تلویزیون مناسب hd برای xbox 360

Shr776

کاربر سایت
Aug 24, 2006
1,216
نام
Shrh
سلام دوستان
مثل اینکه دیگه این به تاپیک کسی سر نمیزنه
یک سوال داشتم از کسانی که ال سی دی دارن
یکی از اقوام ال سی دی مونیتور گرفته 250 هزار تومن اما مشکلی که داره وقتی از چپ و راست و گوشه کنار به تصویر نگاه میکنی یه جورایی تصویر سیاه میشه و بی کیفیت به عبارتی تصویر تا میشه و حتما باید از روبرو نگاه کرد
سوال من این هست که ایا این مشکل در ال سی دی ار81 سامسونگ و کلا بقیه ال سی دی ها هست یا خیر؟
در ضمن من کلا از کیفیت تصویرش راضی نیستم اونجورایی که فکر میکردم نیست این مونیتور ال سی دی
به عبارتی مونیتور معمولی خودم که تازه مدل قدیمی هانسول هست رو بیشتر از اون قبول دارم البته منظورم کیفیت تصویر هست خلاصه به دلم ننشسته کیفیت ال سی دی و میترسم نکنه کیفیت ال سی دی تی وی هم همینطور باشه و چندان به نسبت تلویزیونهای سی ار تی برتر نباشه
از دوستان کسی میتونه در این مورد کمکی کنه که اصولا جریان از چه قرار هست؟
مرسی

k_kh

کاربر سایت
Jan 22, 2007
110
سلام دوستان
مثل اینکه دیگه این به تاپیک کسی سر نمیزنه
یک سوال داشتم از کسانی که ال سی دی دارن
یکی از اقوام ال سی دی مونیتور گرفته 250 هزار تومن اما مشکلی که داره وقتی از چپ و راست و گوشه کنار به تصویر نگاه میکنی یه جورایی تصویر سیاه میشه و بی کیفیت به عبارتی تصویر تا میشه و حتما باید از روبرو نگاه کرد
سوال من این هست که ایا این مشکل در ال سی دی ار81 سامسونگ و کلا بقیه ال سی دی ها هست یا خیر؟
در ضمن من کلا از کیفیت تصویرش راضی نیستم اونجورایی که فکر میکردم نیست این مونیتور ال سی دی
به عبارتی مونیتور معمولی خودم که تازه مدل قدیمی هانسول هست رو بیشتر از اون قبول دارم البته منظورم کیفیت تصویر هست خلاصه به دلم ننشسته کیفیت ال سی دی و میترسم نکنه کیفیت ال سی دی تی وی هم همینطور باشه و چندان به نسبت تلویزیونهای سی ار تی برتر نباشه
از دوستان کسی میتونه در این مورد کمکی کنه که اصولا جریان از چه قرار هست؟
مرسی

دوست عزيز نحوه توليد تصوير در مانيتورهاي LCD با تلويزيونهاي LCD فرق ميكنه . اگه بخوام فرق شونو توضيح بدم كه چند صفحه طول ميكشه فقط خلاصه بگم كه در مانيتورها از تكنولو‍‍‍‍ژي Side Light ( نور كناري ) براي روشن شدن زمينه و توليد رنگ استفاده ميكنن ( ميشه گفت يك نوع پلاريزه كردن نور هستش ) ولي در تلويزيونها از سيستم Back Light ( نور پشتي ) استفاده ميكنن كه از اين طريق نور از پشت زمينه تابيده ميشه و در سطح LCD با تعبيه صفحه اي به نام SPV به جهات مختلف شكسته ميشه كه تا زاويه 178 درجه قابل رؤيته اين دو تكنولوژي با هم متفاوتن و از اولش هم قرار نبود يكي باشن ...
شما وقتي با كامپيوتر كار ميكني معمولا روبروي اون ميشيني و باهاش كار ميكني و از كنار به صفحه اون نگاه نميكني در حاليكه تلويزيون فرق ميكنه . در ضمن اين مشكلي شما ذكر كردي از قديم يكي از معايب صفحات LCD بود كه با پيشرفت تكنولوژي و انتقال نور از كنار زمينه به پشت زمينه سعي در رفع اين نقيصه كردن و شده اين تلويزيونهاي امروزي كه ميبينيم .
خيالت راحت باشه تصوير LCD TV مشكل اون مانيتوره رو نداره .....
اميدوارم تونسته باشم كمكت كنم و موفق باشي

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
ین خبری که رادیو گفت و اعلام کرد قیمت ال سی دی در بازار به طور وحشتناکی ارزون شده و به حدود 700 هزار تومن رسیده
در چه حد راست هست؟

تنها LCDی 700 تومنی بازار X.Vision هست که مونتاژ ایران هم هستش.
شما زیاد ذوق زده نشو. ;)

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
چند روز شبکه 3 تبلیغات اسنوا رو نشون میداد که من
دیدم داره تبلیغ Lcd اسنوا رو می کنه که گوشش نوشته بود Hd فکر کنم
اولین تلویزیون ایران باشه که Hd هست فکر کنم ارزون تر از همه هم باشه

ps lover

کاربر سایت
Dec 5, 2006
524
نام
امير
مونيتور بنكيو24 اينچ مدل fp241vw

http://benq.com/products/LCD/?product=997
ميخاستم ببينم اگه كسي راجع به اين مونيتوركه لينكش رو بالا گذاشتم اطلاعاتي داره لطف كنه برا ي من بگه در ضمن اونيكه من فهميدم مشخصاتش :كنتراست 1:1000،داشتن وروديhdmi،ورزوليشن 1920*1200
به نظر من كه خيلي توپه:cheesygri
به نظر شما اين مونيتور واسه بازي با 360 وپلي استيشن 3 مناسبه يا hdtv مناسبتره؟
در ضمن اگه كسي قيمت اين مونيتورتو ايران وكشوراي ديگه وجايي كه اين مونيتور رو ميفروشن رو بگه خيلي ممنون ميشم.
http://benq.com/products/LCD/?product=997
با تشكر :love:

newworld

کاربر سایت
Aug 20, 2007
138
نام
علي حقاني
با سلام
من يه lcd سامسونگ خريدم r81b 37 اينچ گرفتم حالا اومدم 360 رو با كيفيت hd بازي كنم ولي ورودي hd با رابط هاي 360 فرق مي كنه من چطوري بايد 360 رو با اين رابط خودش يه lcd وصل كنم اصلا رابطش فرق مي كنه آيا 360 غير از اين كابل رابط ديگه اي براي وصل شدن به lcd داره لطفا كمي در اين مورد توضيح بدين تشكر

Pikil

کاربر سایت
Jul 23, 2007
314
نام
پویا
با سلام
من يه lcd سامسونگ خريدم r81b 37 اينچ گرفتم حالا اومدم 360 رو با كيفيت hd بازي كنم ولي ورودي hd با رابط هاي 360 فرق مي كنه من چطوري بايد 360 رو با اين رابط خودش يه lcd وصل كنم اصلا رابطش فرق مي كنه آيا 360 غير از اين كابل رابط ديگه اي براي وصل شدن به lcd داره لطفا كمي در اين مورد توضيح بدين تشكر

باید به ورودیهای Component وصل کنی. اون 3 سیم قرمز، سبز و آبی که رو کابل 360 هست (مدل پرمیوم) به پشت تلویزیونت وصل کن حله!!

Shr776

کاربر سایت
Aug 24, 2006
1,216
نام
Shrh
سلام بر همه دوستان
بعد از گذشت یکسال تحقیق ما دل رو به دریا زدیم و یک ال سی دی سونی براویا مدل KLV-32S200A گرفتیم و در این مقاله قصد دارم یه خورده با دوستان صحبت کنم.
من در این مدت تحقیق با مطالب مختلفی روبرو شدم مثلا دوستی میگفت فقط سامسونگ و نفر بعدی میومد میگفت فقط سونی و خلاصه یه جورایی ادم رو به شک می انداختند اما به این نتیجه رسیدم که حرف اخر رو خود فرد میزنه اونم درست در روز خرید.
من وقتی دیروز از نزدیک 2 مدل سونی و سامسونگ رو دیدم انصافا بگم متوجه تفاوت خاصی نشدم و به طور کلی نمیشه گفت کدوم بهتره و میتونم بگم هر دو خوب بودند هر چند به نظر من کیفیت همه ال سی دی ها اونطور که من فکر میکردم جالب جالب هم نبود شاید یکی از دلایلش این باشه که کیفیت فیلمی که با اون پخش میشد عالی نبوده چون این ال سی دی ها مخصوص اچ دی هستند و همین. در واقع کاربرد اون طوری هست که روی فیلمهای با کیفیت مثل بلوری یا کنسول بازی معلوم میشه.
من در مدت این یکسال به این نتیجه رسیده بودم که همه دارن از سامسونگ تعریف و تمجید میکنن و یک انجمن هم از مخالفان سونی درست شده پس باید سام بهتر باشه ولی دیروز فرق اونچنانی بین اونها ندیدم . در این مدت یکسال دوستانی که خیلی هم به قولی استاد بودند مدام از سونی انتقاد میکردند که این تلویزیون مشکل کنتراست و به عبارتی سایه داره ولی من دیروز چیزی به این شکل ندیدم یا اگر هم باشه اونقدر شدید نبود که ازار دهنده باشه و به قولی انصاف نبود که اینقدر از سونی بد گفته بشه.
ببینید دوستان گرفتن ال سی دی بیشتر حالت سلیقه ای داره چون کیفیت همه حدودا یکی هست ولی امکانات اونها فرق میکنه و این بستگی به طرف مورد نظر داره که چی لازم داره و اون رو بگیره بر فرض مثال به نظر من امکانات سامسونگ خیلی بیشتر از سونی هست هم در تعداد خروجی هم امکانات دیگه ولی از نظر کیفیت میتونم بگم همه مارکها خوبه.
یه دوستی میگفت هر چقدر هم که تحقیق کردی سعی کن به چشمات هم اعتماد کنی چون این چشم هست که جنسی رو میپسنده و قرار هست تصویر اون رو ببینه و یک نکته دیگر هم اینکه کلا خرید ال سی دی به یک عامل دیگه هم بستگی داره و اون بودجه فرد هست که هر چقدر بیشتر باشه خریدش هم ساده تر هست.
من اول نظرم رو سامسونگ بود و با 1.200.000 شروع کردم ولی وقتی سونی رو دیدم و اون مشکلی رو هم که بعضی از دوستان میگفتن ندیدم رفتم سراغ سونی که از بین دو مدل سونی KLV-32S200A و KLV-32V300A در نهایت به خاطر ارزونیتر بودن و صرفه جویی مدل اولی رو گرفتم هر چند مدل دومی جدیدتر و 200 تومنی هم گرونتر بود.
خلاصه کلام بگم ال سی دی هنوز جای پیشرفت داره و به نظر من هنوز امکانات لازم برای بهره گرفتن از نهایت کیفیت در این تکنولوژی مهیا نیست البته در کشور ما مثل شبکه های دیجیتال و با کیفیت چون دیدن شبکه های خودمون روی این ال سی دی ها اونچنان جالب نیست ولی باز هم یک نکته رو بگم که کیفیت اونقدر بد که بعضی از دوستان میگفتند نیست به عبارتی میشه تحمل کرد و به نظر من شبکه های خودمون رو هم با انتن معمولی خوب نشون میده ولی وقتی 1.500.000 میدی به تلویزیون شاید یه کم توقع میره بالا و در کل قابل هضم هست.
من به این نتیجه رسیدم که همه مارکها قابل احترام هستند مثل توشیبا و هیتاچی و پاناسونیک و فیلیپس و حتی ال جی.
در یک مقاله 5 مارک برتر ال سی دی رو زده بود که در راس اون Dell بود و بعد توشیبا و پاناسونیک و هیتاچی و ال جی و در مقاله ای دیگر چند مارک دیگه به قول معروف هر مقاله یه نظراتی داشت و جالب هست اصلا از سونی و سامسونگ خبری نبود که این یه خورده غیر طبیعی بود برام .
من فقط بگم که این مشکلی که دوستان از سونی میگرفتند و مشکل سایه و این جور موارد رو میگفتند اونقدر جدی نیست که ازار دهنده باشه یا اینکه من متوجه نشدم شاید ............خدا میدون من اگر چیزی میدیم مطمئنا قید کیفیت رنگ سونی رو میزدم و سامسونگ میگرفتم چون قیمت مناسبی هم داره 1.180.000 مدل ار81 32 اینچ
ولی این رو بگم که امکانات جانبی سامسونگ وسوسه کننده هست مثل 100 هرتز بودن و 3 خروجی اچ دی ام ای و حالت بازی برای دوست داران بازی و ......
دوستان فقط این رو بگم که یک ال سی دی حداقل یک کنسول بازی هم میخاد شاید اینطوری بشه کیفیت نهایی این کنسولها و ال سی دی ها رو دید.
به هرحال من به دوستان مدل KLV-32V300A رو توصیه میکنم با کنتراست 1.8000 و 1080p و مابقی امکانات با قیمت 1.550.000 و از مدل سامسونگ ار81 هم نمیشه به سادگی گذشت با کنتراست 1.8000 مابقی مارکها خوب هستند مثل توشیبا مدل رگزا و هیتاچی که کنتراست اون 1.10000 هست بستگی به شکل ظاهری و قیمت و سلیقه خود فرد و به قول یکی از دوستان من دیروز بیشتر به خاطر اینکه از مارک سونی خوشم میومد و دیدم هر دو مارک در یک حد هستند رفتم و سونی رو گرفتم اگر سام میگرفتم 200 هزار تومن به سودم بود شاید کس دیگری هم از سام خوشش بیاد و فردی هم از پاناسونیک.
دوستان در حیت خرید سعی کنید به چندین مغازه سر بزنید تا قیمت مناسب گیر بیارید و الا سرتون یه خورده از لحاظ قیمت کلاه میره و این که سعی کنید به حرف مغازه دار اصلا گوش نکنید که خیلی خالی میبندند مثلا همین دیروز به من میگفت این دومدل سونی هیچ فرقی با هم ندارن و فقط به خاطر قاب و یه امکانات اضافی 200 تومنی گرونتره و گفت سری اس رو ببرم و 200 هزار تومنی هم سود کنم در حالیکه الان که هر دو مدل رو مقایسه میکنم میبینم کلی با هم فرق دارن هم کنتراست بیشتر هم 1080پی و .....
با اطلاعات کافی از مدلها به بازار برید خیلی خوب هست و پیش فروشنده کم نمیارید.
اگر طولانی شد شرمنده شاید ما دیگه کمتر مزاحم دوستان بشیم ولی سعی میکنم اگر کمکی بود به دوستان بدم.
مرسی و خدانگهدار همه.

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
سلام عرض میکنم خدمت همه دوستان. بابت مطلبی که شما نوشتید ممنون. تلویزیون هم مبارک باشه.

در مورده مارک های برتر ال سی دی میشه به پایونیر سامسونگ پاناسونیک وسونی اشاره کرد. که بیشترین انتخاب ها رو دارن و بقیه مارک ها کم تر تو رنج های مختلف محصول دارن. اما میرسیم به ال جی که به دوستان توصیه میکنم که اصلا دنبال این مارک نرن که من یه عمری با این ال سی دی گذروندم و فقط قیمتش کم هست. و کیفیتش جالب نیست.

Shr776

کاربر سایت
Aug 24, 2006
1,216
نام
Shrh
دوستان سلام
با گذشت 2 روز از خرید باید اعتراف کنم که مشکلی که دوستان در مورد ال سی دی های سونی اعلام کرده بودند کم و بیش وجود داره
من یه چیزهایی شبیه سایه یا جا موندن یه لحظه ای تصویر در این ال سی دی دیدم البته این مشکل بیشتر در بازی فوتبال کونامی دیده شد و در روی شبکه های تلویزیونی این مشکل کمتر وجود داره و اگر از فاصله 3 تا 4 متری تصویر رو ببینی کمتر این مشکل رو احساس میکنی
این رو هم بگم که روی تلویزیون خیلی ناچیز و جزیی احساس میشه البته از نزدیک اما در بازی الون این مشکل سایه به راحتی قابل تشخیص هست و یه خورده ازار دهنده
در کل کیفیت رنگ و زاویه دید اون خوب هست و مشکلی از این بابت نیست میتونم بگم کیفیت رنگ سونی همیشه قابل تقدیر هست اما کنتراست پایینش و این مشکل کمی ناراحت کننده هست
شاید اگر امکان مقایسه دو مدل از سامسونگ و سونی در کنار هم و در شرایط یکسان مهیا بود این بررسی کیفیت دقیقتر انجام میشد ودر مورد اون مشکل هم با مدلهای دیگه مقایسه کاملی میشد
در کل روی کامپیوتر به عنوان مونیتور خوب جواب داد و جالب هست بگم روی بازی نید فور اسپید این مشکل سایه احساس نشد روی کامپیوتر ولی با کنسول بازی احساس شد
در کل برای بررسی کاملتر این موضوع نیاز به زمان بیشتر و بررسی دقیقتر هست
ولی من احساس میکنم که برای بازی مناسب نباشه و شاید سامسونگ برتر باشه
شاید بهتر بود به توصیه های دوستان در خرید ار81 بیشتر توجه میکردم
مرسی

Ali-360

کاربر سایت
Feb 14, 2007
1,140
نام
شک داری؟؟؟ گفتم که علی
میخواستم ببینم کیفیت مانیتور Lcd با تلوزیون Hd یکی هست یا نه؟
الان قیمت ارزون ترین تلوزیون Hd چند هست؟

master_chief

کاربر سایت
Aug 20, 2006
68
نام
amir reza
lcd

سلام خدمت دوستان ما دو روزه كه يك تلوزيون samsung lcd مدل la40m81b خريديم كه البته من هنوز نديدمش چون تو شهرستان دانشجو هستم وفكر نمي كنم حالا حالا ها بتونم بيام تهران در ضمن اطلاعات چنداني هم در رابطه با تلوزيون lcd ندارم ميخواستم از يكي از دوستان كه در اين مورد اطالعات كافي دارن بپرسم كه مشخصات اين تلوزيون براي بازي با كنسول خوبه ؟ آيا مثل تلوزيون سوني دوستمون مشكل داره ؟ كلا نظرتون رو بگيد . ممنون ميشم

mzh

کاربر سایت
Jul 28, 2006
259
نام
محمدرضا
سلام خدمت دوستان ما دو روزه كه يك تلوزيون samsung lcd مدل la40m81b خريديم كه البته من هنوز نديدمش چون تو شهرستان دانشجو هستم وفكر نمي كنم حالا حالا ها بتونم بيام تهران در ضمن اطلاعات چنداني هم در رابطه با تلوزيون lcd ندارم ميخواستم از يكي از دوستان كه در اين مورد اطالعات كافي دارن بپرسم كه مشخصات اين تلوزيون براي بازي با كنسول خوبه ؟ آيا مثل تلوزيون سوني دوستمون مشكل داره ؟ كلا نظرتون رو بگيد . ممنون ميشم

دوست من من دارم حدودا عید گرفتم و باهاش 360 و ps3 بازی میکنم

تصویرش عالیه و تلوزیون و ماهواره رو هم خیلی خوب نشون میده

کنتراستش 1:15000 هست و فول اچ دی هست HDMI 1.3 و ........

سوالی داشتی بگو من جواب میدم

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
Ali-360 میخواستم ببینم کیفیت مانیتور Lcd با تلوزیون Hd یکی هست یا نه؟
الان قیمت ارزون ترین تلوزیون Hd چند هست؟

نه از لحاظ کارایی تا حدودی فرق دارن. در مورده قیمت مارک اینچ امکانات و مزایا از مهمترین عوامل هستند.

Shr776 دوستان سلام
با گذشت 2 روز از خرید باید اعتراف کنم که مشکلی که دوستان در مورد ال سی دی های سونی اعلام کرده بودند کم و بیش وجود داره
من یه چیزهایی شبیه سایه یا جا موندن یه لحظه ای تصویر در این ال سی دی دیدم البته این مشکل بیشتر در بازی فوتبال کونامی دیده شد و در روی شبکه های تلویزیونی این مشکل کمتر وجود داره و اگر از فاصله 3 تا 4 متری تصویر رو ببینی کمتر این مشکل رو احساس میکنی
این رو هم بگم که روی تلویزیون خیلی ناچیز و جزیی احساس میشه البته از نزدیک اما در بازی الون این مشکل سایه به راحتی قابل تشخیص هست و یه خورده ازار دهنده
در کل کیفیت رنگ و زاویه دید اون خوب هست و مشکلی از این بابت نیست میتونم بگم کیفیت رنگ سونی همیشه قابل تقدیر هست اما کنتراست پایینش و این مشکل کمی ناراحت کننده هست
شاید اگر امکان مقایسه دو مدل از سامسونگ و سونی در کنار هم و در شرایط یکسان مهیا بود این بررسی کیفیت دقیقتر انجام میشد ودر مورد اون مشکل هم با مدلهای دیگه مقایسه کاملی میشد
در کل روی کامپیوتر به عنوان مونیتور خوب جواب داد و جالب هست بگم روی بازی نید فور اسپید این مشکل سایه احساس نشد روی کامپیوتر ولی با کنسول بازی احساس شد
در کل برای بررسی کاملتر این موضوع نیاز به زمان بیشتر و بررسی دقیقتر هست
ولی من احساس میکنم که برای بازی مناسب نباشه و شاید سامسونگ برتر باشه
شاید بهتر بود به توصیه های دوستان در خرید ار81 بیشتر توجه میکردم
مرسی

در این مورد باید گفت که ال سی دی ها یک کنتراست و در زمان روشن شدن دارند و یک کنتراست در زمان کارکرد بعد از چند دقیقه که یکی از عوامل مهم در زمینه مقایسه میباشد. مورده دیگه این هست که کلا باید دید که زمان پاسخ گویی پیکسل ها چگونه هست چون یکی از ضعف های ال سی دی به نسبت CRT همین مدت زمان پاسخ گویی بود{بیشتر در اوایل عرضه}

در مورده تنظیم کردن تلویزیون حتما سعی بیشتری به خرج بده. چون یک ال سی دی تا خوب تنظیم نشه کیفیتش معلوم نمیشه. همیشه هم دوستان گول فیلم هایی که تو فروشگا ها میزارن نخوردن که کیفیتشون خیلی بالا هست اگه پارس 14 اینچ هم نشون بده خیال میکنی Full HD هست. در مورده شبکه های تلویزیونی ایران هم دوستان اگه رسیور دارن که حتما از رسیور بگیرن چون کیفیتشون بهتره.

hogwarts

کاربر سایت
Mar 27, 2006
773
نام
پدرام
دوست عزیز با امکاناتی که این تلویزیون داره می تونی نهایت لذت رو از XBox 360 ببری.کنتراست 15000:1 و ورودی HDMI و پشتیبانی تا کیفیت 1080p اونم روی یک تلویزیون 40 اینچ نهایت کیفیت هست.

دعا کن ما هم از این تلویزیون ها بخریم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر