تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
يعني اول ويندوز بريزم رو ssd
بعد نصب كه شد هارد رو در بيارم بعد ssd وو اپديت كنم بهد هارد رو وصل كنم؟

:D

ssd رو وصل کن. هارد های دیگت رو قطع کن با بیرون کشیدن پاور از اونها. ایندفعه توی بوت ویندوزت فقط ssd میاد. روش ویندوز بزن....

AlCapoN

کاربر سایت
Sep 17, 2012
497
نام
MEtti
:D

ssd رو وصل کن. هارد های دیگت رو قطع کن با بیرون کشیدن پاور از اونها. ایندفعه توی بوت ویندوزت فقط ssd میاد. روش ویندوز بزن....
خب این چه کاریه...من بدون انکه پاور بقیه هاردامو بکشم ویندوز نصب کردم روش..یعنی الان ایراد داره کارم؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
نه هیچ کدوم از اینایی گفتی رامین جان.
پاور هم گرینه.
فوق العاده فشار اوردم اما کامل نمیره تو

یه سرچی هم کردم، دیدم بعضی ها دقیقا این مشکل کامل نرفتن 24-پین رو دارند، اما هیچ راه حل درستی داده نشد.
24-pin power cable won't go all the way into motherboard - Power Supplies - Components
Are you joking me? ATX Power Connector Won't Fit [Archive] - [H]ard|Forum
24 Pin Connector won't secure. Please Help! - Power Supplies - Components
Trouble connecting power cable to motherboard - Gigabyte - Motherboards
How hard should I be pushing on the 24-pin ATX mobo power supply? - Homebuilt - Systems
من تا الان به همچین مشکلی بر نخوردم ، البته زیاد پیش اومده که سوکتش تا انتها وارد نشه ولی قفل نگه دارنده ش (منظور این)
atx-24pin-molex-39-01-2240_resize.jpg
معمولا درگیر میشه و به نوعی اتصال برقرار میشه.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
خب این چه کاریه...من بدون انکه پاور بقیه هاردامو بکشم ویندوز نصب کردم روش..یعنی الان ایراد داره کارم؟

راس می گی، واقعا چه کاریه؟!
یه چیزی گفتم همینطوری دور هم باشیم، نه آپدیت کردی و نه قبل از نصب هاردا رو کشیدی! الان دیگه مهم نیست!

kv7_shadow

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,731
نام
کورش
سلام یه سوال دارم!
CPU من i5 3570k هست! با برنامه ی کانورتر، داشتم یه فایل حجیم رو کانورت میکردم، CPU usage رفت رو 100 %!
نرم افزار msi control center رو باز کردم، دیدم نوشته 4cores @ 4120 mhz!
دمارم نوشته بود 75 درجه! فنم استوک خود intel هست! مشکلی هست یا نه؟
من اصلا اور کلاک نکردم! در واقع 3 روزه که PC رو خریدم :D

ash|q|ash

کاربر سایت
Jul 14, 2013
5
سلام یه سوال دارم!
CPU من i5 3570k هست! با برنامه ی کانورتر، داشتم یه فایل حجیم رو کانورت میکردم، CPU usage رفت رو 100 %!
نرم افزار msi control center رو باز کردم، دیدم نوشته 4cores @ 4120 mhz!
دمارم نوشته بود 75 درجه! فنم استوک خود intel هست! مشکلی هست یا نه؟
من اصلا اور کلاک نکردم! در واقع 3 روزه که PC رو خریدم :D

احتمالا oc genie فعاله روی مادربوردت خودش over اش می کنه

ped_gamer

کاربر سایت
Aug 11, 2011
310
نام
پدرام
درود دوستان . پاور سیستم من مدتی صدا میده . امروز فنشو تعویض کردم بازم همون صدا رو میده ولی یکمی مدلش عوض شده این مشکل از چی میتونه باشه؟

amin_sh

کاربر سایت
Nov 13, 2009
663
نام
امین
با سلام به اساتید !
من یه مشکلی با باس رم دارم که مدتهاست حل نشده!
مادربرد من مدلش 880gaud3hهست برند گیگابایت
مشخصات کامل :
سی پس یو amd phonom iix4 955
رم adata باس 1600 6 گیگ به صورت 2 گیک روی 3 اسلت
گرافیک 6570 amd 2 گیگ
حالا مشکل :
سیستم عامل ویندوز 8 هست در قسمت تکس کنیجر و دیگر نرم افزارها باس رو و یا سرعت 1333هست و میشناسه .وارد setap سیستم شدم در قسمت memory clock سرت رو از 6.xxبه 8.xxx تغییر دادم و از حالت اتو خارج کردم و مانویل کردم !یعنی از 1333 به 16000 تغییر دادم !بعد ار ذخیره و بیرون اومدن دیگه سیستم ویندوز رو نشناخت و تا یه حدودی بالا می اومد اما دوباره ریست میشد رفتم برای نصب میندوز جدید که در زمان نصب هم قبول نکرد و ارور داد !و هیچ ویندوزی رو قبول نمیکرد !
حالا موندم که چرا اینطور میشه چرا کامل سیستم باس 1600 رو نمیشناسه و 1333 میشناسه با اینکه رم باسش 1600 هست ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر !

|PREDATOR|

کاربر سایت
Aug 4, 2011
2,327
نام
Rashed
سلام.
تو بازیه مترو 2033 بازی کرش میشه و با ارور ویندوز میپره بیرون.مشکل به نظرتون نرم افزاریه یا سخت افزاری؟؟فقط تو مترو اینجوری میشه!!
i5 3470
gtx 670
power 600

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سلام.
تو بازیه مترو 2033 بازی کرش میشه و با ارور ویندوز میپره بیرون.مشکل به نظرتون نرم افزاریه یا سخت افزاری؟؟فقط تو مترو اینجوری میشه!!
i5 3470
gtx 670
power 600

بازی رو آپدیت کن به آخرین نسخه، توی تاپیک مشکلاتش روش کار و فایل دانلودی هست.
درایور 320.49 WHQL رو هم دانلود و نصب کن.

آقا این مادربورد من بعد هر روشن خاموش، خود به خود میره مود OC genie :|
چیکار کنم؟
مادربوردم: MSI Z77a-gd65 Gaming Edition

شاید باگ بایوسش باشه، شایدم شما تنظیماتش رو برای مد نرمال ذخیره نکردی که اینجوری میشه، اگه نرم افزاری هم که از MSI باشه نصب کردی چک کن که تنظیمات پیش فرضش روی OC GEN نباشه.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
با سلام به اساتید !
من یه مشکلی با باس رم دارم که مدتهاست حل نشده!
مادربرد من مدلش 880gaud3hهست برند گیگابایت
مشخصات کامل :
سی پس یو amd phonom iix4 955
رم adata باس 1600 6 گیگ به صورت 2 گیک روی 3 اسلت
گرافیک 6570 amd 2 گیگ
حالا مشکل :
سیستم عامل ویندوز 8 هست در قسمت تکس کنیجر و دیگر نرم افزارها باس رو و یا سرعت 1333هست و میشناسه .وارد setap سیستم شدم در قسمت memory clock سرت رو از 6.xxبه 8.xxx تغییر دادم و از حالت اتو خارج کردم و مانویل کردم !یعنی از 1333 به 16000 تغییر دادم !بعد ار ذخیره و بیرون اومدن دیگه سیستم ویندوز رو نشناخت و تا یه حدودی بالا می اومد اما دوباره ریست میشد رفتم برای نصب میندوز جدید که در زمان نصب هم قبول نکرد و ارور داد !و هیچ ویندوزی رو قبول نمیکرد !
حالا موندم که چرا اینطور میشه چرا کامل سیستم باس 1600 رو نمیشناسه و 1333 میشناسه با اینکه رم باسش 1600 هست ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر !
اول از همه در شرایط عادی امکان استفاده از RAM با باس 1600 روی این Main و CPU وجود نداره ، ولی از باس های بالاتر درحالت OC پشتیبانی میکنه این از این.
اما طبق توضیحات سازنده ی این Main برای رسیدن به باس های بالاتر از 1333 شما باید فقط 2 تا ماژول RAM داشته باشی و فقط هم رو اسلات های 3 و 4 قرار گرفته باشه بعد با عملیات OC امکان رسیدن به باس 1600 هستش.
اون مشکلاتی هم که بعد از تغییرات بوجود اومده دلیلش ناپایداری سیستم هستش همون تنظیمات OC و محدودیتی که تو همین پست در رابطه با این Main گفتم.

flesh & blood

کاربر سایت
Sep 27, 2012
322
نام
amir
سلام بچه ها به دادم برسید
چند وقت پیش هارد اکسترنال رو زدم به pc دوستم بعد اتوماتیک تمام فایل هایی که روش بود رفت داخل یه پارتیشن منم برا ps3 نیاز دارم اما اطلاعات هارد رو نمیخونه!
یه روشی هست که بشه خیلی سریع اطلاعات هارد رو بیارم بیرون از پارتیشن؟؟ چون 600 gb اطلاعاته!

Ἁlireza

کاربر سایت
Jul 10, 2008
3,211
نام
علیرضا
سلام دوستان ! یه مشکل فوتی فوری ، آقا این هارد ما از رو میز افتاد رو زمین حالا هرچی وصل میکنم به لپتاپ هیچ اتفاقی نیموفته ! صدای وصل شدن USB میاد چراغ هارد روشن هم میشه ولی هیچی نمیاره ! :( :(((((( هارد 1TB seagate ـه ! بردمش پایتخت میگه هزینش حداقل 150 تومن میشه تازه باید یه هارد بگیرم اطلاعاتشو از رو این برزه رو اون ! :| :(((( راه دیگه ای نیست که من پول هارد ندم دیگه ؟! :((

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر