تلویزیون مناسب hd برای xbox 360

xbox360

کاربر سایت
کسی میدونه Uhd چیه؟
uhd مخفف كلمه Ultra high defenition هستش كه يه شركت ژاپني به نام NHK موفق شده تلويزيونهايي با اين كيفيت رو به صورت ازمايشي توليد كنه اين تلويزيونها قادر به نمايش تصاوير با رزولوشن 32 مگاپيكسل و اندازه 7680/4320 هستند و refresh rate اون هم 60 فريم در ثانيه است جالبه بدونيد تلويزيون هاي full HD تصاوير رو با رزولوشن 2 مگا پيكسل نمايش ميدند در حالي كه رزولوشن اين تلويزيون ها 32 مگاپيكسله!
منبع (شماره 32 مجله بازينما)

آخرین ویرایش:

pouya_b3d

کاربر سایت
uhd مخفف كلمه Ultra high defenition هستش كه يه شركت ژاپني به نام NHK موفق شده تلويزيونهايي با اين كيفيت رو به صورت ازمايشي توليد كنه اين تلويزيونها قادر به نمايش تصاوير با رزولوشن 32 مگاپيكسل و اندازه 7680/4320 هستند و refresh rate اون هم 60 فريم در ثانيه است جالبه بدونيد تلويزيون هاي full HD تصاوير رو با رزولوشن 2 مگا پيكسل نمايش ميدند در حالي كه رزولوشن اين تلويزيون ها 32 مگاپيكسله!
منبع (شماره 32 مجله بازينما)
فکر کنم 3.2 باشه آخه 32 که خیلی زیاد میشه...........:eek:

m654

کاربر سایت
اگه سؤالي ميپرسيدي زودتر مطمئن ميشدي، کاملتر جواب ميگرفتي؛ حالا اينو بخون.

تنکس نشانه شخصيت شماست.

m654

کاربر سایت
مرسی از پاسخت اما چند تا سوال ریز دیگه :
1. اینکه هرچی رزولوشن بالا بره ایا به قول دوستمون روی داغ تر شدن و گرمتر شدن کنسول تاثیری میزاره یا نه چون هر چی رزولوشن بالا بره برای نمایشجزییات بیشتر مثل کامپیوتر سی پی یو بیشتر بهش فشار میاد این یه سوال؟
2. قیمت ال سی دی سامسونگ ار 81 و مدل 26 اینچ اون الان توی بازار چنده و ایا اصلا 26 اون توی بازار هست یا نه و اینکه ایا کیفیت مدل 32 همون مدلش رو داره یا نه ؟
3. یه سایتی هست که بشه قیمتهای ال سی دی موجود در ایران رو داخل اون پیدا کرد یا نه
چون الان فقط سایت سامسونگ قیمت ال سی دی هاش رو زده
مرسی از همه
1.آره،امّا لابد ميدوني که 720i تقريباً دو برابر 720p ، توان پردازشي ميخواد، پس لزوماً به وضوح برنميگرده.
2. تو سايت سامسرويس حرفي ازش نيست، پس همه سريهاش از 32 شروع ميشن.
3.اطّلاع ندارم. عصر ارتباط راهنماي خريد تلويزيون LCD/Plasma شماره اي زمستان85 منتشر کرد که الآن چندان مفید نیست؛ شايد بخش ارتباطاتشون بتونن بهت کمک کنن. در کل، انتخوابها محدودن و سامسونگ هم توي سري هاي S/R/M ، قيمت رو با کيفيّت جمع کرده.

تنکس نشانه شخصيت شماست.

آخرین ویرایش:

Shr776

کاربر سایت
یه سوال فنی :
در مورد قابلیتی که الان به ال سی دی ها اضافی شده و نمایش تصویر به صورت 16:9 شده یه سوال داشتم
فرض کنیم یه بازی دارای قابلیت 16:9 باشه و این بازی رو روی یک ال سی دی که این قابلیت رو داره انجام بدیم و همزمان هم روی یه ال سی دی یا تلویزیونی که این قابلیت رو نداره انجام بدیم حالا
با توجه به اینکه در حالت 16:9 تصویر از چپ و راست و بالا و پایین به نسبت حالت 4:3 بیشتر تصویر نشون میده سوال من اینه که در یک بازی جنگی که بر فرض یه دشمن درست در همون گوشه سمت چپ یا بالا باشه که فقط در حالت 16:9 مشخصه ایا در حالت 4:3 به مشکل بر نمیخوریم
نمیدونم درست متوجه منظور من شدید یا نه
چون من امروز وقتی تنیس رولاند گاروس رو از شبکه های الجزیره و شبکه سوییسی میدیدم متوجه شدم که در شبکه سوییسی که حالت 16:9 داشت از چپ و راست و بالای تصویر جزییات بیشتری معلوم بود شاید به جرات بگم به اندازه یکی دوسانت بیشتر از شبکه الجزیره نشون میداد که حالت اون 4:3 بود
و اصلا چرا حالت 16:9 به وجود امده چون به نظر من در این حالت تصویر از ریخت و قیافه میوفته و به نظر من حالت 4:3 خیلی بهتر از حالت 16:9 بود لااقل توی تصاویری که من دیدم امروز

m654

کاربر سایت
سلام دوست من

تا حالا شنيدي مثلا دوربينِفلان گوشي 1.3 مگاپيکسله؟ اگه عکساشو نگاه کرده باشي قطع تصوير يا رزلوشنش 1024×1280=1,310,720 هست؛ خونده ميشه حدوداً يک و 3 دهم ميليون يا مگا پيکسل؛ پس باين ترتيب:

1080×1920=2,073,600
7680×4320=33,177,600

33,177,600/2,073,600=16
پس دقيقاً نياز پزدارشي 16 برابر ميشه.

CU
:laughing:

allworld

کاربر سایت
یه سوال فنی :
در مورد قابلیتی که الان به ال سی دی ها اضافی شده و نمایش تصویر به صورت 16:9 شده یه سوال داشتم
فرض کنیم یه بازی دارای قابلیت 16:9 باشه و این بازی رو روی یک ال سی دی که این قابلیت رو داره انجام بدیم و همزمان هم روی یه ال سی دی یا تلویزیونی که این قابلیت رو نداره انجام بدیم حالا
با توجه به اینکه در حالت 16:9 تصویر از چپ و راست و بالا و پایین به نسبت حالت 4:3 بیشتر تصویر نشون میده سوال من اینه که در یک بازی جنگی که بر فرض یه دشمن درست در همون گوشه سمت چپ یا بالا باشه که فقط در حالت 16:9 مشخصه ایا در حالت 4:3 به مشکل بر نمیخوریم
نمیدونم درست متوجه منظور من شدید یا نه
چون من امروز وقتی تنیس رولاند گاروس رو از شبکه های الجزیره و شبکه سوییسی میدیدم متوجه شدم که در شبکه سوییسی که حالت 16:9 داشت از چپ و راست و بالای تصویر جزییات بیشتری معلوم بود شاید به جرات بگم به اندازه یکی دوسانت بیشتر از شبکه الجزیره نشون میداد که حالت اون 4:3 بود
و اصلا چرا حالت 16:9 به وجود امده چون به نظر من در این حالت تصویر از ریخت و قیافه میوفته و به نظر من حالت 4:3 خیلی بهتر از حالت 16:9 بود لااقل توی تصاویری که من دیدم امروز

دوست عزيز کلاً تصويرهای wide (16:9) جزئيات بيشتری رو نسبت به تصاوير 4:3 نشون میده..و الان ديگه
تماميه بازيهای ويديوئی و فيلمهای سينمايی بر مبنای تصاوير wide طرح ريزی میشه...
اگر بازی فقط بر مبنای wide طرح ريزی شده باشه اون بازی رو تلوزيون 4:3 هم به صورت wide در میآد..به اين صورت که تلوزيون شما در قسمت بالا و پايين صفحه سياه میشه و
تصوير شمارو به شکل مستطيلی در میآيره ( يعنی wide ) ...که اين کار ميتونه مشکلاتی رو هم
برای کسی که داره بازيرو انجام میده به وجود بياره.....

k_kh

کاربر سایت
:

دوست عزيز استاندارد 4:3 از زماني كه تلويزيونهاي اوليه طراحي و ساخته شدند مورد استفاده قرار گرفت ولي استاندارد 16:9 يادگار دوران سينما و از زمان توليد فيلم هاي 16 ميليمتري ( سلونوئيدي 16 ميتيمتر عرض ) به جا ماند حالا شما تصور كنيد اگر در سالن سينما ها نسبت تصوير 4:3 مي بود كيفيت تصوير به چه شكل بود . با نظر دوستمون allworld موافقم در تصوير 16:9 جزئيات بيشتري در معرض ديده به علاوه زاويه و منظره ديد بهتر و ارگونوميك تر

Shr776

کاربر سایت
سلام بر همه دوستان عزیز
یک سوال
الان در بازار ایا مدل ال سی دی سامسونگ R81 البته مدل 26 اینچ اون یافت میشه یا نه ؟
چون خیلی دنبال این مدل هستم و قیمت اون چند هست ؟
در ضمن ایا قیمتهای سونی براویا البته سری X و V اون در ابعاد 26 و 32 اینچ کمتر شده است یا نه و قیمت اونها هم اگر ممکنه بگید چند شده؟
ممنون از همه دوستان

Kirk_Hammett

کاربر سایت
یه سوال داشتم ( فقط حوصلم نشد 58 صفحه قبل رو بخونم )

TV ما 43 اينچ سامسونگ پروجکشن هست که hd 1080 i رو ساپورت میکنه

می خوام ببینم چون پروجکشن هست اصلا به درد بازی با 360 می خوره ( از نظر کیفیت بازیو این چیزا ) ....

بعد میگن رو پروجکشن بازی کنی به TV آسیب می زنه ....

می خواستم در مورد این دو سوال منو راهنمایی کنید با تشکر از دوستان عزیز

Pikil

کاربر سایت
یه سوال داشتم ( فقط حوصلم نشد 58 صفحه قبل رو بخونم )

TV ما 43 اينچ سامسونگ پروجکشن هست که hd 1080 i رو ساپورت میکنه

می خوام ببینم چون پروجکشن هست اصلا به درد بازی با 360 می خوره ( از نظر کیفیت بازیو این چیزا ) ....

بعد میگن رو پروجکشن بازی کنی به TV آسیب می زنه ....

می خواستم در مورد این دو سوال منو راهنمایی کنید با تشکر از دوستان عزیز

هر تلویزیون HD برای 360 خوبه!!:cool:
البته 720p برای بازی از 1080i بهتره، ولی هر دو تا عالین. با این تلویزیون حال خواهی کرد!
ولی.......:-"
مشکل اصلی پروجکشن Burn-in هست که اگه یه تصویر یا یه قسمتیش به مدت طولانی رو صفحه باشه و تکون نخوره جاش میمونه. تو بازیها چون معمولاً یه سری از اطلاعات از جمله امتیاز؛ جون (health) و .... همیشه در یک جای فیکس رو صفحه هست ممکنه به این مشکل بر بخوری. پس باید حواست باشه و طولانی بازی نکنی;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر