تلویزیون مناسب hd برای xbox 360

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
اینم مانیتور منه که تازه کرفتم:p
البته از لحاظ ساپورت رزولوشنهای بالا ممکنه تاحدی به hdtv نزدیک باشه. ولی از لحاظ کیفیت و درخشندگی تصویر و رنگ های بازیهای عمرا یک دهم hdtv هم نیست.:(
اینو برای این گفتم که کسایی که میخوان کیفیت تصویرشون رو از tv به چیز بهتری ارتقا بدند , بدونند .چون من خودم فکر میکردم یه مانیتور واید میتونه جای hdtv رو برام بگیره ولی در ابعاد کوچکتر :confused: که البته فهمیدم کاملا در اشتباه بودم:mad:
360 فقط با این lcdهای hdtv که شما دارید میتونه کیفیت واقعیشو نشون بده:blushing:
43wmonr.jpg

مدل و قيمت اين مانيتور؟
چرا انقدر تصوير تاره؟توي تنظيمات مانيتور سوتي ندادي؟(فكر كنم رنگ رو زيادي بردي بالاها)شايدم از كابل vga ته

genaveh

کاربر سایت
Mar 6, 2006
1,436
نام
علی
البته از لحاظ ساپورت رزولوشنهای بالا ممکنه تاحدی به hdtv نزدیک باشه. ولی از لحاظ کیفیت و درخشندگی تصویر و رنگ های بازیهای عمرا یک دهم hdtv هم نیست.:(
اینو برای این گفتم که کسایی که میخوان کیفیت تصویرشون رو از tv به چیز بهتری ارتقا بدند , بدونند .چون من خودم فکر میکردم یه مانیتور واید میتونه جای hdtv رو برام بگیره ولی در ابعاد کوچکتر :confused: که البته فهمیدم کاملا در اشتباه بودم:mad:
360 فقط با این lcdهای hdtv که شما دارید میتونه کیفیت واقعیشو نشون بده:blushing:
43wmonr.jpg

جناب ناامیدمون کردی که ! یعنی یه مانیتور lcd یا واید و یه کابل vga خوب هم کیفیت اصلی 360 رو نشون نمیده؟
شما مطمئنید ؟
به نظر من یا کابل vga بدرد نمیخوره یا مانیتورت تنظیم نیست !

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,806
نام
امین
جناب ناامیدمون کردی که ! یعنی یه مانیتور lcd یا واید و یه کابل vga خوب هم کیفیت اصلی 360 رو نشون نمیده؟
شما مطمئنید ؟
نه خب با مانیتور نمیتونی کیفیت اصلی رو ببینی ولی نزدیک میشی:)
باید یه hd tv بگیری که واید بهتره واسه 360 بعد بشین حالش رو ببری...

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
شما مطمئنید ؟
کابل VGA در حال حاضر بالاترین کیفیت رو برای x360 داره! و از component که در داخل جعبه خود 360 هست هم تصویر بهتری رو ارائه می ده. دلیل اینکه کیفیت به خوبی hdtv نمی شه اینه که مانیتور اون قدرت رو نداره تا نشون بده!

در ضمن مانیتوری که که بهش component HD وصل بشه نداریم چون در این صورت دیگه مانیتور نیست اسمش. (مانیتور فقط خروچی داره! vga یا dvi یا هر دو) اگر احیانا مدلی رو دیدی که ورودی تصویر داشته از این مدلا بوده که هم tv هست و هم مانیتور!

K A M B I Z

کاربر سایت
Aug 31, 2006
550
نام
کامبیز
دیروز من رفتم جمهوری LCD براویا ببینم که وقتی 360 میخرم (ایشالا) یه دونم 32 براویا بخرم. با اینکه کیفتی تصویرش خارق العاده هستش :love: ولی چیزی که باعث تردید توی انتخابم شد همانا سعت پاشخگوییش بود! :idea: اصلا نمی شد باهاش یه فوتبال درست دید همش حالت شبه مانند داشت یه تستم خودش داره که یه دایره سفید دوبعدی داخل یه مربع از این ور به اونور میره! دیگه نگو دایره مثل بیضی می شد وقتی حرکت می کرد!!!:bash:
خلاصه حالم گرفته شد احتمالا بازم باید CRT بخرم.:-"

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
360 فقط با این lcdهای hdtv که شما دارید میتونه کیفیت واقعیشو نشون بده

چرا اینقدر تصویر شما تاره؟! مانیتور من هم LCD هست ( LG ) موقعی که تازه اومده بودن گرفتم! مدلش L1510T که از خط تولید خارج شده! :blushing:
کابل من Real هست ولی به تاری تصویر شما که کابلتون هم اصل هست نیست! قاعدتاً مانیتور هم نباید مشکلی داشته باشه ، چون به هر حال سامسونگه! مانیتور من یه دکمه داره که وقتی میزنی وضوح تصویر و هرتز و غیره رو خودش تنظیم می کنه ( البته الآن خودش از تنظیم خارج شده :biggrin1: !!!! ) ببین مال شما نداره!

در ضمن با جمله آخرتون موافق نیستم! چون تفاوت تصویر فقط می تونه در رنگ باشه! از لحاظ رزولوشن بستگی به نوع مانیتور و HDTV داره داره که چه رزولوشنی رو ساپورت کنن!!! الان اکثر مانیتورها رزولوشن 1204*768 رو دارن در حالی که LCD-TV های سامسونگ معمولا رو 1366*768 هستند! الان HP داره یک مانیتور میزنه که روی 1080p یعنی 1920*1080 کار می کنن!! پس یعنی مانتور هم به نوعی کیفیت HD رو ارائه می ده و کلاً مربوط می شه به رزولوشن و نه چیز دیگه! اگر هم دقت کنی روی همون جعبه کابل خودت نوشته VGA HD AV Cable !!!!

allworld

کاربر سایت
Jun 6, 2006
747
ولی چیزی که باعث تردید توی انتخابم شد همانا سعت پاشخگوییش بود!
سرعت پاسخگويی 8ms ثانيه کمه؟
تمامه lcd ها فعلاً 8ms هستن...البته يه مانيتور ديدم زده 2 ms ولی چرت بود..واسه
فروش بيشتر از چرتو پرتام میزنن...هنوز ما کم تر از 8ms
تلويزيون نداريم

Emin3mzizou

کاربر سایت
Sep 9, 2006
2,025
نام
امین
کابل VGA در حال حاضر بالاترین کیفیت رو برای x360 داره! و از component که در داخل جعبه خود 360 هست هم تصویر بهتری رو ارائه می ده. دلیل اینکه کیفیت به خوبی hdtv نمی شه اینه که مانیتور اون قدرت رو نداره تا نشون بده!

در ضمن مانیتوری که که بهش component HD وصل بشه نداریم چون در این صورت دیگه مانیتور نیست اسمش. (مانیتور فقط خروچی داره! vga یا dvi یا هر دو) اگر احیانا مدلی رو دیدی که ورودی تصویر داشته از این مدلا بوده که هم tv هست و هم مانیتور!

اشکان جان میگم چرا کابل VGA نسبت به کابل component HD (که داخل جعبه X360 هست) کیفیت بهتر و بالاتری رو اراعه میده :-" :-" به خاطر اینه که کابل VGA رزولشن بالاتری رو نسبت به اون کابل میتونه ساپورت کنه؟؟ مثلا با کابل VGA میشه تا 1080p رو هم داشته باشیم ؟؟ (رو HDTV ی Full HD منظورمه). چون باcomponent HD که فقط تا 1080i رو میتونیم داشته باشیم.
با تشکر :love: :love:

D.D.S

کاربر سایت
Nov 24, 2006
316
نام
بابک
مگه 1280*720 نیست
حتما یه جای کار تو تنظیماتت میلنگه یه ذره باهاش ور برو.
حالا یه عکس از وسط بازی بذار
:confused:
نه همه چی تنظیمه .مانیتور تا 1440x900 رو ساپورت میکنه.منم در setup دستگاه رو در آخرین حد یعنی 1360x768 گذاشتم.یعنی شما میگی کمش کنم ؟:confused:
البته عکس با گوشی کا750 گرفته بودم تصویر کیفیتش خوب نیست ولی کلا اون sharpness ی رو که در تلویزیون 29 دیجیتال سونیم دارم اینجا ندارم:( .فقط رزولوشن بهتر شده بقیه چیزا افت کرده:confused:

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
اشکان جان میگم چرا کابل VGA نسبت به کابل component HD (که داخل جعبه X360 هست) کیفیت بهتر و بالاتری رو اراعه میده :-" :-" به خاطر اینه که کابل VGA رزولشن بالاتری رو نسبت به اون کابل میتونه ساپورت کنه؟؟ مثلا با کابل VGA میشه تا 1080p رو هم داشته باشیم ؟؟ (رو HDTV ی Full HD منظورمه). چون باcomponent HD که فقط تا 1080i رو میتونیم داشته باشیم.
با تشکر :love: :love:
بله کابل VGA می تونه 1080p رو به صورت native در صورتی که tv یا مانیتور این رزولوشن را ساپرت کنه ارائه بده! برای گرفتن رزولوشن 1080p از 360 برای فیلم های hd-dvd با توجه به اینکه 360 hdmi نداره از vga استفاده می کنند.
در کل vga افت کیفیت کمتری نسبت به component در طول مسیر داره!

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
Nov 6, 2005
649
نام
طاهر
نه همه چی تنظیمه .مانیتور تا 1440x900 رو ساپورت میکنه.منم در setup دستگاه رو در آخرین حد یعنی 1360x768 گذاشتم.یعنی شما میگی کمش کنم ؟:confused:
البته عکس با گوشی کا750 گرفته بودم تصویر کیفیتش خوب نیست ولی کلا اون sharpness ی رو که در تلویزیون 29 دیجیتال سونیم دارم اینجا ندارم:( .فقط رزولوشن بهتر شده بقیه چیزا افت کرده:confused:
جناب دکتر، به نظر من یه جای کار ایراد داره ! من با کابل Real که کیفیتی پایین تر از کابل اصل مایکروسافت داره ، روی مانیتور LCD خودم، تصویر خوبی میگیرم و کاملاً راضی هستم !
منظورتون دقیقاً از اینکه اون چیزی که فکر میکردید نبوده ، چیه ؟
تصویر شفاف نیست ؟
مشکل دقیقاً چیه ؟

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,525
نام
امیر
جناب دکتر، به نظر من یه جای کار ایراد داره ! من با کابل Real که کیفیتی پایین تر از کابل اصل مایکروسافت داره ، روی مانیتور LCD خودم، تصویر خوبی میگیرم و کاملاً راضی هستم !
تصویر شفاف نیست ؟
مشکل دقیقاً چیه ؟

درسته که مانیتور تصویری بهتر از تلوزیون معمولی نشون میده ولی با HDTV فاصله زیادی داره.
من یه مانیتور سامسونگ LCD-920Nدارم و یه تلوزیون 29600 سامسونگ که تازه CRT هست ولی کیفیت TV بشدت بهتره و اصلا با مانیتور قابل مقایسه نیست تازه اگه TV که LCD باشه بگیری باز هم بهتر میشه.

D.D.S

کاربر سایت
Nov 24, 2006
316
نام
بابک
تصویر شفاف نیست ؟
مشکل دقیقاً چیه ؟
چی بگم نمیدونم چرا اون چیزی که فکر میکنم نیست.شاید این lcd سامسونگ بخاطر کنتراستش که 500:1 اینجوریه؟:confused: مال شما فکر کنم کنتراستش 700:1 باشه.
نه اون شفافیت تلویزیون نداره.مثل اون موقع هستش که تو pc بازی میکردم.نمیدونم چطوری بگم.البته مشکل ناخوانا بودن نوشته ها و بعضی جزییات در تلویزیون کاملا حل شده.مثلا در بازی pgr3 در ریس هایی که تو شب بود همیشه مشکل داشتم و مسیر ریس رو درست نمیدیدم که تو مانیتور تمام جزییات بسادگی قابل تشخیصه .شایدم به این خاطر باشه :confused: چون تو lcd تمام جزییات کاملا واضحه برای همین ایرادات گرافیکی بازیها بیشتر خودشو نشون میده.anti alaising ضعیف,lightening ناکافی,وعدم سایه زنی و سایر پارامترها در بعضی بازیها, بخاطر دقت بالای lcdها بیشتر خودشو نشون میده نسبت به :confused: tv
بازی saints row رو در tv که بازی میکردم به خودم میگفتم که گیم اسپات در حقش کم لطفی کرده که به گرافیکش 7 داده ولی وقتی تو lcd بازی کردم فهمیدم 7 هم زیاده براش:p .برعکس vegas و dead rising , lost planet تو lcd کاملا با tv فرق میکنه و یه سر گردن بالاتره .کلا ناراضی نیستم.شایدم lcd من مناسب بازیهای 360 نباشه :confused: شاید هم خوبه و انتظارت من بالاست ولی به هر حال هر کسی باندازه ی پولی که میده آش میخوره:biggrin1:
خوب اگه یه lcd مانیتور 300 تومنی سامسونگ بتونه با یه lcd hdtv سامسونگ 32 اینچی به لحاظ کیفیت برابری کنه دیگه .مردم نمیرفتند و 1.5 میلیون پول بی زبون رو خرج کنند براش:eek: :p ;)(برای 1.5 میلیون باید 300 تا دندون کشید:evil: که البته بعدش دست خودم از جا کنده میشه:p .پس نتیجه اخلاقی اینه که با همین میسازیم . به سرش هم زیاده:biggrin1: تا حالا 1 تومن برای این 360 رفته:( 200 تومن دیگه روش میزاشتم آخرت pc رو جمع میکردم:p )(اینایی که تو پرانتز بود رو جدی نگیرید .شوخی بود:p .پاش بیفته 10 تومن هم رو 360 میدیم .نوشه جونش باشه:cool: )

آخرین ویرایش:

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد

شما باید یه کار خیلی اساسی بکنی و اون هم اینه که داشبوردتون رو با XBL آپدیت کنین! چون شما می گین دستگاه حداکثر 1360*768 رو ساپورت می کنه در حالی که بالاترین رزولوشن بعد از آپدیت 1920*1080 که به عبارتی می شه 1080p و برخی از باگ هاش رو هم مثل همین برطرف می کنه! به هر حال امتحانش ضرر نداره! اگر هم درست نشد شما تک تک رزولوشن ها رو انتخاب کن مشکلت برطرف میشه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر