تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
سلام مجدد
آقا ما نفهمیدیم این سیستم چشه آخر..
بردم گارانتی 3d mark گرفت کار می کرد بعد یکم که کار کرد فریم به شدت افت کرد یعنی تو تستی که 170-180 فریم بود رسید به 7-8 (تستش یه کشتی فضایی بود که از روی یه رد خونه رد میشد....) بعدش گیر دادم یه vantage ریخت تستاشو کامل کرد بازم افت فریم داشت ولی vga بازم کار می کرد.....گرفتمش اومدم چون افت فریم رو قبول نداشتن...
حالا رویه سیستم دیگه بستمش bf3 رو گذاشتم رو ته جزئیات البته رزولوشن 900*1600 بود یه 30-35 دیقه کارکرد بعد سیستم freeze شد ریبوت کردمو...
حالا باز دیب رو سیستم خودم بود اول توی AC3 فریم به شدت پایین بود سیستم رو ریبوت کردم درست شد!2-3ساعت بازی کردم هیچیش نشد من الان کلا تو هنگم که قضیه چیه ؟

>>>>>>>>>>>آقا یه مساله ای دارم که حس می کنم کیفیت کلی(گرافیک بازی)پایین هست مثل گرافیک ac3(نه فقط این مثلا cod mw3 هم) رو لپ تاپی که داریم( asus k55vm---vga:630m---core i5 3210m---ram 4gb ddr3 1600---Resolution:1366*768---15inch screen ) انگار خیلی بهتره چرا؟ مشکل از ماست؟

note:درایور vga رو هم چند بار عوض کردم الان 13-3 بتا روشه و کار میکنه ....

یه راه برای گذاشتن vga رو حد اکثر استرس بگید...

دمتان گرن

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خب همین دیگه میخوام بدونم میشه از رو mainـش فهمید یا نه ؟! باید برم خونه ی طرف کیسش رو باز کنم ! :| :biggrin1:
ساده ترین راهش شناسایی مدل Main هستش اگر هم بخوایم پیچیده ش کنیم باید مدل و سری دقیق کارت صدا مشخص شه !
سلام مجدد
آقا ما نفهمیدیم این سیستم چشه آخر..
بردم گارانتی 3d mark گرفت کار می کرد بعد یکم که کار کرد فریم به شدت افت کرد یعنی تو تستی که 170-180 فریم بود رسید به 7-8 (تستش یه کشتی فضایی بود که از روی یه رد خونه رد میشد....) بعدش گیر دادم یه vantage ریخت تستاشو کامل کرد بازم افت فریم داشت ولی vga بازم کار می کرد.....گرفتمش اومدم چون افت فریم رو قبول نداشتن...
حالا رویه سیستم دیگه بستمش bf3 رو گذاشتم رو ته جزئیات البته رزولوشن 900*1600 بود یه 30-35 دیقه کارکرد بعد سیستم freeze شد ریبوت کردمو...
حالا باز دیب رو سیستم خودم بود اول توی AC3 فریم به شدت پایین بود سیستم رو ریبوت کردم درست شد!2-3ساعت بازی کردم هیچیش نشد من الان کلا تو هنگم که قضیه چیه ؟

>>>>>>>>>>>آقا یه مساله ای دارم که حس می کنم کیفیت کلی(گرافیک بازی)پایین هست مثل گرافیک ac3(نه فقط این مثلا cod mw3 هم) رو لپ تاپی که داریم( asus k55vm---vga:630m---core i5 3210m---ram 4gb ddr3 1600---Resolution:1366*768---15inch screen ) انگار خیلی بهتره چرا؟ مشکل از ماست؟

note:درایور vga رو هم چند بار عوض کردم الان 13-3 بتا روشه و کار میکنه ....

یه راه برای گذاشتن vga رو حد اکثر استرس بگید...

دمتان گرن
شما مشکل افت فریم داری یا سفید شدن صفحه و کلا داستان آرتیفکت ؟!
کارت OC که نشده ؟! (حالا خودت یا...) برند و مدل دقیق کارتت رو بگو به همراه یه شات از تب اول GPU-Z ببینیم داستان چیه ؟!
در کل با توجه به توضیحات به نظر میاد کارت مشکل داره !

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
با سلام
دوستان فرکانس توربو 3770K از 3.7 بیشتر نمیشه . آیا با خرید کولر مناسب این مشکل حل میشه یا کلا همینطوره.
نحوه فعالیت Turbo Boost بسته به برنامه ، دمای CPU و... دائم تغییر میکنه ، در صورتی به فرکانس 3.9GHz میرسه که فقط 1 دونه از هسته ها فعال باشه حالا اگه 2 هسته بشه فرکانس کمتر همینطور برای 3 یا 4 هسته هم باز کمتر !
در کل بسته به نوع برنامه وضعیتش تغییر میکنه !

MOHAMMAD369

کاربر سایت
Mar 5, 2007
679
نام
محمد
نحوه فعالیت Turbo Boost بسته به برنامه ، دمای CPU و... دائم تغییر میکنه ، در صورتی به فرکانس 3.9GHz میرسه که فقط 1 دونه از هسته ها فعال باشه حالا اگه 2 هسته بشه فرکانس کمتر همینطور برای 3 یا 4 هسته هم باز کمتر !
در کل بسته به نوع برنامه وضعیتش تغییر میکنه !
خیلی ممنون
با برنامه IntelBurnTest چهار هسته فعال 3.7 بود.
اگه کولینگش خوب باشه ممکنه با چهار هسته 3.9 هم برسه ؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خیلی ممنون
با برنامه IntelBurnTest چهار هسته فعال 3.7 بود.
اگه کولینگش خوب باشه ممکنه با چهار هسته 3.9 هم برسه ؟
خواهش میکنم
تا جایی که من اطلاع دارم نه ، البته باید یه جستجو بکنم شاید مشکلی نباشه !

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
سلام
1.من مشکلم اول همون صفحه بود ولی الان دیگه تاحالا بهش نخوردم ولی مشکل افت فریم و کیفیت گرافیکی چرا.. مثلا امروز توی crysis 2 رزولوشن 900*1600 وتنظیمات hardcore بازم افت فریم داشتم...
2.نه کارت رو oc نکردم نه هیچ قطعه ای رو..
3.اینم اسکرین شات
hq5.png

3.دمتان آب جوش

mohammadn

کاربر سایت
Nov 4, 2012
45
نام
Mohammad
سلام به همه ی دوستان سال نو مبارک باشه
من یک مشکل عجیب تو نصب اپدیت های جدید انویدیا دارم.
من وقتی دارم اپدیت جدید یعنی 314.07 رو نصب میکنم یکدفعه وسط نصب صفحه کامپیوتر سیاه میشه و تا دوباره درایور قدیمی رو از راه Safe Mode نصب نکنم صفحه سیاه میمونه
ویندوزم 8 است لطفا کمممممممممک کنید

BLACK.HAWK

کاربر سایت
Apr 7, 2008
6,504
نام
علی
سلام
این لپ تاپ اشنامون یه مشکلی پیدا کرده و اینه که وقتی میزنه دانلود دستگاه خاموش میشه!!! دانلود نمیزنه هیچ مشکلی نداره ولی میزنه دانلود خاموش میکنه!! مشکل چیه؟

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
سلام
این لپ تاپ اشنامون یه مشکلی پیدا کرده و اینه که وقتی میزنه دانلود دستگاه خاموش میشه!!! دانلود نمیزنه هیچ مشکلی نداره ولی میزنه دانلود خاموش میکنه!! مشکل چیه؟
جدیدا بعضی از ورژن های این نرم افزار مشکل دارن..من خودم دانلود میکردم مصرف تمام 4 هسته رو 60% بود.

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
اقا یه مشکلی با ویندوز 8 دارم اونم ایه وقتی سیستم خاموشه برق هنوز تو usb ها جریان داره و هر چی بهش وصله روشن میمونه... راهی نداره کلا قطع بشه ؟ به جز کندن دو شاخه از پریز !

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
شما داری idm رو میگی؟
بله
درست هم نشد یبار کامل پاکش کن دوباره بنصب

---------- نوشته در 11:51 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:44 PM ارسال شده بود ----------

اقا یه مشکلی با ویندوز 8 دارم اونم ایه وقتی سیستم خاموشه برق هنوز تو usb ها جریان داره و هر چی بهش وصله روشن میمونه... راهی نداره کلا قطع بشه ؟ به جز کندن دو شاخه از پریز !
عزیز میشه یبار دقیق به سوالی که پرسیدی دقت کنی؟
وقتی سیستم خاموشه "ویندوز هیچ قلطی نمیتونه بکنه"
شما باید از تنظیمات بایوس برق usb قطع کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر