تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
سلام دوستان!
من یه هارد اکسترنال گرفتم از نوع پرتابل ! سرعت Read و Writeش در حد فلش مموری هست! من هاردو از کیسش هم در آوردم و با کابل SATA وصل کردم! ولی بازم وصعیت همونه!
ممکنه هارد مشکل داشته باشه؟ اکبند هم خریدم!
ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سلام یه سوال داشتم این مشکل صفحه آبی که بعضی موقع ها تو محیط ویندوز میاد و کامپیوتر رو ریست میکنه از چه قطعه هایی میتونه باشه ( یه صفحه آبی پر نوشته پایینش یه عدد سریع تا 100 میره کامپیوتر ریست میشه )
--------------------------------------------
بره یکی از دوستانم این مشکل پیش اومده هر وقت وارد ویندوز میشه این صفحه یا همون دقیقه یا چند دقیقه بعد میاد و ریست میکنه .
من فکر کردم مادربرد هستش به نظر شما مورد دیگه از چه چیزهایی میتونه باشه ؟
-------------------------------------------
ویندوز هم عوض کرده هم 7 و هم Xp، بایوس رو هم آپدیت کرده بازم فرقی نکرده

صفحه آبی یا BSOD می تونه به ترتیب اولویت از خرابی رم،خرابی هارد دیسک و خرابی پاور سیستم باشهريالالبته در مواردی هم به ایراد چیپ ست مادربرد برمی گرده

پیشنهاد میشه اول با تعویض رم شروع کنه ببینه مشکل حل میشه یا نه،بعد به سراغ قطعات دیگه بره
با برنامه های تخصصی مثل Memtest 86+ و OCCTPT حافظه و قطعات رو میشه تست کرد.

سلام دوستان!
من یه هارد اکسترنال گرفتم از نوع پرتابل ! سرعت Read و Writeش در حد فلش مموری هست! من هاردو از کیسش هم در آوردم و با کابل SATA وصل کردم! ولی بازم وصعیت همونه!
ممنون

خب هاردای پرتابل از نوع اکسترنال از دسته ی هاردای نوت بوکی هستن و سرعت بالایی ندارن،سرعت پورت USB 2.0 که نهایت 30 مگابایت بر ثانیه هست،اما روی SATA سرعت این درایوا تا 50 مگابایت هم بالا میره،اما اصلا به پای سرعت هاردای دور بالای PC نمی رسه.

بنابراین مشکلی در کار نیست،اما مدل هارد رو هم می گفتی بهتر بود.

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
500 seagate هست مدل free agent go !
الان من یه فرمت NTFS ازش کردم ولی دیگه اصلا نمیشه رایت کرد روش :( مشکل چیه؟ اون اولم که گفتم کنده منظورم30 مگ نبود با 8 مگ کپی میکرد!!!!!!!!
اگرم بره برای گارانتی 1000 جور بامبول سره هم میکننو یک ماه هم باید الافی بکشم!!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
500 seagate هست مدل free agent go !
الان من یه فرمت NTFS ازش کردم ولی دیگه اصلا نمیشه رایت کرد روش :( مشکل چیه؟ اون اولم که گفتم کنده منظورم30 مگ نبود با 8 مگ کپی میکرد!!!!!!!!
اگرم بره برای گارانتی 1000 جور بامبول سره هم میکننو یک ماه هم باید الافی بکشم!!
واسه چی خب NTFS فرمت کردی؟
هارد اکسترنال رو معمولا با FAT 32 فرمت می کنن
نکنه هارد رو به پورت USB 1.1 وصل کردی؟ بازم فکر نمی کنم هارد ت خراب باشه،خودت داری یه کاریو اشتباه انجام میدی.

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
واسه چی خب NTFS فرمت کردی؟
هارد اکسترنال رو معمولا با FAT 32 فرمت می کنن
نکنه هارد رو به پورت USB 1.1 وصل کردی؟ بازم فکر نمی کنم هارد ت خراب باشه،خودت داری یه کاریو اشتباه انجام میدی.
اول با fat32 فرمت شده بود ولی همون مشکل کندی رو داشت
نه
خب شما بگو چیکار کنم فرشید جان؟ من الان از کابل usb خودش استفاده نمیکنم , ممکنه از این باشه؟ اما خودم بعید میدونم چون با sata هم که وصل میکنم وضعیت همینه!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
اول با fat32 فرمت شده بود ولی همون مشکل کندی رو داشت
نه
خب شما بگو چیکار کنم فرشید جان؟ من الان از کابل usb خودش استفاده نمیکنم , ممکنه از این باشه؟ اما خودم بعید میدونم چون با sata هم که وصل میکنم وضعیت همینه!
هم فرمتش رو مثل اول کن و هم از کابل خودش استفاده کن،
بدون تست سرعت هم نمیشه گفت که واقعا سرعتش غیر طبیعیه یا نه

بهتره با یه برنامه مثل HDtach اول سرعتش رو تست کنی و نتایج رو بدی.

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
هم فرمتش رو مثل اول کن و هم از کابل خودش استفاده کن،
بدون تست سرعت هم نمیشه گفت که واقعا سرعتش غیر طبیعیه یا نه

بهتره با یه برنامه مثل HDtach اول سرعتش رو تست کنی و نتایج رو بدی.
دیگه به هیچ صراطی مستقیم نمیشه! هرکاریش میکنم ارور میده! فقظ فرمت NTFS از نوع Quick میشه که اونم بعد فرمت میخوام روش چیزی بریزم یه لحظه یه حجم کمی رو اجازه رایت میده و بعدش سرعت 0 میشه!
امیدی به گارانتی هست؟ این گارانتی سازگار جوابگو هست یا اینکه مثله بقیه دنبال بامبوله؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام دوستان!
ممنون
رو سیستم دیگه هم تست کردی (هر چند با تستی که بصورت مستقیم انجام دادی این قضیه کلا منتفیه) به احتمال زیاد کنترولر هارد مشکل داره ببر سازگار اگه تشخیص بدن مشکل از خود هارده (که معمولا اینکارو انجام میدن) با یدونه نو برات تعویضش میکنن.(کار به تعمیر نمیکشه :d)

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
رو سیستم دیگه هم تست کردی (هر چند با تستی که بصورت مستقیم انجام دادی این قضیه کلا منتفیه) به احتمال زیاد کنترولر هارد مشکل داره ببر سازگار اگه تشخیص بدن مشکل از خود هارده (که معمولا اینکارو انجام میدن) با یدونه نو برات تعویضش میکنن.(کار به تعمیر نمیکشه :d)
کیسشو باز کردمو بستم ایراد نمیگیرن؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
آخ ، روش لیبل داشت نه ؟ ممکنه اذیت کنن ببین اگه میتونی یجوری سر همش کن مشخص نباشه اگر نه که هیچی.

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
آخ ، روش لیبل داشت نه ؟ ممکنه اذیت کنن ببین اگه میتونی یجوری سر همش کن مشخص نباشه اگر نه که هیچی.
لیبل نداشت! ولی خب از کتار اگه توجه بشه معلومه باز شده
اگرم هزینه بخواد میدم! فقظ درست بشه 80 تومن پول پاش دادم!

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
درست که میشه ولی خوب احتمالا یه هزینه ای ازت بگیرن.
اطلاع از حدود این هزینه نداری عزیز؟
خوب اگه کنترولرش باشه بین 20 تا 25 برات در میاد.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر