حذف ویروس shortcut از فلش مموری

mostafa evil

کاربر سایت
Feb 11, 2013
122
نام
mostafa
سلام من چند وقتی بود که چندتا از فلش هام ویروس گرفته بودند و از تمامی فایلها یه شورتکات درست شده بود به غیر از این که روت رو شلوغ میکرد فضای فلش رو هم پر میکرد و نمیتونستم از حجم کامل حافظه هام استفاده کنم خلاصه بعداز تحقیق تو اینترنت راه حلشو پیدا کردم و مشکلم برطرف شد. و حالا گفتم شاید به درد بقیه دوستانم بخوره به همین خاطر گفتم تاپیکش رو درست کنم تا شاید بتونم به بقیه کمک کنم.
این ویروس اغلب با کمک نرم افزارهای آنتی ویروس از بین میره اما دیگر اطلاعات درون پوشه های آلوده قابل بازیابی نیست به همین دلیل بهترین راه حل برای این مشکل استفاده از pc است که سیستم عامل لینوکس یا مک روی آن نصب شده باشه چون در این سیستم عامل ها، پوشه ها به راحتی دیده میشه و میتونی فایلها ها رو از روی فلش مموری یا هر حافظه جانبی دیگه کپی کنی. اما این مشکل راه حل ویندوزی هم داره به این شکل که که اول توسط یک آنتی ویروس به روزرسانی شده، فلش را اسکن کنید تا ویروس shortcut را شناسایی و حذف کند بعد از منوی استارت وارد Programs و سپس Accessories شوید و روی برنامه Command Prompt راست کلیک و با انتخاب گزینه Run as Administrator آن را اجرا کنید. حالا در خط فرمان دستور زیر را تایپ و سپس enter کنید:attrib drive:\*.* -h -r -s /s /d البته دقت کنید که در این دستور به جای drive باید اسم درایوی روکه فلش مموری شما به اون اسم مشخص میشه، بنویسید به عنوان مثال اگر در my computer فلش شما تحت عنوان درایو j شناخته میشه باید در این دستور به جای drive حرف j را تایپ کنید. در ادامه صبر کنید تا خط فرمان دوباره به نمایش دربیاد حالا اگر فلش مموری رو باز کنید، می بینید که پوشه های آلوده به ویروس به حالت قبلی برگشتن و به راحتی قابل استفاده اند. با آرزوی موفقیت@};-

asb_121

کاربر سایت
May 15, 2016
1
سلام.
برای از بین بردن آثار برخی از ویروس ها و همینطور رفع ایرادات سیستمی که ویروس ها باعث اون میشن.
میتونید به این وبلاگ مراجعه کنید و نرم افزار Pepeer رو دانلود کنید.
به گفته خود وبلاگ میتونه برخی از این مشکلات رو حل کنه.
مثل اینکه میخواد ورژن جدیدش رو هم ارائه بده!

Msimit.blogsky.com

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر