تصاویر فوق العاده از Uncharted 2 Among Thieves !!!

KINDMAN

کاربر سایت
Sep 16, 2007
758
نام
Autumn Man
ممنون دوست عزیز
کسی شک در گرافیک زیبای تصاویر نداره. فقط مبحث AA میمونه که بنظرم کمی زیاد‌تر از حد معمول خوبه. شاید من اشتباه می‌کنم... .
فقط چرا بنظرم انجین بازی UE3.0 میاد؟!
یا لااقل بستر این انجین بنظرم خیلی شبیه UE3.0 میاد؟!
شما میتونید منبعی برای این انجین و اسم و اطلاعاتش معرفی کنید؟!

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
ممنون دوست عزیز
کسی شک در گرافیک زیبای تصاویر نداره. فقط مبحث AA میمونه که بنظرم کمی زیاد‌تر از حد معمول خوبه. شاید من اشتباه می‌کنم... .
فقط چرا بنظرم انجین بازی UE3.0 میاد؟!
یا لااقل بستر این انجین بنظرم خیلی شبیه UE3.0 میاد؟!
شما میتونید منبعی برای این انجین و اسم و اطلاعاتش معرفی کنید؟!
والا تا اونجایی که من میدونم Naughty Dog اسمی برای این انجین معرفی نکرده
ولی بهتون اطمینان میدم این انجین هیچ ربطی به UE 3 نداره... اصلا چنین رنگ بندی‌هایی که تو Uncharted: Drake's Fortune و Uncharted 2: Among Thieves شاهد هستیم با UE 3 امکان پذیره ؟؟

IGN: What kind of technology are you using? Is it a proprietary engine or does it use a popular toolset like Unreal of Offset?

Wells: The engine we are using is completely proprietary and is being developed here at Naughty Dog. We have some of the industry's top engine programming talent dedicated to getting the most out of the PlayStation 3 possible​

http://ps3.ign.com/articles/710/710266p3.html

starx

کاربر سایت
Feb 9, 2008
407
انجین بازی هیچ ارتباطی به رنگبندی ای که طراح بازی برای بازی در نظر میگیره نداره.
همه عکسها از انجین بازی گرفته شدن و صد البته Oversampled هستن به خصوص تو AA و AF و رزولوشن تکسچرها.

KINDMAN

کاربر سایت
Sep 16, 2007
758
نام
Autumn Man
والا تا اونجایی که من میدونم Naughty Dog اسمی برای این انجین معرفی نکرده
ولی بهتون اطمینان میدم این انجین هیچ ربطی به UE 3 نداره... اصلا چنین رنگ بندی‌هایی که تو Uncharted: Drake's Fortune و Uncharted 2: Among Thieves شاهد هستیم با UE 3 امکان پذیره ؟؟
انجین بازی هیچ ارتباطی به رنگبندی ای که طراح بازی برای بازی در نظر میگیره نداره.
همه عکسها از انجین بازی گرفته شدن و صد البته Oversampled هستن به خصوص تو AA و AF و رزولوشن تکسچرها.
starx عزیز اتفاقا من بخاطر همین رنگبندیه در طیف گسترده و زیباییه گرافیک این بازی هستش که تحت تاثیر قرار گرفتم و گفتم که نظرم در مورد UE3.0 تغییر کرده (البته درسته که UE3.0 از نظر رنگبندی خیلی هم بد نیست و اینکه ماهیت رنگبندی بیشتر به طراحی برمیگرده ولی درصد پردازش این مورد, به انجین کاملا مربوط هستش چون خود طیف رنگها هم نیاز به پردازش دارند.) و اینکه این انجین UE3.0 نیستش خیلی عجیبه چون شمایل بازی و شیدرهای بکار رفته و نورپردازی و سایه‌زنی خصوصا بافت‌ها و بازتاب‌های اون‌ها بینهایت یادآور UE3.0‌ هستش.

جالب اینکه من تا الان اشتباهاتم در حدس زدنه انجین‌های معروف خیلی کم بوده ولی اینبار... . (نود درصدش به این برمی‌گرده که من خیلی با PS3 آشنایی نداشته و ندارم و بازی‌هاشو اکثرا انجام ندادم که نسخه قبلی این بازی هم از این قضیه مستثنا نیست.)
هرچند گفتم که شباهت بسیار زیاد هستش ولی انگار حق با شماست.
فقط موندم چرا انجین بازی رو جایی معرفی نکردن و این برام عجیبه؟!

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
وقتی میگیم گیم پلی یعنی دوربین باید دوربینی باشه که زمان گیم پلی همه ما میبینیم و تمام مشخصات گرافیکی و تصویری همونی باشه که در زمان گیم پلی ما هم میبینیم .
که هیچ کدوم از این عکسها شامل این قضیه نمیشن ، ولی همگی IN Engine هستن و گرافیک بازی همینه به علاوه مقدار کمی Aliasing .

این تریلری که منتشر شد یکی از Cutscene های بازیه که Realtime ه و گرافیک بازی رو کاملا نشون میده ...

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=14022272&postcount=724
http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=14018880&postcount=455
http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=14025992&postcount=888

نیما جان تمام این عکس‌ها از گیم‌پلی بازی هستند و طبق گفته ایشون تمامی Screen‌ها از بازی در حال اجرا گرفته شده و هیچ فرقی بین این عکس‌ها با گیم‌پلی نیست.

we didn't touch the lighting, animation, texture, shader, post-processing, etc., etc. systems when taking these screens during actual gameplay.

doubt and challging us is healthy though, so no worries. we've got a year ahead of us to show the proof in the pudding once everything is in place.​
the ones in GI are all gameplay, except for the one that was clearly an earlier iteration of our trailer for the VGAs -- that is one of our cutscenes.​

مراجعه شود به مطالب بالا
روی هوا حرف نزنید... چجوری شما فهمیدین که تصاویر Oversampled هستن ؟

SEIKO-XXX

کاربر سایت
Oct 27, 2008
891
نام
kivanc tatli

اقای STARX من از نظر زنده بودن رنگبندی گفتم نه چیزه دیگه.
حالا من نمیدونم شما چی برداشت کردی؟؟:confused:

dj_aligator

کاربر سایت
May 15, 2008
351
یکی از بهترین بازیهای عمرم بود.ولی یه چیزش بد بود و اینکه بعد از اینکه تمومش میکردی حوصلهء دوباره بازی کردن نداشتی:(
یا حق

starx

کاربر سایت
Feb 9, 2008
407
اقای STARX من از نظر زنده بودن رنگبندی گفتم نه چیزه دیگه.
حالا من نمیدونم شما چی برداشت کردی؟؟:confused:
دوست عزیز من اصلا روی صحبتم با شما نبود GL
مراجعه شود به مطالب بالا
روی هوا حرف نزنید... چجوری شما فهمیدین که تصاویر Oversampled هستن ؟
منابع روی هوا ارائه نکنید والا این دیگه از اون مواردیه که نفهمیدنش به نظر من سخت تر از فهمیدنشه.حالا شما چطور نفمیدین من نمیدونم.
توی تاپیک neogaf یکی اومده گفته من تو ND کار میکنم بعد اومده گفته این عکسا فلانن و چنانن اونم نه توی فروم رسمی ND !!خیلی خب پس اگر اینطوریه منم تو مایکروسافت کار میکنم و فیلم بیو ولف همش به صورت ریل تایم با کارت گرافیک TNT2 رندر شده!!:laughing: پس الان حتما همه باید باور کنن.
حالا فرض میکنیم که راست گفته تو ND کار میکنه وقتی این عکسارو میگرفتن شاید ایشون داشته با ابر کامپیوتر شرکتشون بازی میکرده که AA 1024X میزده!!!و تکسچرهای 20 گیگاپیکسلی ریل تایم لود میکرده به اضافه AF 512X !!! تازه Depth Of Field اون عکسا هم همه Offline هستن.

نیم ساعت قبل از اینکه این عکسا منتشر بشه تریلر بازی رو که یکی از Cut-Sceneـهای خود بازی بود پخش کردن الانم با رزولوشن بالا تو همه سایتا هست برو دانلود کن بعد بشین پیش خودت دو دوتا چهارتا کن ببین توی تریلر رزولوشن بافتا , AA و... چقدر با این عکسا فرق داره.

این عکسارم خودم از همین آخرین تریلر بازی گرفتم برای کسایی که دوست دارن ببینن و با Oversample آشنا بشن بد نیست:
http://i41.tinypic.com/34qp9wx.jpg
http://i40.tinypic.com/21l97xi.jpg
http://i41.tinypic.com/10z7nv4.jpg
http://i39.tinypic.com/2uzrolv.jpg
http://i41.tinypic.com/2aalzd0.jpg
http://i39.tinypic.com/29zeqrt.jpg

بازم با همه این حرفا تا موقع اظهار نظر رسمی توی یه جای رسمی از طرف یکی از اعضای رسمیND صبر میکنیم ولی دیگه خواهشن تاپیک Neogaf رو منبع قرار ندید.اگه بازم انجمن خود ND بود میشد قبول کرد.

آخرین ویرایش:

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
هر کسی که عکسهای صفحه قبل رو ببینه میفهمه که از گیم پلی بازیه
یه پست خوبی یکی صفحه پیش زد که بد نیست برای خاتمه دادن به این بحث دوباره بهش توجه کنید :
البته AA و AF تو این تصاویر Oversample شدست، چیزی که تو 90 درصد عکسهای بازی ها میبینیم ولی مطمئنآ تصاویر از خود Engine بازیه و عناصر گرافیکی بازی (Lighting, Shadowing, Polycunt...) همینیه که میبینیم.
بعد اینم در نظر داشته باشید که در فروم معتبر NeoGaf خودشون گفتند :
we didn't touch the lighting, animation, texture, shader, post-processing, etc., etc. systems when taking these screens during actual gameplay.
نمونش این عکس و عکسهای صفحه قبل :

eqrrpe.jpg

البته ایرادی بهش وارد نیست گرافیکی که در گیم پلی اصلی بازی هست همینه که دارید مشاهده میکنید فقط یه مقداری حجم AA بازی برای نشون دادن هر چه بهتر تصاویر زیاد شده که تقریبا دیگه همه عکسهای قبل از انتشار بازیها همینطوره نمونش بازی Geow2 و خیلی از بازیهای دیگه .

در مورد انجین بازی Kindman جان UE3 نیست . اگر عنوان قبل رو بازی میکردی متوجه میشدی که موتور فوق العاده Naughty Dog قدرت چه کارهایی داره .
این عکس مربوط به عنوان اوله این بازیه که تا موقعی که خودم بازی نکرده بودم فکر میکردم از گیم پلی نیست و مثل نقاشیه!
betpwh.jpg
جلوه ها و مناظر بصری و تکسچرها و جزئیات این بازی بی نظیره و هنوز هم Uncharted Drakes Fortune جزو بهترین گرافیکهای این نسله که شماره دوم این بازی حتی بهتر از عنوان قبلیش به نظر میاد .

آخرین ویرایش:

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
منابع روی هوا ارائه نکنید والا این دیگه از اون مواردیه که نفهمیدنش به نظر من سخت تر از فهمیدنشه.حالا شما چطور نفمیدین من نمیدونم.
توی تاپیک neogaf یکی اومده گفته من تو ND کار میکنم بعد اومده گفته این عکسا فلانن و چنانن اونم نه توی فروم رسمی ND !!

همین شما مونده بودید که neogaf رو غیرمعتبر اعلام کنید :smile: واقعا ممنون که مارو روشن کرده و از جهل و نادانی خارج نمودید

درسته که اخیرا عده‌ای از هم‌وطنان خزپرورمون فروم neogaf روهم خز کردن، ولی انقدر فروم بی‌صاحابی نیست که هرکی خواست بره توش و بگه من فلانی هستم و فلان جا کار می‌کنم و بعد از ارسال 4500 تا پست کسی کاری به کارش نداشته باشه

شما به همون GOW2تون بپردازید خیلی بهتره. حضور شما و امثال شما توی این تاپیک (و تاپیک‌های مشابه) فایده‌ای جز به وجود آوردن بحث‌های بیهوده نداره

浪人

کاربر سایت
Sep 27, 2008
1,033
نام
اصلان
Uncharted vs. Uncharted 2 visual comparison

www.PSU.com

اگه اين عكسها دست كاري نشده باشه و گرافيك گيم پلي بازي هم اين باشه واقعا شگفتي سازه . ولي چيزهايي كه كاملا مشخصه بازي در نگاه محيطهاي فوق العاده هنري و پر جزئيات داره و بسيار عالي طراحي شدند . من كمي براي تصاوير شك دارم , بايد يه چند وقتي صبر كرد تا عكسهاي درست و حسابي از گيم پلي بازي نشون داده بشه .
سلام.
ببینید, این گرافیک زیاد هم شگفتي ساز و عجیب نیست! "مخصوصا برای اون دسته از کسانی که Drake's Fortune رو بازی کرده باشند" حالا چون شما احتمالا قسمت اول رو بازی نکردید شاید فکر میکنید که ... :biggrin1:
به نظر من گرافیک بیشرفت نکرده فقط به بازی motion blure اضافه شده حتی در مقایسه ی بین کاراکتر بازی اولی بهتر از دومی هست
سایت psu:
Naughty Dog has not only enhanced elements like textures, draw distances, shadows, and lighting, but believe it or not, Uncharted 2: Among Thieves seems to add more color to the palette

آخرین ویرایش:

SEIKO-XXX

کاربر سایت
Oct 27, 2008
891
نام
kivanc tatli
یکی از بهترین بازیهای عمرم بود.ولی یه چیزش بد بود و اینکه بعد از اینکه تمومش میکردی حوصلهء دوباره بازی کردن نداشتی:(
یا حق

سلام
ولی باور کنید این دومین بازی بود که برای سومین بار تمومش کردم ;)

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,138
نام
طائل
به نظر من گرافیک بیشرفت نکرده فقط به بازی motion blure اضافه شده حتی در مقایسه ی بین کاراکتر بازی اولی بهتر از دومی هست

بالای همون تصویر آخریه ، نوشته ای که داره رو بخون.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر