تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
سلام.
من رو سیستمای گیم نت دچار مشکل شدم.USB دو تا از سیستم ها خیلی ضعیفه.

سیستم ها همه یکیه.آنتی ویروس ها هم همه nod 32 هستش.مادربورد ها هم همه یکی هستش.رو 2 تا این طوریه.آخه خیلی سرعت کمه انقدری که غیر طبیعی هستش رو سیستمی که سی پی یوش e2200 هستش.چطوری تشخیص بدم که usb اونا 1.1 هستش یا فرق می کنه؟

از همه ی پورت های مادربورد استفاده کردم ولی همه یه جوره. بعد یه توضیح اگه بدین که چطوری درستش کنم خیلی ممنون میشم.مرسی.
خب از مدل مادربرد مشخصه که پورتاش از کدوم سری هستن
مدل مادربردت چیه؟

GRID

کاربر سایت
Sep 1, 2008
571
نام
ALI
این مادربرد همه ی پورتاش USB 2.0 هست و مشکل شما به سرعت پورت USB برنمیگرده
شاید تنظیمات بایوس عوض شده و باید به حالت اول برگرده.
چطوری؟چی هست ؟میشه یه راهنمایی بکنید که چطوری به حالت اول بر گردونمشون؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
چطوری؟چی هست ؟میشه یه راهنمایی بکنید که چطوری به حالت اول بر گردونمشون؟
شما باید وارد Bios Setup بشی و بعد تنظیمات رو بحالت Default دربیاری،اگر تا حالا انجام ندادی به کسی که وارد باشه بگو که انجام بده.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
من تو بایوس رفتم .حالا میشه بگید کدوم قسمت رو تغییر بدم.؟؟؟
من که پشت سیستم شما نیستم بگم چی رو تغییر بدید،گفتم از کسی که واردتر هست کمک بگیرید
بایوس مادربردای مختلف فرق دارن،شما یا تنظیمات مربوط به سرعت پورت USB رو باید تغییر بدی یا اینکه کل بایوس رو Default کنی،گزینه ای مثل Restore Defaults

GRID

کاربر سایت
Sep 1, 2008
571
نام
ALI
من که پشت سیستم شما نیستم بگم چی رو تغییر بدید،گفتم از کسی که واردتر هست کمک بگیرید
بایوس مادربردای مختلف فرق دارن،شما یا تنظیمات مربوط به سرعت پورت USB رو باید تغییر بدی یا اینکه کل بایوس رو Default کنی،گزینه ای مثل Restore Defaults

مرسی.متشکر.

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
سلام دوستان
من یکی از دوستانم یک کارت
Point Of View Geforce 9500 GT 512MB DDR2
داره که تو XP عالی کار میکنه و همه درایور ها روش نصب میشه
اما تو VISTA خود ویندوز اون رو میشناسه اما هر درایور دیگه ای که روش میخواد نصب کنه یکم از اون PROGRESS که رفت میمونه و نصب نمیشه

2 تا کارت گرافیک دیگه امتحان کرد نصب شد درایور ها
کسی میدونه مشکل از چی میتونه باشه ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
سلام دوستان
من یکی از دوستانم یک کارت
Point Of View Geforce 9500 GT 512MB DDR2
داره که تو XP عالی کار میکنه و همه درایور ها روش نصب میشه
اما تو VISTA خود ویندوز اون رو میشناسه اما هر درایور دیگه ای که روش میخواد نصب کنه یکم از اون PROGRESS که رفت میمونه و نصب نمیشه

2 تا کارت گرافیک دیگه امتحان کرد نصب شد درایور ها
کسی میدونه مشکل از چی میتونه باشه ؟
باید درایور خود ویندوز رو به Standard VGA درایور تغییر بدی و بعد از Device Manager و گزینه ی آپدیت درایور ،درایور جدیدی رو که 9500 رو ساپورت میکنه نصب کنی.

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
سلام
یه رایتر Pioneer هستش که میخواستم firmwareش رو آپدیت کنم که واسه رایت DVD9 مشکلی نداشته باشه. تو Device Managerه ویندوز نوشته مدلش DVR-216 هستش ولی وقتی تو سایتش رفتم که درایور جدیدش رو بگیرم, همه 216هاش پسوند داشتن, مثلا 216W و اینطور موارد و 216خالی نبود.

به نظر شما چه باید بکنم؟ چون اگه firmware غلط نصب کنم یحتمل درایو به underworld میپیونده.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
سلام
یه رایتر Pioneer هستش که میخواستم firmwareش رو آپدیت کنم که واسه رایت DVD9 مشکلی نداشته باشه. تو Device Managerه ویندوز نوشته مدلش DVR-216 هستش ولی وقتی تو سایتش رفتم که درایور جدیدش رو بگیرم, همه 216هاش پسوند داشتن, مثلا 216W و اینطور موارد و 216خالی نبود.

به نظر شما چه باید بکنم؟ چون اگه firmware غلط نصب کنم یحتمل درایو به underworld میپیونده.
خب مدل دستگاه با شماره ی Firmware فرق میکنه.شما باید مدل دقیق و Firmware درایوت رو با همون نرم افزار آپدیت مخصوص چک کنی و بعد آپدیت مناسب رو از سایت دانلود کنی و اعمال کنی
بله اگر اشتباه کنی ممکنه دیگه نتونی ازش استفاده کنی.

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
خب مدل دستگاه با شماره ی Firmware فرق میکنه.شما باید مدل دقیق و Firmware درایوت رو با همون نرم افزار آپدیت مخصوص چک کنی و بعد آپدیت مناسب رو از سایت دانلود کنی و اعمال کنی
بله اگر اشتباه کنی ممکنه دیگه نتونی ازش استفاده کنی.
قضیه همینه, تو سایت 216 خالی اصلا وجود نداره, هرچی 216 هست پیشوند و پسوند داره.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
قضیه همینه, تو سایت 216 خالی اصلا وجود نداره, هرچی 216 هست پیشوند و پسوند داره.
نگرفتی چی گفتم
گفتم نسخه ی Firmware درایو خودت هم پیشوند پسوند داره منتهی باید با برنامه خود شرکت ببینی چیه،بعد آپدیت کنی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر