تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
من سیستمم بعضی وقتها خودش خاموش میشه ... مثلا با IDM یه فایلی رو میزارم دانلود بشه میام میبینم وسط دانلود خودش خاموش شده
تمام گزینه های قسمت Powre options رو هم never کردم ولی باز هم خودش خاموش میشه ...
یه نکته جالب هم بگم که تا وقتی باهاش کار میکنم و فیلم میبینم هیچ وقت خاموش نمیشه
ممنون میشم راهنماییم کنید
جدیدا اینطوری شده یا... ؟
ویندوز عوض کردی ؟ اگر نه تعویض کن بعد نتیجه رو بگو در آخر تنظیمات بایوس رو هم Default کن ببین چی میشه.
سلام به همگی
ممنون میشم کمکم کنید.
عزیزان یه مشکل دارم .اینه که وقتی دارم در حالت عادی با PC کار میکنم نوشته ها و کلا همه چیز یکم تار به نظر میان به طوری که چشم رو اذیت میکنن.همون جایی که طرف سیستم رو جمع کرده بود بردم گفت ما چیزی نمیبینم!بعد گفتند وای فهمیدیم مشکل از کجاست.دلیل تار بودن اینه که از تبدیل استفاده میکنی(من کارت گرافیکم پورتش DVI هست ولی مانیتورم پورتش VGA و یه تبدیل میذارم که اندازش اندازه 2 تا کلید روی کیبورد هست :d مثال دیگه ای نداشتم :d) خلاصه گفت باید مانیتور عوض کنی منم رفتم یه مانیتور lg گرفتم 21 اینچ رزولیشنش هم 1600.900 هست.دیدم هنوز تصویر تاره!باز رفتم یه مانیتور فول اچ دی سامسونگ گرفتم دیدم تاری یکم کم تره ولی باز چشم رو اذیت میکنه!
یعنی این که تصویر یکم تار میشه بعد یکم بهتر و بعد دوباره تار و ... مثلا وقتی میخوام وارد یه برنامه ای بشم اول نوشتش یکم تاره بعد واضح میشه.مدل کارت گرافیکم هم xfx amd r7870 هست.به نظرتون مشکل چیه؟یه بار با hdmi به مانیتور وصل کردم تصویر کوچیک شد!چه جوری بگم مثلا تصویر با این که هنوز رزولیشن 1920.1080 بود ولی بغلای صفحه مشکی مونده بود و تصویر کوچک تر شد.ولی مشکل تاری برطرف شد.
ممنون میشم یکی منو راهنمایی کنه :d
نه معمولا ربطی به تبدیل نداره ، شما با کارت گرافیک دیگه هم تست کردی ؟ (ترجیحاً Nvidia باشه)
تنظیمات مانیتور رو هم تغییر دادی ؟
سلام دوستان.من مودمم P-660HW-T1 Zyxel هستش.الان من میخوام فرمور مودم را ابدیت کنم ولی نمیدونم باید کجا برم.میشه راهنمایی کنید!!:)
دلیل آپدیت چی هستش ؟ الان مشکل خاصی پیش اومده ؟
در کل تو این لینک با توجه به مدل دقیق مودم فایل رو میتونی DL کنی.

Knightfall

کاربر سایت
Sep 26, 2013
169
نام
علی
نه معمولا ربطی به تبدیل نداره ، شما با کارت گرافیک دیگه هم تست کردی ؟ (ترجیحاً Nvidia باشه)
تنظیمات مانیتور رو هم تغییر دادی ؟
نه کارت دیگه ای امتحان نکردم.مشکل از مانیتور و تنظیماتش نیست چون رو 3 تا مانیتور امتحان کردم.احتمال میدم از کارت باشه .ولی تو بازی ها این مشکلا نیست اصلا !

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
سلام دوستان.من مودمم P-660HW-T1 Zyxel هستش.الان من میخوام فرمور مودم را ابدیت کنم ولی نمیدونم باید کجا برم.میشه راهنمایی کنید!!:)

بدون داشتن مشکل که لزومی به ارتقای فریم ور نیست، اصلا معلوم نیست که سازندش این امکان رو داده باشه، شما هم ار این کار صرف نظر کن.

سلام ...
یه سوال داشتم ایا کارکردن با لپ تاپ وقتی با برق وصله و باتری داخلشه باعث کم شدن عمر باتری میشه ؟

کم نمیشه، اما بهتره که هر چند از گاهی اجازه بدید که روی باطری کار کنه و کاملا خالی بشه و بعد مجدد شارژش کنید.

rezaafsharpoor

کاربر سایت
Jan 28, 2010
29
سلام دوستان.آقایون یه سوال داشتم.من گرافیکم 9600gtو cpu7550 amd phenom دوهسته ای و 4 گیگ رم دارم.پاورمم 330 گرینه.توی بازی های گرافیک بالا حدود 2-3 دقیقه که بازی میکنم کامپیوترم خاموش میشه در حالی که هیچ افت فریمی تو بازیها ندارم و گرافیکم جواب میده ولی cpu usagam خیلی بالا میره.می خواستم ببینم مشکل از کجای سیستمه؟

rezaafsharpoor

کاربر سایت
Jan 28, 2010
29
سلام دوستان. یه سوال داشتم.من گرافیکم 9600gtو cpu7550 amd phenom دوهسته ای و 4 گیگ رم دارم.پاورمم 330 گرینه.توی بازی های گرافیک بالا حدود 2-3 دقیقه که بازی میکنم کامپیوترم خاموش میشه در حالی که هیچ افت فریمی تو بازیها ندارم و گرافیکم جواب میده ولی cpu usagam خیلی بالا میره.می خواستم ببینم مشکل از کجای سیستمه؟

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,962
نام
فرهاد
سلام دوستان. یه سوال داشتم.من گرافیکم 9600gtو cpu7550 amd phenom دوهسته ای و 4 گیگ رم دارم.پاورمم 330 گرینه.توی بازی های گرافیک بالا حدود 2-3 دقیقه که بازی میکنم کامپیوترم خاموش میشه در حالی که هیچ افت فریمی تو بازیها ندارم و گرافیکم جواب میده ولی cpu usagam خیلی بالا میره.می خواستم ببینم مشکل از کجای سیستمه؟

خاموش شدن سیستم میتونه چند دلیل داشته باشه که بیشترش داغ شدن CPU یا پاور دستگاهتون هست. بهتره ببینید جایی که سیستمتون هست خوب خنک میشه یا نه. در ضمن سیستم شما قوی نیست زیاد و بازیها با گرافیک بالا بهش فشار میاره.

lastwall

کاربر سایت
Dec 5, 2013
152
نام
Saeid
سلام دوستان.آقایون یه سوال داشتم.من گرافیکم 9600gtو cpu7550 amd phenom دوهسته ای و 4 گیگ رم دارم.پاورمم 330 گرینه.توی بازی های گرافیک بالا حدود 2-3 دقیقه که بازی میکنم کامپیوترم خاموش میشه در حالی که هیچ افت فریمی تو بازیها ندارم و گرافیکم جواب میده ولی cpu usagam خیلی بالا میره.می خواستم ببینم مشکل از کجای سیستمه؟

دادا تو دمای CPU,GPU تو تو بازی با نرم افزار HWinfo مونیتور کن..ببین چه جوریاس رو چنده..
بیشترین احتمال خاموشی تو بازی برا دماست..

rezaafsharpoor

کاربر سایت
Jan 28, 2010
29
دادا تو دمای CPU,GPU تو تو بازی با نرم افزار HWinfo مونیتور کن..ببین چه جوریاس رو چنده..
بیشترین احتمال خاموشی تو بازی برا دماست..

یعنی به خاطر دمای سی پی یو یا به خاطر دمای گرافیک این مشکل پیش میاد؟ من برنامه رو گرفتم.چجوری باید باهاش چک کنم؟

من دمای cpu رو چک کردم.به 89.5 درجه که رسید یک که رفتم جلو دستگاه خاموش شد.بقیه دما ها هم بین 50 تا 70 درجه بود

خاموش شدن سیستم میتونه چند دلیل داشته باشه که بیشترش داغ شدن CPU یا پاور دستگاهتون هست. بهتره ببینید جایی که سیستمتون هست خوب خنک میشه یا نه. در ضمن سیستم شما قوی نیست زیاد و بازیها با گرافیک بالا بهش فشار میاره.

ممنون از پاسخ تون.با برنامه که چک کردم دمای سی پی یو به 89.5 که رسید کامپیوتر خاموش شد.

Last edited by a moderator:

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,772
نام
علی
یه اتفاق جالب و عجیب
وقتی که من با سیستمم کار میکنم و تو خونه توی اون یکی اتاق وقتی کلید مهتابی رو می زنن روشن بشه و یا وقتی که تو آشپزخونه فندک برقی گاز رو می زنن تا جرقه بزنه و گاز روشن بشه تو اون لحظه سیستم من دینگ دینگ صدا میده!!! صدا هم همون صدایی هست که وقتی یک فلش مموری رو به سیستم وصل میکنی!! مشکل از چیه؟! خطری هست؟!

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
یه اتفاق جالب و عجیب
وقتی که من با سیستمم کار میکنم و تو خونه توی اون یکی اتاق وقتی کلید مهتابی رو می زنن روشن بشه و یا وقتی که تو آشپزخونه فندک برقی گاز رو می زنن تا جرقه بزنه و گاز روشن بشه تو اون لحظه سیستم من دینگ دینگ صدا میده!!! صدا هم همون صدایی هست که وقتی یک فلش مموری رو به سیستم وصل میکنی!! مشکل از چیه؟! خطری هست؟!

والا لپ تاپ منم هر چند وقت یه بار مخصوصا وسط فیلم دیدن صدای باز کردن فولدر رو میده!

-mostafa-

کاربر سایت
Jan 2, 2012
4

منم قبلنا همین مشکلو داشتم.
بعدش که یه کی اومد واسم درستش کرد گفت که پایه سی پی یو درست جا نخورده بوده و بعدش درست شد.
شما هم یه نگا بنداز ببین شاید از این باشه

Sent from my C2105

barbyboy

کاربر سایت
Nov 5, 2009
22
!!!!خرید تبدیل برق پاور به 8 پین...

سلام

دوستان مادربرد من abit ix48 هست و سی پی یوم core 2duo 6550

الان پاورمو عوض کردم و گرین 330 انداختم منتهی یدونه 4 پین بیشتر نداره و مادربرد روش 8 پینه .... یه تبدیل براش گرفتم برق رو به 4 پین تبدیل میکنه نمیخوره....

الان کسی از این تبدیلا نداره که 8 پین باشه؟؟؟؟؟

روی مادربرد یا پاور فشار نمیاره؟؟؟؟؟؟؟چیکار کنم؟
گرافیکم gt210 هست

rqce87o0ofwe5ksiw.jpg

amin_irt

کاربر سایت
Jun 4, 2009
1,510
نام
ali
اقا کام‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پیوتر خود به خود خاموش میشه
البته وقتی که میزارم دانلود
یعنی وقتی باهاش کار میکنم یا فیلم میبینم یا هر کار دیگه ایی خاموش نمیکنه
اگه قطعه ایی مشکل داشته باشه باید همیشه خاموش کنه سیستم رو
ولی فقط باهاش کار نمیکنم خاموش میکنه دانلودم نمیشه باهاش کرد
امروز کل سیستم حتی پاور رو باز کردم خاکشو گرفتم سی پی یو رو هم خمیر سیلیکن مالیدم ولی درست نشد
لطفا کمک کنید
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر