تست و بنچمارک قطعات در ایران توسط لیون کامپیوتر

saeed_hosseiny

کاربر سایت
Oct 29, 2008
37
دوست عزیز شما میخوای کیس رو از چه نظر تست کنی ؟
البته کیس های گرین جنس خوبی دارن ولی چند تا بدی هم دارن که منو خیلی اذیت کرده
فکر نکنم دفعه بعد کیس و پاور گرین بگیرم
اخه پاورش بیش از حد کابل دارم
توی کیس رو شلوغ میکنه اعصابم خورد میشه
راستی اسم تاپیک رو عوض کردی ؟
ما کیسها رو از همه نظر میخوایم تست کنیم مثلا :
1 - جریان هوا
2 - نویز ایجاد شده توسط فنها
3 - طریقه بسته شدن و اسمبل سیستم
4 - مشخصات فنی کیسها
5 - تعداد فنها
6 - نوع بدنه و قطر انها
7 - صدای ایجاد شده توسط فنها که چقدر از کیس میزنه بیرون

خیلی تستها هستش که روی کیس انجام میشه و بعدا اعلام میشه .

اسم تاپیک هم عوض نکردم و فکر میکنم اسم تاپیک مشکلی نداره

در مورد کیس گرین شاید یک مدلش شما رو اذیت کرده دلیل نمیشه بگیم که کیس گرین خوب نیست

جمع کردن کابلها هم توی کیس یک هنره که نسبتا میشه اینها رو جمع و جور کرد .

aLieN

کاربر سایت
Sep 16, 2008
23
صدای کیس من خیلی تو مخه، cpu ام penD 3.4 هستش و تقریبا تمام صدای کیس از فن cpu در میاد.فکر کنم کیس ها تو این مورد تاثیر داشته باشن

saeed_hosseiny

کاربر سایت
Oct 29, 2008
37
صدای کیس من خیلی تو مخه، cpu ام penD 3.4 هستش و تقریبا تمام صدای کیس از فن cpu در میاد.فکر کنم کیس ها تو این مورد تاثیر داشته باشن
درسته دوست من کیسها در این مورد هم تاثیر دارن مثلا این رو هم توی تست کیس مد نظر داریم که صدای داخل کیس چند درصدش از کیس بیرون میزنه و کیس چقدر از این مسئله جلوگیری میکنه . و مشکل شما هم با تغییر فن فکر میکنم تا حدودی حل بشه

saeed_hosseiny

کاربر سایت
Oct 29, 2008
37
این هم قویترین سیستم گیم

درود
دوستان این هم یک کار خوب و حرفه ای که فکر نمیکنم که تا به حال در ایران کسی چنین کاری رو انجام داده باشه (البته مطمئن نیستم ) .

ما این کار رو توسط امکانات شرکت اینده سیما انجام دادیم و این هم مطالبش و دوست دارم نظر شما دوستان رو در این مورد بدونم .

داستان از اینجا شروع شد ...به همراه آقای حسینی در حال رفتن به دفتر مرکزی (Green)آینده سیما بودیم تا در جلسه ای که با مهندس عمرانی داشتیم در مورد انتخاب 2 کیس و دادن اطلاعاتی جامع در مورد آنها توسط ایشان، حرکتی بزرگ و زیبا را در زمینه تست کیس انجام دهیم.بعد از صحبت های ابتدایی و باز دید از آزمایشگاه مجهز این شرکت به سیستمی بر خوردیم که کلمه High End برای آن توهین بحساب می آمد.

4.jpg

سیستم:

CPU : Intel QX9650

MB : XFX Nforce 780i

VGA : 280GTX (3-way SLI)

Ram : 2*2GB DDR2

POWER : Green 1230

Case : Challenger

3.jpg

به اتفاق خواهان آن شدیم تا 3D واقعی را با این سیستم تجربه کنیم.جناب مهندس عمرانی که با جان و دل در حال آماده سازی این سیستم برای نمایشگاه اِلکامپ بودند 3 عدد LCD نیز برای این سیستم تهیه کردند ولی متاسفانه نتوانستیم این سیستم را به حالت Multi-Monitoring یا 3D واقعی در بیاوریم.پس از صرف حدود یکی ، دو ساعت نتوانستیم به خواسته خود برسیم.

داشتن Multi-Monitoring در حالتی که 3 عدد مانیتور را ساپورت کند با 3-way SLI که داشتیم مغایرت داشت، همان طور که می دانید هر گروه از SLI ها خواه 3-way ، خواه 2-way ، تنها قادر به ساپرت 2 مانیتور هستند.

7.jpg

8.jpg

در تصویر زیر استراکچر و ساختمان کلی عملکرد 780i را مشاهده می کنید:

0.jpg

فردای آن روز از شکست شب گذشته انرژی گرفته و به سراغ تحقیق در اینترنت رفتیم. با راهنمایی مدیر فروم سخت افزار لیون کامپیوتر جناب خسروی و اطلاعات موجود در اینترنت به این نکته رسیدیم که درایور جدید Nvidia، 180.43Beta که البته نسخه آزمایشی این درایور است قابلیت این را دارد که در یک گروه SLI از بیش از 2 مانیتور بهره بگیریم.برای این کار بایستی ابتدا VGA های خود را به حالت 2-way SLI در بیاوریم و مانیتور چهارم خود را که وظیفه Management و یا مدیریت را بر عهده دارد به VGA ای که از حالت SLI خارج شده وصل بکنیم و پس از آن وارد درایور مورد نظر شده Enable SLI را فعال کنیم و از Display Setting نحوه قرار گیری و رزولیشن های مورد نظر را تعیین کنیم. معایب این روش: شما قادر نیستید تا از 3-way SLI استفاده کنید.برای راه اندازی نیاز به مانیتور چهارم وجود دارد.پس از گذشت مدتی خیلی طولانی در این حالت و استفاده بیش از اندازه دو کارت شما کار کرد بالا و یکی از آنها کارکرد پایینی خواهد داشت و در وضعیتی که خواهان برگشت به 3-way SLI باشید امکان بروز مشکلاتی جزئی دور از ذهن نیست.

بازهم به تحقیق در این زمینه ادامه دادیم. در انجمن های گفته گوی xtremesystems.org یکی از مدیران سخت افزار روشی را که به گفته خودشان Hack-Multi-Monitoring نامیده می شد به ما آموختند.به کار ما نیامد ولی شاید به درد شما بخورد.

Hack-Multi-Monitoring : ابتدا سیستم خود را به حالت 2-way SLI در بیاورید.دو مانیتور به گروه SLI و سومی را به کارت Single خود وصل کنید.دقت کنید که مانیتور سوم نباید مانیتوری باشد که فوکوس تصویر شما بر روی آن است.از انویدیا کنترلر خود در کنترل پنل SLI را Disable کنید و دستگاه را restart کنید.سپس وارد device manager شوید و کارتی را که از SLI خارج کردید از قسمت Display adapters پیدا کنید و Disable کنید. دوباره دستگاه را restart کنید و این بار SLI را در انویدیا کنترلر Enable کنید و دستگاه را برای بار آخر restart کنید.

روز دوم که به آزمایشگاه شرکت Green رفتیم فکر می کردیم که می توانیم Screen را در هر سه مانیتور بدون پایین آمدن کیفیت Expand کنیم.باز هم یکی، دو ساعت با این غول گران قیمت ولی دوست داشتنی کلنجار رفتیم ولی باز هم نشد.

روز سوم : پس از زیر و رو کردن دنیا اینترنت دستگاهی را با نام Matrox Head 2GO پیدا کردیم.البته قبلاً این دستگاه را در اینترنت دیده بودیم ولی فکر نمی کردیم کار به اینجا بکشد.آقای حسینی توسط یکی از دوستانشان در صدا وسیما این دستگاه را تهیه کردند و روز سوم تیرآخر را در خشاب گذاشته و به شرکت Green رفتیم.در وب سایت رسمی این محصول اشاره شده بود که با Vista 64 کامپتیبل است ولی این گونه نبود و OS خود را به Vista 32 تغییر دادیم.این دستگاه عمل کرد و کیفیت خوبی هم ارائه داد و تجربه زیبایی از یک فضای مجازی را به ما داد.

ابتدا به ساکن حرکات و تیک های افرادی که با این سیستم بازی می کردند برایمان خنده دار بود ولی کم کم طبیعی شد.به راستی تصور می کنید تعداد افرادی که در کل دنیا چنین تفریحی را برای خود دارند چه تعدادی می باشد!!! اولین بار فیلم چنین چیزی را شش ماه پیش در سایت های خارجی مثل Youtube دیدیم و داشتن آن را در ایران در ظرف این مدت یک رویا می پنداشتیم.

11.jpg

افرادی که در تصویر مشاهده می کنید از راست به چپ "پوریا شعبانی،سعیدحسینی،علیرضا حقدوست،رضا شیرخان و شهریار عزیز"

در انتها جا دارد از زحمات جناب عمرانی و تمامی همکاران ایشان در شرکت آینده سیما تشکر و قدردانی نماییم .

m654

کاربر سایت
Feb 10, 2007
208

خدا قوّت
سایتتون آنتن نمیده[!]. نتایج تستهارو می ذارید؟

یه راه دیگش استفاده از درگاه دیسپلِی پورت است که در چند محصول عرضه شده و تا شش نمایشگر رو پشتیبانی میکنه؛ و در صورت در دسترس نبودن نمایشگر سازگار با تبدیلی هماهنگ با هر نمایشگری خواهد شد.

امّا بطور متداول با کراس 4780 نباید به مشکل بر می خوردین(; و البتّه درصورت تغییر بورد اصلی). و درصورتی که اون قطعه خریداری شده نیازی به خرج اضافه نیز نبود.

موازی کاری کنسولها ؛ صوت و تصویر فراگیر

آخرین ویرایش:

saeed_hosseiny

کاربر سایت
Oct 29, 2008
37
ممنون دوستان از نظرتون . ما چند روز سرور رو جابجا کردیم و الان داریم DNS ها رو اپدیت میکنیم که بعضی وقتها روی کش میمونه و شما در اون لحظه نمیتونی ببنید که با یک فیل تر شکن باز میشه البته الان که فکر کنم باز میشه و مشکلی نداره . البته با بعضی از ISP ها مشکل هستش

یک بار دیگه امتحان کنید ممنون میشم .

saeed_hosseiny

کاربر سایت
Oct 29, 2008
37

خدا قوّت
سایتتون آنتن نمیده[!]. نتایج تستهارو می ذارید؟

یه راه دیگش استفاده از درگاه دیسپلِی پورت است که در چند محصول عرضه شده و تا شش نمایشگر رو پشتیبانی میکنه؛ و در صورت در دسترس نبودن نمایشگر سازگار با تبدیلی هماهنگ با هر نمایشگری خواهد شد.

امّا بطور متداول با کراس 4780 نباید به مشکل بر می خوردین(; و البتّه درصورت تغییر بورد اصلی). و درصورتی که اون قطعه خریداری شده نیازی به خرج اظافه نیز نبود.
دوست گلم دیگه واقعا فرصت نبود که ما از این سیستم پر قدرت تستهای مختلف بگیریم و منرو از این بابت ببخشید البته الان این سیستم در غرفه گرین در نمایشگاه هستش . البته اگر بعد از نمایشگها جور شد حتما این کار رو انجام میدیم

m654

کاربر سایت
Feb 10, 2007
208
سلامی به خنکای تابستانِ خوزستان[!]

بعد از الکامپ؟، الکامپ فارس؟؛ انشاء الله.

البتّه لفظ سه بعدی بهتره برای امثال فن آوری نمایشگر واقع نمایی فیلیپس _بدون نیاز به عینک مخصوص_ ،Holographic، بکار برده بشه، که به بُعد سوم معنا میده؛ بنظر لفظ فراگیر دقیقتره و چیدمان کنسولیش بهتر; هر کسی را بهر کاری ساختند[!].

saeed_hosseiny

کاربر سایت
Oct 29, 2008
37
سلامی به خنکای تابستانِ خوزستان[!]

بعد از الکامپ؟، الکامپ فارس؟؛ انشاء الله.

البتّه لفظ سه بعدی بهتره برای امثال فن آوری نمایشگر واقع نمایی فیلیپس _بدون نیاز به عینک مخصوص_ ،Holographic، بکار برده بشه، که به بُعد سوم معنا میده؛ بنظر لفظ فراگیر دقیقتره و چیدمان کنسولیش بهتر; هر کسی را بهر کاری ساختند[!].
دوست من اون عینکها فرق میکنه و فضای واقعیتری رو ایجاد میکنه .

هر کسی را بهر کاری ساختند
در مورد این جملتون متوجه نشدم

m654

کاربر سایت
Feb 10, 2007
208
پیوند "چیدمان کنسولیش" پیغام چل رو دیدید؟؛ خوب در این حالت شما با هزینه کمتر، پشتیبانی طولانی تر و اِف پی اسِ بالاتری دریافت می کنید(; در صورتی که هدف از خرید تنها بازی بوده و بعضی از عناوین خاص راهبرد جنگی نباشه، نسبت به رایانه شخصی گزینه مناسبتری خواهد بود) ؛ در وضوح 5760×1080 و 60 اِف پی اِس، بعلاوه یه چیدمان صوتی فراگیر، چیزی کمتر از 2000 خواهد بود.

در مورد عینکها؛ وجودش، وروود اون رو به منازل صعب میکنه.

و چند پیشنهاد:

-در انتهای مقالات سایت، محلّی برای نظرات اختصاص بدید.
-فارسی را با حروف انگلیسی با حرفی بزرگ آغاز کنید_ Capital ؛ البتّه احتمالاً سهواً بوده.

saeed_hosseiny

کاربر سایت
Oct 29, 2008
37
پیوند "چیدمان کنسولیش" پیغام چل رو دیدید؟؛ خوب در این حالت شما با هزینه کمتر، پشتیبانی طولانی تر و اِف پی اسِ بالاتری دریافت می کنید(; در صورتی که هدف از خرید تنها بازی بوده و بعضی از عناوین خاص راهبرد جنگی نباشه، نسبت به رایانه شخصی گزینه مناسبتری خواهد بود) ؛ در وضوح 5760×1080 و 60 اِف پی اِس، بعلاوه یه چیدمان صوتی فراگیر، چیزی کمتر از 2000 خواهد بود.

در مورد عینکها؛ وجودش، وروود اون رو به منازل صعب میکنه.

و چند پیشنهاد:

-در انتهای مقالات سایت، محلّی برای نظرات اختصاص بدید.
-فارسی را با حروف انگلیسی با حرفی بزرگ آغاز کنید_ Capital ؛ البتّه احتمالاً سهواً بوده.
پیغام چل رو دیدید؟

دوست عزیز من منظور شما رو از این پیغام متوجه نشدم و این لینکی که گذاشتین مربوط به 3 تا XBOX هستش و ربطی به سیستم PC نداره ما این کار رو با PC انجام دادیم .
و در ضمن من صحبت شما رو از این بابت که اگر سه دستگاه بازی بود بهتر میشه و هزنیه کمتر میشه رو قبول دارم ولی هدف ما سیستم بود و نه فقط بازی و میخواستیم بیشتر پاورهای گرین رو به نمایش بگذاریم و هدف فقط گیم نبوده . الان هم این سیتسم توی غرفه گرین توی نمایشگها هستش

m654

کاربر سایت
Feb 10, 2007
208
پیغام چل رو دیدید؟

دوست عزیز من منظور شما رو از این پیغام متوجه نشدم و این لینکی که گذاشتین مربوط به 3 تا XBOX هستش و ربطی به سیستم PC نداره ما این کار رو با PC انجام دادیم .
و در ضمن من صحبت شما رو از این بابت که اگر سه دستگاه بازی بود بهتر میشه و هزنیه کمتر میشه رو قبول دارم ولی هدف ما سیستم بود و نه فقط بازی و میخواستیم بیشتر پاورهای گرین رو به نمایش بگذاریم و هدف فقط گیم نبوده . الان هم این سیتسم توی غرفه گرین توی نمایشگها هستش

البتّه همینطوره.

خوب اون یک ضرب المثل بود؛ شما بجای ****، "چیز" بذارید؛ به این معنی که برای بازی بازها نمونه کنسولی ،و دستگاههای مخصوص بازی، جهت همچین تجربه ای مناسبترن؛ البتّه کار شما هم برای نمایش قابلیّتهای سخت افزارهایی با امکان سفارشی شدن قابل تحسینه.

saeed_hosseiny

کاربر سایت
Oct 29, 2008
37
البتّه همینطوره.

خوب اون یک ضرب المثل بود؛ شما بجای ****، "چیز" بذارید؛ به این معنی که برای بازی بازها نمونه کنسولی ،و دستگاههای مخصوص بازی، جهت همچین تجربه ای مناسبترن؛ البتّه کار شما هم برای نمایش قابلیّتهای سخت افزارهایی با امکان سفارشی شدن قابل تحسینه.
دوست خوبم ممنونم از اطلاعات خوبتون .
در مورد سیستم گیمینگ خود بنده همیشه به کسانی که قصد خرید سیستم برای گیم رو دارم اولش کنسولهای بازی رو پیشنهاد میکنم که بعد از توضیح خودشون انتخاب میکنن .

خوب یه سری بنچمارک دیگه هم خواهیم داشت و از نظرات دوستانی مثل شما حتما بهره میبریم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر