تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Karchect

hardcore will never die, but you will
کاربر سایت
May 26, 2010
4,989
نام
کیان
سلام
قبلا هم گفتم اینکه HDDت بدون مشکل کار میکنه ولی ODD خراب میشه عجیبه من تا الان به همچین مشکلی بر نخوردم !
ویندوز عوض کردی ؟ بایوس چی آپدیتش کردی ؟
بایوس رو چند وقت پیش آپدیت کرده بودم، الان هم آخرین نسخه که همون نسخه قبلی بود رو اوررایت کردم ولی تغییری نکرد
در مورد ویندوز هم ویندوز رو حدود 1 ماهه که عوض کردم، قبلا که همین مشکل رو داشتم و الان هم با این ویندوز جدید مشکل دارم، پس فکر کنم این مورد هم منتفیه
در مورد هارد هم فقط یه مقدار خیلی کم تو read کردن تاخیر جزیی داره و موقع کار کردن سر و صدا میکنه، که این مورد هم فکر نمیکنم به پورتهای ساتا ربط پیدا کنه، مربوط به خوده هارده، درسته؟
ممنون که وقت گذاشتی رامین جان، ببینم چیکار میتونم بکنم با این مشکل عجیب :d

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
آقا من به یه مشکل برخوردم
کامپیوتر رو استندبای کرده بودم بعد که برگشتم دیدم خاموش شده. حالا روشنش که میکنم همون اول کاری قبل از بوت ریستارت میده. دیوانمون کرده. به نظر مشکل از کجا باید باشه؟؟

Download off

کاربر سایت
Apr 22, 2007
728
نام
OldMan
PC ما هم همینطور شده در حالت سیف مود اوکی هستش ویندوز هم عوض کردم. وقتی در حالت عادی میاد بالا تا ماوس رو تکون میدم خاموش میشه. ولی در حالت سیف مود مشکلی نداره. پاور هم نو هستش.

مشکل از چی هستش؟؟؟

بایوس هم دیفالت کردم آپدیت کردم ولی هنوز مشکل پاربرجاست

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
داداش من.اخه من نمیدونم من به شما چه هیزم تری فروختم که تا من میام یک سوال میپرسم شما هی میای یه چیزی میگی برو جوابت رو دادم و....
ببخشید شما با من لج دارید.
من اون موقع در رابطه با ارتقای pc پرسیدم که ایا بازی رو حذف و یا نصب و یا ویندوز رو عوض کنم.
ولی الان یک چیز دیگه پرسیدم.
والا نمیدونم چی بگم.
بازی با کلمات ساده س منظور من کاملا واضحه این جوابی هستش که قبلا به سوال شما داده شده :arrowd:

سلام دوستان یک سوال.
ایا با ارتقا pc فایل ها موزیک عکس بازی و ... حذف میشه؟
تو رو خدا بخشید جاشو تو سایت پیدا نکردم.
ممنون.
این اطلاعاتی که شما ازش نام بردی به هارد یا هر نوع سخت افزار ذخیره سازی دیگه مربوط میشه یعنی تا زمانیکه خود کاربر تغییری توش ایجاد نکنه هیچ مشکلی پیش نمیاد (مثل Format ، تغییر در File system و...) البته یه نکته داره اگه این اطلاعات تو پارتیشنی که سیستم عامل توش نصب شده ، قرار گرفته باشه باید قبل از تغییرات سیستم (تعویض قطعات یا هر چیز دیگه ای) این اطلاعات جابجا (تو یه پارتیشن دیگه) یا بکاپ گرفته بشه در غیر اینصورت معمولا با تعویض قطعاتی مثل MAIN یا CPU سیستم عامل هم باید تعویض شه و این یعنی شما اطلاعاتت رو از دست میدی که باید در نظر داشته باشی !
ممنون حالا چجوری بک اپ بگیرم؟
خواهش
میتونی رو هارد اکسترنال ، فلش ، DVD یا هر وسیله ی ذخیره سازی دیگه اینکارو انجام بدی اینکه کدومش رو انتخاب کنی به خودت بستگی داره چون همه شون تو این قضیه یه کار انجام میدن !

حالا نمیدونم توضیحات واضح نبوده یا هر چیز دیگه الان شما اومدی چنتا کلمه رو پس و پیش گذاشتی بعد میگی من یه سوال دیگه پرسیدم ؟!
قبلا هم گفتم ما اینجا با کسی دعوا نداریم هدف فقط راهنمایی هستش ولی اینکه هر دفعه یه سوال تکرار بشه وقت مشاورا و دوستانی که اینجا راهنمایی میکنن بیخود و بی جهت گرفته میشه !

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
آقا من به یه مشکل برخوردم
کامپیوتر رو استندبای کرده بودم بعد که برگشتم دیدم خاموش شده. حالا روشنش که میکنم همون اول کاری قبل از بوت ریستارت میده. دیوانمون کرده. به نظر مشکل از کجا باید باشه؟؟
با Safe Mode امتحان کردی ؟!
معمولا از مشکلات بایوس و هماهنگ نبودنش با ویندوز هستش ، تنظیمات بایوس رو Default کن و در نهایت اگه بروز نیست آپدیتش کن و بعد نتیجه رو هم بگو !
PC ما هم همینطور شده در حالت سیف مود اوکی هستش ویندوز هم عوض کردم. وقتی در حالت عادی میاد بالا تا ماوس رو تکون میدم خاموش میشه. ولی در حالت سیف مود مشکلی نداره. پاور هم نو هستش.

مشکل از چی هستش؟؟؟

بایوس هم دیفالت کردم آپدیت کردم ولی هنوز مشکل پاربرجاست
به نظر مشکل نرمافزاری میاد حالا درایور ، ویروس یا... موس رو ، رو پورتای دیگه هم تست کردی ؟
اگه با یه موس دیگه تست کنی میشه به یه نتایجی رسید !
رو مادربورده AM3 نمیشه CPU AM2 نصب کرد ؟
خیر امکانش نیست !

آخرین ویرایش:

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
با این اطلاعات سخت میشه نتیجه گرفت احتمال زیاده ، میتونه از پاور باشه از Ramها باشه از بایوس Main باشه و...
ویندوز عوض کردی اگر نه تعویض کن بعد نتیجه رو بگو !
سلام
ممنون که جواب دادید
ویندوز رو جدیدا نصب کردمه
والا عرض شود که پاور خوبه و مشکلی نداره
شنیدم میگن فن CPU ممکنه خراب باشه که نیست و بی هیچ مشکلی کار میکنه
ویندوزم 7 32 BITیه

الان چند روزی هست که دیگه این اتفاق نمیوفته!؟ فعلا دیگه ریست نمیشه، آیا این ثابته یا برگشت پذیره؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
ممنون که جواب دادید
ویندوز رو جدیدا نصب کردمه
والا عرض شود که پاور خوبه و مشکلی نداره
شنیدم میگن فن CPU ممکنه خراب باشه که نیست و بی هیچ مشکلی کار میکنه
ویندوزم 7 32 BITیه

الان چند روزی هست که دیگه این اتفاق نمیوفته!؟ فعلا دیگه ریست نمیشه، آیا این ثابته یا برگشت پذیره؟
خواهش
خوب الان که میگی چند روزی هست مشکلی نیست میتونه از دمای قطعات هم باشه حالا مثلا فن قطعه ای مشکل پیدا کرده ، دما بیش از حد بالا میره یا... که باید بررسی شه !

Download off

کاربر سایت
Apr 22, 2007
728
نام
OldMan
ویندوز رو عوض کردم با ناد32 و Avira سیستم رو چک کردم. بایوس هم با بدبختی آپدیت کردم. ماوس ی که روی سیستم بود پورت PS2 بودش. با ماوس USB که کار کردیم. دیگه با تکان دادن ماوس خاموش نمیشه. فقط بعد از چنددقیقه خاموش میشه.

رم گرافیک و پاور هم تعویض کردیم باز هم همینطور هستش

lp.love

کاربر سایت
Jun 3, 2009
406
نام
M@M
سلام
دوستم این سیستم رو داره:
MB:msi a75a-g35
Ram:2*4gig gell1600
VGA:1msi6670
CPU:athlon x4 2.6ghz
با ویندوز 64 bit میزان ram و 8 گیگ میزنه اما قابل استفاده رو 4 گیگ میزنه!و برای اجرا far cry 3 که نیاز به 6گیگ داره برای گزینه ram تیک قرمز میزنه!مشکل از کجاست؟
ممنون

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ویندوز رو عوض کردم با ناد32 و Avira سیستم رو چک کردم. بایوس هم با بدبختی آپدیت کردم. ماوس ی که روی سیستم بود پورت PS2 بودش. با ماوس USB که کار کردیم. دیگه با تکان دادن ماوس خاموش نمیشه. فقط بعد از چنددقیقه خاموش میشه.

رم گرافیک و پاور هم تعویض کردیم باز هم همینطور هستش
مشخصات سیستم رو بگو !
نمیدونم دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه خودتون اکثر احتمالات رو بررسی کردید ، جدیدا اینجوری شده یا... ؟ نوسان یا قطعی برق نداشتید ؟
سلام
دوستم این سیستم رو داره:
MB:msi a75a-g35
Ram:2*4gig gell1600
VGA:1msi6670
CPU:athlon x4 2.6ghz
با ویندوز 64 bit میزان ram و 8 گیگ میزنه اما قابل استفاده رو 4 گیگ میزنه!و برای اجرا far cry 3 که نیاز به 6گیگ داره برای گزینه ram تیک قرمز میزنه!مشکل از کجاست؟
ممنون
شما بگو Windows Task Manager رو باز کنه بره قسمت Performance پایین صفحه Resource Monitor رو انتخاب کنه تو صفحه ی جدید اون بالا تو قسمت Memory و بخش Physical Memory یه شات بگیره بذاره اینجا ببینیم چی به چیه !

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
دوستان رم سیستممو عوض کردم الان کلا تصویری بالا نمیا.... دلیلش چی می تونه باشه ؟ قبلا دوتا یک گیگ ddr2 667 بود الان دوتا دو گیگ 800 گذاشتمو یکیشم میذارم بازم همینه...albathron 7025 & amd x2 doual core

دوستان رم سیستممو عوض کردم الان کلا تصویری بالا نمیا.... دلیلش چی می تونه باشه ؟ قبلا دوتا یک گیگ ddr2 667 بود الان دوتا دو گیگ 800 گذاشتمو یکیشم میذارم بازم همینه...albathron 7025 & amd x2 doual core

این مشکلم خود به خود حل شد ....
حالا یه مشکله دیگه... از زمان تعویضه رو سیستم بعد از چند دقیقه کار کردن ارورو میده ( همون ارور با اینو : ( و problem این سیستمو این حرفا !!‌) و سیستم ریست میشه .... چشه ؟ بعد از تعویضه رو نیاز به عوض کردنه ویندوز هست ؟ مشکله باور چی ؟

Last edited by a moderator:

Download off

کاربر سایت
Apr 22, 2007
728
نام
OldMan
مشخصات سیستم رو بگو !
نمیدونم دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه خودتون اکثر احتمالات رو بررسی کردید ، جدیدا اینجوری شده یا... ؟ نوسان یا قطعی برق نداشتید ؟

سیستم قدیمی هستش. کار زیادی هم باهاش نمیکنیم فقط افیس و نت

MB:GIGABYTE 8IP1000 Pro-G
Cpu:intel 2.80 ghz cash 512
Ram:2*512 kingston DDR
VGA:FX 5200 Geforce

همین 2هفته اخیر اینطوری شده. قبلآ کامپیوتر مدت زمان زیادی که روشن بود اتوماتیک خاموش میشد ولی جدی نمیگرفتم. فکر میکردم بچهها خاموش کردن. نوسانات برق نداشتیم.

بنظرتون مشکل روی مین هستش؟ مین تعمییر میشه؟

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
سلام

خسته نباشید

من یه هارد 1T Western از سری Green دارم
650 گیگ اطلاعات روش هست
خیلی سرعت سیستم پایین اومده
همش چراغ هارد روشنه