تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,946
نام
حسین
سلام !

حالا یه سئوال ؟
روی مادربرد من 2 جای کارت گرافیک هست :
روی اولی که نزدیک به سی پی یو هست نوشته PCI Express x16 Slot (PCIEX16)
و روی دومی نوشته PCI Express x16 Slot (PCIEX4)
به نظر شما من باید روی کدوم بزارم گافیک رو ؟؟؟ چون من روی اولی گذاشته بودم ؟؟؟ اصلا چه فرقی می کنه ؟ به نظرت ؟ مهم هست مثلا روی 2ومی بزارم یا اولی ؟؟؟ مرسی !

درود
البته متاسفانه تو مادربوردهای amdکه کراس فایرهستند خود من تا حالا همچین مشکلی را دیدیم یک بار یک 580 را امدیم وصل کنیم رو بالای به مشکل بر می خورد ولی رو دومی بدون مشکل کار می کرد

amin_sh

کاربر سایت
Nov 13, 2009
663
نام
امین
آواژنگ نامربوط گفته، وقتی قطعات رو با درایور اصلی نصب کنی نباید هیچ مشکلی وجود داشته باشه،مچ نبودن درایورها هم فقط از ناحیه ی کارت DVB و بعد خود درایور AMD بروز می کنه، اگرم اینطور باشه بازم گاف سازنده هست که البته AMD در این زمینه سابقه ی بدی داره،

شما باید کلا از اول ویندوز و درایورا ور نصب کنی تا مطمئن بشی مشکل نرم افزاری نیست.

خوب دیروز یه ویندوز خوب 64 بیتی ریختم و تمام درایو ها رو دوباره نصب کردم ! مشکلی دیده نشد!!!!!!! حدود 5 سعت روی اسلت دومی که X4 هست بود ! مشکلی دیده نشد ! بعد از اون روی اسلت بالایی X16 از دیروز ظهر تا به امروز حدود 24 ساعت مشکلی مشاهده نشد ! نمی دونم این چه نوع داستانی هست ! اگر کارت مشکل داشته باشه یا مادربرد چرا دیشب و امروز که مرتب HD می دیدم مشکی ایجاد نمی شه ؟؟؟؟؟؟ خیلی عجیبه !!!!!!! هنوز مشکلی ایجاد نشده و همه چیز میزونه !!! حالا تست کنم ببیتم چی میشه ! اگر در آینده به مشکل خوردم کارتو میزارم روی اسلت دوم X4 مجبورم !چون روی اون اسلت فکر نمی کنم مشکلی باشه ! شاید هم از درایو DVB بوده باشه ! به هر حال هنوز چیزی برام مشخص نیست !و گیچ گیچم !!!!
در خصوص اسلتها هم از آوراژنگ پرسیدم که این دو اسلت با هم چه فرقی می کنن ! گفت :

اسلات شماره یک PCI Express x16 Slot (PCIEX16 جهت کرس فایر کردن هست و معمولا کارتهایی که از درگاهای سریعتر X16 پشتیبانی می کنن رو ساپورت می کنه ! حتی گفت اگر کارتت سرعتش X16 باشه اگر روی پاینی بزاری که X4 هست سرعت کارتت خیلی پایین میاد !

اسلت شماره 2 PCI Express x16 Slot (PCIEX4 هست برای کارتهایی هست که سرعتشون X4 هست و X16 رو ساپورت نمی کنن ! نوع کارت من هم X16 رو ساپورت می کنه و گفت حتما باید بالا بزاری !
در کل نمی دونم چرت گفته یا جدی اما دقیقا روی اسلتها نوشته X16 اولی و X4 دومی !!!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
خوب دیروز یه ویندوز خوب 64 بیتی ریختم و تمام درایو ها رو دوباره نصب کردم ! مشکلی دیده نشد!!!!!!! حدود 5 سعت روی اسلت دومی که X4 هست بود ! مشکلی دیده نشد ! بعد از اون روی اسلت بالایی X16 از دیروز ظهر تا به امروز حدود 24 ساعت مشکلی مشاهده نشد ! نمی دونم این چه نوع داستانی هست ! اگر کارت مشکل داشته باشه یا مادربرد چرا دیشب و امروز که مرتب HD می دیدم مشکی ایجاد نمی شه ؟؟؟؟؟؟ خیلی عجیبه !!!!!!! هنوز مشکلی ایجاد نشده و همه چیز میزونه !!! حالا تست کنم ببیتم چی میشه ! اگر در آینده به مشکل خوردم کارتو میزارم روی اسلت دوم X4 مجبورم !چون روی اون اسلت فکر نمی کنم مشکلی باشه ! شاید هم از درایو DVB بوده باشه ! به هر حال هنوز چیزی برام مشخص نیست !و گیچ گیچم !!!!
در خصوص اسلتها هم از آوراژنگ پرسیدم که این دو اسلت با هم چه فرقی می کنن ! گفت :

اسلات شماره یک PCI Express x16 Slot (PCIEX16 جهت کرس فایر کردن هست و معمولا کارتهایی که از درگاهای سریعتر X16 پشتیبانی می کنن رو ساپورت می کنه ! حتی گفت اگر کارتت سرعتش X16 باشه اگر روی پاینی بزاری که X4 هست سرعت کارتت خیلی پایین میاد !

اسلت شماره 2 PCI Express x16 Slot (PCIEX4 هست برای کارتهایی هست که سرعتشون X4 هست و X16 رو ساپورت نمی کنن ! نوع کارت من هم X16 رو ساپورت می کنه و گفت حتما باید بالا بزاری !
در کل نمی دونم چرت گفته یا جدی اما دقیقا روی اسلتها نوشته X16 اولی و X4 دومی !!!!!!!!!!!!

خب اتفاقا این دفه درست گفته، اسلات دومی بصورت فیزیکی 16X هست ولی در عمل روی برد شما فقط 4X کار می کنه، بنابراین راندمانش قطعا کمتر از حالتی میشه که اسلات بالایی میزارین،
تست کردنش هم رایگانه، توی هر اسلات با 3DMARK 11 تست بگیرید ببینید امتیازا چقد فرق داره.

amin_sh

کاربر سایت
Nov 13, 2009
663
نام
امین
خب اتفاقا این دفه درست گفته، اسلات دومی بصورت فیزیکی 16X هست ولی در عمل روی برد شما فقط 4X کار می کنه، بنابراین راندمانش قطعا کمتر از حالتی میشه که اسلات بالایی میزارین،
تست کردنش هم رایگانه، توی هر اسلات با 3DMARK 11 تست بگیرید ببینید امتیازا چقد فرق داره.

خوب مرحله اول تست تمام شد و به طور جالبی به مشکل خوردم ! صفحه کاملا سیاه شد و هیچ تغییری هم ایجاد نمی شد به غیز ار ریست کردن سیستم !

مرحله دوم تست رو شروع کردم آقا فرشید کارت رو اوردم روی اسلت پایین ! روی اسلت بالا به مشکل خورد ! اگر روی اسلت پایین هم مشکل تکرار شد می رم دنبال یه گرافیک به صورت امانی جور کنم بزارم واسه تست ! شاید به قول یکی از دوستا که می گفت مشکل مشابه داشته و یه کارت 580 داشته که روی اسلت اولی جواب نمی داده ! در کل فعلا روی اسلت پایین گذاشتم تا ببینم چه شود !

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
خوب مرحله اول تست تمام شد و به طور جالبی به مشکل خوردم ! صفحه کاملا سیاه شد و هیچ تغییری هم ایجاد نمی شد به غیز ار ریست کردن سیستم !

مرحله دوم تست رو شروع کردم آقا فرشید کارت رو اوردم روی اسلت پایین ! روی اسلت بالا به مشکل خورد ! اگر روی اسلت پایین هم مشکل تکرار شد می رم دنبال یه گرافیک به صورت امانی جور کنم بزارم واسه تست ! شاید به قول یکی از دوستا که می گفت مشکل مشابه داشته و یه کارت 580 داشته که روی اسلت اولی جواب نمی داده ! در کل فعلا روی اسلت پایین گذاشتم تا ببینم چه شود !

کاشکی زودتر تست کرده بودی، دقت کن 3DMARK با آپدیت 1.03 نصب شده باشه.

vahid005

کاربر سایت
Dec 22, 2006
21
سلام
من یه دسته مارک eteoro خریدم 5 هزار تومان.میخواستم ببینم نمیتونم با این بازیها را بازی کنم؟
مثلا Need for Speed™ SHIFT یا بازیهای دیگه.
ممنون.

---------- نوشته در 01:32 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:29 PM ارسال شده بود ----------

سلام !
فرشید جان من کارت بردم گارانتی گارانتی تست کرد و گفت مشکلی نداره !(جلوی خودم) چنتا بازی گذاشت با گرافیک بالا و چند برنامه هیچ مشکلی مشاهد نشد ! و گفتند گرافیک سالمه ! احتمالا کارت گرافیکت با چیپ مادربردتت سازگار نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! زنگ زدم آوراژنگ مشکل رو گفتم آواژنگ گفت مشکل از گرافیکتت می تونه باشه!!! و گفت که مادربرد ها با هیچ مدل از کارتهای گرافیک مشکلی ندارن !

حالا یه سئوال ؟
روی مادربرد من 2 جای کارت گرافیک هست :
روی اولی که نزدیک به سی پی یو هست نوشته PCI Express x16 Slot (PCIEX16)
و روی دومی نوشته PCI Express x16 Slot (PCIEX4)
به نظر شما من باید روی کدوم بزارم گافیک رو ؟؟؟ چون من روی اولی گذاشته بودم ؟؟؟ اصلا چه فرقی می کنه ؟ به نظرت ؟ مهم هست مثلا روی 2ومی بزارم یا اولی ؟؟؟ مرسی !
رون همون اولی pciex16.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
سلام
من یه دسته مارک eteoro خریدم 5 هزار تومان.میخواستم ببینم نمیتونم با این بازیها را بازی کنم؟
ممنون.

هیچ تضمینی نست که تمام بازیها با گیم پدهای تقلبی و متفرقه سازگار باشن، اونا فقط برای بعضی بازهای خاص مثل فیفا طراحی میشن و نه بیشتر.

hdxc

کاربر سایت
Apr 29, 2011
1,581
نام
امیرحسین
سلام
ممنون.
ساپرت هم نکنه با نرم افزر Xpadder میشه توی همه ی بازی ها باش کار کرد.;)

saber royal

کاربر سایت
Jun 23, 2009
395
نام
saber
سلام دوستان.
من یه پرینتر epson sx125 دارم چهارتا کارتریج هم از فروشنده گرفتم. الآن اون 4تای خودش تموم شده و من اون 4تایی که گرفتم رو انداختم ولی
میگه نمیشناسه :( چی کار کنم؟

yavar

کاربر سایت
Sep 7, 2006
70
نام
یاور
سلام دوستان.
من یه پرینتر epson sx125 دارم چهارتا کارتریج هم از فروشنده گرفتم. الآن اون 4تای خودش تموم شده و من اون 4تایی که گرفتم رو انداختم ولی
میگه نمیشناسه :( چی کار کنم؟

سلام
با فروشنده یه تماس بگیر. احتمال داره کارتریج هایی که خریدی مشکل داشته باشه.

amin_sh

کاربر سایت
Nov 13, 2009
663
نام
امین
کاشکی زودتر تست کرده بودی، دقت کن 3DMARK با آپدیت 1.03 نصب شده باشه.

خوب تست دوم رو هم انجام دادم که متاسفانه حتی روی اسلت دوم هم همین مشکل به وجود اومد ! دیگه اعصابم ریخت بهم !باور کنید انقدر قاطی کردم که خون بدنم به جوش اومده ! کارتو دروردم رفتم رو همون آنبورد مادربرد ! بی خیال بابا نخواستم کارت گرافیک ! می روم شنبه می فروشمش ! همون آمبرد 4250 HD بسه ! اعصابم حداقل راحته بیش از 15 بار در کیسو بازو بسته کردم !از کار زندگی هم افتادیم هی مرخصی بگیر ! همون آمبرد 4250 HD بسه و به خوبی هم جواب می ده و هیچ فرقی هم نمی کنه !اما :

شدیدا به دنبال یه کارتم ! تا ببینم چی می شه اگر بازهم ارور داد خوب دیگه مشخصه مشکل کجاست ! اگر نه که کارت 100% خرابه دیگه می رم پرتش می کنم تو نمایندگی او می دمش به خودشون !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر