور رفته باشین میدونین که ما 2 تا حالت تصویر warm و cool داریم.

تو حالت warm رنگ قرمز تصویر بیشتر به چشم میاد و سفید به قرمز میزنه.

تو حالت cool رنگ آبی تصویر بیشتره و سفید به نیلی میزنه.

سونی تصویر warm داره و سامسونگ تصویر cool.

این مسئله سلیقه ای هست.

من خودم تصویر cool رو دوست دارم.

مقایسه side by side این 2 تا تو کانال چوپوق هست.

یه مورد دیگه ای هم که متوجه شدم سامسونگ رنگها رو با اغراق بیشتری نسبت به سونی نشون میده.

این مورد شاید برا ویدیو گیمها خوب باشه ولی یکم تصاویر رو به اصطلاح washed out میکنه.

باز در این مورد یه ویدیو تو کانال هست که البته اونم بیطرف نیست.

فقط یه مورد که هست input lag سونی رو کاغذ خیلی کمتر از سامسونگ هست گه باید بگم من متوجه نشدم.

باز اگه سوالی بود در خدمتم.

rznrz06

کاربر سایت
Sep 14, 2012
726
نام
REZA
درود على آقا
شما دو روزه ميگردى بابت 4K . بنده بيش از 10 ماهه مدل 55X9004A 4K رو دارم. و از اواخر 91 به بعد دنبال اين دستگاه بودم.
اگه براى PC ميخوايى PC ارزش 4K رو نداره.(تجربه 10 ماهه منه)
تو حالت 4K موقعى رو 30hz هست كه شما محتواى 4K ببينى. اونم تو مدل سرى X9004A ولى مدل مشابه اين كه تو USA با نام X900A هستش با آپديت 4.101AAA كه اوايل دى ماه گذشته براى USA ارائه شد توانست اين مدل رو از USB2 به USB3. و از 4K 30hz به 4K 60hz و از HDMI 1.4 به HDMI 2.0 تبديل كنه. ولى متاسفانه هنوز مدل آسياى پاسفيك كه X9004A باشه آپديت ارتقاء ارائه نشده. بازى 4K نداريم كه بخواين فريم بالا باشه.
در ضمن HDMI 2.0 هم بيش از 3 ماهه اومده ولى ايران نيومده. من خودم اين مدل رو از آمازون سفارش دادم.
http://www.amazon.com/gp/aw/d/B00GETD8DW/ref=pd_aw_sbs_2?pi=SL500_SS115#top
براى 1080P هم 120hz واقعى و 960hz مجازى هست. حالا ببين چه بلايى سر FULL HD مياره. در ضمن 960hz مجازى در 4K هم كاربرد داره.اينپوت لگ اين TV تو حالت معمولى 40ms هست.كه تو بازى پايينتر هم مياد، تا حالا مشكلى از اين TV تو 10 ماه نديدم.
حالت بازى رو خودش اتوماتيك تنظيم ميكنه.و كيفيت فوق العاده ميره بالا.
مديا درست و درمون هم داره. دستگاه FMP-X1 كه براى دانلود و استريم فيلم و سريال و كليپ 4K.براى اروپا هم با نام FMP-X10 تا ماه بعد مياد.
البته من FMP-X1 رو از سايت آمازون خريدم ولى بايد اكتيو شه كه الان يك هفته هست نتونستم اكتيوش كنم.(مخصوص USA )
البته قبلاً SONY اعلام كرده بود كه در آينده آپديتى براى PS4 ارائه ميشود كه PS4 رو از HDMI 1.4 به HDMI 2.0 و توانايى دانلود فيلم و سريال 4K از PSN و پخش ديسكهاى آينده تا نيم ترابايت ( آرشيوال ديسك) براى ذخيره فيلمهاى 4K زيپ نشده تا 500 گيگ.
اكثر كسايى كه با 4K مشكل دارن مدل LG هست كه اينپوت لگ 84ms داره.
در ضمن سرى X9B 2014 هم USB3 و هم 4K 60hz و هم HDMI 2.0 هست.

عزيز اينهايى كه گفتم تجربه نزديك به دو سال تئورى و اينترنتى و 10 ماه تجربى.

آخرین ویرایش:

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
از دوستان ممنونم.
تو این پست هم در مورد 4K توضیح میدم هم فرق سامسونگ سری 8000 و سونی سری 900.

الان 2 روزه که 24 ساعته دارم هی میگردم دنبال مطالب 4K .

20 گیگ هم پروندم.

4K رو برا PC میخوام بگیرم.

منتها یه ایراد خیلی خیلی خیلی بزرگ داره.

تو حالت 4K فقط و فقط 30hz هست.

یعنی اینهمه خودمونو کشتیم برای fps پررررر.....

واسه همین به درد PC نمیخوره.

باید صبر کنیم hdmi 2.0 بیاد بعد اون شاید بشه یه کاریش کرد.

برا مدیاهای دیگه هم که 1080p هستن باز مناسب نیست.

علتش اینه که tv اون تصاویر رو upscale میکنه تا بتونه 4k پخششون کنه.

این کار 2 تا ایراد داره. یکی اینکه input lag رو افزایش میده یکی هم اینکه تو تصاویر سریع وشاید تمامی تصاویر از sharpness تصویر کم میکنه و یه حالت blurry میده به تصویر.

شما فکر کنین تو یه تلویزیون 1080p فایل 576p اجرا میکنین. دقیقا همین مشکل تو 4k هم هستش.

سایت cnet که یکی از معروفترین سایتها برای ریویوی tv ها هست حداقل چون اکثرشون رو تست میکنه معتقده که هنوز وقت مناسبی برای 4K نیست به دلایل زیر :

مدیای درست درمونی براش نیست.

hdmi 2.0 تازه معرفی شده و هنوز کلی گلیچ داره و تازه source هم نداره.

DP نداره پس بیشترین گروه کاربران یعنی گیمرا رو هم از دست میده.

تو مقایسه Side by Side کنار یه تلویزیون 1080 با تصویر یکسان از رقیبش عقب میمونه.

توی کانال چوپوق هم یوزرها دائم دارن این مطلبو میگن که تماشای 1080 تو اکثر مواقع لذتش کمتر از تلویزیون با رزولوشن native هستش.

واسه همین هرکی که 4K خریده مبارکش باشه. نوش جونش.

ولی اگه به فکر خرید 4K هستین کاملا بیخیالش بشین.

حداقل باید 1 سال دیگه صبر کرد.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

در مورد تلویزیون سامی و سونی هم باید عرض کنم که :

من خودم هم es8880 دارم و هم f8880.

w904 رو هم یه هفته تست کردم تو مغازه دوستم.

تمام ریویوهای نت رو هم نشستم دیدم و خوندم.

انصافا هر 2 تا تلویزیون 2013 به قول اونوریا identical هستن.

تصاویر هر 2 تا شون بهترین هستش.

من فقط فرق ها رو میگم.

تلویزیون سامسونگ تقریبا تمام فرمت فایل ها رو پخش میکنه ولی با سونی به مشکل خوردم. علتش رو هم نفهمیدم.

یهو نصف بیشتر عکسهام رو پخش نکرد. lg هم درست همینطور بود.

تو ویدیوها هم همین مشکل بود.

اگه با منوهای فسمت تصویر تلویزیونتون ور رفته باشین میدونین که ما 2 تا حالت تصویر warm و cool داریم.

تو حالت warm رنگ قرمز تصویر بیشتر به چشم میاد و سفید به قرمز میزنه.

تو حالت cool رنگ آبی تصویر بیشتره و سفید به نیلی میزنه.

سونی تصویر warm داره و سامسونگ تصویر cool.

این مسئله سلیقه ای هست.

من خودم تصویر cool رو دوست دارم.

مقایسه side by side این 2 تا تو کانال چوپوق هست.

یه مورد دیگه ای هم که متوجه شدم سامسونگ رنگها رو با اغراق بیشتری نسبت به سونی نشون میده.

این مورد شاید برا ویدیو گیمها خوب باشه ولی یکم تصاویر رو به اصطلاح washed out میکنه.

باز در این مورد یه ویدیو تو کانال هست که البته اونم بیطرف نیست.

فقط یه مورد که هست input lag سونی رو کاغذ خیلی کمتر از سامسونگ هست گه باید بگم من متوجه نشدم.

باز اگه سوالی بود در خدمتم.

خودت دیگه تهشو دراوردی:d

دقیقا اگه بزاری رو 1080 کیفیت رزولیشن به پای native تی وی های 1080 نمیرسه و اگه بزاری رو 4k upscale میشه

حرفات درسته اما یه چیز بگم 30 هرتز بودن روی 4k اصلا مشکلی نیست که روش زوم کردی چون تمام تی وی های 4k سامسونگ ال جی سونی از لحاظ سخت افزاری هیچ کمبودی ندارن و فقط یه اپدیت فریمور میخوان که روش نصب کنی تا hdmi 2.0 ساپورت بکنن .
tv های ساخت 2014 هم که همشون hdmi 2.0 ساپورت میکنن بدون اپدیت

برای مثال این مدل x8504a سونی که الان تو یاران قیمتشم 10.5 تومن هستش سونی تو سایتش اینجوری توضیح داده در موردش

HDMI2.0 Upgradable:The “4K*1 LED TV 65” and 55” X8504A/8500A series will gain the ability to support HDMI Specification Version 2.0 to accommodate 4K/60p *3 content via an internet firmware upgrade through the TV, from the end of 2013.”

===============

اما در مورد بقیه موارد منم با نظرت موافقم که الان موقع خرید 4k نیستش . oled و 4k باید با هم به تولید انبوه و قیمت ارزون برسن تازه بشه تفاوت رو حس کرد و فیلم ها با این رزولیشنم بیاد. بازی هم که تا 4 سال دیگه سخت افزار مناسبش میاد که بتونه رندر بکنه

Last edited by a moderator:

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
درود على آقا
شما دو روزه ميگردى بابت 4K . بنده بيش از 10 ماهه مدل 55X9004A 4K رو دارم. و از اواخر 91 به بعد دنبال اين دستگاه بودم.
اگه براى PC ميخوايى PC ارزش 4K رو نداره.(تجربه 10 ماهه منه)
تو حالت 4K موقعى رو 30hz هست كه شما محتواى 4K ببينى. اونم تو مدل سرى X9004A ولى مدل مشابه اين كه تو USA با نام X900A هستش با آپديت 4.101AAA كه اوايل دى ماه گذشته براى USA ارائه شد توانست اين مدل رو از USB2 به USB3. و از 4K 30hz به 4K 60hz و از HDMI 1.4 به HDMI 2.0 تبديل كنه. ولى متاسفانه هنوز مدل آسياى پاسفيك كه X9004A باشه آپديت ارتقاء ارائه نشده. بازى 4K نداريم كه بخواين فريم بالا باشه.
در ضمن HDMI 2.0 هم بيش از 3 ماهه اومده ولى ايران نيومده. من خودم اين مدل رو از آمازون سفارش دادم.
NEW 2.0 HDMI - Super Speed [18Gbps] HDMI M/M Cable 6FT/1.8M - 4 Pack Gold for 3D 4K PC, PS3, XBOX, Mobile Devices:Amazon:Electronics
براى 1080P هم 120hz واقعى و 960hz مجازى هست. حالا ببين چه بلايى سر FULL HD مياره. در ضمن 960hz مجازى در 4K هم كاربرد داره.اينپوت لگ اين TV تو حالت معمولى 40ms هست.كه تو بازى پايينتر هم مياد، تا حالا مشكلى از اين TV تو 10 ماه نديدم.
حالت بازى رو خودش اتوماتيك تنظيم ميكنه.و كيفيت فوق العاده ميره بالا.
مديا درست و درمون هم داره. دستگاه FMP-X1 كه براى دانلود و استريم فيلم و سريال و كليپ 4K.براى اروپا هم با نام FMP-X10 تا ماه بعد مياد.
البته من FMP-X1 رو از سايت آمازون خريدم ولى بايد اكتيو شه كه الان يك هفته هست نتونستم اكتيوش كنم.(مخصوص USA )
البته قبلاً SONY اعلام كرده بود كه در آينده آپديتى براى PS4 ارائه ميشود كه PS4 رو از HDMI 1.4 به HDMI 2.0 و توانايى دانلود فيلم و سريال 4K از PSN و پخش ديسكهاى آينده تا نيم ترابايت ( آرشيوال ديسك) براى ذخيره فيلمهاى 4K زيپ نشده تا 500 گيگ.
اكثر كسايى كه با 4K مشكل دارن مدل LG هست كه اينپوت لگ 84ms داره.
در ضمن سرى X9B 2014 هم USB3 و هم 4K 60hz و هم HDMI 2.0 هست.

عزيز اينهايى كه گفتم تجربه نزديك به دو سال تئورى و اينترنتى و 10 ماه تجربى.

سلام عزیز.

اولا ممنونم که وقت گذاشتی و با حوصله اونم با گوشی مطالب رو نوشتی.

قصد جسارت نداشتم.

اگه دقت کنین نوشتم 2 روزه که 24 ساعته دارم تحقیق میکنم.

تقریبا تمام کارام رو گذاشتم زمین تا این مورد رو بررسی کنم.

نه که تا همین دیروز نمیدونستم 4K چی هستش.

راستش من سفارش 55x9004 رو دادم.

اونم بدون تحقیق کامل و فقط طبق نظرات موافق.

ولی از شانس من شرکت فعلا فروش نداره.

واسه همین و به توصیه یکی از دوستان که گویا سامسونگ 85 رو از نزدیک دیده و باهاش به مشکل خورده بود ، من تصمیم گرفتم یکم بیشتر دقیق بشم.

اینو با جرات میگم که سایتی نمونده که نخوندم و ویدیویی نبوده که ندیدم.

دونه دونه بر اساس نوشته های شما پیش میرم.

اتفاقا من مخالفم.

PC تنها وسیله ای هستش که 4K رو لازم کرد.

PC از چند سال پیش نشون داد که FHD پایان قصه نیست.

hdmi 1.4 فقط میتونه 30hz رو پوشش بده.

hdmi 2.0 میتونه 4k رو 60hz ساپورت کنه.

خوب من هم 4k رو میگیرم که باهاش بشینم 4k ببینم.

ولی نمی تونم refresh rate کمتر از 60 رو تحمل کنم که مال 15 سال پیشه.

سونی تنها شرکتی هستش که ادعا کرده با آپدیت نرم افزاری میخواد hdmi 1.4 رو به hdmi 2.0 تبدیل کنه.

سامسونگ قراره با کیت این کار رو انجامش بده.

اگه قرار بر نرم افزاری بودن باشه amd و nvidia هم با یه آپدیت بایوس این کار رو میکردن.

ولی اینی که میفرمایین usb 2.0 رو به usb 3.0 تبدیل کرده من در عجبم.

چون این 2 تا از لحاظ سخت افزاری با هم فرق دارن.

در ضمن گیریم tv با آپدیت مشکلش حل شد که باز شک دارم.

شما کدوم دستگاهی رو سراغ داری که فراگیر شده باشه و hdmi 2.0 داشته باشه ؟

دیگه فراگیر تر از PC نداریم که.

اونم تا امروز که نداشته.

در مورد گیم هم که میفرمایین 4k با فریم بالا نداریم پس اینهمه هزینه برای SLI برای چی هستش ؟ (البته مربوط به کنسول نمیشد این قسمت )

در مورد کابل هم که خریداری کردین کاش دست نگه میداشتین.

چون طبق نظر سایت hdmi.org همون کابلهای 1.4 از پس تصاویر 4k برمیان و هیچ فرقی بین کابل 1.4 و 2.0 نیست فقط و فقط برای سودجویی فروشنده ها هست این کار.

حتی درگاه hdmi هم تغییری نکرده ولی باز دلیل نمیشه که با یه آپدیت نرم افزاری بخوان این مسئله رو حل کنن.

اگر هم با آپدیت نرم افزاری حل کنن فقط اسمش رو عوض کردن.

این عین نوشته دوست من تو فروم اورکلاکینگ هیروز هست.

با اپدیت فریمور ایا میشه از تمام مزایای hdmi2
مانند انتقال صوت 32 کاناله بدون فشرده سازی
پشتیبانی از فرمت dolby atome با 64 کانال
عمق رنگ 10 و 12 بیت در وضوح 4k با فریم 60 پشتیبانی کرد
هر چند از نظر سایز و شکل تفاوتی وجود نداره بین 1.4 و 2 ولی ایا امکان پذیر هست. الان برندی مانند سامسونگ با کیت ارتقاء سخت افزاری از hdmi2 پشتیبانی میکنه

در مورد hz تلویزیون همیشه باید به دنبال هرتز واقعی بود نه اون عدد مجازی.

بله هرتز خیلی خوبی داره ولی فقط 1080.

ما این تلویزیون رو برا 1080 نمیگیریم.

شما یوتوب رو بگرد ببین چند درصد ویدیوهاش 4k هستن ؟

یوتوب تو 1080 اش مونده.

وقتی میگم مدیای درست درمونی براش نیست ، نه که اصلا نباشه .

تک و توک هست فعلا.

البته قرار نیست اینجوری بمونه.

کانال های خصوصی و سرورهای private و psn هم عمومیت ندارن.

در ضمن فراموش نکنیم که ما تو ایران زندگی میکنیم. شما رو نمیدونم.

با این وضع نت و قیمتها و سرعت اینترنت ما تو دانلود divx اش موندیم . دیگه 4K رو خدا داند.

در مورد ps4 هم باز میگم فقط سونی هستش که ادعا میکنه با آپدیت نرم افزاری 1.4 رو به 2.0 تبدیل میکنه.

الان کارت R9-295X2 هم hdmi 2.0 نداره. دیگه این که میتونست داشته باشه. یا حداقل میگفتن با آپدیت بایوس امکانش هست.

البته هیچ چیز غیر ممکن نیست ولی تا امروز که خبر خوبی در این مورد نیومده.

من اصلا صحبتی از lg نمی کنم چون هیچ چی در موردش نمیدونم.

ممنونم که نظرات و تجربیات خودتون رو شریک شدین . هدف فروم هم همینه تا هرکی بتونه تصمیم درست رو بر اساس دانش خودش بگیره.

- - -ویرایش - - -

خودت دیگه تهشو دراوردی:d

دقیقا اگه بزاری رو 1080 کیفیت رزولیشن به پای native تی وی های 1080 نمیرسه و اگه بزاری رو 4k upscale میشه

حرفات درسته اما یه چیز بگم 30 هرتز بودن روی 4k اصلا مشکلی نیست که روش زوم کردی چون تمام تی وی های 4k سامسونگ ال جی سونی از لحاظ سخت افزاری هیچ کمبودی ندارن و فقط یه اپدیت فریمور میخوان که روش نصب کنی تا hdmi 2.0 ساپورت بکنن .
tv های ساخت 2014 هم که همشون hdmi 2.0 ساپورت میکنن بدون اپدیت

برای مثال این مدل x8504a سونی که الان تو یاران قیمتشم 10.5 تومن هستش سونی تو سایتش اینجوری توضیح داده در موردش

HDMI2.0 Upgradable:The “4K*1 LED TV 65” and 55” X8504A/8500A series will gain the ability to support HDMI Specification Version 2.0 to accommodate 4K/60p *3 content via an internet firmware upgrade through the TV, from the end of 2013.”

===============

اما در مورد بقیه موارد منم با نظرت موافقم که الان موقع خرید 4k نیستش . oled و 4k باید با هم به تولید انبوه و قیمت ارزون برسن تازه بشه تفاوت رو حس کرد و فیلم ها با این رزولیشنم بیاد. بازی هم که تا 4 سال دیگه سخت افزار مناسبش میاد که بتونه رندر بکنه

فقط سونی هستش که ادعای آپدیت رو میکنه.

rznrz06

کاربر سایت
Sep 14, 2012
726
نام
REZA
با درود دوباره
تمامى مدلهاى 55X9004A كه در ايران از دى ماه پارسال بفروش ميرسه اكثراً مونتاژ ايران هست.مخصوصاً همه مدلها با گارانتى بازرگانى ايران.
حالا من نمى دونم شما به كجا سفارش دادين ، چون همه جا دارن.
ببينيد اين مدل از لحاظ سخت افزارى تامين هست ولى از لحاظ نرم افرارى با نرم افزارهاى ضيعفتر ارائه شده مثل PS4 كه از لحاظ سخت افزارى HDMI ورژن 2 نصب شده ولى فعلاً با نرم افزار 1.4 ارائه شده.(دليلش چى هست فقط خود SONY ميدونه)
بعدش شما فيلم FULL HD با فريم 24 ميبينيد . اونوقت اين با فريم 30 بخواد 4K رو نشون بده . ضعيف حساب ميشه.اكثر دوربين هاى 4K فقط با 30 فريم ميتونن فيلمبردارى كنن. بناست جام جهانى هم با 30 فريم با كيفيت 4K توسط SONY پخش بشه.بازى نيست كه حركتهاى خيلى سريع انجام بشه و احتياج به فريم بالا باشه.
همين الان SONY گوشى Z2 با فيلمبردارى 30hz( يعنى هر ثانيه 30 تا عكس 8.5 مگاپيكسلى موقع فيلمبردارى ميندازه و ذخيره ميكنه ) زده كه شاهكاره.(خودم در بدر دنبالشم)
yje7ytas.jpg

SONY XPERIA Z2
البته سامسونگ گفته با كيت بخاطر اين هست كه از لحاظ سخت افزارى TV تأمين نشده (موقع توليد) مانند مدل SONY 84X900A كه يك قطعه كوچك تعويض ميشه.
در ضمن تمامى HDMI 1 ها به پورت HDMI 2 ميخوره.
در رابطه با كابل هم كه خودتون فرمودين HDMI 1.4 تا 30hz رو پخش ميكنه و HDMI 2.0 هست كه ميتونه 60hz رو پخش كنه،پس چرا ميفرمايين فرقى نميكنه؟
در ضمن اون سايت آمازون كابل رو كه گذاشتم برين ببينيد سرعت كابل HDMI 2.0 حداقل 18 گيگابيت هست كه دو برابر 1.4 هست. و ميتونه تا 32 كاناله رفت و برگشت صدا رو پخش كنه.(گر صبر كنى ز SONY كارهاى وحشتناكترى رو در آينده خواهيد ديد)
هرتز مجازى اون هرتز واقعى رو ميگيره و به تعداد بيشترى پخش ميكنه تا تصوير نرمتر و لطيفتر ديده شه.
يوتوب بايد هم تو 4K در جا بزنه. چون 4K از لحاظ حجم وحشتناكه.
هر فيلم بصورت زيپ شده بطور متوسط 38 گيگ هست، و زيپ نشده بالاى 200 گيگ.
اوائل 2015 ري سي ورهاى 4K از راه ميرسن.همين الان 4~ 10 كانال داره 4K پخش ميشه.(40 مگابيت در ثانيه)اگه با ري سي ورهاى FULL HD بخوايين ببينيد يك كانال رو تو 4 تا كانال 1080P پخش ميكنه.
ادعاى آپديت SONY بخاطر ساپورت سخت افزارى قبليش هست.(با اَجّى مَجّى لا تَرَجى كه USB2 تبديل به USB3 نميشه كه!)
در ضمن همين الانش شارپ 8K TV هم زده.و همه كارشناس ها معتقدند كه عمر 4K كم خواهد بود و سريعتر TV هاى 8K جايگزين خواهند شد.

در هر حال موفق باشين.
FMP-X1
gade4uha.jpg

FMP-X5
7usu8umu.jpg

بزودى در اروپا ارائه ميشه.(قابليت پخش 4K از NETFLIX هم هست)شبيه PS4 هم زده.
اينم FMP-X1 من هست.
ajevuruh.jpg

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر