تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
من فنcpu هم جدا کردم و دوباره وصل کردم-نیاز هست که خمیر سیلیکون اش رو عوض کنم؟؟؟؟
از چک کردن اتصالات به نتیجه نرسیدم! موقع کار یکی دو بار برای خاموش کردن سیستم کلید پاور رو قطع کردم-احتمال سوختن قطعه هست؟
نه نیازی نیست البته در صورتیکه پاک نشده باشه ، میتونی با یه کارت تلفن از اول خمیر رو پخش کنی.
احتمالش هست که خوب باید دقیق بررسی بشه.

FPS Dᴏug

کاربر سایت
Apr 19, 2012
2,173
صب بلند شدم رفتم روشن کردم پی سی رو هنو ویندوز بالا نیومده blue screen میده بعدشم دیکه کلا بالا نمیومد :| بعد رفتم تو سیموس دیدم دمای CPU 85 :| بعد رفتم دیدم FSB CPU از حالت معمولی خارجه ( باید 200 باشه رفته رو 266 و پایین تر هم نمیاد :| ) و اورکلاک میشه CPU
کسی میدونه چیه مشکلش ؟ :|
رو مین یه OC Switch هست من خودم احتمال میدم از اونه ولی اونم دستکاری کردم نشد :|

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
صب بلند شدم رفتم روشن کردم پی سی رو هنو ویندوز بالا نیومده blue screen میده بعدشم دیکه کلا بالا نمیومد :| بعد رفتم تو سیموس دیدم دمای CPU 85 :| بعد رفتم دیدم FSB CPU از حالت معمولی خارجه ( باید 200 باشه رفته رو 266 و پایین تر هم نمیاد :| ) و اورکلاک میشه CPU
کسی میدونه چیه مشکلش ؟ :|
رو مین یه OC Switch هست من خودم احتمال میدم از اونه ولی اونم دستکاری کردم نشد :|

شما اول مشخصات سیستم رو بده لطفا ،مدل مادربرد ، پردازنده و پاور سیستم رو هم دقیق بگو .

heroofiran

کاربر سایت
Feb 20, 2013
998
نام
احسان
دوستان نمیدونستم کجا سوالمو بپرسم اینجا میگم.
یه هارد 500 گیگ دارم.امروز که وصل کردم دیدم باز نمیشه.روش که کلیک میکنی میگه باید فرمت شه تا باز کنه.دیشب کار میکرد ولی الان کار نمیکنه.مشکلش چیه؟

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,058
نام
سهند
با درود به اساتید
این کیبورد ما دو روز پیش دکمه های عددش که بالای کیبورد قرار داره به جز اعداد 5 و 6 بقیش رو وقتی میزنی هیچ واکنشی نمیده .
نه تایپ میکنه و نه تو بازی کار میکنه
اصلاََ هم نمیدونم واسه چی اینجوری شده یه دفعه
چاره ای نیست درست بشه ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
دوستان نمیدونستم کجا سوالمو بپرسم اینجا میگم.
یه هارد 500 گیگ دارم.امروز که وصل کردم دیدم باز نمیشه.روش که کلیک میکنی میگه باید فرمت شه تا باز کنه.دیشب کار میکرد ولی الان کار نمیکنه.مشکلش چیه؟

اگه اکسترنال هست که ممکنه بخاطر مشکل نرم افزاری اطلاعاتش پاک شده باشه، قبل از هر اقدامی، اگر احتیاج به بازیابی اطلاعات دارید با یه نرم Recovery که توی سایتای فارسی هم زیاد هست اطلاعات رو بازیابی کنید و بعد دوباره از اول هارد رو پارتیشن و فرمت کنید.

با درود به اساتید
این کیبورد ما دو روز پیش دکمه های عددش که بالای کیبورد قرار داره به جز اعداد 5 و 6 بقیش رو وقتی میزنی هیچ واکنشی نمیده .
نه تایپ میکنه و نه تو بازی کار میکنه
اصلاََ هم نمیدونم واسه چی اینجوری شده یه دفعه
چاره ای نیست درست بشه ؟

بخشی از مدار رابط زیر پد الکتریکی کیبورد قطعی پیدا کرده، فکر نکنم بشه ترمیمش کرد، اگر گارانتی داره که باهاشون تماس بگیرین، وگرنه باید یکی دیگه تهیه کنید.
اگر مارک معتبری نیست یا مایعی روی کیبورد ریخته شده بود اتفاق معمولی هست.

volta22

کاربر سایت
Aug 1, 2012
669
نام
Hesam
دوستان من یه فلش 8 گیگ hp دارم چند روز پیش وقتی وصل کردم به سیستم میگه Device need to be format بعد میخوام فرمت کنم میگه Windows Can Not format the disk .
چه کنم ؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دوستان من یه فلش 8 گیگ hp دارم چند روز پیش وقتی وصل کردم به سیستم میگه Device need to be format بعد میخوام فرمت کنم میگه Windows Can Not format the disk .
چه کنم ؟
رو Computer (یا My Computer) راست کلیک کن تو لیست Manage رو انتخاب کن تو صفحه ای که باز میشه ستون سمت چپ Disk Management رو انتخاب کن از این قسمت یه شات بذار اینجا ببینیم چی به چیه !

yeke

کاربر سایت
Jun 30, 2013
502
ببخشید من یک مشکلی با موسم دارم اینه که وقتی امروز وصل میکنم not reccognize می ده و کار نمی کنه نمی دونم امروز اینجوری شده در ضمن من با کامپیوتر یا ماوس دیگری دسترسی ندادرم الان با wifi mouse اومدم چی کار کنم

- - -ویرایش - - -

این جا از شرکت apreture هم خلوت تره فقط الان باید ببینم gladosکجاست

Kirk_Hammett

کاربر سایت
Jul 3, 2006
387
نام
حمید
من یه هفته پیش لپ تاپ Asus K56CB گرفتم با این کانفیگ:
Cpu:i5
ram:6gig
Vga:740m 2gig
HDD:1T
من روش ویندوز 8 ریختم چند روز اول خوب بود بعد از چند روز Error Blue Screen میده یه نمونش:

http://tak-download.persiangig.com/BaziCenter/02082013199.jpg

تو اجرای بعضی از برنامه ها مثل photoshop اون گوشه کنار ساعت اررور کارت گرافیک میده

این یعنی اینکه لپ تاپ مشکل سخت افزاری داره؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ببخشید من یک مشکلی با موسم دارم اینه که وقتی امروز وصل میکنم not reccognize می ده و کار نمی کنه نمی دونم امروز اینجوری شده در ضمن من با کامپیوتر یا ماوس دیگری دسترسی ندادرم الان با wifi mouse اومدم چی کار کنم
این جا از شرکت apreture هم خلوت تره فقط الان باید ببینم gladosکجاست
رو پورتای دیگه ی USB (قسمت جلوی کیس و پشت Main) هم همین مشکل رو داره ؟ اگه جواب مثبته یحتمل مرخص شده.
در آخر رو یه سیستم دیگه هم حتما تستش کن ببین نتیجه چی میشه.

این است :D
Paragon Hard Disk Manager رو بگیر و با ابزار موجود تو برنامه فلش رو فرمت کن اگه نتیجه نداد اول پارتیشن رو پاک کن بعد یه پارتیشن جدید بساز در ادامه هم فرمت و... نتیجه رو هم بگو.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,207
نام
امیر محمود
من یه هفته پیش لپ تاپ Asus K56CB گرفتم با این کانفیگ:
Cpu:i5
ram:6gig
Vga:740m 2gig
HDD:1T
من روش ویندوز 8 ریختم چند روز اول خوب بود بعد از چند روز Error Blue Screen میده یه نمونش:

http://tak-download.persiangig.com/BaziCenter/02082013199.jpg

تو اجرای بعضی از برنامه ها مثل photoshop اون گوشه کنار ساعت اررور کارت گرافیک میده

این یعنی اینکه لپ تاپ مشکل سخت افزاری داره؟
مشکل Blue Screen معمولا می تونه از Ram یا Hard باشه.
برای گرفتن تست سلامت از رم و هارد باید از این دو نرم افزار استفاده کنی:
1- نرم افزار HDTUNE برای تست هارد ، و چک کردن Error ها.
2- memtest86+ برای تست رم

Crash کردن Driver کارت گرافیک ممکن هستش از یک درایور خاص باشه و با ریختن درایور جدید یا یک نسخه دیگه حل بشه. اگر حل نشه با ریختن چند تا درایور، می تونه مشکل سخت افرازی باشه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
من برای سیستم قبلیم یه tuniq tower 120 extreme گرفته بودم (کیسم مگنم بود)
رو کیس X3 میشه گذاشت یا نه ؟!

اگه به فن 20 سانتی روی در جلویی X3 گیر نکنه مشکلی نداره، نمیشه با اطمینان گفت.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر