خداحافظی با اینترنت حجمی یا سلام به محدودیت های جدید

از اجرای این طرح راضی بودین یا نه ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    380

Sam Drake

Shook Ones
Gold User
Dec 24, 2010
557
نام
Ahmadreza
فکر کنم مساله پینگ، افت سرعت یا هر مشکل دیگه ای فقط به یک ISP خلاصه نمیشه و به نقاط مختلف هم بستگی داره. الان داشتم صفحه پیشگامان رو میدیدم کاربران زیادی داشتن از افت سرعت نسبتاً شدید و بالا رفتن پینگ انتقاد میکردن و بعضی ها هم میگن تمدید نمیکنن و اینکه فقط توی بعضی مناطق جواب میده. همین صحبت هارو توی صفحه های شاتل یا پارس آنلاین، آسیاتک و فن آوا هم دیدم.

دوستان قبل از اینکه سرویس های فعلیتون (هر ISP که هست) رو فسخ کنید قبلش یه بررسی کنید که کدوم سرویس دهنده توی منطقه تون بهتره. برای اینکار میتونید با خود سرویس دهنده تماس بگیرید ولی بهترین کار اینه ببینید نظر بقیه کاربرای اون سرویس دهنده مد نظرتون که توی اون منطقه که شما زندگی میکنید هستن چیه. در کل الکی اقدام نکنید که هم پولتون بسوزه هم کلی وقتتون رو برای تغییر سرویس دهنده هدر بدید.

Blood Brothers

کاربر سایت
Sep 7, 2012
1,526
نام
Iman
سلام
توی این طرح ها وقتی مدت زمانش (مثلا 1 ماه) تموم شده ولی مثلا 20 گیگ از حجمتون باقی مونده باشه، اون حجم باقی مونده میره اضافه میشه به ماه بعدش که تمدید میکنی یا کلا از بین میره دیگه؟

Nima84

کاربر سایت
Jan 27, 2018
19
من امروز برای تخلیه خطم رفتم مخابرات تا بتونم از شرکت دیگه ای سرویس بگیرم. بهشون اطلاع دادم که بعد از تخلیه بزارن خطم مسی بمونه ولی در کمال تعجب تهدیدم کردن که اگر تخلیه کنی خطت رو فیبر نوری می کنیم و نمیتونی از هیچ شرکت دیگه ای سرویس بگیری. هر چقدر هم اعتراض کردم گفتن دست ما نیست از بالا به ما اینجوری گفتن. کارشون به جایی رسیده که با کمال وقاحت میخوان مشتریاشون رو با زور و تهدید نگه دارن. دوستان راه حل چیه؟ چه کاری میتونم بکنم؟ و این که اصولا تبدیل خط مسی به فیبر نوری در عرض چند ساعت و یا چند روز امکان پذیر هست؟ ممکنه فقط تهدید تو خالی باشه؟

آخرین ویرایش:

solid_hooman

کاربر سایت
Nov 2, 2006
601
نام
Hoomaan
امروز زنگ زده میگه مرکز مخابراتیتون مشکل داره و فعلا در حال رفعش هستیم ولی معلوم نیست شاید چند روز طول بکشه شاید چند ماه :| شانس ندارم کلا. پینگش هم برام اصلا جالب نیست دو سه ماه دیگه همون پارس آنلاین رو میگیرم.

سلام. منم دقیقا مشکل شما رو داشتم و دقیقا همین حرفا رو به من هم زدن من برای دفتر کار از فن آوا گرفتم 16 مگ که 2 هفته واقعا سرعت ،پینگ و کیفیت عالی بود ضمن اینکه روز اول هم گفتن خط شما 8 مگ کشش داره و سرعت دانلود من هم 1 مگ بود. بعد از 2 هفته سرعت نهایت میرسید به 200 یعنی تو بهترین حالت. وگرنه بین 60 تا 70 بود کلا خیلی هم تماس گرفتم با پشتیبانی آخر سر یکی زنگ زد گفت مشکل از سمت ما هست با مرکز مخابرتی شما و معلوم نیست کی درست بشه شاید تا چند ماه طول بکشه اگر میخواین برین سرویس رو با سرعت 2 مگ بگیرین :| من که دعوام شد باهاشون آخر سر هم مثل اینترنت خونه رفتم داتک گرفتم واسه شرکت و فعلا راضی هستم.
راستی منطقه مخابراتی ما قدوسی هست اگه شما هم اینجا هستی شاید تا حدودی بشه حرفشون رو باور کرد ولی اگر جای دیگه هستی احتمالا دارن دروغ میگن و مشکل از جای دیگه س

• Like
Reactions: lich-king

MO021

کاربر سایت
May 23, 2013
470
نام
Morteza
دوستان خط خونمون تا 4 مگ بیشتر نمیکشه.
سر خط هم وصل کردم نهایتش همون 4 مگ بود. از طرف شاتل هم کارشناس اومد و تایید کردن بیشتر نمیکشه
راهی هست بتونم این مشکل رو برطرف کنم من سرویس 8 مگ احتیاج دارم
باید سیم کشی از بیرون عوض بشه؟ جایی هست این کار رو بکنن؟ برم مخابرات بگم درستش میکنن؟

Sent from my SM-G800H using Tapatalk

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
من امروز برای تخلیه خطم رفتم مخابرات تا بتونم از شرکت دیگه ای سرویس بگیرم. بهشون اطلاع دادم که بعد از تخلیه بزارن خطم مسی بمونه ولی در کمال تعجب تهدیدم کردن که اگر تخلیه کنی خطت رو فیبر نوری می کنیم و نمیتونی از هیچ شرکت دیگه ای سرویس بگیری. هر چقدر هم اعتراض کردم گفتن دست ما نیست از بالا به ما اینجوری گفتن. کارشون به جایی رسیده که با کمال وقاحت میخوان مشتریاشون رو با زور و تهدید نگه دارن. دوستان راه حل چیه؟ چه کاری میتونم بکنم؟ و این که اصولا تبدیل خط مسی به فیبر نوری در عرض چند ساعت و یا چند روز امکان پذیر هست و ممکنه فقط تهدید تو خالی باشه؟

تهدید توخالی نیست و اگر بخوان این کارو میکنند . برای خود من که 2 تا اینترنت دارم روی 2 تا خط مجزا دارم ، یکیش که از مخابرات بود یک شبه شد فیبر نوری و سرعت 4مگ نهایت نمیکشید ولی الان تا 24 مگ میکشه اما میگه فقط از خود ما باید بگیری . خط دیگر که از پارس بود همون مسی موند و 3مگ به زور میکشه با اینکه سیم کشی هم عوض کردم ، ولی میدونم اگر پارس رو تخلیه کنم میشه فیبر . چون کارشناس مخابرات برای تانوما اومده بود ساختمان ما و میگفت کسایی که adsl از جاهای دیگه دارند ، تخلیه کنند از ما بگیرند مشکل خط و نویزشون رو کامل حل میکنیم که این کار هم فقط با تبدیل به فیبر نوری شدن امکان پذیره . البته میتونید شکایت کنید به 195 ، افرادی بودند که با شکایت به 195 از فیبر دوباره تبدیل شدند به مسی .

دوستان خط خونمون تا 4 مگ بیشتر نمیکشه.
سر خط هم وصل کردم نهایتش همون 4 مگ بود. از طرف شاتل هم کارشناس اومد و تایید کردن بیشتر نمیکشه
راهی هست بتونم این مشکل رو برطرف کنم من سرویس 8 مگ احتیاج دارم
باید سیم کشی از بیرون عوض بشه؟ جایی هست این کار رو بکنن؟ برم مخابرات بگم درستش میکنن؟

Sent from my SM-G800H using Tapatalk

مخابرات به احتمال 99% میگه که بیا از خود ما سرویس بگیر خطتو درست میکنیم که اونم باز به احتمال 99% خطت فیبر نوری میشه و فقط از خود مخابرات میتونی سرویس بگیری . اگر فقط سرعت برات مهمه و پینگ و ترافیک برات مهم نیست ، میتونی اینکارو بکنی .

• Like
Reactions: MO021

MO021

کاربر سایت
May 23, 2013
470
نام
Morteza
مخابرات به احتمال 99% میگه که بیا از خود ما سرویس بگیر خطتو درست میکنیم که اونم باز به احتمال 99% خطت فیبر نوری میشه و فقط از خود مخابرات میتونی سرویس بگیری . اگر فقط سرعت برات مهمه و پینگ و ترافیک برات مهم نیست ، میتونی اینکارو بکنی .

اتفاقا هم پینگ و هم حجم برام مهمه و شاتل فعلا تو جفتش برام خوبه ولی دیدم اختلاف 4 مگ و 8 مگ 10 تومنه گفتم اگر راهی داره انجامش بدم تا خطم درست بشه که با این اوصاف باید بیخیالش شد
ممنون از راهنماییتون

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: qozmyox

moxA.J

کاربر سایت
Aug 15, 2012
1,271
نام
Morteza
اگه خطمون فیبر بشه چقد روی نویز تاثیر داره؟ وضعیت خطمون خیلی بده میخوام ببینم ارزش داره برم از مخابرات بگیرم یا نه

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
اگه خطمون فیبر بشه چقد روی نویز تاثیر داره؟ وضعیت خطمون خیلی بده میخوام ببینم ارزش داره برم از مخابرات بگیرم یا نه
برای من 4الی 6 مگ میکشید ( با تعویض سیم کشی داخلی ) ، الان روی فیبر تا 24 مگ هم میکشه

• Like
Reactions: moxA.J

Nima84

کاربر سایت
Jan 27, 2018
19
تهدید توخالی نیست و اگر بخوان این کارو میکنند . برای خود من که 2 تا اینترنت دارم روی 2 تا خط مجزا دارم ، یکیش که از مخابرات بود یک شبه شد فیبر نوری و سرعت 4مگ نهایت نمیکشید ولی الان تا 24 مگ میکشه اما میگه فقط از خود ما باید بگیری . خط دیگر که از پارس بود همون مسی موند و 3مگ به زور میکشه با اینکه سیم کشی هم عوض کردم ، ولی میدونم اگر پارس رو تخلیه کنم میشه فیبر . چون کارشناس مخابرات برای تانوما اومده بود ساختمان ما و میگفت کسایی که adsl از جاهای دیگه دارند ، تخلیه کنند از ما بگیرند مشکل خط و نویزشون رو کامل حل میکنیم که این کار هم فقط با تبدیل به فیبر نوری شدن امکان پذیره . البته میتونید شکایت کنید به 195 ، افرادی بودند که با شکایت به 195 از فیبر دوباره تبدیل شدند به مسی .

خوشبختانه من مشکل نویز ندارم و با همین خط مسی داره تا 16 مگ رو میکشه. مشکل من اینه که برام قابل تحمل نیست وقتی می بینم شرکتی مثل داتک داره با 42 تومن 1100 گیگ (سرعت 8 مگ) اینترنت میده ولی من برای 175 گیگ باید 80 تومن به مخابرات پول زور بدم. این یعنی کلاهبرداری تو روز روشن. الان مخابرات کارش به جایی رسیده که برای حفظ سهم خودش به روش های غیر رقابتی رو آورده. از یه طرف خط ها رو فیبر نوری می کنه و با در دست گرفتن انحصار فیبر نوری شرکت های دیگه رو عملا از رقابت حذف می کنه و از طرف دیگه تو کیفیت اینترنت شرکت های دیگه مشکل ایجاد می کنه تا مشتریاشون رو ناراضی کنه. این کارهایی که مخابرات می کنه بیشتر شبیه یه گروه مافیاییه تا یه شرکت سرویس دهنده اینترنت. باید یه جوری جلوی دزدی های مخابرات گرفته بشه، نباید برای بدست آوردن منافع بیشتر، حقوق مصرف کننده رو زیر پا بذاره. نمیشه که گذاشت هر بلایی که خواست سر ما بیاره.

AM!R HOS3!N

کاربر سایت
May 18, 2010
1,981
نام
Amir Hosein
خوشبختانه من مشکل نویز ندارم و با همین خط مسی داره تا 16 مگ رو میکشه. مشکل من اینه که برام قابل تحمل نیست وقتی می بینم شرکتی مثل داتک داره با 42 تومن 1100 گیگ (سرعت 8 مگ) اینترنت میده ولی من برای 175 گیگ باید 80 تومن به مخابرات پول زور بدم. این یعنی کلاهبرداری تو روز روشن. الان مخابرات کارش به جایی رسیده که برای حفظ سهم خودش به روش های غیر رقابتی رو آورده. از یه طرف خط ها رو فیبر نوری می کنه و با در دست گرفتن انحصار فیبر نوری شرکت های دیگه رو عملا از رقابت حذف می کنه و از طرف دیگه تو کیفیت اینترنت شرکت های دیگه مشکل ایجاد می کنه تا مشتریاشون رو ناراضی کنه. این کارهایی که مخابرات می کنه بیشتر شبیه یه گروه مافیاییه تا یه شرکت سرویس دهنده اینترنت. باید یه جوری جلوی دزدی های مخابرات گرفته بشه، نباید برای بدست آوردن منافع بیشتر، حقوق مصرف کننده رو زیر پا بذاره. نمیشه که گذاشت هر بلایی که خواست سر ما بیاره.
دیگه شما خودت نگاه کن مخابرات دست چه ارگانی بعدش این کاراشون واستون عادی میشه. (3 پا)

GameMasterr

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,205
نام
على
سلام
توی این طرح ها وقتی مدت زمانش (مثلا 1 ماه) تموم شده ولی مثلا 20 گیگ از حجمتون باقی مونده باشه، اون حجم باقی مونده میره اضافه میشه به ماه بعدش که تمدید میکنی یا کلا از بین میره دیگه؟
از بین میره

• Like
Reactions: Blood Brothers

END_BOY

Tonight Is The Night
کاربر سایت
Sep 17, 2006
2,134
نام
یاسر
سلام.
دوستان نصب اینترنت دردسر داره ؟ یا با خوندن یه مطلب تو نت میشه نصب کرد ؟

نه خیلی راحته
الان که تو همه سایتهای فروش اینترنت انلاین ثبت نام میکنن.مراحلشو انجام میدی.بعد از چند روز که خط رانژه شد پیامک میدن که وصل شده بعد میتونی زنگ بزنی شرکت یوزر و پی وی رو بگیری و مودمت رو کانفیگ کنی
کانفینگ مودمم که کاری نداره تو نت توضیحات اکثر مودم ها هست .اگر خودتم انجام ندی میان برات انجام میدن چون پولشو میگیرن :D

• Like
Reactions: Ƥ.s.Y.c.H.o

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر