تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سلام
من دو سه ماه پیش یـ هارد 2 ترا WD مدل گرین گرفتم از همون اول که گذاشتمش رو سیستم از هارد یـ صدای خش خش کردن میومد (هنگام خوندن اطلاعات مثلا وقتی گوگل کروم باز میکنم شروع به خش خش کردن میکنه بعد که سایت کامل باز شد ساکت میشه دوباره رو ی سایت دیگه کلیک میکنم شروع به خش خش کردن میکنه تا کامل لود بشه) از وفتی که روش ویندوز نصب کردم متوجه شدم سرعت ویندوز پایین میاد (مخصوصا موقع بالا اومدن که تقریبا هنگ میکنه !) در صورتی که رو هارد 500 ـم رون تر میزد با این که کشش خیله پایین تره ...
چیکار کنم بدم گارانتی ؟ اطلاعاتم به فنا نره ی وقت ! :(( در ضمن یـ پاور گرین 330 وات هم همزمان باهاش خردیم و فقط همین هارد 2 ترا بهش وصله ...

از همون اول خراب بوده!
اون صدا هم صدای گیر کردن هدش بوده که نمی تونسته اطلاعات رو بخونه و مرتب جابجا میشده،
تنها راهش گارانتیه، اطلاعاتش رو هم بی خیال بشید، یا اگر حیاتی هست قبلش بدید بازیابی کنن، پاور مشکلی نداره.

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,669
دوستان من الان چند وقتيه وايرلس مودم ام بازي در مياره :|
مثلا" اولين بار ميخواستم با تبلت بهش وصل شم هي ديدم اصلا" هيچي شناسايي نمي كنه تبلت بعد چندين بار خاموش كردن هر دوتاشون بالاخره شد
چند باريهم باز اين اتفاق افتاد ت اينكه امروز بدجور اذيت كرد و اصلا كنسول نمي شناس مودم منو:|
انتن هم وصله

سيستم هاي وايرلس ديگه رو شناسايي مي كنه حتي يك دوباري با خاموش كردن دوباره تونستم به دستگاه بشناسونمش ولي بعد به حاطر اينكه ديدم لگ زياد شده يه بار خواستم خاموش روشن كنم بهتر شه اما ديگه گير داد و هر چي روشن خاموش كردم شناسايي نكرده تا الان

مشكل از كجاست دوستان ؟

soorena

کاربر سایت
Nov 9, 2009
2,697
نام
علی
دوستان جایی هست تو تهران که بتونن هارد اکسترنال رو تعمیر کنن؟
واقعا بتونن تعمیر کنن
یه دستگاهی هست بنام دستگاه پاک یا دستگاه خلاء یه همچین چیزی میگن با اون میشه درست کرد هارد اکسترنال رو
من یه هاردم بی دلیل بالا نمیاد 2 جا بردم نتونستن کاری بکنن:(

Kiti Neko

тесн теαм
کاربر سایت
Jun 1, 2011
1,602
نام
αмιг
سلام،
یه سوال در مورد هارد اکسترنال داشتم... میخواستم ببینم اشکالی نداره از هارد اکسترنال مثل هارد اینترنال استفاده کرد؟ یعنی دایم به کامپیوتر متصل باشه... آسیبی نمیبینه؟ (کامپیوتر از 24 ساعت 22 ساعت روشنه)

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
سلام،
یه سوال در مورد هارد اکسترنال داشتم... میخواستم ببینم اشکالی نداره از هارد اکسترنال مثل هارد اینترنال استفاده کرد؟ یعنی دایم به کامپیوتر متصل باشه... آسیبی نمیبینه؟ (کامپیوتر از 24 ساعت 22 ساعت روشنه)
نه مشکلی نداره.

RED_BEARD39

Ghost of Sparta
کاربر سایت
May 16, 2009
6,361
نام
Ǝـــحـــســـان
سلام
من روی یک لپ تاپ Dell مدل Inspiron N4030 که ویندوز 7 روش به تازگی نصب شده ، درایور نصب کردم.
اما بعد از نصب درایور تاچ پد کلا از کار افتاد ! :|
بعد رفتم از خود سایت Dell درایور مخصوص تاچ پد رو دانلود کردم و به یه مصیبتی نصب کردم اما بازم فایده نداشت.:| :d
چیکارش کنم ؟ :-/

kasra2011

کاربر سایت
Jun 15, 2012
861
نام
kasra
سلام
دوستان من یه لپتاپ asus n43sl دارم ک سی پی یوش رم تا باس 1333 ساپورت میکنه
حالا اگ یه رم 4 دیگه با باس 1600 بخرم سیستم شناساییش میکنه یا اصن شناساییش نمیکنه؟

™MASOUD 3

کاربر سایت
May 25, 2009
868
نام
مسعود
سلام
-------
دوستان مودم 2730u دارم ... چند ماهه داره مثل ساعت کار میکنه ... از دیشب نتم قطع شد و فهمیدم ریست نمیشه مودم ... با مودم دیگه تست کردم مشکلی ندارم
نمیدونم چرا رسیت نمیشه اصلا ... دکمه ریستش هم سالمه اما اطلاعات پاک نمیشه از روش

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
دی وی دی رایتر pc من asus ه یه حدود 2 ماهی اصلا ازش استفاده نکردم الان دیگه هیجی اجرا نمیکنه cd ها اصلا نمیاره dvd هام از 20 تا dvd که گذاشتم 2 تا آورد

چش شده؟ چیکارش کنم؟

*AHMAD*

کاربر سایت
Jul 11, 2014
62
نام
احمد
دوستان نوع پردازنده لپ تاپ من AMD APU 10 5750m 2.50 Gz ELITE QUAD _ CORE هست که تعلق داره به لپ تاپ MSI GX60 Destroyerاگه میشه بگین با کدوم پردازنده اینتل برابری می کنه ممنون . تا تکلیف خودم رو روشن کنم . 4500 دادم واسه این لپ تاپ گفتم تمام بازی ها رو اجرا میکنه که الحق و الانصاف اجرا میکنه سوال دوم من اینه که سرعت این پردازنده 2.50 و در حالت turbo 3.50 من میخوام پردازنده رو اورکلاک کنم میشه راهنماییم بکنین چطور اورکلاکش کنم ایا نرم افزار مخصوصی هست

سیستم تحویه خود لپ تاپ خیلی قویه به حدی که وقتی فعالش بکنم صدای خیلی زیادی داره و زود لپ تاپ رو خنک میکنه لطفا راهنماییم بکنین خیلی ضروریه

KaranDevilOCS

کاربر سایت
Feb 22, 2010
199
سلام دوستان

من دیروز یه سیستم بستم که توشون یه 4790K و 970GTX Zotac هستش حالا که اوردوش خونه واسه تست 970 تو حالت IDLE دماش 36-40 درجه است ولی دیروز که یهبار farcry 4 تست کردم و همه چیرو گذاشتم رو MAX و GPU CORE رفت رو 99% دماش رسید به 79-80 درجه ایا این درسته یا زیادی داره گرم میکنه ؟

بعد که حالا دیروز سیستم و وصل کردم و شروع کردم بعد نصب ویندوز یکی از 3تا هاردام که 1ترا بود الان هدش صدا میده ! همینجوری یهویی شروع کرد و فکر کنم باید فاتحه شو خوند ! نمیدونم چجوری شد که یدفعه ای شروع کرد به صدا دادن! روشی برای نجاتش نیست ایا؟

دمای IDLE سی پی یو ام رو 42-45 هستش با فن استوک اون چجوره خوبه ؟

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
سلام دوستان

من دیروز یه سیستم بستم که توشون یه 4790K و 970GTX Zotac هستش حالا که اوردوش خونه واسه تست 970 تو حالت IDLE دماش 36-40 درجه است ولی دیروز که یهبار farcry 4 تست کردم و همه چیرو گذاشتم رو MAX و GPU CORE رفت رو 99% دماش رسید به 79-80 درجه ایا این درسته یا زیادی داره گرم میکنه ؟

بعد که حالا دیروز سیستم و وصل کردم و شروع کردم بعد نصب ویندوز یکی از 3تا هاردام که 1ترا بود الان هدش صدا میده ! همینجوری یهویی شروع کرد و فکر کنم باید فاتحه شو خوند ! نمیدونم چجوری شد که یدفعه ای شروع کرد به صدا دادن! روشی برای نجاتش نیست ایا؟

دمای IDLE سی پی یو ام رو 42-45 هستش با فن استوک اون چجوره خوبه ؟
دمای کارت برای زوتک طبیعیه... کارت دوره فنو جوری نگه میداره که دما تو لود حدود 80 میشه. برای خودم کارت از 60-70 درصد به بالا لود داشته باشه دما 79-80 ثابته.
وقتی صدا دیگه از هارد در اومد دیگه یعنی باید اطلاعاته ضروریو از توش برداری! به فکر گارانتیو تعمیرو این داستانا باشی. البته تا یه حدی صدا زمان خوندن طبیعیه که شما میگی تازه شروع به صدا کرده پس مشکلی پیش اومده.
این cpu هم دماش معمولا تو بیکاری با فن استوک دوروبره همین 40 هست که بازم بستگی به کولینگه کیس و کیفیت خمیره سیلیکونش بالا پایین داره

KaranDevilOCS

کاربر سایت
Feb 22, 2010
199
دمای کارت برای زوتک طبیعیه... کارت دوره فنو جوری نگه میداره که دما تو لود حدود 80 میشه. برای خودم کارت از 60-70 درصد به بالا لود داشته باشه دما 79-80 ثابته.
وقتی صدا دیگه از هارد در اومد دیگه یعنی باید اطلاعاته ضروریو از توش برداری! به فکر گارانتیو تعمیرو این داستانا باشی. البته تا یه حدی صدا زمان خوندن طبیعیه که شما میگی تازه شروع به صدا کرده پس مشکلی پیش اومده.
این cpu هم دماش معمولا تو بیکاری با فن استوک دوروبره همین 40 هست که بازم بستگی به کولینگه کیس و کیفیت خمیره سیلیکونش بالا پایین داره

اخه فرومارو نگاه میکردم میگفتن 80 واسه 980 هم یکم زیاده حالا 970 رفرنس رو تا Anandtech حالت IDLE اشو دماشو رو 30-35 گفته و تو لود 65 نوشته البته مدل اونا EVGA ست حالا باز اگه تو عمر گرافیک و مادربورد تاثیری ایجاد نمیکنه همینجوری میتونم استفاده کنم وگرنه باید ببرم عوض کنم !

بعد دیروز اول FArcry از گرافیک یه صدای نازک اومد که فکر کنم همون مشکل COAL WHINE بوده بعد تو بازی که GPU 99% لود شده بود نیومد یعنی لحظه ای بود حالا اونم یه مشکل جداست که نمیدونم باید نگران باشم یا نه!

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
اخه فرومارو نگاه میکردم میگفتن 80 واسه 980 هم یکم زیاده حالا 970 رفرنس رو تا Anandtech حالت IDLE اشو دماشو رو 30-35 گفته و تو لود 65 نوشته البته مدل اونا EVGA ست حالا باز اگه تو عمر گرافیک و مادربورد تاثیری ایجاد نمیکنه همینجوری میتونم استفاده کنم وگرنه باید ببرم عوض کنم !

بعد دیروز اول FArcry از گرافیک یه صدای نازک اومد که فکر کنم همون مشکل COAL WHINE بوده بعد تو بازی که GPU 99% لود شده بود نیومد یعنی لحظه ای بود حالا اونم یه مشکل جداست که نمیدونم باید نگران باشم یا نه!
دمای 80 برای گرافیک خیلی بالا نیست و مشکلی برای کارت و سیستم بوجود نمیاره.
دما برای مدلای معمولی و رفرنس 970 و 980 همین 78-79-80 هست که بسته به دمای محیط هم هست.

Nvidia GeForce GTX 970 and 980 reference review - Graphics Card Temperatures

صدا هم برای من که نداره. ولی خب یه فرقی بالاخره باید با مدلای گرونترو حرفه ای بکنه دیگه!

eaa

کاربر سایت
Feb 3, 2015
2
سلام
cpu:i5 2500
vga:r7 260x
ram:8gb
main:giga b75 d2v
از وقتی مین و سی پی یو رو از cpu:i3 4130 و main:giga p85 به بالایی ها ارتقا دادم بازی هایی که قبلا بازی میکردم با همون تنظیمات گرافیک حدود 10 فریم کمتر میگیرم!!!!!!
angry.png
angry.png

به نظر شما مشکل از کجاست؟؟؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر