تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,784
نام
فرشید
دروود رفقا (فرشید خان دست خودتو میبوسه!!)
من توی اسمبل کیسم به یکم مشکل خوردم. green x3
این دوتا کابل که از جلو کیس اومدن واسه چیه استفادشون و به کجاها وصل میشن؟

این کابل تکیه واسه چیه استفادش؟
http://upload7.ir/images/76471028208935661399.jpg

واسه اتصال فن ها دو نوع کابل 4 و 3 پورته هست. که یکی از پاور باید بیاد یکی هم بره روی مادربورد اما اینجا 4تا فن دارم روی کیس اما قسمت پورت 3 تایی روی مادربورد 3 تاس فقط
http://upload7.ir/images/72167634587142545257.jpg

این همون کابلیه که باید باهاش برق فن هارو بدم؟
http://upload7.ir/images/55561325002786636886.jpg

کارت گرافیکمم gtx 770
این ورودی هایی که تو عکسا هست باید به کجاها و چجوری وصل شن؟
http://upload7.ir/images/63124591964128066230.jpg
http://upload7.ir/images/85127440585541587135.jpg

اگه نکته دیگه ای هم هست ممنون میشم راهنمائیم کنین
سپاس

عکسای سری آخر برا SLI با کارتای گرافیکی دیگه هست که به کار شما نمیاد.
از صبح اصلا جای ثابتی نبودم، برای همین هم فرصت نکردم پاسخ بدم.

سلام من یه رم جدید نصب کردم روسیستمم بغل رم قبلیم.مشخصات جفتشون هم کاملآ یکیه. ویندوزم اومد بالا وسیستم کاملآ رمومیشناسه الان مشکلی که دارم اینه که بازیام اجرا نمیشن و وقتی یه بازی رواجرامیکنم close program میاد.البته فک کنم بازیایی که از رم استفاده میکنند رو اجرامیکنم اینجوری میشه چون بازییای ساده ای مثل rayman رواجرا میکنه. مشکل از چیه؟ باید ویندوز عوض کنم یا بازیارو دوباره نصب کنم؟
راستی ازوقتی رمو نصب کردم مرورگرمم هی کرش میکنه!
دو حالت داره، یا یکی از ماجولها کلا خراب هست، یا این دو تا ماجول با هم دیگه کنار نمیان، جاشون رو هم عوض کن با هم، ببین تفاوتی می کنه یا نه.

Last edited by a moderator:

гадюка

کاربر سایت
Jul 21, 2008
3,980
نام
رضا
سلام.دوستان من به یه مشکلی برخوردم و اونم اینه که یه هارد اکسترنال 500 گیگ سیگیت دارم و امروز که اومدم به PC وصل کنم متاسفانه میگه باید فرمتش کنی و جالب اینجاست که وقتی میخوام فرمت کنم اجازه فرمت نمیده و میگه که ویندوز نمیتونه هارد رو فرمت کنه.دوستم هم یه فلش 32 گیگ داره که اونم به همین مشکل برخورده.بنظر شما مشکل از چی هستش!!:-/

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,784
نام
فرشید
سلام.دوستان من به یه مشکلی برخوردم و اونم اینه که یه هارد اکسترنال 500 گیگ سیگیت دارم و امروز که اومدم به PC وصل کنم متاسفانه میگه باید فرمتش کنی و جالب اینجاست که وقتی میخوام فرمت کنم اجازه فرمت نمیده و میگه که ویندوز نمیتونه هارد رو فرمت کنه.دوستم هم یه فلش 32 گیگ داره که اونم به همین مشکل برخورده.بنظر شما مشکل از چی هستش!!:-/

مشکل اینه که ویروسیشون کردی!
حالا روی هر سیستم مظنونی بوده اول از همه باید آنتی ویروس بروز نصب و آپدیت بشه، سپس فلش و هارددیسک رو هم ویروس زدایی بکنید
بعد از این کارها اگر فایلها همچنان در دسترس نبودند اما ظرفیت اشغال شده ی دیسک ها رو می تونستید ببینید نشونه ی اینه که تمام فایلها Hidden شدن و باید توسط نرم افزار Healer دوباره به حالت عادی برگردند.

гадюка

کاربر سایت
Jul 21, 2008
3,980
نام
رضا
مشکل اینه که ویروسیشون کردی!
حالا روی هر سیستم مظنونی بوده اول از همه باید آنتی ویروس بروز نصب و آپدیت بشه، سپس فلش و هارددیسک رو هم ویروس زدایی بکنید
بعد از این کارها اگر فایلها همچنان در دسترس نبودند اما ظرفیت اشغال شده ی دیسک ها رو می تونستید ببینید نشونه ی اینه که تمام فایلها Hidden شدن و باید توسط نرم افزار Healer دوباره به حالت عادی برگردند.
فرشید جان مشکل اینجاست که حجم هارد رو نمیده اصلا و اسکن هم میخوام بکنم ارور میده.

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,181
نام
پویان
سلام
من کامپیوترم یه مشکل پیدا کرده!

وقتی دکمه روشن شدنش رو میزنم روشن نمیشه !
مجبور میشم که اون دستگاه محافظ الکتریکی رو خاموش و روشن کنم تا بعد از چند دقیقه رشون بشه !
تا هفته پیش این اتفاق بین هر 3-4 بار روشن شدن کامیپوتر اتفاق میفتاد منظورم اینه که اگه 5 بار کامپیوتر رو روشن و خاموش میکرم 1 بار این جوری میشد ! ولی از دیروز هر بار کاپیوتر رو میخوام روشن کنم این مشکل رو داره !
کامپیوترم ویروسی شده یا مشکل سخت افزاری داره!؟

amin_gamer

کاربر سایت
Sep 11, 2011
68
نام
امین
دوستان میخوام یکی از این 2 کارت رو بگیرم
میشه بگید که با مادربورد Asus M2n-e SLI کدومشون مچ میشه؟
یعنی مچ میشن اصلا؟

Green HD6450 1GB DDR3 HDMI

Green HD5450 2GB DDR3 HDMI V2 EUFI Ready

در ضمن تعجب نکنید، ما قشر یارانه بگیر هستیم دیگه خوب!!!

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
من کامپیوترم یه مشکل پیدا کرده!

وقتی دکمه روشن شدنش رو میزنم روشن نمیشه !
مجبور میشم که اون دستگاه محافظ الکتریکی رو خاموش و روشن کنم تا بعد از چند دقیقه رشون بشه !
تا هفته پیش این اتفاق بین هر 3-4 بار روشن شدن کامیپوتر اتفاق میفتاد منظورم اینه که اگه 5 بار کامپیوتر رو روشن و خاموش میکرم 1 بار این جوری میشد ! ولی از دیروز هر بار کاپیوتر رو میخوام روشن کنم این مشکل رو داره !
کامپیوترم ویروسی شده یا مشکل سخت افزاری داره!؟
این مشکل سخت افزاری هستش و قطعات باید بررسی بشه تا وضعیت مشخص شه ، به نظر میاد پاور مشکل داشته باشه.
اگه بتونی یه پاور جداگانه برای تست پیدا کنی بهتر میشه نتیجه گرفت.
دوستان میخوام یکی از این 2 کارت رو بگیرم
میشه بگید که با مادربورد Asus M2n-e SLI کدومشون مچ میشه؟
یعنی مچ میشن اصلا؟

Green HD6450 1GB DDR3 HDMI

Green HD5450 2GB DDR3 HDMI V2 EUFI Ready

در ضمن تعجب نکنید، ما قشر یارانه بگیر هستیم دیگه خوب!!!
شما هر کارتی که دلت بخواد میتونی بندازی چه 50 تومنی باشه چه 10 میلیونی !
الان رو سیستم کارت گرافیک نصبه ؟ اگه جواب مثبت هستش بهتره برای این کارتا هزینه نکنی چون اتفاق خاصی از نظر کارایی نمیفته فقط پولت نابود میشه.

amin_gamer

کاربر سایت
Sep 11, 2011
68
نام
امین
شما هر کارتی که دلت بخواد میتونی بندازی چه 50 تومنی باشه چه 10 میلیونی !
الان رو سیستم کارت گرافیک نصبه ؟ اگه جواب مثبت هستش بهتره برای این کارتا هزینه نکنی چون اتفاق خاصی از نظر کارایی نمیفته فقط پولت نابود میشه.
اره داداش الان کارت گرافیکم geforce 8600 gt هست
ولی خوب چون رمش 256 هست
دیگه حتی pes 2014 هم نمیشه رو normal بازی کرد!
امیدم به این کارت 2Gb رم DDR3 بود که اونم شما میگی به درد نمیخوره :(

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
سلام موقع اجرای بازی ها هارد دیسک تا آخرین ظرفیت نوار taskbar میرسه ( 100 درصد ) سایر قطعات مثل رم و سی پی یو این مسئله رو ندارن. مدل هارد سیگیت هست با دور چرخش 5900RPM !!! از طریق رابط SATA2 به مین بورد وصل هست. در حالت طبیعی مثل استفاده برای وب یا تماشای ویدئو و غیره مشکل نداره و فقط موقع اجرای بازی ها تا 100 درصد میرسه !!!! این مسئله طبیعی هست ؟؟؟

mahdi_red

کاربر سایت
Jul 31, 2007
315
نام
mahdi
سلام
کسی میدونه این مشکل از چی گرافیک میتونه باشه سیستم رو که روشن میکنم اینطوریه باید چند بار ریست کنم تا ذرست بشه توی بازیم میرم بعد از چند دقیقه اینطوری میشه دمای کارتمم بالا نمیره
9kn0_24112013310.jpg

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام موقع اجرای بازی ها هارد دیسک تا آخرین ظرفیت نوار taskbar میرسه ( 100 درصد ) سایر قطعات مثل رم و سی پی یو این مسئله رو ندارن. مدل هارد سیگیت هست با دور چرخش 5900RPM !!! از طریق رابط SATA2 به مین بورد وصل هست. در حالت طبیعی مثل استفاده برای وب یا تماشای ویدئو و غیره مشکل نداره و فقط موقع اجرای بازی ها تا 100 درصد میرسه !!!! این مسئله طبیعی هست ؟؟؟
جدیدا اینجوری شده یا... ؟
با توجه به توضیحات به نظر میاد طبیعی باشه برای اطمینان زمانی که بازی رو اجرا کردی تو Resource Monitor تب Disk ببین وضعیت Read/Writeش به چه صورت هستش (ترتیب بندی رو هم بر اساس بالا به پایین در نظر بگیر) یا یه شات بگیر بذار اینجا ببینیم چی به چیه !
سلام
کسی میدونه این مشکل از چی گرافیک میتونه باشه سیستم رو که روشن میکنم اینطوریه باید چند بار ریست کنم تا ذرست بشه توی بازیم میرم بعد از چند دقیقه اینطوری میشه دمای کارتمم بالا نمیره
به احتمال زیاد کارت گرافیکت (به نظر میاد GPUش) مرخص شده و اگه اینجوری باشه کار خاصی نمیشه کرد !
برای اطمینان اگر کارت خروجی های دیگه ای هم داره مثل HDMI , D-Sub , DVI و... امتحان کن بعد نتیجه رو بگو و همینطور اگر به سیستم دیگه ای دسترسی داری بهتره یه تست هم به اینصورت انجام بدی تا بتونیم به یه نتیجه ای برسیم.

آخرین ویرایش:

mahdi_red

کاربر سایت
Jul 31, 2007
315
نام
mahdi
به احتمال زیاد کارت گرافیکت (به نظر میاد GPUش) مرخص شده و اگه اینجوری باشه کار خاصی نمیشه کرد !
برای اطمینان اگر کارت خروجی های دیگه ای هم داره مثل HDMI , D-Sub , DVI و... امتحان کن بعد نتیجه رو بگو و همینطور اگر به سیستم دیگه ای دسترسی داری بهتره یه تست هم به اینصورت انجام بدی تا بتونیم به یه نتیجه ای برسیم.
فقط DVI داره با 2تاش تست کردم بازم فرقی نکرد 2بار هم ارور صفحه آبی رو داد میخوام کارتم رو عوض کنم میخواستم ببینم ایراد از چیز دیگه نباشه

Agent47

کاربر سایت
Oct 30, 2005
2,525
نام
Masood
دوستان من درایور کارت gt520م رو اپدیت کردم یه مدتی کار میکرد ولی متاسفانه الان ارور power saving mode میده.ویندوز میاد بالا موقعی که میخواد وارد صفحه دسکتاب بشه این ارور رو میده و صفحه سیاه میشه.ویندوز کار میکنه سر و صداش میاد من چیزی نمیبینم.

safe mode اومدم بالا و کلا درایور کارت رو ان اینستال کردم و همه ی فایلا رو دادم پاک کنه.منتها الان که میخوام دوباره کارت گرافیکم رو نصب کنم همون نسخه ایی که روی سی دی ارژینالش بود نصب نمیشه و میزنه failed.
از بین همه گزینه هایی که برای نصب صحیح باید تیک بخورن اونی که مربوط به اپدیت هستن رو failed میزنه و کارت نصب نمیشه.مشکل من نرم افزاریه یا کارتم مرخصه؟

djamir

کاربر سایت
Jul 8, 2011
613
نام
امیر
سلام
من جدیدا یه کارت 630 2 گیگ زوتک خریدم و از وقتی خریدم احساس (احساس که کاملا ملموسه ) میکنم سرعت سیستم به نصف کاهش پیدا کرده حالا نمی دونم مشکل از درایور کارته (درایور اخرین ورژنه )مشکل از خوده کارته یا چیز دیگه بعد از نصب کارت ویندوز هم عوض کردم .
مشخصات پی سی
cpu :intel 2100 cori 3
ram :4 gig 2*2
power 530 green
main:asrock h67de3

hazhirmahmodi

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,214
نام
Hazhir
سلام.