تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

amir*

کاربر سایت
Jan 26, 2011
448
دوستان یه لپتاپ دارم قدمتش به 6 سال میرسه تقریبا :D مشکلی تو اجرای بازی هایی که دلم میخواد نداره. کانتر و مدرن وارفیر و...
حالا مشکلش چیه ؟ از اینجا شروع میشه که فنش کار میکنه اما بادی بیرون نمیده از خودش مثل قبل! این اواخر سمت چپش از بالا تا پایینش به شدت داغ میکنه و خاموش میکنه، خاموشم نکنه پرفورمنسش به شدت پایین میاد. دستگاه رو هم از جاش بلند کنی بو سوختنی میاد :D کول پد هم فایده نداره! قبلا گرم میشد تا حدی اما اینقدر نمیشد فکر کنم الان به 70 درجه سانتی گراد میرسه چون دستت رو میزاری دستت میسوزه :D تحقیق کردم به این نتیجه رسیدم که مشکل از خشک شدن خمیر سیلیکون ها و اینکه فنش باید عوض شه.
حالا سوالم اینجاس که این دوتا کارو بیرون انجام میدن؟ هزینه حدودیش چقدر میشه؟ و اینکه چیزی جز کول پد هست که دمای لپ تاپ رو همیشه خنک نگه داره، یه چیزی مثل کولر ؟ کلا واسه خیلی خنک نگه داشتن لپ تاپ چیکارا میتونم بکنم ؟ دستگاهم همیشه یه جاس مثل PC، تو این چند سالی که دارمش 1 بار هم بیرون نبردمش در این حد رفتار pc گونه ای دارم باهاش :D
یکی از دوستان میگفت خودت میتونی کارای خمیر سیلیکون و تعویض فن رو انجام بدی اما من سر باز کردن لپ تاپ 2 ساعت باهاش ور رفتم به هیچ جا نرسیدم آخرش بستمش گذاشتم سرجاش :D
سلام
من که تجربه ای تو لپ تاپ ندارم اما فکر میکنم شدیدا دستگاهتون خاک گرفته مخصوصا تو خروجی هوا که اگه قشنگ تمیز بشه خیلی از مشکلات دما درست میشه تعویض خمیر هم خوبه.

Sent from my GT-I9100G using Tapatalk

Dysphoria

کاربر سایت
Jul 2, 2009
1,298
نام
محمدرضا
مینبرد ASUS P8P67 کارت گرافیکی مجتمع Intel HD 3000 که واسه پردازنده Core i5 2500k هست رو ساپورت میکنه ؟ چطوری باید از این کارت داخل پردازنده خروجی بگیرم ؟

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
من بازم فکر می کنم از خود مانیتور هست.

سلام عزیز دل خوب هستین؟
اقا بعد از حدود 2 هفته این ورا یه مانیتور جدید واسم اوردن و تو خونه پلمبش هم باز کردن و این ها....... و بعد از اینکه وصلش کردم دیدم که هنوز مشکل پابرجاست!!!!!!! :(
الان یعنی گرافیکم سوخته؟ولی بهش نمیخوره سوختگی باشه!! بیشتر میخوره یه چیزی داره به تصویر نویز میده!!
اخه من قبلا گرافیک نیم سوز کرده بودم!! اون هم دوبار!! بیشتر نقاط رنگی میافتاد روتصویر ورنگ ها قاطی میکردن و یه بار هم سایه افتاده بود تو تصویر!!!
ولی این مدل که یه شبکه توری مانند بایفته رو تصویر رو ندیده بودم تا به حال!!:-s

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,692
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
مینبرد ASUS P8P67 کارت گرافیکی مجتمع Intel HD 3000 که واسه پردازنده Core i5 2500k هست رو ساپورت میکنه ؟ چطوری باید از این کارت داخل پردازنده خروجی بگیرم ؟
دوست عزیز برای استفاده از گرافیک داخلی پردازنده تو چیپ‌ست سری 6 اینتل باید از مادربوردهای مجهز به مدل‌های ZوHوQ استفاده کنید. سری P چنین امکانی نداره.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,783
نام
فرشید
سلام عزیز دل خوب هستین؟
اقا بعد از حدود 2 هفته این ورا یه مانیتور جدید واسم اوردن و تو خونه پلمبش هم باز کردن و این ها....... و بعد از اینکه وصلش کردم دیدم که هنوز مشکل پابرجاست!!!!!!! :(
الان یعنی گرافیکم سوخته؟ولی بهش نمیخوره سوختگی باشه!! بیشتر میخوره یه چیزی داره به تصویر نویز میده!!
اخه من قبلا گرافیک نیم سوز کرده بودم!! اون هم دوبار!! بیشتر نقاط رنگی میافتاد روتصویر ورنگ ها قاطی میکردن و یه بار هم سایه افتاده بود تو تصویر!!!
ولی این مدل که یه شبکه توری مانند بایفته رو تصویر رو ندیده بودم تا به حال!!:-s

وقتی از مانیتور نباشه قطعا از خود کارت گرافیک هست

اگر کارت گرافیک زیاد می سوزوندی بدون که مشکل جای دیگست، این جور مواقع مقصر یه پاور بی کیفیت غیر استاندارد هست.

Pitbull

کاربر سایت
May 12, 2011
174
نام
مهرزاد
سلام
من مشکلی با سیستمم پیدا کردم سی پی یو سیستم تو بازیها 100 میشه و باید برم تو تسک منیجر و برگردم به بازی تا دوباره به حالت عادی برگرده ویندوز 8.1 دارم توی 7 اینطور ی میشد و داخل 8.1 هم همین اوضاع بود و با وین 10 بدتره طوری که اگه تو بازی سی پی یو 100 بشه بیام تو تسک منیجر دیگه ویندوز قفل میکنه باید سیستم ریستارت کنم. بایوس مادربردم به روز هست مشخصات سیستمم به شرح زیر هست:
mainboard:asus h81 plus
cpu: intel corei5 4670 socket 1150
ram:12gig ddr3 geil
geraficards:r9 270 x 2gb asus
power:700
در ضمن سی پی یو زمانی که در دسکتاپ هستم بعضی مواقع 100 میشه .

آخرین ویرایش:

aryasoft2872

کاربر سایت
Nov 25, 2009
584
نام
M.P
سلام من تازگی یه کیس با CPU 6700K و GTX970 بستم فن قبلیم بهش نمی خورد رفتم از بازار یه فن گرفتم یه هفته اول فن از لحظه ای که سیستم عامل بالا میومد و سیستم زیرفشار میرفت به همون نسبت هوشمند دورش بالا میرفت و دما رو حداکثر نمی ذاشت از هفتاد بالاتر بره ولی از دیشب دور فن همیشه ثابت پایینه روزی 1400 و دما نسبتا بالا میره زیر فشار توی بازیای سنگین دمای سی پی یو به 80 و 85 میرسه حتی.

الان خیلی سیستم بی صدا شده و خوبه ولی همچین دمایی مضر نیست؟چرا یهویی دورش ثابت شده من توی تنظیمات دستکاری نکردم که

(البته تو کارای سبک دما حدود 30-40 بیشتر نمیشه فقط تو بازیا دما بالا میره)

آخرین ویرایش:

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,348
من چ جوری میت.نم کامپیوترمو از هر لحاظ با ی کامپیوتر دیگه مقایسه کنم؟؟(بنج مارک باید بگیرم؟؟)بطور کلی
و جز به جز ..cpu با cpu گرافیک با گرافیک و رم

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
دوستان کسی میدونه سی پی یو i3 4170 با سی پی یو i3 3220 فرق میکنه چون من i3 3220 دارم میخام با ۴۱۷۰ عوض کنم یارو میگه این بهتره میخام یه موقع ضرر نکنم اگه تاثیر نداره نکنم مرسی

3220 امتیازش 4200 هستش و 4170 هم 5100. دیگه خود دانی:

PassMark - CPU Performance Comparison[]=2522&cmp[]=1472

A-L-I

El amor es la fuerza más poderosa del mundo, amant
کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
هارد یه ترابایت WD Green ـم چند روز یه صدای خیلی ریزی میده ، یواش یواش باید فاتحه ـش رو بخونم یا مشکلی نیست ؟ قابل تعمیره ؟

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
سلام دوستان
الان یه هفته سیستمم خیلی صدا میده که مال فن هاشه نمیدونم ولی فکر کنم مال کارت گرافیک باشه یا پاور
حدود 7ماهه سیستممو دارم الان این طوری شده حتی وقتی هم تو دسکتاپم و بازی نمیکنم صدا میده در صورتی که قبلا هیچ صدایی نداشت
اینم مشحصات
gtx 970
power:green 600w
دمای کارت تو این یه هفته مثل قبله ولی امروز دماش 5-6 درجه داغ تر شده
لطفا راهنمایی کنید خیلی رو اصابه

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
سلام
جدیدا بعضی وقت ها که سیستم رو روشن میکنم کیبورد رو کلا نمیشناسه انگار به کیس وصل نیست ... باید یکبار USB ـش رو از کیس جدا کنم و دوباره بزنم ... بعد بدون هیچ مشکلی کار میکنه

ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل از کجاست
از پاور و برق رسانی در شروع کار سیستم که نیست؟ :-/ (این مورد نباشه، بقیه ـش جای نگرانی نداره :d )

مادربرد : P8P67 (بایوس آپدیت نشده)
کیبورد : Farassoo FCR 8900
با سپاس

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,939
نام
آرتین
دوستان من تو بازی های زیر تنظیمات رو تا نهایت بالا بردم جز Msaa و تو Full HD وسط بازی یهو ریست میشه سیستمم مشکل از چیه دقیقاً ؟
بازیهای Assassin Creed Unity, Watch Dogs, GTA V

Core i5 3330
GTX 960 2gig
Ram 8
power 530 green

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر