تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
صدادارم هم از اسپیکر هم از هدفون ولی از تی وی صدا ندارم !
میتونی یه شات از پشت tvت بذاری ببینیم چه خبره ! :d
اینکار هیچی رو درمان نمیکنه.
خمیر سیلیکون نقش خنک کننده نداره که. احتمال خراب شدنش هم زیر یک درصده وگرنه ما هر ماه یکبار باید X360ـمون رو باز میکردیم و خمیر مالی میکردیم.
ایشون مشکلشون 100% از پهنای باند و پهنای باس کارت گرافیکشون هست.
این دوستمون میگه اخیرا این مشکل براش پیش اومده ، بعد شما میگی %100 از پهنای باس کارت گرافیکشه ؟!

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
این دوستمون میگه اخیرا این مشکل براش پیش اومده ، بعد شما میگی %100 از پهنای باس کارت گرافیکشه ؟!
بازیهای جدید که مشکل ساز میشن هم اخیرا اومدن. قبول نداری؟ :-/

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
اساتید گرامی شما که استاد ما هستین مشکل من رو در یابید:dسیستمی که دوستان پیشنهاد داده بودن رو با هزار بدبختی و تغیییر گرفتم و نصب کردم اولا پاور gp 535a جور نشد gp 530ab گرفتم خیلی تفاوتی که نداره؟ حالا یه مشکلی هست فقط سیستمم یعنی در واقع مانیتورم تو refresh rate مشکل پیدا کرده . مانیتورم هم lcd n1732+ هست همیشه با سیستم قبلیم رو 1024*768+75hz کار میکرده الان وقتی سیستم تو استارت اپ هست و تو داسه صفحه شفاف نیست و یه لرزش شدید داره صفحه هم کجه بعد تو ویندوز که میاد میشه مثله ادم فقط اگه رزولوشن رو بزارم 1024*768 و 75 هرتز میشه اینه تو استارت اپ وقتی میزارم رو 70 خوب میشه میرم تو استار کرفت میام بیرون باز خراب میشه رو 60 هم که میزارم که چشمام از flicker کور میشه . مشکل از چیه؟ کارت گرافیکم leadtek gts 250 مشکلی هم نداره اینه گل بازیو اجرا میکنه . راستی گرافیم دو تا خروجیه dvi داره و چون مانیتور من همون D-Sub خودمونه از تبدیلی که همراه کارت بود استفاده کردم . یا علی . من منتظرم

خب من فک نمی کنم سیستم مشکلی داشته باشه،مشکل اون مانیتور قدیمی شماست که مدهای جدید گرافیکی رو ساپورت نداره و فقط توی رزولوشن و Refresh Rate Native خودش خوب کار می کنه
تنظیمات رزولوشن رو واسه ویندوز فقط میشه تعیین کرد،اونم از Nvidia Control Panel ،در ضمن اگه مانیتورت درایور هم داشته باشه و نصب کنی فک نکنم توی دسکتاپ و بازیها دیگه مشکلی داشته باشی.

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
[FONT=&quot]خب الان تقریبا فکرکنم منشا مشکل کجاست [/FONT]
[FONT=&quot]اول یه توضیح مختصر بدم[/FONT]:
[FONT=&quot]من رو مادربوردم یه کارت[/FONT] DVB [FONT=&quot]نصب کردم واز طریق این کارت کانالهای ماهواره رو دارم بخاطر همین میخوام وصلش کنم به ال سی دی[/FONT] !
[FONT=&quot]الان من کیس رو با کابل[/FONT] RGB [FONT=&quot]به ال سی دی وصل کردم وماهواره رو از طریق تنظیمات داخلی تلوزیون تنظیم کردم رو[/FONT] RGB [FONT=&quot]ولی وقتی تصویر رو از[/FONT] RGB [FONT=&quot]دارم صدا ندارم و وقتی کابل دو به یک(3.5[/FONT]mm [FONT=&quot]به[/FONT] rca) [FONT=&quot]رو میزنم صدا فقط از حالت[/FONT] AV [FONT=&quot]پخش میشه[/FONT] !
میتونی یه شات از پشت tvت بذاری ببینیم چه خبره ! :d

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
سيستمي که دوستان پيشنهاد داده بودن رو با هزار بدبختي و تغييير گرفتم و نصب کردم اولا پاور gp 535a جور نشد gp 530ab گرفتم خيلي تفاوتي که نداره؟
بايد بگم كه خيلي تفاوت داره.

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
سلام

1 رایتر پایونیر گرفتم اما راه نمی افته ! ویندوز هم 7 هست. توی بایوس میشناسه اما ویندوز فقط اسمشو میاره . مین برد msi k9n neo v3
وضعیت دیوایس منیجر :
picture.php

این pci comminication که درایورش نصب نیست چیه ؟ ربط داره بهش ؟ متاسفانه دیسک درایور مین برد هم موجود نیست !

ممنون میشم راهنمایی کنید کمی سریع! #:-s
==============================================
ویرایش!

راهی نیافتم جز عمل منزجر کننده ی نصب ویندوز :-s

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
[FONT=&quot]خب الان تقریبا فکرکنم منشا مشکل کجاست [/FONT]
[FONT=&quot]اول یه توضیح مختصر بدم[/FONT]:
[FONT=&quot]من رو مادربوردم یه کارت[/FONT] DVB [FONT=&quot]نصب کردم واز طریق این کارت کانالهای ماهواره رو دارم بخاطر همین میخوام وصلش کنم به ال سی دی[/FONT] !
[FONT=&quot]الان من کیس رو با کابل[/FONT] RGB [FONT=&quot]به ال سی دی وصل کردم وماهواره رو از طریق تنظیمات داخلی تلوزیون تنظیم کردم رو[/FONT] RGB [FONT=&quot]ولی وقتی تصویر رو از[/FONT] RGB [FONT=&quot]دارم صدا ندارم و وقتی کابل دو به یک(3.5[/FONT]mm [FONT=&quot]به[/FONT] rca) [FONT=&quot]رو میزنم صدا فقط از حالت[/FONT] AV [FONT=&quot]پخش میشه[/FONT] !
خوب الان مشخص شد ، اینطور که معلومه واسه ورود صدا شما نمیتونی از کابل av یا همون rca استفاده کنی ورودی صداش جور دیگه ای یعنی اینه :arrowd:
7153ab14e6e44525a8ef.png
البته من متوجه نشدم دقیقا چیه ولی شبیه به spdif از نوع کواکسیال هستش یعنی شما باید از خروجیه spdif سیستمت واسه ورود صدا استفاده کنی. (البته اگه این ورودی spdif باشه)

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
خوب الان مشخص شد ، اینطور که معلومه واسه ورود صدا شما نمیتونی از کابل av یا همون rca استفاده کنی ورودی صداش جور دیگه ای یعنی اینه :arrowd:
7153ab14e6e44525a8ef.png
البته من متوجه نشدم دقیقا چیه ولی شبیه به spdif از نوع کواکسیال هستش یعنی شما باید از خروجیه spdif سیستمت واسه ورود صدا استفاده کنی. (البته اگه این ورودی spdif باشه)
بالاش نوشته RGB/DVI Input منتها تو دفترچه ننوشته بود از چه کابلی باید استفاده کرد؟! فقط نوشته که برای گرفتن صدا از PC
پ.ن:دوستان اگر کسی میدونه اسم کابلش چیه لطفا راهنمایی کنه.
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
بالاش نوشته RGB/DVI Input منتها تو دفترچه ننوشته بود از چه کابلی باید استفاده کرد؟! فقط نوشته که برای گرفتن صدا از PC
پ.ن:دوستان اگر کسی میدونه اسم کابلش چیه لطفا راهنمایی کنه.
ممنون
اگر کارت گرافیک قدیمی Nvidiaداری می تونی منبع صدا رو روی TV به ورودیهای دیگه منتقل کنی،شاید درست شد،البته همزمان از کابل RCA/3.5 استفاده بکن.

اینا رو دانلود و نصب کن ببین چی میشه:

DLPFIX:
http://forums.nvidia.com/index.php?act=attach&type=post&id=11106
32 bit version

http://forums.nvidia.com/index.php?act=attach&type=post&id=11107
64 bit version

آخرین ویرایش:

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
اگر کارت گرافیک قدیمی Nvidiaداری می تونی منبع صدا رو روی TV به ورودیهای دیگه منتقل کنی،شاید درست شد،البته همزمان از کابل RCA/3.5 استفاده بکن.

اینا رو دانلود و نصب کن ببین چی میشه:

DLPFIX:
http://forums.nvidia.com/index.php?act=attach&type=post&id=11106
32 bit version

http://forums.nvidia.com/index.php?act=attach&type=post&id=11107
64 bit version
ممنون از شما مشکل رو حل کردم!
یه کابل عادی اسپیکر میخواست!! همون کابلهایی که دو سرش نر بود ویکی میخورد به کارت صدا ویه سرش میخورد به پشت اسپیکر من یکی از این کابلها خریدم که یه سرش رو زدم به خروجی کارت صدا و یه سر دیگش خورد به خروجی RGB/DVI
از supra عزیز هم که کمک زیادی کرد تشکر میکنم

hamed_1989

کاربر سایت
Jun 30, 2008
329
نام
حامد
با سلام به همه دوستان

من امروز برای سیستم جدیدم 2 تا دی وی دی رایتر خریدم.
Samsung 24X
Plextor 24X 880SA

الان به یک مشکلی بر خوردم و مشکل هم این هست که به نظرم این Plextor درب باز و بسته شدنش مشکل داره.
اول اینکه یکم صدای ویز میده موقع باز و بسته شدن و نسبت به سامسونگ هم کندتر باز و بسته میشه.
حالا به نظر دوستان این طبیعی هست و همه Plextor ها همینطوری هستن یا مال من مشکل داره و فردا باید ببرم گارانتی؟؟
I%20Do%20not%20Know.gif

ممنون میشم کمکم کنید.
smile.gif

mehr22

کاربر سایت
Apr 8, 2007
17
با سلام

اقا من يه گرافيك 8800gts 640 mb دارم يه مدت پيش كه وقتي رو سيستم بود وقتي سيستم رو روشن مي كردم تصوير نميود مانيتور تو حالت standby بود ولي گرافيك داشت كار ميكرد(فنش) روي چندتا سيستم مختلف هم تست كردم هينجور بود
الان بعد يه مدت شانسي انداختم رو سيستم ديدم تصوير داد ولي بعد 20 ثاينه تصوير كلا سياه ميشه و ديگه تصوير نميده و هر دفعه كه خاموش كنم و دوباره سيستم رو روشن مي كنم همين جور ميشه

لطفا اگه ميتونيد راهنمايي كنيد

مشخصات : cpu e5300
ram :3g ddr2
power : fastec 350 real

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
با سلام به همه دوستان

من امروز برای سیستم جدیدم 2 تا دی وی دی رایتر خریدم.
Samsung 24X
Plextor 24X 880SA

الان به یک مشکلی بر خوردم و مشکل هم این هست که به نظرم این Plextor درب باز و بسته شدنش مشکل داره.
اول اینکه یکم صدای ویز میده موقع باز و بسته شدن و نسبت به سامسونگ هم کندتر باز و بسته میشه.
حالا به نظر دوستان این طبیعی هست و همه Plextor ها همینطوری هستن یا مال من مشکل داره و فردا باید ببرم گارانتی؟؟
I%20Do%20not%20Know.gif

ممنون میشم کمکم کنید.
smile.gif
اون باز و بسته شدن Plextor و صداش به سیستم کنترل سینک دیسکش مربوطه و احتمالا طبیعی هست،اگر درست باز و بسته میده شاید طبیعیه،بهتره با فروشنده مطرح کنی

با سلام

اقا من يه گرافيك 8800gts 640 mb دارم يه مدت پيش كه وقتي رو سيستم بود وقتي سيستم رو روشن مي كردم تصوير نميود مانيتور تو حالت standby بود ولي گرافيك داشت كار ميكرد(فنش) روي چندتا سيستم مختلف هم تست كردم هينجور بود
الان بعد يه مدت شانسي انداختم رو سيستم ديدم تصوير داد ولي بعد 20 ثاينه تصوير كلا سياه ميشه و ديگه تصوير نميده و هر دفعه كه خاموش كنم و دوباره سيستم رو روشن مي كنم همين جور ميشه

لطفا اگه ميتونيد راهنمايي كنيد

مشخصات : cpu e5300
ram :3g ddr2
power : fastec 350 real

شما یا مشکل پاور داری یا خود کارت خراب شده
اون پاور Fastec هم تا حالا نشنیدم،معلوم نیست چیه،پاور تقلبی بدرد کارت شما نمی خوره،با یه پاور 400 وات Green یا بالاتر تستش کن.

Karchect

hardcore will never die, but you will
کاربر سایت
May 26, 2010
4,989
نام
کیان
سلام، من یه USB Flash دارم که وقتی می خوام Explore کنم یا چیزی روش کپی کنم پیغام Format میده!! الان دیگه کاملا خراب شده یا میشه Repaire کرد؟؟ مدلش هم Sandisk Cruzer 8GB (SDCZ36-008G) هست! لطفا راهنمایی کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر