تغییر فرمت هارد اکسترنال از NTFS به FAT32

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Sweeney Todd

کاربر سایت
Sep 1, 2009
581
نام
محمد علی
سلام

من یه هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل پاسپورت اسنشیال دارم با حجم 500 گیگ ... فرمت فعلی هارد NTFS هستش ولی من نیاز دارم که FAT32 بشه تا بتونم به PS3 وصلش کنم ... خود ویندوز (ویندوز من الان XP هستش) نمی تونه Fat32 فرمتش کنه ، تو سایت وسترن دیجیتال هم چیز بدرد بخوری پیدا نکردم ... باسه همین اینجا پست دادم تا اگه کسی راهی بلده لطف کنه و اینجا بگه تا مشکل من حل بشه و دوستان دیگه هم بتونن استفاده کنن ...

ممنون

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خوب شما نیاز به یه برنامه مدیریت هارد مثل partition magic یا paragon داری چون با خود win نمیتونی فرمتشو تغییر بدی یه راه دیگه هم هست اونم اینکه اگه یه 360 دم دست داری (البته با آخرین داشبرد) بدی برات فرمتش کنه.

آخرین ویرایش:

mehdihoo

کاربر سایت
Jan 19, 2008
623
نام
مهدی
http://gparted.sourceforge.net/livecd.php
GParted راه حل مشکلته رفیق ;)
Bootable CD/USB داره و تمام فرمتهای رایج از ویندوزی تا لیناکسی و حتی ژورنال اپل رو هم ساپورت میکنه. عالیه و مجانی ، نصب هم نمیخواد.
الیته اگر Live CD لیناکس UBUNTU رو هم داشته باشی تو خودش داره این رو.

• Like
Reactions: Kavigne

Sweeney Todd

کاربر سایت
Sep 1, 2009
581
نام
محمد علی
http://gparted.sourceforge.net/livecd.php
GParted راه حل مشکلته رفیق ;)
Bootable CD/USB داره و تمام فرمتهای رایج از ویندوزی تا لیناکسی و حتی ژورنال اپل رو هم ساپورت میکنه. عالیه و مجانی ، نصب هم نمیخواد.
الیته اگر Live CD لیناکس UBUNTU رو هم داشته باشی تو خودش داره این رو.

حالا این چجوری کار می کنه ؟؟؟

mohammaad

کاربر سایت
Jan 18, 2011
123
اگر من فرمت fat32 کردم حالا می خوام برش گردونم چی کار کنم خواهش می کنم سری جواب منو بدید؟

jimboli

کاربر سایت
Sep 27, 2009
488
نام
Masoud MAS
دوست عزیز با ویندوز نمی‌تونین پارتیشن 500 گیگی رو FAT32 فرمت کنید.
راه حا شما استفاده از GuiFormat هست که فقط چند کیلوبایت حجم داره.
از راه حل های بالا ساده تر هست.گ
برای برگشتن هم به راحتی با خود ویندوز می تونین NTFS که فرمت مناسب تری هم هست دوباره فرمت کنید (تمام اطلاعات پاک می شود) البته PS3 فقط از FAT پشتیبانی می کنه.
موفق باشید.

ston cold

کاربر سایت
Mar 3, 2009
1,484
نام
amir
اقا ینی امکانش نیست تغییر فرمت بدییم بدونه اینکه اطلاعات پاک شه
یه یک ترا اکسترنال دارم میخوام فت کنم شونزده گیگشو واسه 360
چه کنم؟

heector

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6
سلام .. دوستان من یه هارد اکسترنال با فرمت ntfs دارم می خوام تبدیلش کنم به fat32 که ps3 بشناستش و مشکل نداشته باشم .. ولی نمی خوام اطلاعات توش رو از دست بدم با تغییر فرمت.. چند نرم افزار امتحان کردم اما با اونا باید هار کامل فرمت بشه تا تغییر پیدا کنه..
جالبه وقتی هار من با فرمت fat32 هست dvd کپی ps3 رو نمیتونم توش کپی کنم همش ارور میده که این فایل حجمش بالات در حالی که من فضای کافی دارم
ولی هار با فرمت ntfs هیچ مشکلی با کپی کردن نداره اما ps3 نمیشناستش
راه حلی هست که بشه تغییر فرمت داد بدون از دست دادن اطلاعات ؟
ظاهرا در فرمت fat32 فایلهای بیشتر از 4G رو نمیشه کپی کرد
من میخوام بازی grand turismo 5 رو کپی کنم یه فایل داره 12G و کلا بازیش 19G هست هرکاری میکنم در fat 32 کپی نمیشه راه حلی هست ؟

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
جواب سوال شما تو بخش PS3 هستش میتونی همونجا پیگیری کنی.
در کل با تغییر system file پارتیشن به هر system file دیگه ای ، پارتیشن هم باید فرمت شه و این یعنی اینکه شما اطلاعات داخلش رو از دست میدی ، خیلی ساده س شما باید یه back up از محتویات داخل هاردت بگیری و بعد هر کاری که خواستی باهاش بکنی.
در مورد بخش دوم سوالت هم خودت جواب سوال خودت رو دادی fat32 محدودیت 4gb داره و فایل بالاتر از این حجم تو یه همچین پارتیشن هایی کپی نمیشه.

آخرین ویرایش:

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
جواب سوال شما تو بخش PS3 هستش میتونی همونجا پیگیری کنی.
در کل با تغییر system file هارد شما به هر system file دیگه ای هارد هم باید فرمت شه و این یعنی اینکه شما اطلاعات داخلش رو از دست میدی ، خیلی ساده س شما باید یه back up از محتویات داخل هاردت بگیری و بعد هر کاری که خواستی باهاش بکنی.
در مورد بخش دوم سوالت هم خودت جواب سوال خودت رو دادی fat32 محدودیت 4gb داره و فایل بالاتر از این حجم تو یه همچین پارتیشن هایی کپی نمیشه.

جسارت به استاد خودم نشه ولی با برنامه هایی میشه file system رو بدون فورمت کردن تغییر داد.
:)

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
نه چه جسارتی ، از این دست برنامه ها هم زیاده ، اصلا بدون نیاز به برنامه و با دستور convert تو cmd میشه این کار رو کرد ولی در اکثر موارد اون پارتیشن به مشکل میخوره و در نهایت کاربر مجبور به فرمت کردن پارتیشن میشه به همین دلیل پیشنهاد من به بیشتر کاربرا فرمت اون پارتیشن هستش تا فقط تغییر system file.

آخرین ویرایش:

LAMBORGHINI

کاربر سایت
May 31, 2011
10
سلام دوستان من هم هارد اکستر نالم رو از ntfs به fat32 تغییر دادم
الان کنسولم(ps3) اونو زود شناسایی میکنه
ولی وقتی به خود کامپیوتر وصل میکنم هاردو خیلی دیر شناسایی میکنه
و تا روی یکی از درایو های هارد خود کامپیوتر کلیک نکنم اکسترناله باز نمیشه!!
خواستم بدونم این طبیعی؟؟؟
چون وقتی ان تی اف اس بود زود شناسایی میکرد
در ضمن من با نرم افزار GuiFormat هم اینکارو کردم
ممنون میشم سریع جوابم رو بدید ممنون

mamal-123

کاربر سایت
Oct 16, 2010
38
سلام ببخشید من هر چی گشتم نمیدونم این سوالمو از چه قسمتی بپرسم یکی از دوستام به من یک هارد اکسترنال داده بدون جعبه بعدش من هر کاری میکنم کامپیوترم نمیخونتش تو رو خدا کمک کنید:((

xfaild

کاربر سایت
Jun 2, 2006
136
نام
احسان
با سلام.
دوست عزیز من هم مشکل شما رو داشتم و خیلی در موردش تحقیق کردم.
تنها راهش استفاده از برنامه
Paragon Partition Manager 11
هستش که هارد یا درایو رو به fat32 یا هرچی دوست داری Convert میکنه مثل هلو پوست کنده بدون از دست رفتن اطلاعات.
موفق باشی

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر