تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
با سلام خدمت تمام دوستان من در چند post قبلی سوالی کرده بودم که یکی از دوستان زحمت کشید جواب داد اما مشکل را من اشتباه مطرح کرده بودم مشکل این است که:زمانی که من وارد بازی میشم سرعت fan Cpu به صورت دیوانه واری می ره بالا و خوب صداش به مرور زمان میره بالاتر اما درجه حرارت از 60 درجه بالاتر نمی ره و Cpu usage هم روی 50% است و زمانی که از بازی خارج می شم بعد از چند دقیقه همه چیز درست می شه و صدای فن cpu و درجه حرارت هم میاد رو ی 40 درجه.من این اواخر فقط Bios مادربردم را آپگرید کردم که باعث شد cpu را بطور کامل در ویندو 7 بشناسه یعنی Amd Athelon X2 64 6000+ است اما کار هایی که کردم گزینه Cool'n' quit را در bios فعال کردم و در قسمت h/w Monitoring بایوس هم درجه حرارت smart fan را گذاشتم روی 50 درجه اما بازم هم این صدا در هنگام بازی کردن به گوش می رسه ممنون میشم اگر کسی چیزی به ذهنش می رسه به من بگه اوه به HS که ماله Cpu است هم دست زدم و داغ است خمیر سیلیکون را هم تازه عوض کردم و هیچ گردو خاکی هم داخل HS نیست.

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,958
نام
فرهاد
با سلام خدمت تمام دوستان من در چند post قبلی سوالی کرده بودم که یکی از دوستان زحمت کشید جواب داد اما مشکل را من اشتباه مطرح کرده بودم مشکل این است که:زمانی که من وارد بازی میشم سرعت fan Cpu به صورت دیوانه واری می ره بالا و خوب صداش به مرور زمان میره بالاتر اما درجه حرارت از 60 درجه بالاتر نمی ره و Cpu usage هم روی 50% است و زمانی که از بازی خارج می شم بعد از چند دقیقه همه چیز درست می شه و صدای فن cpu و درجه حرارت هم میاد رو ی 40 درجه.من این اواخر فقط Bios مادربردم را آپگرید کردم که باعث شد cpu را بطور کامل در ویندو 7 بشناسه یعنی Amd Athelon X2 64 6000+ است اما کار هایی که کردم گزینه Cool'n' quit را در bios فعال کردم و در قسمت h/w Monitoring بایوس هم درجه حرارت smart fan را گذاشتم روی 50 درجه اما بازم هم این صدا در هنگام بازی کردن به گوش می رسه ممنون میشم اگر کسی چیزی به ذهنش می رسه به من بگه اوه به HS که ماله Cpu است هم دست زدم و داغ است خمیر سیلیکون را هم تازه عوض کردم و هیچ گردو خاکی هم داخل HS نیست.

فربود جان شما مدل پاورت چی هست ؟ من فکر میکنم از پاور شما باشه چون HS نباید زیاد داغ باشه

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
فربود جان شما مدل پاورت چی هست ؟ من فکر میکنم از پاور شما باشه چون HS نباید زیاد داغ باشه
والا من بگم منظورم از داغ این بود که حرارت را منتقل می کنه نه اونقدر داغ یک گرمای معمولی و اما درمورد پاورم هم 585 green است البته امروز در کیس را کامل باز گذاشتم و صدا خیلی کمتر شده بود به نظرم کیس من با این همه فنی که روش هست باز هم زورش نمی رسه که داخل کیس را خنک کنه و دوره فن cpu به همین دلیل انقدر می ره بالا صداش با باز بودن در کیس خیلی کمتر شده بود و دوره فن cpu هم پایین تر از زمانی بود که در کیس بسته بود البته جلو فن cpu به در کیس یک fan دیگه وصل است که حرارت را باید بده بیرون که نمی دونم چرا نمی ده!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سلام دوستان و سلام مخصوص به آقا فرشید که اینقدر زحمت میکشه:d
آقا رفیق من رفت و یه مادربورد Asus P5KPL خریده و سی پی یوش هم Core 2 Duo هست.کارت گرافیکش هم Geforce 9500 هستش.رمش هم Kingmax 1 GB DDR2 هستش.
تازه این قطعات رو خریده ولی مشکل مسخره اینه که وقتی میذاریمشون تو کیس و میبندیم و اینا وقتی روشن میکنیم کیس روشن میشه و قشنگ صدای هارد و همه چیز میاد ولی هیچ تصویری روی مانیتور نمیاد.کارت پرافیک رو جدا تست کردم قشنگ کار داد و مشکلی هم نبود.دستگاه رو با 2 تا پاور دیگه هم تست کردم اون دوتا هم همین مشکل رو داشتن تصویر نمیومد.خواهشا کمک کنید.
مرسی

رفیق خیلی ممنون مشکل حل شد.پاور آشغال بود:d
این جور مواقع همیشه اولین احتمال همون استفاده از پاور تقلبی و بی کیفیت هست

اون دوتا پاور دیگه هم که میگی باهاش تست کردی احتمالا بازم از این پاورای بیخودی 10 تومنی بودن،وگرنه یه پاور 420 وات GREEN هم واسه این سیستم کفایت می کنه.

خب اینی که شما می گی بنظر مشکلی نیست،طبیعیه که وقتی وارد بازی میشی بار کاری CPU و به طبعش دور فن هم بالاتر میره.
اما اگر فکر می کنی دور فن زیاده یا اینکه فن به اندازه ی کافی خنک نمی کنه این داستان دیگه ای هست و باید یه فن با کیفیت دیگه بخری و با فن موجود جایگزین کنی

برای فن های کم صداتر و با کیفیت تر از فن ستوک خود AMD باید حداقل چیزی حدود 30 تومن هزینه کنی.

والا من بگم منظورم از داغ این بود که حرارت را منتقل می کنه نه اونقدر داغ یک گرمای معمولی و اما درمورد پاورم هم 585 green است البته امروز در کیس را کامل باز گذاشتم و صدا خیلی کمتر شده بود به نظرم کیس من با این همه فنی که روش هست باز هم زورش نمی رسه که داخل کیس را خنک کنه و دوره فن cpu به همین دلیل انقدر می ره بالا صداش با باز بودن در کیس خیلی کمتر شده بود و دوره فن cpu هم پایین تر از زمانی بود که در کیس بسته بود البته جلو فن cpu به در کیس یک fan دیگه وصل است که حرارت را باید بده بیرون که نمی دونم چرا نمی ده!

دوست عزیز،کیس بی کیفیت یا جریان هوای معکوس خودش باعث داغتر شدن هوای داخل کیس میشه دیگه

اون فن روبروی CPU باید هوا رو به سمت داخل جریان بده نه اینکه بیرون بده!
اینجوری نه تنها ممکنه فن CPU رو خراب کنه،بلکه باعث وارد اومدن فشار دوچندان و بالاتر رفتن دور فن و حرارتCPU میشه، جهت چرخش این دوتا فن باید یکی باشن.
جهت جریان فن ها رو چک کن ببین درستن یا نه.

آخرین ویرایش:

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
خب اینی که شما می گی بنظر مشکلی نیست،طبیعیه که وقتی وارد بازی میشی بار کاری CPU و به طبعش دور فن هم بالاتر میره.
اما اگر فکر می کنی دور فن زیاده یا اینکه فن به اندازه ی کافی خنک نمی کنه این داستان دیگه ای هست و باید یه فن با کیفیت دیگه بخری و با فن موجود جایگزین کنی
برای فن های کم صداتر و با کیفیت تر از فن ستوک خود AMD باید حداقل چیزی حدود 30 تومن هزینه کنی.
دوست عزیز،کیس بی کیفیت یا جریان هوای معکوس خودش باعث داغتر شدن هوای داخل کیس میشه دیگه
اون فن روبروی CPU باید هوا رو به سمت داخل جریان بده نه اینکه بیرون بده!
اینجوری نه تنها ممکنه فن CPU رو خراب کنه،بلکه باعث وارد اومدن فشار دوچندان و بالاتر رفتن دور فن و حرارتCPU میشه، جهت چرخش این دوتا فن باید یکی باشن.
جهت جریان فن ها رو چک کن ببین درستن یا نه.
اول از همه ممنون بابت جوابتون.اما در مورد صدا فن همونطور که گفتم من قبل از آپدیت bios اینطوری دوره فن cpu بالا نمی رفت در مورد کیس هم والا این کیس من خیر سرش Silent Storm Green است اما در مورد fan روبروی Cpu فکر میکنم درست متوجه نشدید fan Cpu که حرارت را از HS می کشه بیرون و دقیقا فنی که به در کیس وصل شد در همون جهت باید حرارت را بزنه بیرون یعنی چرخش هر دو فن در یک سمت است یعنی هر دوتا باد را به بیرون از کیس هدایت می کنند حالا به نظر شما باید برعکس باشه یعنی fan cpu باد را به بیرون بزنه و فن روی کیس باد را به داخل کیس هدایت کنه یعنی مخالف همدیگر؟!
راستی فن cpu هم اورجینال خودش هست ه نظر شما لازم است که باز هم یک فن پیدا کنم ساکت تر و خنک تر درجه حرارت بالاتر از 60 نمی ره اما خوب بدنه کیس داغ میشه اگر در بسته باشه اگر باز باشه که نه دوره فن چندان می ره بالا نه بدنه کیس زیاد گرم میشه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
اول از همه ممنون بابت جوابتون.اما در مورد صدا فن همونطور که گفتم من قبل از آپدیت bios اینطوری دوره فن cpu بالا نمی رفت در مورد کیس هم والا این کیس من خیر سرش Silent Storm Green است اما در مورد fan روبروی Cpu فکر میکنم درست متوجه نشدید fan Cpu که حرارت را از HS می کشه بیرون و دقیقا فنی که به در کیس وصل شد در همون جهت باید حرارت را بزنه بیرون یعنی چرخش هر دو فن در یک سمت است یعنی هر دوتا باد را به بیرون از کیس هدایت می کنند حالا به نظر شما باید برعکس باشه یعنی fan cpu باد را به بیرون بزنه و فن روی کیس باد را به داخل کیس هدایت کنه یعنی مخالف همدیگر؟!
راستی فن cpu هم اورجینال خودش هست ه نظر شما لازم است که باز هم یک فن پیدا کنم ساکت تر و خنک تر درجه حرارت بالاتر از 60 نمی ره اما خوب بدنه کیس داغ میشه اگر در بسته باشه اگر باز باشه که نه دوره فن چندان می ره بالا نه بدنه کیس زیاد گرم میشه.
شما اصلا به فن CPU کار نداشته باش،جهت اون که اشتباه نمی شه
من فن روی در کیس رو گفتم که اگر تا حالا بازش نکرده باشی اونم باید درس نصب شده باشه،در این صورت فن روی در هم جریان رو به داخل میده
راجع به دور فن هم شما تا حالا متوجه نشدی،فن هوا را روی سینک با فشار جریان میده،یعنی جهت جریان رو به پایین هست،فن روی کیس هم باید هوا رو به سمت پایین یا داخل جریان بده،این داستان برای تمام فن های CPU و کیس با این موقعیت صادقه،این اصلا قانونش هست.

در کل حتی فن های BOX خود AMD هم کیفیت اونچنانی ندارن و حتی بعضی وقتا مشکل دار از آب درمیان،بهتره فن رو عوض کنی.

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
سلام !
دوستان دلیل این وضعیت چیه؟
1269318657.jpg

ویندوز هم 7ـه و همونطور که مشخصه 64 بیت هم هست!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سلام !
دوستان دلیل این وضعیت چیه؟
1269318657.jpg

ویندوز هم 7ـه و همونطور که مشخصه 64 بیت هم هست!
شما اگر مادربرد ASUS داری باید بری توی بایوس و گزینه ی MEMORY Remapping رو غیر فعال کنی
این گزینه برای آزاد کردن رم بیشتر توی ویندوز 32 بیتی قرار داده شده،اما اگر غیر فعال نشه توی 64 بیت هم مقدار آزاد رم رو محدود میکنه.

شاید هم توی قرار دادن ماجولهای رم روی مادربرد اشتباه کردی یا یکی از ماجولهات مشکل داره.

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
شما اگر مادربرد ASUS داری باید بری توی بایوس و گزینه ی MEMORY Remapping رو غیر فعال کنی
این گزینه برای آزاد کردن رم بیشتر توی ویندوز 32 بیتی قرار داده شده،اما اگر غیر فعال نشه توی 64 بیت هم مقدار آزاد رم رو محدود میکنه.

شاید هم توی قرار دادن ماجولهای رم روی مادربرد اشتباه کردی یا یکی از ماجولهات مشکل داره.
فرشید جان موثر بود اما شد 3.24 و الان مشخص نیست این 700 مگ کجا رفته! همینطوریه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
فرشید جان موثر بود اما شد 3.24 و الان مشخص نیست این 700 مگ کجا رفته! همینطوریه؟
نخیر،همینطوری نیست
کل اون 4 گیگ باید توی 64 بیتی آزاد باشه

بهتره درایور کارت گرافیک رو پاک کنی و از اول نصب کنی.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
مشکل حل نشد و تغییری نکرد!
حتی توی بایوس هم همین مقدارو نشون میده 3.24
خب پس مشکل از ویندوز نیست اصلا،چون ویندوز نمی تونه بیشتر از مقداری که بایوس میشناسه استفاده کنه
شما بهتره طبق نقشه ی داخل دفترچه ی مادربرد ماجولای رم رو نصب کنی و اگر نشد با ماجولای دیگه از یه مدل دیگه تست کنی.

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
مشکل حل نشد و تغییری نکرد!
حتی توی بایوس هم همین مقدارو نشون میده 3.24
سلام دوست عزيز
توجه كنيد، اين ۴ گيگابايت حافظه، تماما به حافظه رم اختصاص پيدا نمي كنه، بلکه به ساير حافظه هاي موجود در سيستم از جمله حافظه گرافيکي نيز تعلق داره. به علاوه پردازش هاي وابسته به سيستم عامل نيز در همين فضاي حافظه آدرس دهي مي شوند. نتيجه اينکه بسته به پيکربندي 3 گيگابايت از حافظه رم حداکثر ۳ تا 3/۲۵ گيگابايت قابل شناسايي خواهد بود كه در مورد سيستم شما هم كاملا صدق مي‌كنه.
در آخر اينكه هيچ مشكلي نيست و كاملا عاديه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر