تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
باز اول نظر فرشید رو بپرس ولی تو عکس اول، وسط فن، یه تیکه پلاستیک هستش به قطر نیم سانتیمتر؛ اونو باید در بیاری و پیچ فن رو زیرش میبینی.
اون قسمتی که شما میگی به صورت فرو رفتگی هست و تحت هیچ شرایطی اصلا جدا نمیشه
یعنی نه میشه درش اورد نه کند نه با پیچ گوشتی نه هیچ چیز دیگه

فنش از این فن های پرسی یا به قول معروف یک بار مصرف هست که فقط یک احتمال برای باز کردتش میمونه که اونم جدا کردن قسمت سفید رنگ ( پره ها) از اون قسمت سیاه رنگ بالاش با کشیدنه پره ها به سمت پایین هست

که اونم به ریسک شکستنش و اضافه شدن یک super bug به bug های دیگه من نمیارزه

شما فن خوب و بی صدا سراغ داری برای این کارت ؟

Arctic Cooling Accelero L1 OEM cooler, which had 80mm slim fan attached. Fan and shroud were bristle plastic, giving a ding sound. Similar to all clear fan and not thud.

Fan was always spinning top speed, even my hald-deaf 64 year-old mother could hear that fan over couple of meters away. Most annoying character was the high tone sound and air ripping. But in exchange temperatures were good. Core was 35 degree's C (Ambedient 24 degree's C ) in idle and no fan control what so ever.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
سلام . من یه کارت گرافیک ati دارم . سری 4600
روی win 7 یه مشکلی دارم . وقتی که میرم تو بازی یهو از بازی میپره بیرون و این پیغام رو میده :
HTML:
Display driver atikmdag stopped responding and has successfully recovered.
راههای زیر رو هم تست کردم و جواب نداد :
1- تعویض درایور (همه درایورهای موجود رو تست کردم)
2- استفاده از یک ماژول رم به جای دو ماژول
3- اضافه کردن فن روی کارت گرافیک
4- downclock کارت گرافیک

دیگه موندم چکار کنم . :confused::confused::confused:
1-استفاده از CCleaner و یا Drive Sweeper و پاک کردن کامل فایلهای Driver قدیمی
2-نصب دوباره ی ویندوز و آپدیت درایور کارت گرافیک از طریق Windows Update

اون قسمتی که شما میگی به صورت فرو رفتگی هست و تحت هیچ شرایطی اصلا جدا نمیشه
یعنی نه میشه درش اورد نه کند نه با پیچ گوشتی نه هیچ چیز دیگه

فنش از این فن های پرسی یا به قول معروف یک بار مصرف هست که فقط یک احتمال برای باز کردتش میمونه که اونم جدا کردن قسمت سفید رنگ ( پره ها) از اون قسمت سیاه رنگ بالاش با کشیدنه پره ها به سمت پایین هست

که اونم به ریسک شکستنش و اضافه شدن یک super bug به bug های دیگه من نمیارزه

شما فن خوب و بی صدا سراغ داری برای این کارت ؟
با این حسای قید اون فن رو بزن و یه فن 8CM کم صدا بگیر و روی سینک کارت ببند(با دوتا بست دو طرف فن که به پشت کارت وصل بشه
یا بده گارانتی برات فنش رو عوض کنن.

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
1-

با این حسای قید اون فن رو بزن و یه فن 8CM کم صدا بگیر و روی سینک کارت ببند(با دوتا بست دو طرف فن که به پشت کارت وصل بشه
یا بده گارانتی برات فنش رو عوض کنن.
فرشید جان گارانتیش که 1 ماهی هست تمام شده

این فن 8 سانتی چنده ؟ خودت داری ؟
با بستهاش چند در میاد ؟

جایی هست که اموزش نصبش باشه ؟ اخه من تاحالا فن کارت گرافیک عوض نکردم

در مورد همین فن روی خیلی کارت های دیگه نصبه ( لیستش رو تو نت دیدم ) به نظرت ممکنه از وسط جدا بشه از بالاش یا به ریسکش نمیارزه ؟

چون هرچی هست میخوام فقط از صداش خلاص شم

مرسی

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
فرشید جان گارانتیش که 1 ماهی هست تمام شده

این فن 8 سانتی چنده ؟ خودت داری ؟
با بستهاش چند در میاد ؟

جایی هست که اموزش نصبش باشه ؟ اخه من تاحالا فن کارت گرافیک عوض نکردم

در مورد همین فن روی خیلی کارت های دیگه نصبه ( لیستش رو تو نت دیدم ) به نظرت ممکنه از وسط جدا بشه از بالاش یا به ریسکش نمیارزه ؟

چون هرچی هست میخوام فقط از صداش خلاص شم

مرسی
فن 8CM که همه جا هستريالشما بگیر روی سینک محکمش کن دیگه،اینکه آموزش نمیخواد

گارانتیشم گذشته باشه میتونی بدی عوض کنن،اما هزینش رو بدی
فن گرافیک مجزا از برندای ZEROTHERM هم هست که 30 40 تومن درمیاد.

جاسپر پرست

کاربر سایت
Aug 29, 2009
13
من یه رم دوال 4 گیگ تیم گروپ باس 1600 گرفتم با مادر برد یو دی 3 پی گیگابایت و سی پی یو کور ای 5
منتها وقتی تو بایوس نگاه میکنم فرکانس مموری رو زده 1333 و فرکانس سی پی یو رو زد 2750
اگه باس رمها 1600 هست پش چرا فرکانسش رو زده 1333 ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
من یه رم دوال 4 گیگ تیم گروپ باس 1600 گرفتم با مادر برد یو دی 3 پی گیگابایت و سی پی یو کور ای 5
منتها وقتی تو بایوس نگاه میکنم فرکانس مموری رو زده 1333 و فرکانس سی پی یو رو زد 2750
اگه باس رمها 1600 هست پش چرا فرکانسش رو زده 1333 ؟
مگه قراره باس رم هر چی باشه روی سیستم شما هم با همون سرعت کار کنه؟؟
فرکانس پیش فرض رم روی مادربردای P55 همون 1333 هست،حتی اگر باس بالاتر بزاری،فقط با اورکلاک هست که میتونی فرکانس رم رو هم بالاتر ببری.

جاسپر پرست

کاربر سایت
Aug 29, 2009
13
ممنون از راهنماييتون ولي در گذشته روي سيستمهاي478 سوکته و 775 سوکته مثلا اگر فرکانس سي پي يو 400 مي بود ميشد فرکانس رم رو هم از داخل بايوس روي 800 تنظيم کرد يا مثلا اگه فرکانس سي پي يو 533 بود رم رو ميشد تا باس 333 بالا برد فقط با يه تنظيم ساده تو بايوس و همخواني باسهاي سي پي يو و رم بدون اور کلاک
1- حالا سوالم اينه در حالت عادي و بدون اور کلاک باس رم رو چقدر ميشه بالا برد البته از داخل بايوس
کور ای 5 و کور ای 7 1156 و 1366 سوکته در حالبت عادی تا چه میزانی از باس رم پشتیبانی میکنه?
2-اصولا رمهاي با باس بالا فقط برا اور کلاک هست؟يا نه
3-چون يه مدل سي پي يو بالاتر وجود داره که اي 7 هست که ميخوام بدونم روي اونها در دو حالت 1156 سوکته و 1366 سوکته ايا حالت پيش فرض براي رم 1333 هست يا نه؟
4-اصلا اين قضيه پيش فرض بودن به رم يا سي پي يو وابسته هست يا مادربرد چون مادر برد پي 55 تا باس 2200 رم رو هم ساپورت ميکنه
5- اصولا ارزش داره باس رم رو در حال حاضر با اور کلاک بالا ببرم يا نه وامکان اسيب به اونها رو زياد ميکنه يا نه؟
برا اور کلاک هم اگه تاپیک جامعی هست خوشحال میشم معرفی کنید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
ممنون از راهنماييتون ولي در گذشته روي سيستمهاي478 سوکته و 775 سوکته مثلا اگر فرکانس سي پي يو 400 مي بود ميشد فرکانس رم رو هم از داخل بايوس روي 800 تنظيم کرد يا مثلا اگه فرکانس سي پي يو 533 بود رم رو ميشد تا باس 333 بالا برد فقط با يه تنظيم ساده تو بايوس و همخواني باسهاي سي پي يو و رم بدون اور کلاک
1- حالا سوالم اينه در حالت عادي و بدون اور کلاک باس رم رو چقدر ميشه بالا برد البته از داخل بايوس
کور ای 5 و کور ای 7 1156 و 1366 سوکته در حالبت عادی تا چه میزانی از باس رم پشتیبانی میکنه?
2-اصولا رمهاي با باس بالا فقط برا اور کلاک هست؟يا نه
3-چون يه مدل سي پي يو بالاتر وجود داره که اي 7 هست که ميخوام بدونم روي اونها در دو حالت 1156 سوکته و 1366 سوکته ايا حالت پيش فرض براي رم 1333 هست يا نه؟
4-اصلا اين قضيه پيش فرض بودن به رم يا سي پي يو وابسته هست يا مادربرد چون مادر برد پي 55 تا باس 2200 رم رو هم ساپورت ميکنه
5- اصولا ارزش داره باس رم رو در حال حاضر با اور کلاک بالا ببرم يا نه وامکان اسيب به اونها رو زياد ميکنه يا نه؟
برا اور کلاک هم اگه تاپیک جامعی هست خوشحال میشم معرفی کنید
گفتم که ،در حالت عادی بالاتر از 1333 نمیشه برد،هم واسه سوکت 1366 و هم سوکت 1156،چه از داخل بایوس چه از هر جای دیگه

2-بله،رمهای بالاتر از 1333 برای اورکلاک هست
3-همه 1333 هستن
4-نخیر، وابسته به CPU هست (چون کنترلر رم رفته توی خود CPU) که Core i7/i5 فقط تا باس 1333 بدون اور کار میکنن
5-ارزش داره که CPU رو اور کنی که باس رم هم بالا بره،وگرنه اگر بتنهایی هم میشد فرقی توی سرعت نمی کردن زیاد
واسه اورکلاک هم باید Search کنی،پیدا کنی.

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
یکی از دوستان من یک کارت tv داره که حدودا 1 سالی هست خریده
http://www.snazio.com/links/TvPVR Series.htm

4894743_1.jpg

از چند روز قبل به محض این که start capture رو میزنه حالا تو هر نرم افزاری میخواد باشه ( windvr یا ulead video studio یا ... ) بعد از یک time به صورت Random سیستم bsod میده و بلافاصله Restart میشه

ممکنه 5 دقیقه باشه ممکنه 40 دقیقه دیروز هم 5 ساعت ضبط کرد بعدش اینطوری شد

همه چیز رو چک کردیم و حتی Ram رو هم عوض کردیم
و bios رو هم default کردیم و win هم عوض کرد

مشکل از چی میتونه باشه ؟

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
نوشته ای که تو BSOD میده مهمه، خط سومه فک کنم.
به نظر من تداخل IRQ داره.
احه اصلا فرصت نمیده بخونیش
در عرض کمتر از 1 ثانیه میاد و Restart میشه

جای کارت رو روی pci هم عوض کردیم هیچی

اگه تداخله پس چرا چند روزه این طوری شده ؟

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
باید رو my computer کلیک راست بکنی بعد بری تو Advanced بعد Startup and recovery و تیک Autonatically REstart رو برداری.

برنامه یا firewall یا درایوری نصب کردی جدیدا؟ میتونی با system restore ویندوز رو به چند روز قبل ببری.

به نظر من آخرین تلاشت رو روی عوض کردن IRQ بذار چون تو XP خیلی مکافاته و معمولا موقع نصب ویندوز باید اینو فعال کنی.

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
باید رو my computer کلیک راست بکنی بعد بری تو Advanced بعد Startup and recovery و تیک Autonatically REstart رو برداری.

برنامه یا firewall یا درایوری نصب کردی جدیدا؟ میتونی با system restore ویندوز رو به چند روز قبل ببری.

به نظر من آخرین تلاشت رو روی عوض کردن IRQ بذار چون تو XP خیلی مکافاته و معمولا موقع نصب ویندوز باید اینو فعال کنی.
نه کار خاصی نکرده
اصلا چند تا version مختلف با service pack های مختلف xp هم ریخته همینه
حالا بهش میگم اون AR رو غیر فعال کنه ببینه مشکل چیه

مرسی از راهنمایی هات

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram

اقا این بار که bsod داد تو خط سوم نوشته بود :

DRIVER_IRQL_NOT-OR-LESS-EQUAL

و پایینش هم یک چیز هایی راجع به disable کردن cache و shadow در bios گفته بود

اخرش هم این بود :

STOP : (0X000000D1

و اسم فایل Cap7134.sys که ماله درایور چیپ های philips

گشتم تو نت مشابه پیدا کردم :
http://forums.cnet.com/5208-7591_102-0.html?threadID=98351

Help! I have tried two different video capture devices that connect my vcr to my computer to capture video to burn to DVD, but they both cause the blue screen, and it states IRQL NOT LESS OR EQUAL. It mentions a driver, but doesn't say more than that. I have an intel MB, D915GAV, and am using the onboard video GMA900, onboard sound, and have a modem. I tried disabling and physically removing the modem, but neither helped. I'm not sure what other driver is the problem. All MB drivers are current. I have a P4 2.8ghz, 512mb ram. I have also tried disabling hyperthreading, turning off antivirus, increasing allocated video memory. Do I need a different video card? Is it my modem? The crash only happens when I try to capture video. I currently have Avermedia DVD EZMaker USB 2.0.

آخرین ویرایش:

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
دقیقا این error برای تداخل IRQ هستش. منم این مشکل رو داشتم فقط باید google کنی و هر راهی که فک میکنی خوبه رو بری.
کار دیگه از دستم برات بر نمیاد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر