تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
یک قسمت خیلی کوچکی damage خورده.
در قسمت health هم failed و warning مشاهده میشه!!
سلام . اینارو کم و بیش خودم متوجه شدم! منظور از failed , warning یعنی اینکه باید هارد تعویض کنم ؟! چند وقت میتونه کار کنه !؟
با سپاس.

hl-gamer

کاربر سایت
Jan 22, 2013
110
شما اولا درایور جدید رو دانلود و نصب کن.
ضمنا دمای کارت گرافیکت خیلی بالا هستش. با این دما به کار کردن ادامه بدی مرگ کارت گرافیکت خیلی محتمل هستش!!!
ضمنا دور فن کارتت هم به 100 درصد رسیده و با این وجود دما بسیار بالا هستش.
فن کارت گرافیک باید حتما بررسی بشه.
خب شما ظاهرا فن کارت گرافیک رو جدا کردی و به GPU خمیر زدی.
از خمیر های معتبر استفاده کردی.
ضمنا Heatsink باید با GPU کامل در تماس باشه و ممکن هستش فن کارت رو محکم نبستی.
ضمنا کارت گرافیک5670 اون قدر قوی نیستش که دماش زیاد بالابره.
سلام فنش رو عوض کردم. الان بهتر شده. داخل بازی آروم آروم دما بالا میره و موقعی که از بازی میام بیرون سریعا میاد پایین. ولی بازم داخل بازی دما به 100 میرسه. به نظرتون بازم مشکل داره؟

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,985
نام
محسن
برنامه ایی که گفتین رو پیدا نکرم یعنی نتونستم توی سایت خود پس مارک هم بود ولی اصلا معلوم نبود باید باهاش چه طوری کار کرد. برنامه دیگه ایی هست؟!
اصلا پی سی رو اور نکردم حتی یکبار!
این 3 یا 4 بار هم توی تابستون بود در روز همش اتفاق نمیافته.
با برنامه های دیگه مثل صحت سلامت هارد و..... نمیشه مطمئن شد؟! اسم برنامه هم بگید بی زحمت.!
ممنون یا علی
ویرایش: امروز هم اول 2 مهر این اتفاق باز دوباره افتاد
همچنان منتظر پاسختون هستم امیر محمود عزیز

Katsura

کاربر سایت
May 25, 2011
1,111
نام
پرهام
سلام فنش رو عوض کردم. الان بهتر شده. داخل بازی آروم آروم دما بالا میره و موقعی که از بازی میام بیرون سریعا میاد پایین. ولی بازم داخل بازی دما به 100 میرسه. به نظرتون بازم مشکل داره؟

فکر میکنم بهتره سیسمتون رو ارتقا بدید یه مقدار قدیمی شده...
شاید مادربردتون خودش کارت رو اورکلاک می کنه
یه بررسی از نظر ولتاژ و اینا بکنین ...

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,207
نام
امیر محمود
سلام . اینارو کم و بیش خودم متوجه شدم! منظور از failed , warning یعنی اینکه باید هارد تعویض کنم ؟! چند وقت میتونه کار کنه !؟
با سپاس.
سلام
اگر اطلاعات مهم در هارد داری، حتما ازشون Back up بگیر.
هاردت اگر بد سکتور نداره و اعمال ضروری مثل read یا write رو انجام میده فعلا ازش استفاده کن.

اگر در بازی دمات به 100 دوباره می رسه اصلا خوب نیست.
کارت گرافیک شما دماش باید خیلی پایین تر باشه و زیر 85 درجه سلسیوس باشه.

مشکل شما دقیقا چی بود؟
در صفحات قبل پاسخ دادم. حضور ذهن ندارم که مشکل شما چی بود.
لطفا دوباره مطرح کنید.

AlCapoN

کاربر سایت
Sep 17, 2012
497
نام
MEtti
سلام..هارد اکسترنال من داغون شده...اصلا هی قطع میشه...یا فیلم رو وسطش گیر میکنه یا خودش هنگ میکنه not respond میده
درست بشو هست؟
WD My passport

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام..هارد اکسترنال من داغون شده...اصلا هی قطع میشه...یا فیلم رو وسطش گیر میکنه یا خودش هنگ میکنه not respond میده
درست بشو هست؟
WD My passport
سلام دوست عزیز ! اول از همه با برنامه HD Tune یک چک بگیر ازش، مثل من تو چند پست قبل !! خودت یه چیزایی سردرمیاری و بعدش هم میتونی از دوستان اینجا کمک بگیری ...
ضمنا شاید فیش یا کابلش خراب شده باشه !! فکر میکنم mini usb باشه هاردت (اطلاعات ندارم) معمولا دوربین های دیجیتال یا موبایل ها از این کابل ها دارند (البته دقت کن دقیقا فیش و پورت به هاردت بخوره !) و از پورت پشت کیس برای کامپیوترهای رومیزی استفاده کن.
موفق باشی.

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,985
نام
محسن
سلام
من پارسال کامپیوترم صفحه آبی براش هی میاومد و باعث شد که یکی از رم هام حالا نمیدونم چرا بسوزه. خلاصه از پارسال تا این تابستون این اتفاق نیوفتاده بود که این تابستون صفحه آبی برای من 3 یا 4 بار اومده دلیلش چیه؟! از تابستون پارسال تا این تابستون نبوده ولی الان ایجاد میشه.
مشخصاتPC
Power:ThunderBolt 650w 80Plus
CPU:AMD 1090t
M.B:ASrock 970 Exterem 4
VGA:GTX 560
RAM:8g GEIL
===================
اینم پاسخ شما امیر محمود عزیز
سلام
صفحه ابی در درجه اول می تونه مشکل از Ram و بعدش هارد باشه.
memtest 86 رو بگیر و رم هات رو تست کن.
البته ممکن هستش اورکلاک نادرست کرده باشی که باعث میشه سیستم ناپایدار بشه و با صفحه ابی مواجه بشی.
فقط 3 یا 4 بار یا هر روز با این مشکل مواجه میشی؟
=====================
و بنده هم پاسخ دادم
برنامه ایی که گفتین رو پیدا نکرم یعنی نتونستم توی سایت خود پس مارک هم بود ولی اصلا معلوم نبود باید باهاش چه طوری کار کرد. برنامه دیگه ایی هست؟!
با برنامه های دیگه مثل صحت سلامت هارد و..... نمیشه مطمئن شد؟! اسم برنامه هم بگید بی زحمت.!
ممنون یا علی

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سلام
يه سوال
Low level format كردن SSD‌ مشكلي براش ايجاد نمي كنه؟

باید با ابزار نرم افزاری خود سازنده SSD رو Erase کنید،
مشکلی ایجاد نمی کنه ولی یک چرخه از چرخه های عمر MTBF کم میشه(زمانی تخمینی عمر در نظر گرفته شده برای تراشه های NAND Flash داخل SSD)

هر چند که اینکار روی سرعت تاثیر مثبت داره اما در بازه های زمانی متوالی و نزدیک (پشت سر هم) توصیه نمیشه.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,207
نام
امیر محمود
همانطور که خودتم می بینی چند تا warning مشاهده میشه.
میشه گفت هاردت سالم هستش. (البته با وجود اون damage ناچیز و هشدار ها)

سلام
من پارسال کامپیوترم صفحه آبی براش هی میاومد و باعث شد که یکی از رم هام حالا نمیدونم چرا بسوزه. خلاصه از پارسال تا این تابستون این اتفاق نیوفتاده بود که این تابستون صفحه آبی برای من 3 یا 4 بار اومده دلیلش چیه؟! از تابستون پارسال تا این تابستون نبوده ولی الان ایجاد میشه.
مشخصاتPC
Power:ThunderBolt 650w 80Plus
CPU:AMD 1090t
M.B:ASrock 970 Exterem 4
VGA:GTX 560
RAM:8g GEIL
===================
اینم پاسخ شما امیر محمود عزیز
سلام
صفحه ابی در درجه اول می تونه مشکل از Ram و بعدش هارد باشه.
memtest 86 رو بگیر و رم هات رو تست کن.
البته ممکن هستش اورکلاک نادرست کرده باشی که باعث میشه سیستم ناپایدار بشه و با صفحه ابی مواجه بشی.
فقط 3 یا 4 بار یا هر روز با این مشکل مواجه میشی؟
=====================
و بنده هم پاسخ دادم
ممنون یا علی
برای تست رم از memtest 86+ می تونی استفاده کنی. با بوت کردن باید اجراش کنی یا از طریق USB یا DVD.
برای تست هارد هم از HD TUNE استفاده کن. در همین صفحه دوستان چند تا تست از همین نرم افزار قرار داند.
بخش Health و Error Scan باید تست گرفته بشه.

pesarekhoob

کاربر سایت
Apr 16, 2013
206
سلام
من یه هارد 500 گیگ سیگیت دارم و فرمتش به RAW تبدیل شده می خوام فرمت کنم هم می گه windows was unable to coplete the format
در ضمن یه فلش 16 هم هست که Unallocated هست و وقتی می خوام فرمت کنم بازم می نویسه windows was unable to complete the format
لطفا یکی کمک کنه

3!NA

کاربر سایت
Aug 30, 2009
739
نام
31NA
آقا سلام ببخشید: من همیشه با بازو بسته کردن کیبوردام مشکل داشتم، دو بار کیبوردامو بازو بسته کردم، بازم خراب شدن! هیچ رهی نیست ک بعد تمیز کردن کیبورد بشه زنده از زیر عمل آوردش بیرون؟:D
من الان کیبوردمو نگاه کردم، قسمت لمسی بالای کیبورد سالمه و کار میکنه، اما مثکه نخاعش قطع شده باشه، قسمت دکمه هاش فلج شدن!:|:(

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
سلام
لپ تاپ Sony VAIO VPCEE31FX برای روشن و خاموش کردن Wifi کلید فزیکی داره جلوی لپ تاپ
کلیدش خراب شده
راهی برای روشن کردن wifi به صورت نرم افزاری هست؟
Windows 7

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر