خداحافظی با اینترنت حجمی یا سلام به محدودیت های جدید

از اجرای این طرح راضی بودین یا نه ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    380

Sam Drake

Shook Ones
Gold User
Dec 24, 2010
557
نام
Ahmadreza
مخابرات اخر کار خودشو کرد و قشنگ تمام تعرفه ها و زیر ساخت های شرکتای دیگه رو بهم زد

متن خبر جدید توی سایت مخابرات تهران که ابلاغ به کل سرویس دهنده های اینترنت هست:

"بر اساس دستورالعمل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نرخ سرعت فروخته شده باید برای ۹۵ درصد زمان تضمین شود و در پنج درصد زمان حداکثر می تواند به میزان پنجاه درصد کاهش یابد .افزایش سرعت بیشتر از میزان فروخته شده از مصادیق برهم زدن فضای رقابتی بوده و ممنوع می باشد .

میزان حجم ترافیک آستانه مصرف منصفانه باید تعیین و بطور شفاف اعلام گردد به طوری که آستانه استفاده منصفانه ترافیک داخل حداقل دو برابر آستانه استفاده منصفانه ترافیک بین الملل باشد .
پس از عبور از آستانه ترافیک ماهانه ، سرویس دهنده می تواند نسبت به کاهش سرعت کاربر تا حداقل سرعت ۱۲۸kbps اقدام نماید و یا آنکه بر اساس اطلاع رسانی قبلی به کاربر و اخذ تاییدیه نسبت به فروش حجم اضافه ترافیک بین الملل و داخلی اقدام نماید. "

حجم های جدید خودشو هم اعلام کرده که همگی 1 به 4 هستن!

:expressionless::expressionless::expressionless:

Attachments

• lxek_1.jpg
    lxek_1.jpg
    117.7 KB · مشاهده: 81
  • Like
Reactions: Sarvior

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
مخابرات اخر کار خودشو کرد و قشنگ تمام تعرفه ها و زیر ساخت های شرکتای دیگه رو بهم زد

"بر اساس دستورالعمل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نرخ سرعت فروخته شده باید برای ۹۵ درصد زمان تضمین شود و در پنج درصد زمان حداکثر می تواند به میزان پنجاه درصد کاهش یابد .افزایش سرعت بیشتر از میزان فروخته شده از مصادیق برهم زدن فضای رقابتی بوده و ممنوع می باشد .

میزان حجم ترافیک آستانه مصرف منصفانه باید تعیین و بطور شفاف اعلام گردد به طوری که آستانه استفاده منصفانه ترافیک داخل حداقل دو برابر آستانه استفاده منصفانه ترافیک بین الملل باشد .
پس از عبور از آستانه ترافیک ماهانه ، سرویس دهنده می تواند نسبت به کاهش سرعت کاربر تا حداقل سرعت ۱۲۸kbps اقدام نماید و یا آنکه بر اساس اطلاع رسانی قبلی به کاربر و اخذ تاییدیه نسبت به فروش حجم اضافه ترافیک بین الملل و داخلی اقدام نماید. "

خب این متن کجا تعرفه و زیر ساخت شرکت های دیگه رو به هم زده ؟! متن همون مصوبه 2 ماه پیش هست

• Like
Reactions: rahyarpaul

King-1

کاربر سایت
Apr 2, 2007
723
نام
vahid

یعنی عملا در سرعت 16 مگ حجم استفاده برای سایتهای خارجی از این 720 گیگ 180 محاسبه میشه !!!!! و بقیه حجم برای سایتهای داخلی!!!

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,068
نام
Ali
بر اساس دستورالعمل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نرخ سرعت فروخته شده باید برای ۹۵ درصد زمان تضمین شود و در پنج درصد زمان حداکثر می تواند به میزان پنجاه درصد کاهش یابد

ايا اين قانون جديد ربطي به مشكل من كه صفحه پيش گفتم داره ؟
البته سرعت من حدود يك چهارم ميشه نه نصف
9 شب به بعد به طرز عجيبي سرعت نتم افت ميكنه (از 1.2 مگابايت مياد روي 0.3 مگابايت )حدود 3-4 بار در هفته !

Sam Drake

Shook Ones
Gold User
Dec 24, 2010
557
نام
Ahmadreza
خب این متن کجا تعرفه و زیر ساخت شرکت های دیگه رو به هم زده ؟! متن همون مصوبه 2 ماه پیش هست
وقتی میگه سرعت بیشتر از حد ارائه شده ممنوع یعنی داره به شرکتایی مثل آسیاتک که سرعت رو باز میذارن اشاره میکنه و اینکه میگه سرعت رو به 128Kb برسونن هم به فن آوا اشاره کرده که سرعت بعد از مصرف منصفانه رو بخش بندی کرده.

من مطمئن بودم مخابرات نمیذاره بقیه شرکتا به راحتی بتونن مشتری هاشو بگیرن و مطمئن باش هر کاری هم داره میکنه تاثیرش منفیه.

یعنی عملا در سرعت 16 مگ حجم استفاده برای سایتهای خارجی از این 720 گیگ 180 محاسبه میشه !!!!! و بقیه حجم برای سایتهای داخلی!!!
برای مخابرات چیزی به اسم اینترنت داخلی وجود نداره. همین الان هم 2/3 سایت های منتخب داخلی رو با حجم خارجی حساب میکنه. یکی از دوستام که به اجبار از مخابرات نت گرفته چند شب پیش نزدیک 60 گیگ از شاتل لند لینک توی صف دانلودش گذاشت. به 55 گیگ که رسید اینترنتش به کلی قطع شد. وارد پنلش شد دید حجمش صفر شده!

ايا اين قانون جديد ربطي به مشكل من كه صفحه پيش گفتم داره ؟
البته سرعت من حدود يك چهارم ميشه نه نصف
اگه هنوز از سرویسای قدیمی (مثل طرح نامحدود قبلی مخابرات) استفاده میکنید که طبیعی هست چون بر اساس حرفه کاری که شرکتایی مثل مخابرات دارن این کارو میکنن که مشتری هاشون به سمت سرویس های جدید برن. ولی اگه سرویس های جدید هست که باید با سرویس دهنده تماس بگیرید و مشکلو مطرح کنید به احتمال زیاد رفع میشه.

ʌhmadrәzʌ
طبق دستور وزیر حداقل سرعت ۱۲۸ شده و شرکتها میتونن بعداز اتمام حجم کاربر، سرعت بیشتر از ۱۲۸ هم ارائه بدن.
پس مخابرات داره تخلف میکنه که به شرکتای دیگه خط مشی میده یا اینکه میخواد گوش زد کنه که قانون اینجوریه و شرکتای دیگه باید از این قانون پیروی کنن.

راستی منکر این قضیه هم نشیم که حجم هاشو افزایش داده و برای سرعت 8Mb به جای 90 گیگ 100 گیگ ترافیک خارجی میده :tearsofjoy:

آخرین ویرایش:

sajadkh

کاربر سایت
Jul 28, 2012
2,181
نام
Sajjad
.

راستی منکر این قضیه هم نشیم که حجم هاشو افزایش داده و برای سرعت 8Mb به جای 90 گیگ 100 گیگ ترافیک خارجی میده :tearsofjoy:
100 گیگ حجم میده ولی کلا 25 گیگش رو میشه استفاده کرد 1 به 4 شده همینجور که میدونید حالا هرچقدر حجم بالاتر بره عمق فاجعه بیشتره مثلا 400 گیگ حجم فقط 100 گیگش قابل استفادست.الان یه چک کردم ماه قبل کلا 5 مگ نت داخلی استفاده کردم.بعدم که حجم تموم میشه جای اینکه سرعت کم شه کلا قطع میکنن هیچکس از قانون پیروی نمیکنه همه واسه خودشونن حرفای وزیر رو هم جدی نگیرید.

• Like
Reactions: sajadpacc7

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,108
نام
پوریا
اینترنت مخابرات به درد خودشون میخوره. نه شبانه رایگان داره، نه پشتیبانی خوبی داره، هر کاری هم بکنیم باز هم ازمون طلبکارن. این طرح جدیدشون هم فکر کنم فقط دو برابر شده. البته حجم بین الملل، حجم داخلی که برام مهم نیست.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,391
نام
Majid
اینقد سر اون بسته های 10 گیگ 1500 تومن قدیم مخابرات ازش تعریف کردیم و حال میکردیم باهاش که الان داره انتقام تک تک گیگاشو از ملت میگیره :D
خداییش طرحاشو آپدیت نمیکرد سنگین تر بود چیه اینا داده :| از همه بدتر اینکه هیچ وقت تو تلویزیون تبلیغ نمیکرد الان اومده تبلیغ قرئه کشی 20 میلیونی تبلیغ میکنه که ملت بیان طرحا داغونشو بخرن.

Sam Drake

Shook Ones
Gold User
Dec 24, 2010
557
نام
Ahmadreza
100 گیگ حجم میده ولی کلا 25 گیگش رو میشه استفاده کرد 1 به 4 شده همینجور که میدونید حالا هرچقدر حجم بالاتر بره عمق فاجعه بیشتره مثلا 400 گیگ حجم فقط 100 گیگش قابل استفادست.الان یه چک کردم ماه قبل کلا 5 مگ نت داخلی استفاده کردم.بعدم که حجم تموم میشه جای اینکه سرعت کم شه کلا قطع میکنن هیچکس از قانون پیروی نمیکنه همه واسه خودشونن حرفای وزیر رو هم جدی نگیرید.
منم همینو میگم دیگه :D
طرح 8Mb ش قبلا 180 گیگ بود با نسبت 1 به 2 که الان اومده برای احترام به مشتری( :tearsofjoy: ) حجم رو به 400 گیگ رسونده ولی با نسبت 1 به 4. البته اینم بد نیست به هر حال 10 گیگ هم کم نیست خیلی پیشرفت داشتن:tearsofjoy:

اینقد سر اون بسته های 10 گیگ 1500 تومن قدیم مخابرات ازش تعریف کردیم و حال میکردیم باهاش که الان داره انتقام تک تک گیگاشو از ملت میگیره :D
خداییش طرحاشو آپدیت نمیکرد سنگین تر بود چیه اینا داده :| از همه بدتر اینکه هیچ وقت تو تلویزیون تبلیغ نمیکرد الان اومده تبلیغ قرئه کشی 20 میلیونی تبلیغ میکنه که ملت بیان طرحا داغونشو بخرن.
انصافاً هیچ وقت اون شهروند تهرانی رو که کابلش مسی باشه و بخواد سرعت 16Mb رو بگیره و به جای اینکه بیاد از سرویس دهنده هایی مثل دیده بان نت یا داتک که طرحش unlimited هست بگذره و به خاطر جایزه خیالی بره مخابرات بگیره رو درک نمیکنم :D

آخرین ویرایش:

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
امروز زنگ زد برای ftth پرسید خونتون چند طبقس ..
با این تعرقه هاش میگم فقط فیبر کشی بکنه ولی سرویس نمی گیرم...
160 تومن برای 500 گیگ حجم تازه حجم aio و filimo و ایناهم رایگان نیست...
خداوکیلی این مخابراتو تحریم کنید درست بشه چه وضعیه خدایی...

آخرین ویرایش:

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,800
نام
وحید
من که از طرح راضیم اینترنت 8 مگ گرفتم از های وب با 130 گیگ ترافیک بین الملل و یا 520 گیگ ترافیک داخلی (که شاتل لند هم جزوشون هست خوشبختانه )53500 میشه قبلا با همین پول ماکسش 50 گیگ بین الملل گیرم میومد اونم بدون شاتل لند
برا من که خوب شد راضیم ازش
الام ماه دوم رو در حالی تمدید کردم که از ماه اولم 30 گیگ بین الملل یا 120 گیگ داخلی مونده بود

آخرین ویرایش:

Powerful King

کاربر سایت
Aug 29, 2015
373
نام
محمد مهدی
سلام کسی نظری نداره شاتل بهتره یا پارس آنلاین؟

از يه طرف شاتل شبانه داره از اونطرف حجمای پارس آنلاین خیلی بهتره کدومو انتخاب کنم؟ امکانش هست حجمای شاتلم بالا بره؟

Sent from my D6603 using Tapatalk

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر