تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
سلام

یک روز تقریبا بعد از آپدیت جدید Nvidia وسط بازی یک دفعه مانیتور رفت روی No Signal و بعدش دیگه سیستم بعد از لوگو فقط تصویر سیاه بود ، از Safe Mode پاک هم کردم نشد ، ویندوز رو عوض کردم سالم شد و یک روز کار کرد دوباره همونطور شد ، کلا وقتی گرافیک درایورش نصب می شه دیگه صفحه سیاه هست ، حتی ورژن های قدیمی ، اما بدون درایور بالا میاد و مشکلی نداره! یعنی کارتم مشکل داره؟!! :(

mb-21

کاربر سایت
May 31, 2010
435
نام
محمد
سلام

دوستان 4-5 ساله از وقتی ویندوز 7 رو نصب کردم موقع بازی سیستم قفل میکنه . حتی بعضی وقت ها بیرون از بازی نیز یه لحظه صفحه سیاه میشه و پیغام زیر ظاهر میشه

مشخصات سیستم:
core i7 860
ati 5770
ram 4gb
M/B: giga p55-usb3
power: 600w

بعضی وقت ها تو بازی این اتفاق که میفته ریکاور نمیشه و فقط وفقط باید سیستم رو ریست کرد طوریکه مانیتور در حالتی قرار میگیره که انگار به سیستم وصل نیست گویا کارت گرافیک از مدار خارج شده . وقتی هم دکمه ریست رو میزنم چند ثانیه بعد سیستم خاموش و دوباره روشن میشه و میره تو قسمت بایوس و...

شاید بگید که باید درایور رو آپدیت کنید ولی من قبلا حتی آپدیت هم میکردم نه تنها درست نشد بلکه یک بار که آپدیت کردم هر بار که دسکتاپ بالا میومد با صفحه آبی مرگ رو به رو می شدم و از طریق safe mode تونستم درستش کنم. پ.ن: آپدیت هم کردم بهبودی حاصل نشد!

یادمه 6سال پیش که xp داشتم این مشکل وجود نداشت و از وقتی 7 رو ریختم این مشکلات پدید اومد.

به ندرت هم پیش میاد که بیرون از بازی پارازیت هایی روی صفحه میفته که هر چقدر refresh میکنی دسکتاپ رو، تعدادش بیشتر و به هم ریخته تر میشه و باید ریست کرد

حتی درِ کیس رو هم باز گذاشتم گفتم شاید به خاطر دمای بیش از حده ولی فایده نداشت ( البته وقتی صدای فن شدیدتر میشه احساس میکنم این اتفاق میفته)

ممنون میشم رسیدگی کنید

آخرین ویرایش:

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سلام.چطوری کاری کنم از کامپیوتر به تلوزیون صدا بره؟:|
کارت گرافیکم HDMI میخوره ولی صدا رو نمیدونم چرا نمیفرسته:| مدلش 9500GT
در حالی که یه لپتاپ دارم صدا و تصویر رو میفرسته.خیلی هم ضعیفه

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,787
نام
فرشید
سلام

دوستان 4-5 ساله از وقتی ویندوز 7 رو نصب کردم موقع بازی سیستم قفل میکنه . حتی بعضی وقت ها بیرون از بازی نیز یه لحظه صفحه سیاه میشه و پیغام زیر ظاهر میشه

مشخصات سیستم:
core i7 860
ati 5770
ram 4gb
M/B: giga p55-usb3
power: 600w

بعضی وقت ها تو بازی این اتفاق که میفته ریکاور نمیشه و فقط وفقط باید سیستم رو ریست کرد طوریکه مانیتور در حالتی قرار میگیره که انگار به سیستم وصل نیست گویا کارت گرافیک از مدار خارج شده . وقتی هم دکمه ریست رو میزنم چند ثانیه بعد سیستم خاموش و دوباره روشن میشه و میره تو قسمت بایوس و...

شاید بگید که باید درایور رو آپدیت کنید ولی من قبلا حتی آپدیت هم میکردم نه تنها درست نشد بلکه یک بار که آپدیت کردم هر بار که دسکتاپ بالا میومد با صفحه آبی مرگ رو به رو می شدم و از طریق safe mode تونستم درستش کنم. پ.ن: آپدیت هم کردم بهبودی حاصل نشد!

یادمه 6سال پیش که xp داشتم این مشکل وجود نداشت و از وقتی 7 رو ریختم این مشکلات پدید اومد.

به ندرت هم پیش میاد که بیرون از بازی پارازیت هایی روی صفحه میفته که هر چقدر refresh میکنی دسکتاپ رو، تعدادش بیشتر و به هم ریخته تر میشه و باید ریست کرد

حتی درِ کیس رو هم باز گذاشتم گفتم شاید به خاطر دمای بیش از حده ولی فایده نداشت ( البته وقتی صدای فن شدیدتر میشه احساس میکنم این اتفاق میفته)

ممنون میشم رسیدگی کنید

شما ابتدا ویندوز 7 رو باید از اول نصب کنی و آخرین درایورهای کارت گرافیک رو هم نصب کنی تا مطمئن بشی مشکل نرم افزاری نیست
اگر بعد از این کارها باز هم مشکل پابرجا بود دیگه مشکل از خود کارت گرافیک هست و نمیشه کاریش کرد. به حرارت و این چیزا هم مربوط نیست.

سلام.چطوری کاری کنم از کامپیوتر به تلوزیون صدا بره؟:|
کارت گرافیکم HDMI میخوره ولی صدا رو نمیدونم چرا نمیفرسته:| مدلش 9500GT
در حالی که یه لپتاپ دارم صدا و تصویر رو میفرسته.خیلی هم ضعیفه

کارت گرافیک شما درسته که خروجی HDMI داره اما توی اون نسل از انویدیا مخصوصا مدلای ارزون قیمت خروجی صدا وجود نداشته و بنابراین نمی تونه صدا رو هم با تصویر منتقل کنه.
روی کارت گرافیک یه ورودی صدای 2 پین برای گرفتن خروجی از SPDIF روی مادربرد و انتقالش با یک کابل زوج سیم به کارت گرافیک وجود داره که می تونه این مشکل رو حل کنه و HDMI درست بشه.

این لینک را مطالعه کنید.

Maniac Gamer

کاربر سایت
Oct 21, 2008
2,774
نام
مارشال
سلام.
دوستان من یه هارد اکسترنال seagate backup plus ـه 2 ترابایت دارم.
از دیروز کاملا یهویی یه مشکلی پیدا کرده.
میخواستم وارد یکی از فولدرایی که توش بود بشم، دیدم کلا نمیشه و فقط اون نوار آدرس بالای my computer شروع میکنه به پر (سبز) شدن و وقتی هم به آخر میرسه میگه باید فرمت بشه.
به جز اون یکی دیگه از فولدرها هم که باز میشه نمیشه محتواش رو کپی کرد جای دیگه.
از دیشب هم گذاشتم با HDD Regenerator هارد رو واسه bad sector اسکن کنه ولی چیزی پیدا نکرد.
لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم؟!
راهی هست که بتونم خودم درستش کنم؟
یا باید ببرم نمایندگی یا جاهایی که اطلاعات رو ریکاوری میکنن؟

--------------
ویرایش: مشکل حل شد.

آخرین ویرایش:

allireyhani

کاربر سایت
May 15, 2013
43
سلام دوستان عزیز!
کامپیوتر بنده یک مشکلی پیدا کرده و تصویر خط ها یا تار های خیلی زیاد و رنگی پیدا کرده و موقع روشن کردن کامپیوتر هم تصویر به هم ریخته و پر از حروف پراکنده هستش!
وقتی وارد بازی میشیم(وقتی که درسته) ناگهان تصویر به این شکل و بعد به این شکل در میاد!
خواهش میکنم کمک کنید!
خیلی ممنون

*CATALAN*

کاربر سایت
Jan 4, 2009
1,446
سلام خسته نباشید
یه مدت بود که کامپیوترم وقتی روشن میشد بعد 20 تا 30 دقیقه ریسیت میشد .

بعدش وقتی میخواستم روشن کنم تصویر نمیداد. تا اینکه همینطوری جامپر مادربرد رو دراورد دیدم روشن کردم تصویر داد ولی بازم ریست میشدبعد همه چیزی رو تست کردم دیدم تخصیر پاور هست .

که پاور رو عوض کردم مشکل ریست درست شد
ولی یه مشکل هنوز پایداره اونم اینه که تصویر نمید تا اینکه جامپر رو یبار درارم ببعد سر جاش بذارم تا تصویر بده!!!. که اونم شانسی مگر تصویر بده!!!

سیستم همآپلود عکس | آپلود فایل | اشتراک عکس | آپلود | اپلود - دانلود

با تشکر

RASH

کاربر سایت
Aug 13, 2012
133
نام
reza
ببخشید بچه ها من یه سوال داشتم من یه لبتاب سونی دارم با مشخصات intel(r) core(tm)i7-3537u cpu@ 2.00ghz(4cpus),2.0ghz
رمم 8 هست با درایور nvidia gt735 میخواستم ببینم برای ان نسل بازی خوبه ؟
مشکل من این بود بازی های مثل assassins unity رو که باید تقریبا روی hige بازی میکردم به زور رو low هم بالا می اومد به نظرتون مشکل چیه میشه راهنماییم کنین
ابن بازی دیگه با کل ابدیت ها و کلی بدبختی رو low بدون گیر بالا اومد

prometheus

کاربر سایت
Jun 26, 2012
623
نام
امیرحسین
ببخشید بچه ها من یه سوال داشتم من یه لبتاب سونی دارم با مشخصات intel(r) core(tm)i7-3537u cpu@ 2.00ghz(4cpus),2.0ghz
رمم 8 هست با درایور nvidia gt735 میخواستم ببینم برای ان نسل بازی خوبه ؟
مشکل من این بود بازی های مثل assassins unity رو که باید تقریبا روی hige بازی میکردم به زور رو low هم بالا می اومد به نظرتون مشکل چیه میشه راهنماییم کنین
ابن بازی دیگه با کل ابدیت ها و کلی بدبختی رو low بدون گیر بالا اومد

دوست عزيز گرافيك شما براي اجراي بازي هاي امروزي و نسل ٨ ضعيفه چون جز سري لپتاپ قرار ميگيره با اينكه ram و cpu تون نسبتا خوبه.
البته AC:Unity هم چندان بهينه نيست ولي در كل سيستمتون ضعيفه.

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
دوستان یه پاور Green GP780B دارم.
چند وقته فنش به صدا افتاده! قابل تعویض هست؟
سلام.
در صورتی که مدل مشابه فن رو پیدا کنید قابل تعویض هست. بهتری یه دوری توی پاساژهای خیابان ولیعصر بزنی مثل ایران. البته حوصله میخواد ببینی مدل فن شما رو دارن یا نه !!

- - -ویرایش - - -

سلام
فن کارت گرافیک من فقط هنگام بازی شروع به کار میکنه !!!هر دو فن شروع به کار میکنند
Asus 970 GTX Strix
احتمال داره وظیفه پردازش گرافیکی خارج از بازی در سیستم به عهده پردازنده شما گذاشته شده باشه. بهرحال من نظر تخصصی نمیدم.

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
سلام
فن کارت گرافیک من فقط هنگام بازی شروع به کار میکنه !!!هر دو فن شروع به کار میکنند
Asus 970 GTX Strix

سلام. طراحی این کارت به صورتی هست که تا دمای حدود 67 درجه سانتیگراد، فنها کار نمیکنن و وظیفه دفع گرما صرفا به عهده هیت سینک هست. با افزایش دما، فنها شروع به کار میکنن. لذا وقتی شما یک پردازش سنگین مثل اجرای بازی رو شروع میکنید، فنها شروع به کار میکنن.

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
منکه نفهمیدم,دوستان راهنمایی کنند
دوست عزیز پردازنده های جدید قابلیت پردازش گرافیک رو هم دارند و تا یک نرم افزار گرافیکی و یا بازی رو اجرا نکنید ، پردازنده به جای کارت گرافیک عملیاتهای ساده ی گرافیکی رو برعهده میگیره و در نتیجه از کارت گرافیک استفاده نمیشه و یا استفاده سنگینی نمیشه !! و چون من به مدلهای پردازنده ها و کارت های گرافیکی اشراف ندارم نظر قطعی ندادم در مورد مشکلتون وگرنه چیز پیچیده ای نیست و نباید مشکلی در کار باشه!
موفق باشی.:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر