خداحافظی با اینترنت حجمی یا سلام به محدودیت های جدید

از اجرای این طرح راضی بودین یا نه ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    380

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,745
نام
رضا.آ
سرویس هایی که چند سال پیش دزدآنلاین ارایه میکرد بر اصل مصرف منصفانه استوار بود . یعنی اگر شما یک بایت بیشتر از سقفی که هیچ وقت معلوم نشد چقدر بود فراتر میرفتی سرعت شما برمیگشت روی 128k . دولت میلیاردها تومان از این راه کسب درآمد کرده و خواهد کرد و سالیانه درآمد مخابرات زیرساحت و سازمان مقررات با احتساب اخذ مالیات از همین isp ها سر به فلک میزنه که درنهایت به جیب دولت سرازیر میشه . پس در نتیجه منتظر اینترنت گران تر با کیفیت به مراتب پایین تر با هزارتا دوز و کلک و بند و تبصره در نهایت به اسم اینترنت رایگان اما جچمی باشید .
فقط در ی مورد میشه امیدوار بود که سقف مصرف به قول خودشون منصفانه رو روی 100 گیگ ببندن با قیمت معقول .
امروز تو شبکه های مجازی تصویری از جدول قیمت و جچم اینترنت رایگان دست به دست میشد که هنوز منبع و صحتش تایید نشده اما اگر درست باشه کلا باید بیخیال اینترنت شد .
z53j_photo_2017-07-31_03-48-39.jpg

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
دوستان در مورد محدودیت سرعت بعد از پایان حجم تعیین شده، باز هم میگم تو این مورد اگه مثلا شما از سرویس 1 مگ استفاده کنید سرویستون میاد تقریبا در حد 128 کیلو که این سرعت هم یک به هشت میشه و در نهایت سرعتی معادل 20 کیلو کمی بیشتر یا کمتر رو بهتون میده! مدتیه مخابرات برای دانلود شب چنین محدودیتی رو اعمال کرده من کاملا باهاش آشنام.
همین درصد در مورد سرعت های بالاتر وجود داره و فکر می کنم بالاترین سرعت در حد 2 مگ باشه که میشه تقریبا 40، 50 کیلوبایت. این در صورتی هست که بعد از پایان حجم تعیین شده نت قطع نشه اگر قطع بشه که هیچ طبق روال باید گیگ خرید!

اینطور که به نظر میاد ظاهرا وزیر محترم وقتی مطمئن شده تو دوره چهار ساله کاری نتونسته انجام بده، خواسته تو آخرین روزهای وزارتش یه چیز مثبت از خودش باقی بزاره که چنین فاجعه ای رو به بار آورده. وقتی شناخت وجود نداشته باشه همینه، طرف اول اینترنت نامحدود رو بدون اطلاع در حالی که اصلا معناش رو نمی دونه مطرح میکنه بعد که توجیه ش می کنند که با این کار چیزی گیرشون نمیاد چنین طرح های عجیب غریبی رو اجرایی میکنه و به همه تعارف نامحدود رو گند میکشه!

پ.ن: جالب اینجاس که ISP ها ادعا می کنند اصلا از چنین طرحی اطلاع ندارن و هیچ ابلاغی هم بهشون نشده. حداقل مخابرات که باعث چنین فاجعه ای هست که اینطوره در کل تناقض زیادی وجود داره.

• Like
Reactions: Annunaki ™

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,559
نام
کورش
این قضیه که بعد از تموم شدن 10 گیگ سرویس قطع میشه یا قطع نمیشه رو اینجا چند بار بحثش شد باز یه عده میگن سرعت کم میشه و فلان
من یکبار دیگه این مطلب رو میذارم به امید اینکه دوستان یکبار با ارامش بخونن و اگه بازم کسی معنیش رو متوجه نمیشه از یکی که متوجه میشه معنیش رو بپرسه چون با وجود اینکه چند بار قضیه تکرار شده بازم پافشاری بر اینکه سرعت کم میشه و قطع نمیشه واقعا رو اعصابه
یکبار این رو بخونید :
عباسی شاهکوه درباره‌ی مدل عرضه‌ی این طرح در دنیا توضیحاتی ارائه کرده است. به گفته‌ی وی، در دنیا دو مدل برای روش اتصال محور وجود دارد. در مدل اول وقتی مصرف کاربر از سقف مجاز عبور کند، سرعت را کم می‌کنند و در مدل دوم با گذشتن از سقف مجاز به کاربر امکان خرید حجم اضافه می‌دهند. در اجرای این طرح در ایران، مدل دوم انتخاب شده است.
الان فعلا تصمیمشون اینه و معنیش هم برای کسی که فارسی بلده واضحه. حالا اینکه ازش عقب نشینی بکنن ( که امیدوارم اینطور بشه ) اون یه بحث دیگه است و بعدا نگید تو که گفتی قطع میشه و نشد. در حال حاضر این رو اعلام کردن. همه هم امیدواریم عوض بشه.

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
این قضیه که بعد از تموم شدن 10 گیگ سرویس قطع میشه یا قطع نمیشه رو اینجا چند بار بحثش شد باز یه عده میگن سرعت کم میشه و فلان
من یکبار دیگه این مطلب رو میذارم به امید اینکه دوستان یکبار با ارامش بخونن و اگه بازم کسی معنیش رو متوجه نمیشه از یکی که متوجه میشه معنیش رو بپرسه چون با وجود اینکه چند بار قضیه تکرار شده بازم پافشاری بر اینکه سرعت کم میشه و قطع نمیشه واقعا رو اعصابه
یکبار این رو بخونید :

الان فعلا تصمیمشون اینه و معنیش هم برای کسی که فارسی بلده واضحه. حالا اینکه ازش عقب نشینی بکنن ( که امیدوارم اینطور بشه ) اون یه بحث دیگه است و بعدا نگید تو که گفتی قطع میشه و نشد. در حال حاضر این رو اعلام کردن. همه هم امیدواریم عوض بشه.
اخه حق دارن دوستان نتونن بفهمن! ميگن نامحدوده اينترنت كه كاملا مشخصه يعنى چى بعد چارت ميذارن با حجم محدود، شما باشى قاطى نميكنى:D

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,108
نام
پوریا
یکبار این رو بخونید :

اینکه کم میشه یا اصلا قطع میشه یه مسئله کاملا فرعیه که متاسفانه شماها دارید زیاد سرش بحث میکنید. اصل مطلب نا محدود بودن اینترنته که اصلا نامحدود نیست.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Annunaki ™

.DcoY.

کاربر سایت
Jun 16, 2010
815
نام
مــــیلاد
احتمالا این ما مصرف کننده ها هستیم که معنای "محدود" و "نامحدود" رو درست متوجه نشدیم.
با شرایط الان ، مقدار پر شدن جیب دوستان محدود است یا کلا جیب با محدودیت مواجه شده است.
با ابلاغ و اجرای این بخشنامه ، این مشکل مهم برطرف خواهد شد.
پ.ن : Carlo M. Cipolla
پ.ن 2 : Shark attack

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,768
نام
امین
وقتی تمام بخش مهم این کشور دست ارگان قدرتمندی هستش که اسمش رو نمیبرم ( همه میدونین دارم اسم کدوم ارگان رو میگم ) این کشور درست بشو نیست که نیست . مشکل از یه سیستمی هستش که از پایه و بیخ و بن کج بنا شده !

من هیچ توضیحی درباره اوضاع این مملکت بیشتر نمیگم چون این کشور رو هر جایی شما بری نگاه کنی داستان همین فاجعه ای هست که دارین میبینید و فقط این شعر گویای این مملکت نگون بخت هستش و خلاص .

چون گذارد خشت اول بر زمین معمار کج ، گر رساند بر فلک، باشد همان دیوار کج

می کند یک جانب از خوان تهی سرپوش را ، هر سبک مغزی که بر سر می نهد دستار کج

danielo

کاربر سایت
Jul 11, 2008
1,441
نام
daniel
وقتی تمام ارگان های مهم این کشور دست ارگان قدرتمندی هستش که اسمش رو نمیبرم ( همه میدونین دارم اسم کدوم ارگان رو میگم ) این کشور درست بشو نیست که نیست . مشکل از یه سیستمی هستش که از پایه و بیخ و بن کج بنا شده !

من هیچ توضیحی درباره اوضاع این مملکت بیشتر نمیگم چون این کشور رو همر جایی شما بری نگاه کنی داستان همین فاجعه ای هست که دارین میبینید و فقط این شعر گویای این مملکت نگون بخت هستش و خلاص .

چون گذارد خشت اول بر زمین معمار کج گر رساند بر فلک، باشد همان دیوار کج

می کند یک جانب از خوان تهی سرپوش را هر سبک مغزی که بر سر می نهد دستار کج

وزیر سوگلی اقای روحانی دستور داده. چه ربطی به سپاه داره ؟
ایشان قراره بزودی رئیس دفترش بشه و همه کاره دولت بشه

• Like
Reactions: Rezahajizadegan

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,768
نام
امین
وزیر سوگلی اقای روحانی دستور داده. چه ربطی به سپاه داره ؟
ایشان قراره بزودی رئیس دفترش بشه و همه کاره دولت بشه
دیگه بیشتر از این نمیشه این جا صحبت کرد و نه جاش هست و هم این که صحبت کنیم تمومی نداره !

وقتی هنوز که هنوزه شما و امثال شما که کم هم نیستن تو این مملکت فکر میکنین که قدرت دست روحانی و کابینه اش هست و یا فکر میکنی واقعا میتونن تصمیمات مهم مملکتی رو مستقل بگیرن من دیگه هیچ حرفی ندارم !!!

تمامی این بخش های مهم مثل مخابرات و گاز و نفت و ....... دست همون ارگان قدرتمند هستش و اونا تصمیم میگیرین و دستور میدن که چی بشه و چی نشه ! دستور از این بخش ها هستش و دولت هم فقط تدارکات چی هستش و گوش به فرمان دوست گرامی !

دولتی که نمیتونه اجرا شدن کنسرت تو شهر ها رو اداره کنه بعدش میخوای تصمیم گیری مستقل درباره اینترنت و مخابرات کنه !!!؟؟؟ :))

اون وزرای کابینه هم توسط یه شخص دیگه این مملکت انتخاب میشن و پست ریاست جمهوری تو این مملکت نقش یه بادمجان و یا حداکثر خیار رو ایفا میکنه !! :))

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,672
نام
Moein
این داستان: اینترنت بی حدود

Attachments

• 1.png
    1.png
    576.2 KB · مشاهده: 51
  • 2.png
    2.png
    450.9 KB · مشاهده: 46
  • 3.png
    3.png
    261.2 KB · مشاهده: 48
  • 4.png
    4.png
    222.9 KB · مشاهده: 44
  • 5.png
    5.png
    137.9 KB · مشاهده: 43
  • 6.png
    6.png
    265.4 KB · مشاهده: 43
  • 7.png
    7.png
    580.4 KB · مشاهده: 47
  • 8.png
    8.png
    200.1 KB · مشاهده: 50

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
"وی با توضیح اینکه سرویس اتصال محور به معنای استفاده بی نهایت نیست و برای آن نیز حد درنظر گرفته است، گفت: در دنیا نیز این مدل سرویس به مصرف منصفانه ( Fair Usage Pallsy ) معروف است و کاربر بابت سقف حجم تعریف شده، باید هزینه پرداخت کند."

pallsy همون policy منظورشونه ؟!:D
کلا اینا تو درک کلمات مشکل دارن !
نامحدود رو هم محدود تعریف میکنن !

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,559
نام
کورش
اخه حق دارن دوستان نتونن بفهمن! ميگن نامحدوده اينترنت كه كاملا مشخصه يعنى چى بعد چارت ميذارن با حجم محدود، شما باشى قاطى نميكنى:D
اون اصطلاح نامحدود رو اینطور میشه ازش برداشت کرد که سرعت ثابتی نمیدن و در بازه تعریف شده سرعت نامحدوده و فقط به تجهیزات شرکت و خط و اینها بستگی داره.
میدونم حرف مزخرفیه و خودم هم قبول ندارم و نامحدود باید نامحدود باشه ولی فعلا تنها توجیهی که میتونن بکنن اینه.
درکل امیدوارم نظرشون عوض بشه و بعد از تموم شدن ترافیک قطع نشه من به یک هشتم راضیم.

Max Payne Pay

کاربر سایت
Aug 1, 2014
1,799
نام
ابراهیم
الان اگر یه بنده خدا بخواد دانلود کنه یه چیزیو با این وضع چیکار باید بکنه واقعا؟
حجم بخره دانلود کنه؟
50 گیگ بخواد دانلود کنه چی؟:|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر