تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
اول رو یه سیستم دیگه تست کن اگه نتیجه داد که هیچ اگر نداد باید به فکر Recovery پارتیشن (احتمالا) باشی که حالا باز ممکنه اطلاعات برنگرده با بصورت ناقص باشه !
وضعیت هاردت تو Computer Management >> Disk Management به چه صورت هستش یعنی حجم رو میشناسه و اگر اینطوره پارتیشنی دیده میشه یا نه ؟

Device Status رو زده Healthy

حجم رو هم هم ظرفیت هم مقدار آزادش رو زده 596GB یعنی هیچی رو که توشه نمیشناسه

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
Device Status رو زده Healthy

حجم رو هم هم ظرفیت هم مقدار آزادش رو زده 596GB یعنی هیچی رو که توشه نمیشناسه
تو Disk Management از بخش همین هاردی که مشکل داره یه شات بذار ببینیم چی به چیه !
رو سیستم دیگه تست کردی ؟

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
مشكل عجيب با pcم!

يه ماهي ميشهكه ديگه pc روشن نميشه!بعضي موقع ها همينجوري يهو روشن ميشه و جالب تر از اون كه بدون هيچ اروري!
نكته جالب تر اينه كه با دكمه كيس خاموش ميشه ولي روشن نميشه!
به نظر من مشكل از اتصالات مادربورد هست نظر شما چيه؟

53242054425291148221.jpg

اون جايي رو كه علامت گذاشتم يه ic بود كه كنده شده بود ولي چسبوندمش :d
و تا ماه پيش
از پارسال كار ميكرد!

---------- نوشته در 01:49 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:22 PM ارسال شده بود ----------

كسي حتي حدسي هم نميزنه؟

آخرین ویرایش:

king ps3

کاربر سایت
Jun 8, 2009
1,367
نام
プレイステーション
ic کنده شده بود بعد شما گذاشتی سر جاش؟؟؟:-/به همین راحتی :dمملکته ما داریم؟؟؟:dکلا علم الکترونیک رو بردی زیر سوال:d

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
احتمالا اتصالات جلوی کیست خراب شده. سعی کن بدون اتصالات کیس و از روی خود مادر برد کیس رو روشن کنی
اين كارو كردم ولي نشد بازم

---------- نوشته در 03:05 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:14 PM ارسال شده بود ----------

ic کنده شده بود بعد شما گذاشتی سر جاش؟؟؟:-/به همین راحتی :dمملکته ما داریم؟؟؟:dکلا علم الکترونیک رو بردی زیر سوال:d
حرفه اي چسبوندمش!

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
دوستان یک سیستمی هست خودم 1 ماه قبل کاراش رو کرده بودم امروز تماس گرفتن رفتم دیدم صداش مشکل پیدا کرده
کارت صداش انبرد هست که تو قسمت sound که میری کلا خاکستری شده همه چیز و تو device manager هم تو بخش sound نیست
انگار درایورش نصب نشده باشه
دوباره درایورش رو نصب کردم فایده نداشت
از داخل BIOS هم چک کردم دیدم Enable هست

اوردمش اینجا درستش کنم ویندوزش رو عوض کنم که دیدم دیگه تصویر نداد چند بار خاموش روشن کردم دیدم پاور موقع استارت زدن یهو به صورت رندم کار میکنه یهو کار نمیکنه
بعد وسط کار یهو تصویر رفت دوباره ربست کردم دیدم دوباره تصویر هم نمیده
بعد از 10 15 بار سیستم روشن شد اومد بالا
منم دیگه دست نزدم گفتم بفرستن پاور عوض کنن

حالا ممکنه اون disable شدن صداش هم از خرابی و اثر کمبود برق و مشکل برای چیپ صداش باشه ؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دوستان یک سیستمی هست خودم 1 ماه قبل کاراش رو کرده بودم امروز تماس گرفتن رفتم دیدم صداش مشکل پیدا کرده
کارت صداش انبرد هست که تو قسمت sound که میری کلا خاکستری شده همه چیز و تو device manager هم تو بخش sound نیست
انگار درایورش نصب نشده باشه
دوباره درایورش رو نصب کردم فایده نداشت
از داخل BIOS هم چک کردم دیدم Enable هست

اوردمش اینجا درستش کنم ویندوزش رو عوض کنم که دیدم دیگه تصویر نداد چند بار خاموش روشن کردم دیدم پاور موقع استارت زدن یهو به صورت رندم کار میکنه یهو کار نمیکنه
بعد وسط کار یهو تصویر رفت دوباره ربست کردم دیدم دوباره تصویر هم نمیده
بعد از 10 15 بار سیستم روشن شد اومد بالا
منم دیگه دست نزدم گفتم بفرستن پاور عوض کنن

حالا ممکنه اون disable شدن صداش هم از خرابی و اثر کمبود برق و مشکل برای چیپ صداش باشه ؟
بله میتونه از پاور هم باشه البته اگه در زمان مشکل به Main آسیبی نزده باشه چون در این حالت Main هم نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا میکنه !

Nina.Williams

کاربر سایت
Oct 22, 2010
360
نام
رها
سلام دوستان...راستش من نمیدونستم این سوالمو کجا بپرسم ولی امیدوارم جای اشتباهی نیومده باشم...
من پارسال چندبار این اتفاق برای کامپیوترم پیش اومد که رفتیم درستش کردیم و تا یه مدت خوب بود و حالا دوباره امروز صبح این اتفاق افتاد:
صفحه ی مانیتور یکهو سیاه میشه و مثل وقتی که کامپیوترو خاموش کنی ولی مانیتورو روشن بزاری،چراغ مانیتور روشن و خاموش میشه. بعد کیس همچنان کار می کنه...و اگه در حال گوش کردن آهنگ هم باشم اسپیکر هم مشکلی نداره...ولی هرچه قدر موس رو تکون میدم و کلیک می کنم هیچ اتفاقی نمیفته...باید حتما کامپیوتر ری استارت بشه تا درست شه...
مطمئنم مشکل از اتصال مانیتور نیست... خود مانیتور هم سالم سالمه...وقتی بردیم پیش یه تعمیر کار کامپیوتر(یا حالا هرچی که بهش میگنD:) تایید کرد که مشکل از مانیتور نیست...اول فکر کردیم شاید ویروس باشه ولی آنتی ویروس هیچ ویروسی رو شناسایی نمی کنه...
بعد وقتی کیس رو بردیم که چک بشه بعد از چندبار بردن گفتن اشکال از کارت گرافیکه و کارت گرافیک رو عوض کردن...وقتی کارت رو عوض کردن تا سه چهارماه کامپیوتر مشکل نداشت تا امروز صبح با وجود کارت گرافیک سالم دوباره این مشکل پیش اومد...
میخواستم بدونم مورد مشابهی برای کسی پیش نیومده؟نمیدونین ممکنه مشکل از چی باشه؟

milad_maxpayne

کاربر سایت
Jan 20, 2013
422
نام
میلاد شادمان
سلام خدمت دوستان واساتید من لب تاپ asus n53sn blu-ray دارم خیلی کم از درایو رام استفاده کردم ومیکنم حالا یه مشکلی برام پیش اومده که من هر دیسک dvdcdخام دیتا نمیخونه مدل رامش هم :Slimtype BD E DS4E1S هست .وقتی دیسک رو میزاری بوت باشه راحت میخونه وجالب اینکه ادامهمیدی میری تو ویندوز میخونه همون دیسکو .بعد یه دی وی دی یا هر نوع دیسک امتحان کردم نمی خونه .تا دوباره ریست شه با بوت بیاد بخونه .لطفا کمک کنید میخوام رستور کنم بک اپ رو دی وی دی هست .فرم ویرش ریخته بهم یا مشکل سخت افزاری هست .کمک کمک:-/:(

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,958
نام
فرهاد
سلام دوستان...راستش من نمیدونستم این سوالمو کجا بپرسم ولی امیدوارم جای اشتباهی نیومده باشم...
من پارسال چندبار این اتفاق برای کامپیوترم پیش اومد که رفتیم درستش کردیم و تا یه مدت خوب بود و حالا دوباره امروز صبح این اتفاق افتاد:
صفحه ی مانیتور یکهو سیاه میشه و مثل وقتی که کامپیوترو خاموش کنی ولی مانیتورو روشن بزاری،چراغ مانیتور روشن و خاموش میشه. بعد کیس همچنان کار می کنه...و اگه در حال گوش کردن آهنگ هم باشم اسپیکر هم مشکلی نداره...ولی هرچه قدر موس رو تکون میدم و کلیک می کنم هیچ اتفاقی نمیفته...باید حتما کامپیوتر ری استارت بشه تا درست شه...
مطمئنم مشکل از اتصال مانیتور نیست... خود مانیتور هم سالم سالمه...وقتی بردیم پیش یه تعمیر کار کامپیوتر(یا حالا هرچی که بهش میگنD:) تایید کرد که مشکل از مانیتور نیست...اول فکر کردیم شاید ویروس باشه ولی آنتی ویروس هیچ ویروسی رو شناسایی نمی کنه...
بعد وقتی کیس رو بردیم که چک بشه بعد از چندبار بردن گفتن اشکال از کارت گرافیکه و کارت گرافیک رو عوض کردن...وقتی کارت رو عوض کردن تا سه چهارماه کامپیوتر مشکل نداشت تا امروز صبح با وجود کارت گرافیک سالم دوباره این مشکل پیش اومد...
میخواستم بدونم مورد مشابهی برای کسی پیش نیومده؟نمیدونین ممکنه مشکل از چی باشه؟

این احتمال که از پاورت باشه هست (البته اگر به کارت گرافیکت برق مستقیم از پاور بخوره) مدل دقیق سیستمت چی هست؟ البته دقیق نمیشه گفت و باید روش کار بشه، اسلات کارت گرافیک و هم میتونه باشه.

AlCapoN

کاربر سایت
Sep 17, 2012
497
نام
MEtti
سلام..من یه کارت گرافیک gtx 670 rEFRENCE دارم....تازه خریدم..یکم صدا میده...کاری میشه کرد که همینم نده...خیلی کمه..ولی نمیخوام بده اصلا...فنش انگار اروم میچرخه!

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
سلام..من یه کارت گرافیک gtx 670 rEFRENCE دارم....تازه خریدم..یکم صدا میده...کاری میشه کرد که همینم نده...خیلی کمه..ولی نمیخوام بده اصلا...فنش انگار اروم میچرخه!
تنها میتونی براش کولر بخری..اونم باید باز شه فن خودش
نرم افزاری هم دست به سرعت فنش نزن حیفه بسوزه
در کل بساز با صداش

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
سلام دوستان
اولا ارادتمند آقا فرشیدو بقیه ی بچه ها یی که وقت می زاردن پاسخ میدن...
1.بحث هارد بود گفتم بیام یه چیزی بپرونم.(نزنیدا!)
من adata ch11 USB3 مدل 1Tb دارم واقعا حرف نداره یادش بخیر 125 خریدمش تا الان آخ نگفته تازه به بارم نا جور خورد زمین خیلی هم ازش استفاده می کنم.

2.دوستان مشکل منو با این vga ام همه می دونن دیگه فک کنم(صفحه سفید)حالا یه بنده خدایی یه جایی تو وب نوشته عیب از اونجاست که ممکنه کارت محکم و درست سر جاش توی پرت نباشه و بعضی مواقع یه ذره بره تو ماورا و اینا.
حالا سوال من اینه که:
اصلا میشه؟
اگر میشه چجوری قشنگ محکمش کنم؟(کارت 2تا پیچ می خوره من یدونه بستم البته کیسم هم از این qiuck install هاست اون چفتشم زدم)

sgt.woods

کاربر سایت
Mar 6, 2013
156
نام
ایمان
سلام بچه ها من یه سوال دارم تو رو خدا هر جوون مردی می دونه بگه من کارتم AMD 5770 1GB ASUS هستش می خوام بایوسش رو اپدیت کنم نرم افزار WINFLASH رو هم دارم ولی متاسفانه نمیدونم فایل بایوس رو از کجا بگیرم ممنون می شم اگه کمکم کنید ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر