تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Arman210

کاربر سایت
Apr 26, 2009
714
نام
Arman
اگه به فن 20 سانتی روی در جلویی X3 گیر نکنه مشکلی نداره، نمیشه با اطمینان گفت.

اون رو فکر کنم باید باز کنم
چون تو سایت گرین نوشته تا ارتفاع 14 سانت بدون نیاز باز کردن فن 20 سانتی که فکر کنم اگه فن رو بردارم 2سانت دیگه اضافه بشه که در مجموع بشه 16 سانت
ارتفاع cpu fan رو نوشته 15.7 سانت که برام سوال شد که جا میشه یا نه چون فقط 3میلیمتر میمونه (خود Cpu هم مقداری از صفحه مادربودر بالاتر هست)

Katsura

کاربر سایت
May 25, 2011
1,111
نام
پرهام
من برای سیستم قبلیم یه tuniq tower 120 extreme گرفته بودم (کیسم مگنم بود)
رو کیس X3 میشه گذاشت یا نه ؟!

کلا X3 کیس جالبی واسه کولر سی پی یو نیست !
به نظرم یه کیسی بگیر که روی درش فن نداشته باشه...الان من فن کولر سی پی یو ام (macho HR-02) گیر میکرد به در کیس مجبور شدم با چسب بچسبونمش !
به فن 20 سانتی روی در کیس هم گیر میکرد که امروز فن روی در کیس رو با چسب قطره ای وصلش کردم :D مجبور شدم جاش رو یه مقداری عوض کنم...

آخرین ویرایش:

Arman210

کاربر سایت
Apr 26, 2009
714
نام
Arman
به نظرم یه کیسی بگیر که روی درش فن نداشته باشه...الان من فن کولر سی پی یو ام (macho HR-02) گیر میکرد به در کیس مجبور شدم با چسب بچسبونمش !
به فن 20 سانتی روی در کیس هم گیر میکرد که امروز فن روی در کیس رو با چسب قطره ای وصلش کردم :D مجبور شدم جاش رو یه مقداری عوض کنم...

- - -ویرایش - - -

مشکل اینجاست که سیستم رو 6 ماهی هست بستم و اون سیستم قبلیم رو دیگه کسی باهاش کار نمیکنه برا همین گفتم بزا فنش رو ببندم رو این سیستم :D
چون باهاش چندتا کار همزمان انجام میدم زیاد جوش میاره بیشتر مواقع دماش رو 70

Katsura

کاربر سایت
May 25, 2011
1,111
نام
پرهام
مشکل اینجاست که سیستم رو 6 ماهی هست بستم و اون سیستم قبلیم رو دیگه کسی باهاش کار نمیکنه برا همین گفتم بزا فنش رو ببندم رو این سیستم :D
چون باهاش چندتا کار همزمان انجام میدم زیاد جوش میاره بیشتر مواقع دماش رو 70

میشه با بدبختی جاش داد البته :D
من پایه ی فن در رو با انبر دست کندم و فن در کیس رو یه مقدار پایین تر با چسب قطره ای چسبوندم...

volta22

کاربر سایت
Aug 1, 2012
669
نام
Hesam
رو پورتای دیگه ی USB (قسمت جلوی کیس و پشت Main) هم همین مشکل رو داره ؟ اگه جواب مثبته یحتمل مرخص شده.
در آخر رو یه سیستم دیگه هم حتما تستش کن ببین نتیجه چی میشه.

Paragon Hard Disk Manager رو بگیر و با ابزار موجود تو برنامه فلش رو فرمت کن اگه نتیجه نداد اول پارتیشن رو پاک کن بعد یه پارتیشن جدید بساز در ادامه هم فرمت و... نتیجه رو هم بگو.
موقع فرمت با Paragon این ارور میاد

AlCapoN

کاربر سایت
Sep 17, 2012
497
نام
MEtti
سلام خدمت اساتید....من سیستمم بالاه...و بهم گفتید که پاور 650 به بالا لازم است...من 600 دارم....بعضی مواقع مثلا تو فیفا 13 یه صدا جرقه یا مانند (دیز) به صدا میاد و همون لحظه یه لگ تو فیفا میزنه...مشکل از کجاست؟ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سلام خدمت اساتید....من سیستمم بالاه...و بهم گفتید که پاور 650 به بالا لازم است...من 600 دارم....بعضی مواقع مثلا تو فیفا 13 یه صدا جرقه یا مانند (دیز) به صدا میاد و همون لحظه یه لگ تو فیفا میزنه...مشکل از کجاست؟ممنون

اون که طبیعیه، کارت گرافیکت داره استارت میزنه واسه بازی اون صدا رو میده!!
جدیش اینه که شما اصلا نباید پاور ضعیف رو با قطعاتی که مصرف بالاتری دارند استفاده کنی، ممکنه باعث آسیب به قطعات بشه. اون صدا هم ممکنه از پاور یا کارت گرافیک باشه و نباید لگی ایجاد کنه.

volta22

کاربر سایت
Aug 1, 2012
669
نام
Hesam
از راه دوم (اول پاک کردن پارتیشن بعد ساخت پارتیشن جدید و فرمت) که تو پست قبلی گفتم امتحان کردی ؟
بله . یه نکته ریزی هست که تو خود Disk Management گزینه Delete Partition غیر فعاله . با پاراگون هم میرم تو قسمت انتخاب پارتیشن مورد نظر که میخواد پاک بشه فلش رو پیدا نمیکنه .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
یعنی پاور رو باید عوض کنم؟

عوض کنی خیلی بهتره، البته این به معنی این نیست که چیزی که شما مشاهده کردی حتما از پاور هست و با تعویض پاور برطرف میشه، بلکه با تعویض پاور ریسک خرابی قطعات و ایرادات مشکوک دیگه رو کم می کنی.

-7-

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,052
درود بر همه دوستان خوبم
چند تا پرسش داشتم از خدمتتون
من يه لپ تاپ Vaio دارم با مشخصات زير:
CPU core i7 2.20GHz
Ram 8GB
nVidia 540m 1 GB
اول از همه اينكه اين سيستم الان معمولي حساب ميشه يا قويه؟
دوم اينكه حين اجراي بازي ها سيستم از همه توان CPU يا رم استفاده نمي كنه و مثلاً فقط 23 24 درصد از CPU يا رم فعاله، آيا ميشه كاري كرد تا سيستم بيشتر از امكاناتش استفاده كنه تا بازي ها روون تر اجرا بشن
و در آخر اينكه كارت گرافيك من 3 گيگابايت ميتونه از رم دستگاه share كنه، اين قابليت رو چه جوري بايد فعال كرد؟

پيشاپيش ممنون از وقتی كه برای پاسخ دادن به من صرف مي كنيد

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
درود بر همه دوستان خوبم
چند تا پرسش داشتم از خدمتتون
من يه لپ تاپ Vaio دارم با مشخصات زير:
CPU core i7 2.20GHz
Ram 8GB
nVidia 540m 1 GB
اول از همه اينكه اين سيستم الان معمولي حساب ميشه يا قويه؟
دوم اينكه حين اجراي بازي ها سيستم از همه توان CPU يا رم استفاده نمي كنه و مثلاً فقط 23 24 درصد از CPU يا رم فعاله، آيا ميشه كاري كرد تا سيستم بيشتر از امكاناتش استفاده كنه تا بازي ها روون تر اجرا بشن
و در آخر اينكه كارت گرافيك من 3 گيگابايت ميتونه از رم دستگاه share كنه، اين قابليت رو چه جوري بايد فعال كرد؟

پيشاپيش ممنون از وقتی كه برای پاسخ دادن به من صرف مي كنيد

از نظر گرافیکی معمولی و از نظر پردازنده قوی هست.
کمبودی که در بازیها مشاهده می کنید ضعف GPU هست و فقط با بکارگیری پردازنده ی گرافیکی قویتر میسر میشه که متاسفانه در لپ تاپ ها قابل ارتقا نیست و تنها راه تعویض دستگاه هست.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
بله . یه نکته ریزی هست که تو خود Disk Management گزینه Delete Partition غیر فعاله . با پاراگون هم میرم تو قسمت انتخاب پارتیشن مورد نظر که میخواد پاک بشه فلش رو پیدا نمیکنه .
کم کم داریم میرسیم به این نتیجه که مرخص شده و کاری نمیشه کرد !
MiniTool Partition Wizard رو بگیر و نصب کن بعد رو درایو فلش راست کلیک کن تو گزینه ها Check File System رو انتخاب و تو صفحه ی جدید گزینه ی Check & fix detected errors رو انتخاب و Start کن اگه با موفقیت عملیات انجام شد با همین نرمافزار فرمان فرمت رو هم براش اجرا کن در آخر نتیجه رو بگو.
اگه با این عملیات هم به نتیجه نرسیدی فک میکنم دیگه باید بیخیالش بشی.

volta22

کاربر سایت
Aug 1, 2012
669
نام
Hesam
کم کم داریم میرسیم به این نتیجه که مرخص شده و کاری نمیشه کرد !
MiniTool Partition Wizard رو بگیر و نصب کن بعد رو درایو فلش راست کلیک کن تو گزینه ها Check File System رو انتخاب و تو صفحه ی جدید گزینه ی Check & fix detected errors رو انتخاب و Start کن اگه با موفقیت عملیات انجام شد با همین نرمافزار فرمان فرمت رو هم براش اجرا کن در آخر نتیجه رو بگو.
اگه با این عملیات هم به نتیجه نرسیدی فک میکنم دیگه باید بیخیالش بشی.
اون گزینه check files system غیر فعاله تو نرم افزار !

ینی مشکل سخت افزاری ه ؟ دلیل ش چی هست ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر