تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
دوستان من یه مشکل با پرینترم دارم . پرینترم Canon Laser Shot LBP1120 هست که تو ویندوز XP مشکلی ندارم اما جدیدا تو ویندوز7 پرینتر رو نمیشناسه و وقتی هم که میخوام یه پرینتر جدید درست کنم بعد از اینکه آدرس فایل inf اتوران درایور رو میدم و گزینه Next رو میزنم ارور میده Unable to install a printer the print processor does not exist . چه کار کنم ؟ مشکل از چیه ؟ تا هفته پیش پرینتر مثل جون کار میکرد ... ! خواهشا کمک کنید تا هفته دیگه باید کلی پرینت بگیرم...! :((
شما درایور پرینتر رو اگر از روی CD نصب کردی Uninstall کن و بعد کابل USB پرینتر رو در بیار و توی یه پورت دیگه بزن
دوباره که شناختش بزار درایورش رو خودش نصب کنه و دیگه مسیر نده،اون راهی که شما میری برای پرینترای USB کارساز نیس،چون باید خودش بشناسه و شما درایورش رو بدی،نه اینکه از اول خودت یه پرینتر تعریف کنی.

درایور مخصوص ویندوز 7 رو از اینجا دانلود کن.

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,254
نام
امیرحسین
یه سوال فوری !

من ناخواسته زدن میکروفون انترنال لپ تاپمو ار تو کنترل پنل غیر فعال کردم !

چه طوری فعالش کنم دوباره ؟

آخرین ویرایش:

Michael Sykes

کاربر سایت
Mar 2, 2009
628
نام
صالح
سلام خسته نباشيد
يكي از دوستانم يه مشكلي داره وقتي pcرو روشن ميكنه در حالت بوت كه صفحه سياهه بعد از
جك كردن رم سيستم كه اخرين كزينس هنك ميكنه و ديكه اتفاقي نمي اوفته تا ريست كنه از هر
10 باري كه روشن ميكنه يك بار اينجوري ميشه ميكه كه يه بار تنضيمات مادربردو به حالت كارخونه اي برده ديكه اينجوري شده
مممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سلام خسته نباشيد
يكي از دوستانم يه مشكلي داره وقتي pcرو روشن ميكنه در حالت بوت كه صفحه سياهه بعد از
جك كردن رم سيستم كه اخرين كزينس هنك ميكنه و ديكه اتفاقي نمي اوفته تا ريست كنه از هر
10 باري كه روشن ميكنه يك بار اينجوري ميشه ميكه كه يه بار تنضيمات مادربردو به حالت كارخونه اي برده ديكه اينجوري شده
مممنون
احتمالا تنظیمات مربروط به یکی از قطعات نصب شده مثل هارد دیسک عوض شده (شاید SATA/IDE/RAID)
ما که نمی دونیم تنظیماتش چی باید باشه،سیستم رو باید بده به یکی واسش تنظیم کنه و تست کنه.

• Like
Reactions: Farh@d

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
BUZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ !!!!!!!!!!!!!!
ببخشید ،پست شما رو ندیده بودم

شما باید بری روی آیکون صدا توی Taskbar (کنار ساعت) کلیک راسن کنی و:
1- گزینه ی Recording Devices رو بزنی
2- روی Microphone دابل کلیک کن و ببین فعال هست یا نه(باید اون پایین Use This Device باشه)
3-حالا Volume ها رو هم چک کن تا بتونی صدای میکروفون رو هم بشنوی.

Michael Sykes

کاربر سایت
Mar 2, 2009
628
نام
صالح
احتمالا تنظیمات مربروط به یکی از قطعات نصب شده مثل هارد دیسک عوض شده (شاید SATA/IDE/RAID)
ما که نمی دونیم تنظیماتش چی باید باشه،سیستم رو باید بده به یکی واسش تنظیم کنه و تست کنه.
مرسی اخر فهمید از کابل ساتاش بوده چه عجیب!:d

Isildur

کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,254
نام
امیرحسین
ببخشید ،پست شما رو ندیده بودم

شما باید بری روی آیکون صدا توی Taskbar (کنار ساعت) کلیک راسن کنی و:
1- گزینه ی Recording Devices رو بزنی
2- روی Microphone دابل کلیک کن و ببین فعال هست یا نه(باید اون پایین Use This Device باشه)
3-حالا Volume ها رو هم چک کن تا بتونی صدای میکروفون رو هم بشنوی.

recording device خالیه خو ! ما از تو کنترل پنل زدیم غیر فعال کردیم دیگه نیست کلا !

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
recording device خالیه خو ! ما از تو کنترل پنل زدیم غیر فعال کردیم دیگه نیست کلا !
آها ،از اول می گفتی!
عزیز همون جا که می گی خالیه،(توی Recording Devices)کلیک راست بکن،بعد گزینه ی Show Disabled Device رو انتخاب کن،

بعدم روی گزینه ی غیر فعال شده کلیک راست کن و Enable ش کن.

• Like
Reactions: Isildur

Isildur

کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,254
نام
امیرحسین
آها ،از اول می گفتی!
عزیز همون جا که می گی خالیه،(توی Recording Devices)کلیک راست بکن،بعد گزینه ی Show Disabled Device رو انتخاب کن،

بعدم روی گزینه ی غیر فعال شده کلیک راست کن و Enable ش کن.

ممنون ! حل شد.

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
سلام
یه هارد یه ترا دارم
دیروز تو محیط ویندوز داشتم کار میکردم یه هو دیدم هارد 1 ترا غیبش زد(اکسترناله آداپتور خوره) ! رفتم از قسمت manage دیدم هستش منم یه اسم براش گذاشتم(Q) و بعد دیدم اومد تو my computer ! ولی الان میخوام بازش کنم میگه باید فرمت بشه ! اطلاعات داخلش هم برام خیلی حیاتیه!چیکار کنم؟
میشه یه فرمت ntfs quick ازش بکنم بعد ریکاوری کنم؟یعنی با وجود فرمت کردن میشه اطلاعاتو برگردوند کامل؟(دیتای داخلش هم اکثرا فایلهای حجیم با فرمت mkv وavi و ... هستن) بعد برای ریکاور کردن اطلاعات چون حدود 1 ترا دیتا هست باید یه هارد یک ترا دیگه هم داشته باشم؟
کسانی که تو کار بازیابی اطلاعات هارد هستند برای بازیابی یه همچین هاردی چقدر میگیرن؟
ممنون

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
از اول یدونه پارتیشن داشت ؟! احتمال اینکه کنترولرش مشکل داشته باشه زیاده.
خوب با quick format میتونی تا حدودی به اطلاعات قبلی دست پیدا کنی (چون اگه خام بمونه و سیستم فایل تداشته باشه تو نرمافزارهای بازیابی شناسایی نمیشه) ولی 100 درصد نمیشه رو بازیابی همه ی اطلاعات حساب کرد ، در مورد برو بچه های بازیاب :d آخرین آماری که من داشتم یکی از زیر مجموعه های الماس واسه یه هارد 1tb بین 100 تا 150 میگرفتن تا اطلاعات رو برگردونن که در 90 درصد موارد میگن که آی فلانه ما نمیتونیم اگه بسوزه به ما ربطی نداره و از این حرفا.
خودت میتونی با یه نرمافزار درست و حسابی بازیابی اطلاعات تا حدودی فایلات رو برگردونی ، اگه 1tbت کامل پر بوده خوب مشخصه که نیاز به 1tb هارد واسه جابجایی شون خواهی داشت.

azaramir

کاربر سایت
Nov 28, 2010
736
نام
امیر
سلام یه چند وقتیه هرچی دانلود میکنم از هر سایتی فایل خراب دانلود میشه از بهترین دانلود منیجرا هم استفاده کردم ولی درست نشد احتمال داره مشکل از هارد باشه

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
آره یه پارتیشن داشت! کنترولر؟ رو هارد قبلی هم که همینو گفتی برادر :( نکنه این هاردهای seagate همه از دم تعطیلا؟
100-150؟ چه خبره؟ خب همونو میدم دوباره برام دیتا بریزن خودمم الاف نمیکنم !

Mr.boss

کاربر سایت
Aug 8, 2007
589
نام
فرشید
سلام چطوری؟

یه مدتی هست چندتا مشکل دارم از قبیل :
1.موقعی که دارم چیزی رو کپی میکنم سرعت کامپیوتر بیش از حد کم میشه.:)
2.همین مورد بالا ولی در مورد Extract کردن فایل ها از طریقWinRAR
3.وقتی که کامپیوتر رو روشن میکنم و ویندوز بالا میاد تقریبا 35-40 ثانیه طول میکشه تا ویندوز راه بیفته.:)
4.تو بازی هم بعد از 1-2 دقیقه slowmotion میشه.:)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سلام چطوری؟

یه مدتی هست چندتا مشکل دارم از قبیل :
1.موقعی که دارم چیزی رو کپی میکنم سرعت کامپیوتر بیش از حد کم میشه.:)
2.همین مورد بالا ولی در مورد Extract کردن فایل ها از طریقWinRAR
3.وقتی که کامپیوتر رو روشن میکنم و ویندوز بالا میاد تقریبا 35-40 ثانیه طول میکشه تا ویندوز راه بیفته.:)
4.تو بازی هم بعد از 1-2 دقیقه slowmotion میشه.:)
ممکنه سیستمت مشکل حرارتی داشته باشه یا حتی مشکل پاورت باشه

بهتره با یه برنامه ی مانیتورینگ مثل Motherboard Monitor یا Sisoft Sandra حرارت سیستم رو چک کنی،بعدم اگه می تونی پاور سیستم رو عوض کنی
پاور شما چیه اصلا؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر