تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
یه چند تا نکته هم من بگم:
اول اینکه توی تنظیمات بایوس چک کن که چیزی مثل "Modem uses IRQ" فعال نباشه.
دوم گفتی که ویندوزو تازه عوض کردی ولی به هر حال چک کن هیچ برنامه sync (همزمانسازی) مثل activesync نصب نباشه.
سوم توی task manager چک کن که پروسسی به نام RNAAPP فعال هست یا نه؟

پ.ن: احیانا لپ تاپ این آشنای شما توشیبا نیست.
توي بايوس همچين چيزي يا مشابهش نبود، توي تسك منيجر هم اونو گير نيوردم.
اما يه چيزي من دوباره ويندوز اين بابا رو عوض كردم گفتم شايد فرجي بشه اما نشد و باز همون ارور رو ميده، اما اولين باري كه خواستم كانكت كنم بعد از نصب ويندوز كنار ساعت يه notification اومد كه يادمه Sync توش داشت اما من الان سرچ كردم هيچي كه به Sync ربط داشته پيدا نكردم.

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
این سیتمی که من خریدم بعد از نصب درایور کارت کارت صدا و لن وقتی که دارم درایور کارت گرافیک رو نصب میکنم یدفعه ارور صفحه ابی رو میده ولی وقتی ریست میدم و درایور رو uninstal میکنم درست میشه یکی میگفت کارت گرافیک با مادربرد یا رم conflict داره و باید یکی رو عوض کنی ! حالا اصلا یه همچین چیزی ممکنه ؟ بعد احتمال داره با درایور جدید کارت گرافیک بشه مشکل رو حل کرد ؟
اینم مشخصات سیستم
مادر برد asus m2a-vm for amd
گرافیک BFG 8600gt 256
رم patriot ddr2 800 2*1gb
سی پی یو amd 5200 x2

amirtycoon2000

کاربر سایت
May 11, 2007
555
این سیتمی که من خریدم بعد از نصب درایور کارت کارت صدا و لن وقتی که دارم درایور کارت گرافیک رو نصب میکنم یدفعه ارور صفحه ابی رو میده ولی وقتی ریست میدم و درایور رو uninstal میکنم درست میشه یکی میگفت کارت گرافیک با مادربرد یا رم conflict داره و باید یکی رو عوض کنی ! حالا اصلا یه همچین چیزی ممکنه ؟ بعد احتمال داره با درایور جدید کارت گرافیک بشه مشکل رو حل کرد ؟
اینم مشخصات سیستم
مادر برد asus m2a-vm for amd
گرافیک BFG 8600gt 256
رم patriot ddr2 800 2*1gb
سی پی یو amd 5200 x2

نظر من این هست که دوتا کار حتما بکن:
اول آخرین درایور NVIDIA رو بگیر 169.25
دوم از یک ویندوز خوب درست حسابی استفاده کن.
چون مشکل شما نرم افزاری هست نه سخت افزاری.

موفق باشی

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
اون مشکل حل شد از دوستان متشکرم حالا یه مشکل جدید دارم :D بعضی وقتا وقتی دارم بازی می کنم یهو صفحه فریز میشه و راهی جز ری استارت برای رفع کردن نداره !!! توی اکثر بازی ها هم این مشکل رو دارم(بازی روون روون هست که این جوری میشه) یه بار اون اول باری که ویندوز هم می یومد بالا بولو اسکرین داد !! ولی بعد دیگه نیومد ولی از اون به بعد اون مشکل بالا به وجود اومده :(

amirtycoon2000

کاربر سایت
May 11, 2007
555
اون مشکل حل شد از دوستان متشکرم حالا یه مشکل جدید دارم :D بعضی وقتا وقتی دارم بازی می کنم یهو صفحه فریز میشه و راهی جز ری استارت برای رفع کردن نداره !!! توی اکثر بازی ها هم این مشکل رو دارم(بازی روون روون هست که این جوری میشه) یه بار اون اول باری که ویندوز هم می یومد بالا بولو اسکرین داد !! ولی بعد دیگه نیومد ولی از اون به بعد اون مشکل بالا به وجود اومده :(
کاری که گفتم انجام دادی؟
بعد انجام این کار ها یک 3ِDmark2006 یا 3Dmark2005 بگیر و بگو این مشکل رو داری یانه؟
بازم می گم مشکل نرم افزاری هست!!!!

مشخصات پاورت رو هم بگو؟

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217

دستی به رمت ولت بده,این مشکل فقط بر میگرده به رم:D
1.9 بذار یا 2 ولتشو ببین درست میشه یا نه...

Punish3r

کاربر سایت
Feb 6, 2007
914
نام
JaVaD-Jey-Jey
سلام

من یه چند وقتیه سیستمم خودش خاموش میشه !:biggrin1: خیلی هم رو اعصابم میره ییهو خاموش میکنه, من خودم فکر میکنم از رم باشه الانم ویندوزمو عوض کردم کمتر شده ولی بازم بعضی مواقع خاموش میشه
البته سیستم نیست لگنه !!!:biggrin1:

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم!:blushing:

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام

من یه چند وقتیه سیستمم خودش خاموش میشه !:biggrin1: خیلی هم رو اعصابم میره ییهو خاموش میکنه, من خودم فکر میکنم از رم باشه الانم ویندوزمو عوض کردم کمتر شده ولی بازم بعضی مواقع خاموش میشه
البته سیستم نیست لگنه !!!:biggrin1:

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم!:blushing:

سلام دقیقا بگین که کاملا خاموش میشه یا ریستارت می کنه چون اگر ریستارت کنه احتمالا برگرده به cpu که داغ میشه و باعث ریستارت کردن سیستم میشه و بیاد سیستم خنک کننده اون (فنش) بررسی بشه.
یا علی مدد

Punish3r

کاربر سایت
Feb 6, 2007
914
نام
JaVaD-Jey-Jey
سلام دقیقا بگین که کاملا خاموش میشه یا ریستارت می کنه چون اگر ریستارت کنه احتمالا برگرده به cpu که داغ میشه و باعث ریستارت کردن سیستم میشه و بیاد سیستم خنک کننده اون (فنش) بررسی بشه.
یا علی مدد
نه کاملا خاموش میشه!

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
نظر من این هست که دوتا کار حتما بکن:
اول آخرین درایور NVIDIA رو بگیر 169.25
دوم از یک ویندوز خوب درست حسابی استفاده کن.

ویندوز رو که چند دفعه عوض کردم و این ویندوزی رو هم که الان دارم 100 درصد مطمئن هست!
رفتم سایت Nvidia آخرین درایوری که داشت 169.21 بود که برای 19 دسامبر 2007 بود!
درایور قبلیه رو پاک کردم و این جدیده رو نصب کردم و بدون مشکل تمامی این مراحل رو طی کردم ولی هنوز مشکل سر جاشه!

بعد انجام این کار ها یک 3ِDmark2006 یا 3Dmark2005 بگیر و بگو این مشکل رو داری یانه؟

3Dmark2003 رو بریزم مشکلی نداره؟!

مشخصات پاورت رو هم بگو؟

Green GP480A

نیازی نیست BIOS مادربوردم رو Update کنم؟!

آخرین ویرایش:

amirtycoon2000

کاربر سایت
May 11, 2007
555
ویندوز رو که چند دفعه عوض کردم و این ویندوزی رو هم که الان دارم 100 درصد مطمئن هست!
رفتم سایت Nvidia آخرین درایوری که داشت 169.21 بود که برای 19 دسامبر 2007 بود!
درایور قبلیه رو پاک کردم و این جدیده رو نصب کردم و بدون مشکل تمامی این مراحل رو طی کردم ولی هنوز مشکل سر جاشه!

3Dmark2003 رو بریزم مشکلی نداره؟!

Green GP480A

نیازی نیست BIOS مادربوردم رو Update کنم؟!
این پاور دوتا مشکل داره اولا EPS نداره یعنی با CPU های دو هسته مشکل داره!!!
دوم توان خروجی آن کمتر سیستم شما هست.
3Dmark 2006 مشکلی ایجاد نمی کنه.

Bios مادربرد رو آپدیت کن.
چون بعضی از مادربرد های ASUS و Gigabyte این مشکل رو با کارت های 8600GT دارند.

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
توان خروجی آن کمتر سیستم شما هست.

سیستم من اینه:

amd 5200 x2
رم دوتا 1 گیگ پتریوت dual کانال
8600 GT OC BFG
asus m2a-vm
HDD W.D 160 sata 2

الانم رفتم پاور رو عوض کردم 530 گرفتم کافیه ؟
GP530AB خوبه؟!

Bios مادربرد رو آپدیت کن.

لینک مستقیم برای دانلود کردن جدید ترین ورژنش داری؟!(چون وقتی میرم تو سایت Asus قسمت مربوط به دانلود کردن ورژن های Bios مربوط به M2A-VM نزدیک به 30-20 جور ورژن گزاشته!)

آخرین ویرایش:

amirtycoon2000

کاربر سایت
May 11, 2007
555
سیستم من اینه:

amd 5200 x2
رم دوتا 1 گیگ پتریوت dual کانال
8600 GT OC BFG
asus m2a-vm
HDD W.D 160 sata 2

الانم رفتم پاور رو عوض کردم 530 گرفتم کافیه ؟
GP530AB خوبه؟!

لینک مستقیم برای دانلود کردن جدید ترین ورژنش داری؟!(چون وقتی میرم تو سایت Asus قسمت مربوط به دانلود کردن ورژن های Bios مربوط به M2A-VM نزدیک به 30-20 جور ورژن گزاشته!)
یعنی این پاور رو خریدی؟
مشکلت حل شده؟

اینم لینک BIOS :
http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=M2A-VM

بایوس 1604 بالاترین بایوس هست و جدید ترین.
نیازی به لینک نیست فقط بالاترین رو بگیر.

من مادربرد شما رو نگاه کردم.
آیا گرافیک ONboard رو خاموش کردی؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر