تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,121
آقا رامین دوباره این دوست ما به مشکل برخورد.:blushing::blushing::blushing:
گرافیکش زیاد داغ میکنه. حالا به قول شما اون مشکلی نداره ولی از تو بازی میاد بیرون بعد 5 دقیقه. مخصوصا بازیای سنگین. مثلا کرایسیس رو همه ی جزئیاتش رو LOW هم بود بعد 10 دقیقه اومد بیرون. چیکار باید بکنیم؟ برندش هم Force3D هست.

mohammad20

کاربر سایت
Aug 26, 2006
398
سلام
چند وقتیه تصویر کامپیوترم به هم خورده و تو تصویر یه سری موج های قرمز دیده میشه که متحرک هستن موقعی که یه تصویر سیاه باز کنم یا کلا مانیتور چیزای سیاه نشون بده بیشتر میشن
مشکل از گرافیکه ولی نمیدونم چشه ( 6200 )
اینم یه عکس از این موج هایی که میگم

et8pcw.jpg

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
آقا رامین دوباره این دوست ما به مشکل برخورد.:blushing::blushing::blushing:
گرافیکش زیاد داغ میکنه. حالا به قول شما اون مشکلی نداره ولی از تو بازی میاد بیرون بعد 5 دقیقه. مخصوصا بازیای سنگین. مثلا کرایسیس رو همه ی جزئیاتش رو LOW هم بود بعد 10 دقیقه اومد بیرون. چیکار باید بکنیم؟ برندش هم Force3D هست.
والا دقیق نمیتونم بگم که مشکل چیه ولی اگه تو همه بازیا اینجوریه رو یه سیستم دیگه تست کنید البته اگه میگی داغ میکنه و میاد بیرون قبلش باید آرتیفکت بده مثلا رنگ قاطی کنه یا صفحه قفل کنه و.....
اگه اینجوری نیست پس مشکل از خود کارت نباید باشه.
درایورش رو به روز کردین اگه نکردین جدیدترین رو بگیرین ببینین درست میشه یا نه.
سلام
چند وقتیه تصویر کامپیوترم به هم خورده و تو تصویر یه سری موج های قرمز دیده میشه که متحرک هستن موقعی که یه تصویر سیاه باز کنم یا کلا مانیتور چیزای سیاه نشون بده بیشتر میشن
مشکل از گرافیکه ولی نمیدونم چشه ( 6200 )
اینم یه عکس از این موج هایی که میگم
ممکنه از داغ کردن بیش از حد باشه (چون میگی یه چند وقته اینجوری شده) یا ممکنه بخاطر اور باشه و به همین دلیل رنگ قاطی کنه.
به نظر من فن کارت رو چک کن یا اگه فن نداره یه دونه براش بزار و در آخر هم درایور کارت رو بروز کن.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,121
والا دقیق نمیتونم بگم که مشکل چیه ولی اگه تو همه بازیا اینجوریه رو یه سیستم دیگه تست کنید البته اگه میگی داغ میکنه و میاد بیرون قبلش باید آرتیفکت بده مثلا رنگ قاطی کنه یا صفحه قفل کنه و.....
اگه اینجوری نیست پس مشکل از خود کارت نباید باشه.
درایورش رو به روز کردین اگه نکردین جدیدترین رو بگیرین ببینین درست میشه یا نه.
البته منظورم این نبود که از بازی میاد تو صفحه ویندوز. کلا مانیتور خاموش میشه در صورتی که بقیه قطعات سیستم کار میکنه و در واقع سیستم روشنه.
رو سیستم خودم هم گذاشتم باز همین جوری شد.
در مورد درایور هم آخه تازه خریدیم باید آخرین درایورها تو سی دیش باشه.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
نه ربطی به تازه بودنش نداره شما جدیدترین رو بگیر بعد امتحان کن راستی اون کابل 6 پین رو به کارت میزنید دیگه ؟

mohammad20

کاربر سایت
Aug 26, 2006
398
ممکنه از داغ کردن بیش از حد باشه (چون میگی یه چند وقته اینجوری شده) یا ممکنه بخاطر اور باشه و به همین دلیل رنگ قاطی کنه.
به نظر من فن کارت رو چک کن یا اگه فن نداره یه دونه براش بزار و در آخر هم درایور کارت رو بروز کن.

یه بار اورش کردم ولی دماش زیاد بالا نرفت
الانم دماش پایینه
فنشم مشکلی نداره
درایوشم اپدیت کردم ولی درست نشد

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,121
نه ربطی به تازه بودنش نداره شما جدیدترین رو بگیر بعد امتحان کن راستی اون کابل 6 پین رو به کارت میزنید دیگه ؟
آره. اون کابل رو هم میزنیم.
درایورش رو از کجا باید دانلود کنیم؟
یعنی به نظر شما بره درایورشه؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ممکنه از درایور باشه ولی اگه دیدی بازم همینجوریه (با توجه به این که میگی رو یه سیستم دیگه هم تست کردی) برو گارانتی و مشکل رو بهشون بگو فک کنم این بهترین راه باشه.

این لینک جدیدترین درایور 3870 هستش :

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/radeonx-xp
یه بار اورش کردم ولی دماش زیاد بالا نرفت
الانم دماش پایینه
فنشم مشکلی نداره
درایوشم اپدیت کردم ولی درست نشد
خوب به نظر من کارت رو ، رو یه سیستم دیگه امتحان کن.

ahmad.sadeqi

کاربر سایت
Mar 27, 2008
75
نام
ahmad
سلام یه ویندوز ویستا (64bit) خریدم اما برای گرفتن درایور ها به مشکل خوردم
برای درایور MB تو سایت nvidia برای nForce و چیپ ست nForce4 چند مدل product وجود داره که من نمیدونم کدوم رو باید دانلود کنم (sli-x16 amd یا ultra amd یا ...)
CPU م AMD 3200+ Athlon 64 bit هست اینم از صفحه دانلود درایور http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
MB م هم elite group nForce4-a939 هست
و برای درایور صدا اگه درایور نسخه های 32 بیتی رو نصب کنم مشکلی پیش میاد اصلا ممکنه؟

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,121
رامین جان, اونم دانلود کردیم نشد. به گارانتیشم زنگ زدیم گفت مهندسه یه هفته دیگه میاد.:(
زدیم به سیم آخر :mad: با برنامه Riva Tuner فن کارتشو تا 80% اورکلاک کردیم. فعلا که از بازی نمیاد بیرون. به نظرتون کار اشتباهیه یا مشکلی نداره؟ فنشو زود نسوزونه؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام یه ویندوز ویستا (64bit) خریدم اما برای گرفتن درایور ها به مشکل خوردم
برای درایور MB تو سایت nvidia برای nForce و چیپ ست nForce4 چند مدل product وجود داره که من نمیدونم کدوم رو باید دانلود کنم (sli-x16 amd یا ultra amd یا ...)
CPU م AMD 3200+ Athlon 64 bit هست اینم از صفحه دانلود درایور http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
MB م هم elite group nForce4-a939 هست
و برای درایور صدا اگه درایور نسخه های 32 بیتی رو نصب کنم مشکلی پیش میاد اصلا ممکنه؟
خوب اگه ویندوزت 64 بیت هستش باید این درایور رو بگیری و نصب کنی (با توجه به چیپ مینت) :

http://www.nvidia.com/object/nforce_vista64_15.17.html

در مورد سوال دوم هم نمیتونی از درایور 32 بیت استفاده کنی چون اصلا نصبش نمیکنه.
حالا چرا 64 بیت نصب کردی ؟
رامین جان, اونم دانلود کردیم نشد. به گارانتیشم زنگ زدیم گفت مهندسه یه هفته دیگه میاد.:(
زدیم به سیم آخر :mad: با برنامه Riva Tuner فن کارتشو تا 80% اورکلاک کردیم. فعلا که از بازی نمیاد بیرون. به نظرتون کار اشتباهیه یا مشکلی نداره؟ فنشو زود نسوزونه؟
خوب اگه اینجوره پس احتمالا یا مشکل از فنشه (در حالت عادی) یا در کل مشکل تهویه داره (خفه بودن کارت روی مین) منظورم کیس هستش که احتمالا مشکل از همون فنش باید باشه.
خوب بالا بردنش تا 80 درصد مشکلی نداره ولی خوب سر و صدا رو بیشتر میکنه و همینطور بعدا به صدا میفته ولی اگه اینجوری کار میکنه فعلا رو همین 80 درصد بزارید بمونه بعد ببرید گارانتی مشکل رو بهشون بگید به نظر من در کیس (سمت کارت) رو هم فعلا در بیارید تا از نظر گرمایی مشکلی نباشه. (فشار نیاد)

ahmad.sadeqi

کاربر سایت
Mar 27, 2008
75
نام
ahmad
خوب اگه ویندوزت 64 بیت هستش باید این درایور رو بگیری و نصب کنی (با توجه به چیپ مینت) :

http://www.nvidia.com/object/nforce_vista64_15.17.html

در مورد سوال دوم هم نمیتونی از درایور 32 بیت استفاده کنی چون اصلا نصبش نمیکنه.
حالا چرا 64 بیت نصب کردی ؟

ممنون که راهنمایی کردید اما مگه سیستم 64 چه مشکلی داره؟ بده؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
نه بد نیست ولی از لحاظ ساپورت نرم افزار و همینطور درایور های قطعات مشکل داره و بخوبی 32 بیتی ها ساپورت نمیشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر