تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,958
نام
فرهاد
چه جوری باید بفهمم؟ولی فکر کنم onboard باشه چون سی دی کارت صدا و مادربرد یکیه.

شما ببین سیم صدات پایین گرافیک روی یکی از اسلات ها خورده یا اینکه نه اینطوری سخته اگر مدلی که برای مینت دادی این باشه
VIA K8T800

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,958
نام
فرهاد
خوب حالا چه فرقی داره؟

خوب فرقش به اینه که شما الان صدا برای وین 7 نداری باید بفهمیم شما داری از روی مین صدا میگیری یا از روی کارت صدا و این دو هر کدوم نسخه هاش فرق میکنه و باید مدل دقیق بگی تا براش ورژن 7 رو بشه پیدا کرد

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
این تنظیمات ستاپ در حالت اولیه خودش . من بلد نیستم تنظیم کنم اقا فرشید دستم به دامنت :d یه کمکی بکن بگو چه کار کنم توی این تنظیمات
-------------------------------------------------
اولین عکس از تنظیمات Advanced Setup

http://img375.imageshack.us/img375/8237/advancedsetup.jpg
دومین عکس از Integrted Peripherals

http://img529.imageshack.us/img529/4100/integrtedperipherals.jpg

اینم سومین عکس از Power Management Setup

http://img256.imageshack.us/img256/3813/powermanagementsetup.jpg
چهارمین عکس از Pchealth Status
http://img42.imageshack.us/img42/1724/pchealthstatus1.jpg

اینم بعدی همین منو

http://img526.imageshack.us/img526/4590/pchealthstatus2.jpg

پنجمین هم از M I B III ( MB INTELL IGENT BIOS ) III

http://img404.imageshack.us/img404/8422/mibiiimbintelligentbios.jpg
و اخری از منوی Setup ( Del

http://img824.imageshack.us/img824/6250/delp0.jpg

امید وارم مشکلم حل بشه :-ss:bash::praying:

از هر کدوم از منو عکس بگو تا برات بذارم
دیگه این مدلیش رو ندیده بودم

شما توی قسمت MIB III روی همون گزینه ی اول Performace Level رو به حالت Turbo یا هر گزینه ی دیگه ای که داره تغییر بده،امتحان کن

فقط بگم: هر گونه مشکل ی از قبیل بوت نشدن یا تصویر ندادن یا ریست کردن به عهده ی خودت هست و من بعدش نمی تونم کمکی بکنم،اینا کاری نیست که بشه از راه دور انجام داد.

Arash_Archer

کاربر سایت
Oct 11, 2007
59
اتصال کارت گرافیک به مونیتور از طریق HDMI

سلام دوستان
من یه کارت گرافیک ASUS 5970 دارم که یک خروجی HDMI و دو خروجی DVI مثل شکل زیر داره

3870156_8555.jpg

مانتیورم هم سامسونگ LED - BX 2247 که فقط دو تا ورودی DVI داره

حالا ممنون میشم راهنماییم کنید که آیا میتونم گیمها و فیلمهام رو با کیفیت HD روی مونیتورم ببینم

و اینکه باید از چه کابل یا تبدیلی برای اینکار استفاده کنم

و اخر هم اینکه کیفیت پخش تصاویر HD من ، بخاطر اینکه مونیتورم ورودی HDMI نداره پایین میاد یا نه ؟

ممنون ازتون
>:d<

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خوب مشخصه دیگه شما نیاز به یه کابل dvi-d داری ، مانیتورت هم که از 1080*1920 پشتیبانی میکنه و دیگه جای نگرانی نیست.
dvi هم قابلیت انتقال سیگنال های دیجیتال و پشتیبانی از 1080p رو داره و از نظر کیفی هیچ فرقی با hdmi نیست تنها فرقشون تو انتقال صدا بود که خوب شما صدا رو از اسپیکر هات میگیری.
فقط جای تعجبه که با یه همچین کارت قدرتمندی الان به فکر اتصالات افتادی.
سلام دوستان.ببخشید شاید جای اشتباه می پرسم ولی خواهشا کمک کنید.من لینک دانلود درایور کارت صدای AD1888 از asus برای ویندوز 7 را می خوام.کسی می تونه بهم کمک کنه؟
نه جای درستی پرسیدی ، خوب اون via k8m800 چیپ مین هستش نه مدل مین ، شما مدل مینت رو میتونی از رو خود مین پیدا کنی (مشخصه یا زیر سوکت cpu نوشته یا زیر یکی از اسلات های مینت).

آخرین ویرایش:

Arash_Archer

کاربر سایت
Oct 11, 2007
59
ممنون از پاسخت دوست خوبم
آخه من کارت گرافیکم رو حدود یک هفتس خریدم و بهمین خاطر تازه فرصت شد بطور اساسی برم سراغ اتصالاتش و تاحالا هم از خروجی DVI کارتم به ورودی مونیتور استفاده میکردم

یه کابل رابط توی جعبه کارتم بود که عکسش رو میذارم

ocwl1khfxjg7otztox4.jpg

سمت کوچیک کابل به کارت گرافیک وصل میشه ، فقط میمونه کابلی که سر دیگه رو به قالب DVI مونیتور متصل کنه
منظور شما از کابل dvi-d همین اتصاله ؟
سپاس از وقتی که میذاری

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
ممنون از پاسخت دوست خوبم
آخه من کارت گرافیکم رو حدود یک هفتس خریدم و بهمین خاطر تازه فرصت شد بطور اساسی برم سراغ اتصالاتش و تاحالا هم از خروجی DVI کارتم به ورودی مونیتور استفاده میکردم

ocwl1khfxjg7otztox4.jpg

سمت کوچیک کابل به کارت گرافیک وصل میشه ، فقط میمونه کابلی که سر دیگه رو به قالب DVI مونیتور متصل کنه
سپاس از وقتی که میذاری
سلام دوست عزیز
مانیتور شما فاقد خروجی HDMI هست و نمی شه از این کابلی که عکسش رو گذاشتین استفاده کردو باید از این کابل که کابل DVI هست استفاده بکنید:
dvi-d.jpg

برای استفاده از اون خروجی HDMI هم نیاز به این کابل دارین که اسمش DVI به HDMI هست:
..%5Cimages%5Cproducts%5CC%5Ccbl-hdmi-dvi.jpg

اما همونطور که گفته شد وقتی که از اسپیکر استفاده می کنید دیگه نیازی به استفاده از این کابل نیست.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ممنون از پاسخت دوست خوبم
خوب به سلامتی مبارکه.
اون رابطی که تو جعبه شماس هیچ ارتباطی به hdmi نداره یه نوع اتصال display port یا رایط eyefinity ، تکنولوژی که ati برای چند مانیتوره کردن ارائه کرده هستش ، زمانی که بخوای بیشتر از 2 خروجی از کارت گرافیکت بگیری باید از اون رابط استفاده کنی ، کارت شما در حالت استاندارد خروجیه hdmi نداره و با تبدیل میتونی از این رابط استفاده کنی.
در کل اون کابلی که ازش شات گذاشتی در حال حاضر قابل استفاده نیست.
شما باید از اون کابلی که دوستمون ازش شات گذاشته (اولی) استفاده کنی.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
ممنون از پاسخت دوست خوبم

ocwl1khfxjg7otztox4.jpg

سپاس از وقتی که میذاری
این کابلی که عکسش رو گذاشتی که اتصال Mini DisplayPort هست که نسل بعدی پورتای HDMI هست و توی تلویزیونهای جدید هم تعبیه شده
شما مانیتورت رو فقط با همون کابل DVI که داره باید به کارت گرافیک وصل کنی و مشکل کیفی هم نداره.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سلام
فرشید جان این کارت شبکه سالم بود
پس مشکل از برد دیگه؟
کلا باید عوضش کنم ؟
خب چیز دیگه ای نمونده
اگر مادربردت مشکل سازگاری با اون کارت تبدیل داشته باشه که باید یه مدل دیگه بخری که مطمئن شی دوباره این مشکل پیش نمیاد.

Mr.boss

کاربر سایت
Aug 8, 2007
589
نام
فرشید
سلام چطوری؟

یه مدتی هست چندتا مشکل دارم از قبیل :
1.موقعی که دارم چیزی رو کپی میکنم سرعت کامپیوتر بیش از حد کم میشه.:)
2.همین مورد بالا ولی در مورد Extract کردن فایل ها از طریقWinRAR
3.وقتی که کامپیوتر رو روشن میکنم و ویندوز بالا میاد تقریبا 35-40 ثانیه طول میکشه تا ویندوز راه بیفته.:)
4.تو بازی هم بعد از 1-2 دقیقه slowmotion میشه.:)

علاوه بر مشکلات بالا که دوستان راه حل دادن. یه مشکل دیگه دارم که موقع کپی کردن هر فایلی یا Extract کردن درصد cpu usage میره رو 98-99% چرا؟:(

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
علاوه بر مشکلات بالا که دوستان راه حل دادن. یه مشکل دیگه دارم که موقع کپی کردن هر فایلی یا Extract کردن درصد cpu usage میره رو 98-99% چرا؟:(
اگه راه حل فبلی رو آزمایش کرده باشی راحتتر میشه به این یک پرداخت
چون Extract کردن فایل همه ی فشارش روی CPU هست،مگه قراره چقدر باشه؟
CPU ی شما چیه مگه؟

Mr.boss

کاربر سایت
Aug 8, 2007
589
نام
فرشید
اگه راه حل فبلی رو آزمایش کرده باشی راحتتر میشه به این یک پرداخت
چون Extract کردن فایل همه ی فشارش روی CPU هست،مگه قراره چقدر باشه؟
CPU ی شما چیه مگه؟

Intel Core 2Due E8400 3.00GHz
متاسفانه کسیو پیدا نکردم که پاور 480 یا 480 گیرین داشته باشه. بودجه هم نیست که برم یکی دیگه بگیرم.:|
کپی کردن چی؟ اینم باز باید همین قدر فشار بیاره؟:-/

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر