جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

Alien87

Gold User
Dec 11, 2007
2,046
نام
علی
آخه مسئله اینه که من تو همین بازی های فعلی اصلا نمیتونم DLSS رو تحمل کنم. مثلا تو اسپایدر من روشن میکنی میبینی یک خطوط مشکی به تصویر اضافه شده که کیفیت رو خراب کرده یا هر بازی دیگه ای جزئیات تکسچر ها رو داغون کرده. یعنی فقط یک راه در رو هست که بازی رو باهاش با فریم بالا تموم کنی قرار نیست باعث بشه از Native نتیجه بهتری با فریم بالاتر بگیری و عملا برای من فرقی نمیکنه 3 رو برای کارتم بده یا نه!
درود
با کارت 3070 همچین مشکلی تو اسپایدرمن ندارم! میتونی اسکرین شات بگیر ببینیم داستان از چه قراره!

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,246
1663756879477.png

پهنای مموری نسخه 12 گیگ واقعا کمه 900 دلار قیمت عادلانه ای براش نیست
دو تا کلکی که انویدیا زده یکی ترافلاپس فیک 4090 هست که در حقیقت 82 هست گردش کرده رو به بالا شده 90 :|
کلک بعدی الکی بزرگنمایی کردن 4080 بود که نیومد ترافلاپسش رو هم اعلام کنه که حدود 50 می شه در حقیقت 4090 از 4080 16 گیگ 60 درصد قوی تره
البته دو تا کلک دیگه هم زد یکی 4080 12 گیگ بود که نگفت 25 30 تا درصد ضعیف تره و پهنای مموریشم خیلی کمتره نکته بعدی dlss 3.0 بود که بر مبنای اون اومده پیشرفتش رو اعلام کرده در حالی که اصلا درست نیست بازی dlss 3.0 بیاد با dlss 2.0 مقایسه کنید
کلا اگر می شد به خاطر خالی بندی شرکت ها رو دادگاهی کرد همشون باید بعد کنفرانس کلی بهمون غرامت می دادن

البته این کارها رو کرد تا قیمت بالاش رو یکجورایی توجیه کنه

آخرین ویرایش:

moeinclip

کاربر سایت
Aug 31, 2009
300
با اختلاف بدترین معرفی نسل جدید کارت گرافیک بود که تا حالا دیدم
3080ti با 4080 12گیگ هیچ فرقی ندارن تازه شاید بعضی جاها ضعیفتر هم باشه
تنها فرقشون dlss 3 که پول دادن دیجیتال فاندری تو یک ویدئو برامون از مزایاش تعریف کنه
تا زمانی که dlss برای 1080 مناسب نباشه هیچ فرقی برای من گیمر نداره
همینطوریش فرق 1440 و 4k رو تو تلویزیون نمیفهمم

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,993
نام
محمد حسین
تنها فرقشون dlss 3 که پول دادن دیجیتال فاندری تو یک ویدئو برامون از مزایاش تعریف کنه
این کارتها تو 1080، 120 هم راحت میدن، چه نیازی به dlss هست اگه فرق 1440 و 4k رو متوجه نشید فرق بین 60 تا 120 و 120 تا 240 که خیلی کمتره.
نسل قبل پرچمدار بدتر از این نسل بودن ولی 3080 و 3070 خوب بودن و 3060ti هم بهترین نسل بود.
______
قیمت این کارتها هم تغییر میکنن تو 2023 با اتمام این نسل، الان نمیتونه نسل قبلو اسکیپ کنه. در کنارش به هیچ وجه هم نمیشه نسلو تاخیر زد. سه ماهه قبل به سطح درآمد نرسید و افت وحشتناک سهام رو دید ایضا اینتل، در کنارش دیر وارد شدن به نسل، با توجه به بازار دسته دوم ماین، میتونه آسیب به فروش بزنه.
باید دید amd که یه ماه و نیم دیگه ریلیزشه چه میکنه، اون موجودی نسلش کمه و مستقیم وارد نسل میشه.
تو ریتریس با توجه به تغییرات انویدیا عقب میمونه، به احتمال 99 ولی rast خوب کار میکنه. با قیمت مناسب وارد بشه، خوبه.

moeinclip

کاربر سایت
Aug 31, 2009
300
این کارتها تو 1080، 120 هم راحت میدن، چه نیازی به dlss هست اگه فرق 1440 و 4k رو متوجه نشید فرق بین 60 تا 120 و 120 تا 240 که خیلی کمتره.
نسل قبل پرچمدار بدتر از این نسل بودن ولی 3080 و 3070 خوب بودن و 3060ti هم بهترین نسل بود.
______
قیمت این کارتها هم تغییر میکنن تو 2023 با اتمام این نسل، الان نمیتونه نسل قبلو اسکیپ کنه. در کنارش به هیچ وجه هم نمیشه نسلو تاخیر زد. سه ماهه قبل به سطح درآمد نرسید و افت وحشتناک سهام رو دید ایضا اینتل، در کنارش دیر وارد شدن به نسل، با توجه به بازار دسته دوم ماین، میتونه آسیب به فروش بزنه.
باید دید amd که یه ماه و نیم دیگه ریلیزشه چه میکنه، اون موجودی نسلش کمه و مستقیم وارد نسل میشه.
تو ریتریس با توجه به تغییرات انویدیا عقب میمونه، به احتمال 99 ولی rast خوب کار میکنه. با قیمت مناسب وارد بشه، خوبه.
خود tv هم upscale داره تازه
در ضمن کارت گیمینگ در تمام دنیا 3080 یا 4080 که نیست بلکه سری میانرده مثل 3060 هست
ملت هنوز دارن 1060 اسفاده میکنن
من خودم منتظر 4060 بودم که تا وقتی هستن کسایی که پول کارت میدن 1000 دلار چرا عرضه کنه
در ضمن بیشتر از یک ماهه کسی کارت برای ماین نمیخره. همه فروشندن
با این وجود قیمت 3060 همیشه بالاتر از msrp
اونم با خودش میگه همینطوری نمیتونم جواب تقاضای بالای 3060 رو بدم چرا 4060 عرضه کنم

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,246
با توجه به رکود اقتصادی جهانی و حتی پیشبینی فروپاشی اقتصادی اون همه چیز گران تر خواهد شد
مادربردهای نسل جدید پردازنده ها ps5 با گرافیک بخشی از اون هستن علتش فقط نسل 3000 انویدیا نیست انویدیا از نسل قبل چندین برابر نسل های قبلش سود کرد و ضرر الانش در مقابل سودش مهم نیست

• Like
Reactions: {ehsan}

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,246
انویدیا در پاسخ به طرفدارهای معترضش که از دیشب فحش کشیدن بهش گفته dlss 3.0 به طور تئوری روی نسل قبلی هم اجرا می شه اما سرعت و کیفیتش روی نسل جدید بیشتره
تعجب نمی کنم اگر چند ماه بعد از عرضه ش کارایی dlss 3 عین نسل جدیدش بشه چون بیشتر شبیه شو اف تبلیغاتی

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,993
نام
محمد حسین
dlss وقتی به درد میخوره که 1080 استفاده بشه
من یه مانیتور 1080 دارم با یه tv 4k
خود tv هم upscale داره تازه
در ضمن کارت گیمینگ در تمام دنیا 3080 یا 4080 که نیست بلکه سری میانرده مثل 3060 هست
ملت هنوز دارن 1060 اسفاده میکنن
من خودم منتظر 4060 بودم که تا وقتی هستن کسایی که پول کارت میدن 1000 دلار چرا عرضه کنه
در ضمن بیشتر از یک ماهه کسی کارت برای ماین نمیخره. همه فروشندن
با این وجود قیمت 3060 همیشه بالاتر از msrp
اونم با خودش میگه همینطوری نمیتونم جواب تقاضای بالای 3060 رو بدم چرا 4060 عرضه کنم
dlss رو 1080 هم قابل اجراست ولی وقتی کارتی مثل 3050 هم بدون dlss میتونه 100 فریم رو هم بده، نیازی به استفاده ازش نیست. فناوریهای upscale استفاده میشن، وقتی که کارت نکشه.

2022-09-21_16-49-10.jpg

بعدم معمولا نسل با پرچمدارها و بالا رده ها شروع میشه، قبلا بوده میان رده هم معرفی میشد ولی تو نسلهای اخیر، پرچمدارها شروع میکنن و مشخص هم بود که چه amd و چه انویدیا میان رده هاشون میره برا 2023.
______
به دلیل همین فروشنده بودن، گفتم که باید وارد بازار میشد، چون اشباع بشه با دسته دوم، خودشون نمیتونن بفروشن.
بگردی تو msrp الان 3060 هست، تا اکتبرم یه دونه بهت اسپایدر من میده.البته اگه مدل پایه بخوای
https://www.newegg.com/gigabyte-gef...tx 3060&cm_re=rtx_3060-_-14-932-531-_-Product
مدل oc گیگا بایت هم هست 350 تا.
باید فعلا منتظر نقدها و بنچمارکهای بیشتر برا قدرت این نسل بود، البته بحث ریتریس هم هست که تو سایبر هم از overdrive استفاده میکرد و باید دید چقدر بهینه تر شده

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,390
نام
Majid
آخه مسئله اینه که من تو همین بازی های فعلی اصلا نمیتونم DLSS رو تحمل کنم. مثلا تو اسپایدر من روشن میکنی میبینی یک خطوط مشکی به تصویر اضافه شده که کیفیت رو خراب کرده یا هر بازی دیگه ای جزئیات تکسچر ها رو داغون کرده. یعنی فقط یک راه در رو هست که بازی رو باهاش با فریم بالا تموم کنی قرار نیست باعث بشه از Native نتیجه بهتری با فریم بالاتر بگیری و عملا برای من فرقی نمیکنه 3 رو برای کارتم بده یا نه!
رو چه رزولوشنی؟ معمولا روی رزولوشنای پایین تر چون دیتیل خیلی کمه قطعا خیلی خوب عمل نمیکنه ولی رو 4k نباید مشکلی داشته باشه.
من اسپایدی رو با FSR 2 رفتم خیلی از دیتیلا رو برمیگردوند فقط مشکل فلیکرینگ دور دست داشت که اونم DLSS نباید داشته باشه.

• Like
Reactions: NHM

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,368
4090 واقعا کارت غولیه و ارزش خریدش خیلی خیلی بیشتر از 4080 16 گیگه
تو ایران فکر کنم 60 70 قیمت بخورره
فکر نکنم تو هر mid tower کیسیه هم جا نشه :)) و 100% هم gpu holder بخواد قشنگ مادربرد خم میکنه
پاور هم 1000 به بالا میخواد
برنامه ریخته بودم یه سیستم خوب ببندم ولی با این وضع قیمتا اگه بخوام 4090 بگیرم باید از سر و ته خیلی چیزای دیگه بزنم

آخرین ویرایش:

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
من خودم رو مانیتور 1080p از dlss استفاده میکنم ولی با این تفاوت که اول از کنترل پنل انویدیا DSR رو روشن میکنم رو 2.25x DL که میشه 2880*1620 بعد رو حالت dlss quality بازی از 1080p به 1620p اپ اسکیل میشه که یه مقدار از 1080p نیتیو سنگینتر میشه ولی خروجی تصویر فوق العاده تمیزتر و باکیفیت از 1080p نیتیو بدون dlss هست.dsr smoothness هم سلیقه ایه من رو 23 درصد تنظیم کردم تا تصویر شارپتر شه. کارتمم 3060ti هست

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,246
360+ FPS 1440p OVERWATCH 2 - powered by GeForce RTX 4090 | WORLD PREMIERE

Marvel’s Spider-Man Remastered PC with NVIDIA DLSS 3 | Exclusive First Look!

توی اسپایدرمن حدودا 80 درصد هست که اگر مد پرفورمنسش باشه که قطعا همین طوره همچین چیز شاخیم نیست به نسبت نسخه 2

• Like
Reactions: Rize Mize

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,124
نام
محمد علی
اولین پیش سفارش‌های نسخه‌های کاستوم 4090 داره گرفته میشه و زمان تحویل رو هم سه هفته دیگه اعلام کردن. قیمت هم حدود ۶۵ تومن (۲-۳ تومن بالا و پایین برای مدل‌های مختلف)

قیمت گذاری، نام‌گذاری، ارائه و ... همه چی در برنامه دیشب انویدیا شبیه کلاه‌برداری بود. بنچ‌مارک‌ها رو میشه به نوعی قلابی یا در بهترین حالت گمراه کننده دونست چون روی یه سری بازی مشخص و با شرایطی خاص بوده که نمی‌تونه قدرت خام کارت رو به محک بذاره.

مشخصه که ۴۰۸۰ ۱۲ گیگ تغییر نام داده شده ۴۰۷۰ ـه. حداقل از نظر مشخصات سخت افزاری اختلافش رو میشه شبیه اختلاف X070 و X080 در سه نسل اخیر دونست.
ادیت: در واقع اگر انویدیا ۴۰۷۰ جدید رو ۹۰۰ دلار معرفی می‌کرد (در مقایسه با معرفی ۳۰۷۰ پونصد دلاری) با واکنش خیلی بدی روبرو می‌شد.

قیمت گذاری هم فاجعه است. این قیمت گذاری برای فروش کارت‌های سری ۴۰ نیست، برای نفروختن اونا و فروختن سری ۳۰ ـه.
ادیت: منظور اینه که نسبت کارایی به عملکرد کارت‌های معرفی شده جدید این فکر رو به ذهن میاره که قیمت گذاری انویدیا بر این اساسه که نسبت کارایی به قیمت بین نسل ۳۰ و ۴۰ حفظ بشه. چیزی که سابق بر این دیده نشده بوده.

علاقه شخصیم اینه که AMD همون کاری که با اینتل و قفل شدگی اون روی پردازنده‌های ۴ هسته‌ای زد، روی انویدیا هم بزنه اما به نظر نمیاد در این شرایط توانش رو داشته باشه.

آخرین ویرایش:

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,096
نام
محمد امین
قیمتها دیگه فضایی شده
حالا یک سئوال اگر به جای خرید 4080 دو تا کارت 3070 روی سیسمت نصب کنی ارزشش داره یا نه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر