تنوع نژادی و صدای های متفاوت باعث می‌شود که بازی های پلی استیشن بهتر شوند.

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,720
نام
Ebrahim
photo_2024-03-15_20-37-36.jpg
رامون راسل، توسعه دهنده کهنه کار سونی، گفته است که بهترین بازی های پلی استیشن زمانی ساخته می شوند که صداهای متنوعی در استودیو توسعه دهنده وجود داشته باشد.

راسل در صحبت با استفان توتیلو از Game File اظهار داشت که وجود توسعه دهندگان با پیشینه های مختلف منجر به بازی های بهتری می شود؛ زیرا آنها دید واضح تری ارائه می دهند.

مصاحبه راسل بیشتر حول حالت لیگ های سیاهپوست MLB The Show 24 می چرخید، اما اشاره اصلی اون به بازی های مرد عنکبوتی ساخته استودیو اینسومنیاک بود.

میدونید چرا مرد عنکبوتی اینقدر خوب بود! زیرا تیم توسعه‌دهنده متنوع، با صداهای متفاوت و نماینده هر نژادی داشته است و از طرفی دیگر، به صحبت‌های کارمندان آفریقایی-لاتینی و سیاه‌پوست خود گوش می کنند.

بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی یک نهاد انتفاعی است و مسئولیت افزایش ارزش سهامداران را بر عهده دارد و همچنین بازی های فوق العاده ای میسازند؛ برای ساخت بهترین بازی ها، باید افرادی با پیشینه های مختلف را جمع آوری کنید و آن هم به این دلیل است که آنها نماینده اصلی و دقیق دیگران هستند.

بازی Marvel's Spider-Man 2، سال گذشته برای PS5 عرضه شده بود.

Diverse Voices Make PlayStation Games Better, Says Sony Dev - PlayStation LifeStyle

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,790
نام
مراد حلیمی
مورد دوم، این Caucasian یا همون نژاد قفقازی هم حتی به معنی سفید نیست. Caucasian شامل کشورهای آذربایجان،گرجستان،ارمنستان میشه که اصل قفقاز هستن. تا حدودی مردم جنوب روسیه،شرق ترکیه و شمال، شمال غرب ایران چون نزدیک Caucasian تشابه شکلی بیشتری دارن. در خوشبینانه ترین حالت میشه مردم شمال غرب ایران رو هم جز این دسته قرار داد. اگر به شهرهای مختلف ایران سفر کرده باشی احتمالا این رو باید بدونی مردم شمال و شمال غرب ایران هم بور، و پوست روشن تری دارن.
البته نژاد قفقازی محدود به منطقه قفقاز نمیشه.
طبق تعریف قدیم ما کلا سه نژاد سفید، زرد و سیاه داریم و کل مردم دنیا از این سه نژاد تشکیل شدن. نژاد سفید یا قفقازی هم تقریبا کل اروپا و اسیای مرکزی و جنوبی و ...... رو از لحاظ نژادی در برمیگیره.

شمال غرب ایران هم نژادشون عین بقیه جاهای ایرانه. اینکه مثلا یه تبریزی پوستش روشن تر از یه بوشهری هست نشون دهنده تفاوت نژاد نیس...بلکه همشون سفیدن ولی تیره رنگ پوستشون فرق داره(کاملا سیاه رو منظورم نیس البته)

.

آخرین ویرایش:

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,790
نام
مراد حلیمی
مراد، من خودمم این رو قبول دارم که به صورت کلی، همه آدم ها به سه دسته اصلی Caucasoid, Negroid , Mongoloid تقسیم میشن. ولی مشکل اینجاست این دسته بندی خیلی کلی هست و کسی که اولین بار انسان هارو به این شکل تقسیم کرد دید کاملی از مردم مدیترانه و خاورمیانه نداشته.
ولی با اون قسمت دوم موافق نیستم. این سفید و قفقازی رو یکی دونستن باعث میشه دوباره سوتفاهم این پیش بیاد که ما ایرانی ها با سفید پوست های اروپا اشتراک DNA داریم که علم ژنتیک این رو رد کرده. حتی هندی ها و پاکستانی ها هم قفقازی حساب میشن lol

.
اخه اون دسته بندی برای هزاران سال پیش بوده(یعنی یه دسته بندی اولیه و از سرمنشا هست)
الان با گذشت هزاران نسل از حیات مردمان مناطق مختلف، انواع و اقسام تیره ها از این سه نژاد ایجاد شده و تفکیکش الان عملا غیر ممکنه. مخصوصا تو منطقه ای مثه ایران که شبیه کشورهای اسکاندیناوی یه گوشه ای از دنیا نیفتاده و از هرجایی یه قومی اومده و تغییرات اساسی تو کلیت ساختاری مردم بومی ایجاد کرده. کشورهای مخصوصا شمال اروپا هم بخاطر انزوای جغرافیایی تونستن سفید محض بمونن.

در مورد این طبقه بندی که آمریکا انجام میده هم خیلی خیلی کلی و سطحیه و صرفا خواستن یجورایی خودشون رو از بقیه متمایز کنن - همین نگاه رو مردم عادیشونم دارن و به جز خودشون که سفید و بلوندن، بقیه از نظرشون یا مکزیکی یا خاورمیانه ای هستن و البته فرومایه :D

.

آخرین ویرایش:

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,546
اتفاقاً بنده از این موضوع بسیار استقبال میکنم. امیدوارم در همه موضوعات چنین چیزهایی باشه تا جایی که مردم حالشون به هم بخوره و این شرکت ها هم ورشکست بشن و این ایده هاشون هم به شکست برسه. تنها راهش صبر کردن هست.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,522
نام
مــاکــان
اتفاقاً بنده از این موضوع بسیار استقبال میکنم. امیدوارم در همه موضوعات چنین چیزهایی باشه تا جایی که مردم حالشون به هم بخوره و این شرکت ها هم ورشکست بشن و این ایده هاشون هم به شکست برسه. تنها راهش صبر کردن هست.
این که نوشتی من رو یاد یه موضوعی انداخت.
به دور وری ها خیلی پیش اومده که گفتم ولی اولین باره که دارم جایی مینویسم.

من تقریبا 18 سال پیش تو یکی از این نتورک هرمی ها عضو بودم ، حق عضویت هم حول و حوش 20-15 هزار تومن بود ، نمیدونم اسمش چی بود ، پاور داشت تو اسمش ، مزخرف.
از اینها که همه فکر میکردیم داریم کار بزرگی میکنیم و آخر هفته ها جلسه میزاشتیم و...
یه جلسه ای داشتیم که بعد از ورودیهای جدید که تعدادشون به حد نصاب میرسید همیشه میزاشتیم ، پاتلاگ و...
اینکه بچه ها از اهدافشون بگن ، مثلا وقتی چند سال دیگه به یک ، ده یا صد میلیون تومن خودتون رسیدین چیکار میخواید بکنید و...

همه یه اراجیفی میگفتیم اما تو یکی از این جلسه ها یکی یه چی گفت که من تاعمر دارم یادم نمیره.
بنده خدا فکر کنم 16-15 سالش بود ، گفت پول دار که شدم و به اولین میلیون دلار خودم رسیدم میرم آمریکا و دار و ندار جنیفر لوپز رو میخرم و بدبختش میکنم :)) :))
فکر کنم 40-30 نفری بودیم ، کلا همه ترکیدن.
منم نامردی نکردم و همونجا افتادم رو زمین غلط میزدم از خنده.

خلاصه تمام اون فکرهایی که بعد از شنیدن هدف اون بنده خدا اومد تو ذهنم الان به نوعی برام دوباره تکرار شد.
اولا حالا چرا میخوای جنیفر رو بدبختش کنی ؟
بعدشم اینکه دار و ندار طرف رو بخری که اون بدبخت نمیشه :))
و...
===============

دیگه وقتی این موارد در مورد نژاد ، جنسیت و... رو همه جا ببینیم ، یه نسل ادامه دار باشه و همش به خورد ملت داده بشه که میشه یه چیز بدیهی و یا فرهنگ.
راه برگشتی ازش نیست.
این تهش به نابودیش منجر نمیشه بلکه وسیع تر میشه و مریدهای بیشتری جذب میکنه.

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,546
دیگه وقتی این موارد در مورد نژاد ، جنسیت و... رو همه جا ببینیم ، یه نسل ادامه دار باشه و همش به خورد ملت داده بشه که میشه یه چیز بدیهی و یا فرهنگ.
راه برگشتی ازش نیست.
اینا دقیقاً هدفشون همینه. ولی خب وقتی پدر و مادر عاقل داشته باشن بچه راه کج رو نمیره. البته بقیه دنیا خیلی درگیر این مسائل نیستن. خیلی ها هم توی خود امریکا مخالف این موضوع هستن.

fire emblem

کاربر سایت
Oct 28, 2023
787
راه برگشتی ازش نیست.
View attachment VID_20240405_003234_995.mp4

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,981
راه برگشتی ازش نیست.
من که اصلا یه درصدم احتمال این چیزی که گفتی رو نمیدم. با هجمه ای که علیه این چیزاس و روز به روزم بیشتر میشه نهایتا بعد دو سه سال دیگه شرکت ها می بینن نونی از این چیزا براشون درنمیاد و بیخیالشون میشن.

• Like
Reactions: Arima Kishou

Morgoth Bauglir

The Fallen Vala
کاربر سایت
Aug 12, 2017
1,148
نام
Melkor
راه برگشتی ازش نیست.
مساله اینجاست که تنوع مد نظر اینا از رنگ پوست و جنسیت شروع میشه همونجا هم تموم میشه . در حقیقت صدای متفاوتی درکار نیست , شما نگاه کنی همه اینا یه عقیده خاصی رو مثل طوطی تکرار میکنن و یک درصد با اون عقیده خاص مخالفت داشته باشی شدیدا مور حمله قرار میگیری و طرد میشی ( عملا کالته) . بیشتر از این هم دربارش اینجا حرف نمیزنم چون هم جاش نیست هم طولانیه.

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,696
نام
mohammad
جدا از شوهی یوشیدا، که همچنان می گم با تمام خوبی هاش اصلا بیزینس من نیست، ولی برای رفع این مشکلات حاضرم یک ژاپنی که واقعا اینکاره باشه بشه ceo بخش اینتراکتیو، ولی خوب باز بهترین گزینه نیست، چرا؟

چون کلا ژاپنی ها مدیریتشون از نوع سازمانی و در مقر های خاص هست! از پس مدیریت غربی ها که به صورت پراکنده تو شهر های مختلف و ساختمون های مختلفن بر نمیان!

سگا چرا افت کرد؟ تا زمانی که مقر ژاپن هی دخالت کرد تو کار مقر آمریکا،

همین الانش سگا که پلتفرم هولدر نیست، باز تو استدیو های غربیش مونده!!!!

اسکوئر که تپه سالم باقی نزاشت

کپکام که اصلا بیخیال اون قسمت کوچیک غربیش شد

حتی نینتندو که پلتفرم هولدره و به مدیره خوب شهره هست، غیر یکی دو تا استدیو اصلا دنبال گسترش فرست پارتی تو غرب نیست، چون خودشون می دونن چقدر اینکار سخته!!!

در نتیجه چون بعیده یک ژاپنی خوب پیدا بشه که مدیریت استدیو های غربی هم بلد باشه، بهترین گزینه مدیران کره ای و چینی هستند! اینا کار با غربی هارو خیلی خوب بلدن و فاصله زیادی با جریانات ووک هم دارند!

ولی خوب این حس ناسونالیستی و جریانات طبقه بندی سازمانی کمپانی ها بعیده بزارن از این دو کشور مدیر انتخاب بشه!

آخرین ویرایش:

fire emblem

کاربر سایت
Oct 28, 2023
787
من که اصلا یه درصدم احتمال این چیزی که گفتی رو نمیدم. با هجمه ای که علیه این چیزاس و روز به روزم بیشتر میشه نهایتا بعد دو سه سال دیگه شرکت ها می بینن نونی از این چیزا براشون درنمیاد و بیخیالشون میشن.
ممکنه کم رنگ تر بشه ولی حذف کامل نه . توی دو سه سالم فکر نکنم چیزی تغییر کنه یه ده سالی زمان می خواد که یواش یواش جمع شه یک دفعه ای مگه همین طور که دوستان می گن ضرر میلیاردی کنن یا ورشکست بشن چند تاشون تا سر عقل بیان

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,607
جدا از شوهی یوشیدا، که همچنان می گم با تمام خوبی هاش اصلا بیزینس من نیست، ولی برای رفع این مشکلات حاضرم یک ژاپنی که واقعا اینکاره باشه بشه ceo بخش اینتراکتیو، ولی خوب باز بهترین گزینه نیست، چرا؟

چون کلا ژاپنی ها مدیریتشون از نوع سازمانی و در مقر های خاص هست! از پس مدیریت غربی ها که به صورت پراکنده تو شهر های مختلف و ساختمون های مختلفن بر نمیان!

سگا چرا افت کرد؟ تا زمانی که مقر ژاپن هی دخالت کرد تو کار مقر آمریکا،

همین الانش سگا که پلتفرم هولدر نیست، باز تو استدیو های غربیش مونده!!!!

اسکوئر که تپه سالم باقی نزاشت

کپکام که اصلا بیخیال اون قسمت کوچیک غربیش شد

حتی نینتندو که پلتفرم هولدره و به مدیره خوب شهره هست، غیر یکی دو تا استدیو اصلا دنبال گسترش فرست پارتی تو غرب نیست، چون خودشون می دونن چقدر اینکار سخته!!!

در نتیجه چون بعیده یک ژاپنی خوب پیدا بشه که مدیریت استدیو های غربی هم بلد باشه، بهترین گزینه مدیران کره ای و چینی هستند! اینا کار با غربی هارو خیلی خوب بلدن و فاصله زیادی با جریانات ووک هم دارند!

ولی خوب این حس ناسونالیستی و جریانات طبقه بندی سازمانی کمپانی ها بعیده بزارن از این دو کشور مدیر انتخاب بشه!
ژاپنی ها کلا شعور کار با غیر ژاپنی رو ندارن و حتی علیه تکنولوژی غربی هم جبهه میگیرن
۱۳ سال پیش یه بابایی تو خونه خودش یه تنه برای یه امولاتور نت کدی نوشت که از نت کد تمام بازی های فایتینگ P2P اون زمان بهتر بود، ولی ۱۰ سال طول کشید تا ژاپنی ها دوزاری شون بیفته گه مردم خارج از ژاپن دیگه حاضر به استفاده از نت کد آشغال بازی های ژاپنی نیستن و تازه کار با کد اپن سورسی که کاملا document شده رو یاد گرفتن.با این حال الانم یه شرکت بزرگی مثل نامکو هست که حتی در برابر فهمیدن چگونگی عملکرد این تکنولوژی هم مقاومت میکنه.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,522
نام
مــاکــان
مدعی شدید اگر سونی نبود عنوان Stellar Blade پر از ووک میشد یا اصلا بدلیل حجم فشارها ممکن بود کنسلش کنن. چجور ممکنه شرکتی در برابر این جریانها بایسته و باهاشون مبارزه کنه اما وضعیت استودیوهای تحت مالکیت خودش و حتی رابط کاربری کنسولش این باشه!!!

View attachment 334306View attachment 334307View attachment 334308View attachment 334309View attachment 334310View attachment 334311View attachment 334313
چیزی که میگی کاملا درسته یعنی سونی اگه کمترین ارتباطی تو محتوای بازی میخواست داشته باشه نتیجه نهایی اینی که الان میبینیم نمیبود.
ولی در مقابل جایی که حضور سونی به نفع بازی تموم شد دیده شدنش بود.
یعنی امکان نداشت این بازی اگه سونی به عنوان پلتفرم انحصاری پشتش نبود میتونست اینقدر دیده بشه و الان عاشق سینه چاک داشته باشه.
در هر صورت این قدرت تبلیغاته و خب خوش به حال Shiftup و بعدش هم خود سونی که بازی اینطور داره براش کار میکنه ، در هر صورت تو شرایط حاکم الان کم ریسک نکرده.

تهش هم اگه به خود سونی گیر دادن که چرا این ویژگیها رو تو این بازی بازی سانسور نمیکنی میگه من مسئولیتی ندارم ، کار کره‌ای هاست.
برید به اونها گیر بدید :D

آخرین ویرایش:

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,607
موافقم. انتشار و تبلیغاتش توسط سونی نگاهها رو چندین برابر رو اون بازی بیشتر میکنه. یه نگاهی به تاریخچه کوتاه Shift Up انداختم و به نکته جالبی برخوردم. اینا تو بازار موبایل هم فعالیت دارن و اولین بازیشون در سال 2016 یه عنوان موبایلی بنام Destiny Child بوده و بعدا در سال 2018 یه نسخه سانسور شده ازش منتشر میشه. Shift Up هم میاد سال 2020 حقوق انتشار بازیشو میخره تا بتونه دوباره بدون سانسور منتشرش کنه:D
جدا از تجربه دمو, امیدوارم نخستین بازی بزرگشون از نظر گیمرها مورد پسند واقع بشه و بتونن به این راه پر برکت ادامه بدن:D
بازی فعلیشون Nikke Goddess of Victory هست که احتمالا تبلیغاتش رو دیدین و نیاز به توضیح نداره :D

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,522
نام
مــاکــان
بازی فعلیشون Nikke Goddess of Victory هست که احتمالا تبلیغاتش رو دیدین و نیاز به توضیح نداره :D
من نمیدونستم این رو ، عجب مدلهایی واقعا ، احسنت :x
چرا معصیت کرده و مومن رو به ورطه آزمایش میندازی؟
نمیدونی مومن از خودش اختیار نداره؟ :D
==========

اینها بازیهاشون خوراک پچ آنسنسورده.
حیف که دیگه خیلی گنده شدن و از این کارها نمیتونن بکنن.
ولی خب غیر رسمی هم کار راه اندازه.
آخ از اون روزی که روی PC بیاد و براش پچهای غیر رسمی بیاد...
از من که گذشت و دیگه نمیکشم ولی سن پایینترها میتونن تا روزی چندبار مورد آزمایش دنیوی قرار بگیرن:> :D
باشد که هممون سربلند بیرون بیایم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر