تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

bahar321123

کاربر سایت
Jun 9, 2013
84
نام
Billy
بفرما دوست عزیز:
مدل مادربرد asus x79 pro
کارت گرافیک asus gtx770
حالا اینطوریه:
http://8pic.ir/images/32117253504516954792.png
در صورتی که باید به این شکل باشه:
http://8pic.ir/images/09809374886425146774.gif
.
به بخش bus interface دقت کنید.(تصویر اول رو خودم گرفتم تصویر دوم هم از سایت ها)
ویندوز سون و 8.1 تست شده.مادربرد و کارت گرافیک همراه آپدیت و نرم افزار های جانبی نصب شده.(مادربرد و کارت گرافیک هم فقط از pci e3 پشتیبانی میکنن و روی مادربرد جایی برای قرار دادن کارت pci e2 نیست)
برای pci e3 شدنش باید چیکار کنم؟
ممنون.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
بفرما دوست عزیز:
مدل مادربرد asus x79 pro
کارت گرافیک asus gtx770
حالا اینطوریه:
http://8pic.ir/images/32117253504516954792.png
در صورتی که باید به این شکل باشه:
http://8pic.ir/images/09809374886425146774.gif
.
به بخش bus interface دقت کنید.(تصویر اول رو خودم گرفتم تصویر دوم هم از سایت ها)
ویندوز سون و 8.1 تست شده.مادربرد و کارت گرافیک همراه آپدیت و نرم افزار های جانبی نصب شده.(مادربرد و کارت گرافیک هم فقط از pci e3 پشتیبانی میکنن و روی مادربرد جایی برای قرار دادن کارت pci e2 نیست)
برای pci e3 شدنش باید چیکار کنم؟
ممنون.

خب مشخص شد!
مادربرد شما با اینکه PCI-Ex 3.0 هم هست اما با کارتای NVIDIA روی این تراشه ی X79 فقط در حالت PCI-ex 2.0 کار می کنه! اما AMD با این مادربرد در حالت نسل 3.0 کار خواهد کرد.
راهکارش هم سادست، یه آپدیت کوچیک هست از سایت NVIDIA می گیری و نصب می کنی تا 3.0 بشه!

Hamid_hark

کاربر سایت
Oct 14, 2013
2
سیستم شما ویروسی هست، بهتره ویندوز رو از اول نصب کنی و بعد هم اول آنتی ویروس بریزی و سریع آپدیت کنی و بعد از اسکن تمام هارد دیسک برنامه های دیگه رو هم نصب کنی.

نه داداش ويروسي چيه ! اين كارم كردم فايد نداشته ، مشكل سخت افزاري نيست ؟

- - -ویرایش - - -

اگه ويروس باشه بايد با چي پاكش كنم ؟ الان Nod32 آپديت دارم هيچكاري نمي كنه

farid1

عضو جدید
Oct 10, 2013
5
سلام دوستاناخیرا سیستم موقع بالا آمدن کند میشه و ندرتا پاور هم موقع شروع چند ثانیه صدای غیر طبیعی داره مقدار ولتاژ را هم با نرم ا فزار های مختلف تست کردم اکثرا طبیعی هستن فقط ولتاژ 12 رو هر کدام یه چیزی نشون میدن Occt 3.1 خیلی پرنوسان و نزدیک 13 نشون میده اما نسخه 4 Occt 7.5 نشون میده pc wizard هم ولتاژ +12 را حدود 7 نمایش میده خود Bios اما تمام ولتاژهش طبیعیه مدل پاور هم Ac bel 400w هست به نظرتون مشکل چیه؟ ممنون.

آخرین ویرایش:

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
دوستان یه سوال .. گرافیکه لبتاپه دوستم الان رو اینتله سی پی یو ه ... چیجوری باید ببرمش رو گرافیکه اصلی که انویدیا GT540M هست ؟؟؟؟

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
دوستان یه سوال .. گرافیکه لبتاپه دوستم الان رو اینتله سی پی یو ه ... چیجوری باید ببرمش رو گرافیکه اصلی که انویدیا GT540M هست ؟؟؟؟

right click کنید باید بشه انتخاب کرد. Nvidia control panel توش باید گزینه انتخاب باشه.

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
right click کنید باید بشه انتخاب کرد. Nvidia control panel توش باید گزینه انتخاب باشه.
والا با راست کلیک که چیزه خاصی برای تغییرش نداشت. تو کنترل پنله انویدیاهم باز کلشو زیرورو کردم بازم چیزی نبود . تو بایوسم نبود از دیوایس منیجرم نمیشد ... دیگه نمیدونم از کجا باید این کارو کرد رفته رو اعصابمون دیگه

amin_sh

کاربر سایت
Nov 13, 2009
663
نام
امین
سلام و خسته نباشید به همه دوستان !
من یه هارد ساتا 3 وسترن خریدم مدل st2000dm001خریدم !
اول اینکه میخواستم بپرسم سرعت این هارد چرا پایین هست و اینکه میگن نسل سوم تفاوت اونچنانی با ساتا 2 نداره !دوم اینکه کابل هارد قدیمی رو زدم به این ایا کابل ساتا 3 فرق میکنه ؟ مدل مین هم گیگابایت 880gaud3h هست !هارد هم مارک سیگیت !ممنون میشم پاسخ بدید !

paradaimix

Dancing for Dessert Studio
کاربر فعال
Oct 7, 2012
2,255
اول اینکه میخواستم بپرسم سرعت این هارد چرا پایین هست و اینکه میگن نسل سوم تفاوت اونچنانی با ساتا 2 نداره !دوم اینکه کابل هارد قدیمی رو زدم به این ایا کابل ساتا 3 فرق میکنه ؟ مدل مین هم گیگابایت 880gaud3h هست !هارد هم مارک سیگیت !ممنون میشم پاسخ بدید !

اگه جنس ها سرعت هارد و سرعت رابط هم مغازه باشه، فرض کنید یه مغازه 80 متری دارید و جنس های مغازه هم کاملا در این فضا جا گرفتن، حالا اگه مغازه رو 160 متر کنید، جنس هاتون هم بیشتر میشه؟
Sata III برای SSD هایی که سرعت رید و رایت بالاتر از mg/s300 هست تفاوت ایجاد میکنه.

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
پورت 3 SATA تو خانواده HDDها به نوعی فقط و فقط جنبه ی تبلیغاتی داره چرا که تو مدلای 10,000 دور پهنای باند SATA 2 رو هم پر نمیکنه چه برسه به SATA 3 !

آخرین ویرایش:

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,537
نام
ایلیا
سلام
من سیستمم بعضی وقتها خودش خاموش میشه ... مثلا با IDM یه فایلی رو میزارم دانلود بشه میام میبینم وسط دانلود خودش خاموش شده
تمام گزینه های قسمت Powre options رو هم never کردم ولی باز هم خودش خاموش میشه ...
یه نکته جالب هم بگم که تا وقتی باهاش کار میکنم و فیلم میبینم هیچ وقت خاموش نمیشه
ممنون میشم راهنماییم کنید

Knightfall

کاربر سایت
Sep 26, 2013
169
نام
علی
سلام به همگی
ممنون میشم کمکم کنید.
عزیزان یه مشکل دارم .اینه که وقتی دارم در حالت عادی با PC کار میکنم نوشته ها و کلا همه چیز یکم تار به نظر میان به طوری که چشم رو اذیت میکنن.همون جایی که طرف سیستم رو جمع کرده بود بردم گفت ما چیزی نمیبینم!بعد گفتند وای فهمیدیم مشکل از کجاست.دلیل تار بودن اینه که از تبدیل استفاده میکنی(من کارت گرافیکم پورتش DVI هست ولی مانیتورم پورتش VGA و یه تبدیل میذارم که اندازش اندازه 2 تا کلید روی کیبورد هست :d مثال دیگه ای نداشتم :d) خلاصه گفت باید مانیتور عوض کنی منم رفتم یه مانیتور lg گرفتم 21 اینچ رزولیشنش هم 1600.900 هست.دیدم هنوز تصویر تاره!باز رفتم یه مانیتور فول اچ دی سامسونگ گرفتم دیدم تاری یکم کم تره ولی باز چشم رو اذیت میکنه!
یعنی این که تصویر یکم تار میشه بعد یکم بهتر و بعد دوباره تار و ... مثلا وقتی میخوام وارد یه برنامه ای بشم اول نوشتش یکم تاره بعد واضح میشه.مدل کارت گرافیکم هم xfx amd r7870 هست.به نظرتون مشکل چیه؟یه بار با hdmi به مانیتور وصل کردم تصویر کوچیک شد!چه جوری بگم مثلا تصویر با این که هنوز رزولیشن 1920.1080 بود ولی بغلای صفحه مشکی مونده بود و تصویر کوچک تر شد.ولی مشکل تاری برطرف شد.
ممنون میشم یکی منو راهنمایی کنه :d

гадюка

کاربر سایت
Jul 21, 2008
3,980
نام
رضا
سلام دوستان.من مودمم P-660HW-T1 Zyxel هستش.الان من میخوام فرمور مودم را ابدیت کنم ولی نمیدونم باید کجا برم.میشه راهنمایی کنید!!:)

Knightfall

کاربر سایت
Sep 26, 2013
169
نام
علی
سلام
من سیستمم بعضی وقتها خودش خاموش میشه ... مثلا با IDM یه فایلی رو میزارم دانلود بشه میام میبینم وسط دانلود خودش خاموش شده
تمام گزینه های قسمت Powre options رو هم never کردم ولی باز هم خودش خاموش میشه ...
یه نکته جالب هم بگم که تا وقتی باهاش کار میکنم و فیلم میبینم هیچ وقت خاموش نمیشه
ممنون میشم راهنماییم کنید

idm یه قابلیتی داره که بعد از دانلود شدن سیستم خاموش میشه .به احتمال زیاد شما اونو فعال کردی.یه فایل امتحانی بذار برای دانلود بعد بیا این جا:
10750032200932056479.png

چک کن ببین مثل منه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر