تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

aydingta

کاربر سایت
May 30, 2006
541
نام
ایدین
سلام دوست عزیز
احتمالا لنز و اپتیکش رو عوض کرده
این مشکل از دو حالت خارج نیست:
1- درایورش نصب نیست
2- تعمیرکار دست گل به آب داده

البته به شرطی که نصب کردن شما مشکل نداشته باشه.
درایورشو من دقیقا از کجا بگیرم ؟تو خود hp که میرم اصلا این مدل رو نداره !نمیشه لینکی چیزی بدید که من بگیرم درایورشو !:x

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
درایورشو من دقیقا از کجا بگیرم ؟تو خود hp که میرم اصلا این مدل رو نداره !نمیشه لینکی چیزی بدید که من بگیرم درایورشو !:x
درایو DVD-Writer که اصلا به درایور احتیاج نداره
یا خود درایو خرابه یا کابلش رو درست روی مادربرد وصل نکردی یا اون پورت SATA از توی بایوس Disable شده.

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
درود
من GTS 250 رو دیروز خریدم
نصبش هم کردم ولی برخلاف کارت قبلیم این ورودیه برقش مثل اینکه 8 پینه که با دوتا 6پین باید به پاور وصل بشه...
من یکی از اون 6پین هارو به یه 6پین پاور زدم یکی دیگش مونده و دیگه پاورم چیزی نداره که بهش بزنم !!!
البته کارت مشکلی نداره و بازیهارو اجراهم میکنه خواستم مطمئن بشم کارم اشکالی نداشته باشه...
پاورم گرین 535 هست .

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
درود
نصبش هم کردم ولی برخلاف کارت قبلیم این ورودیه برقش مثل اینکه 8 پینه که با دوتا 6پین باید به پاور وصل بشه...
من یکی از اون 6پین هارو به یه 6پین پاور زدم یکی دیگش مونده و دیگه پاورم چیزی نداره که بهش بزنم !!!
البته کارت مشکلی نداره و بازیهارو اجراهم میکنه خواستم مطمئن بشم کارم اشکالی نداشته باشه...
پاورم گرین 535 هست .
سلام

تا اونجا که من خبر دارم کارت 250GTs به یک کانکتور 6 پین نیاز داره.

احتمالا منظور شما اون دوتا کانکتور مولکس هست که توی پک این کارت وجود داره، باید بگم که تنها به یکی از این کانکتورها نیاز هست.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
درود
پاورم گرین 535 هست .
اون تبدیلی که توی بسته ی کارت گرافیک هست برای تبدیل برق کانکتور Mulex به برق PCI-Ex هست،البته پاورهای قویتر خودشون هم کانکتور 6 پین و هم کانکتور 8 پین دارن اما برای پاوری مثل پاور شما که کابل مستقیم نداره باید از تبدیل استفاده بشه
کارت شما هم با همون تبدیل داره تغذیه ی مناسب میشه.

Shahin.

کاربر سایت
Sep 4, 2010
115
نام
شاهین
با سلام .
اخیرا کامپیوترم دچار مشکی شده .....
بعد حدودا 10 دقیقه از شروع به بازی کردن (در 10 دقیقه اول مشکلی ندارم) بازی دچار افت فریم بسیار شدید میشه (نمیشه اصلا بازی کرد) و هر 1 دقیقه این موضوع رخ میده......
در اکثر گیم ها هم این وضعیته...... مثلا گیمی که 1 ماه پیش بدون هیچ مشکلی بازی میکردم حالا نمیتونم بازی کنم:-/:(:(:(:(.
تو این 1 ماه دو بار هم صفحه آبی رنگ ظاهر شده که ری استارت کردم .....
ویندوز هم عوض کردم بازهم درست نشد.
در ضمن سیستمم : رم 2 گیگ 667 کارت گرافیکی: 8600 gt (silent)512mb
cpu:5400 amd به شخصه فکر میکنم از رم باشه.....
از دوستان عزیز خواهش میکنم:(( اگه میدونید مشکل ازچی هست راهنمایی کنید
با تشکر:x:x:x

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
با سلام .
بعد حدودا 10 دقیقه از شروع به بازی کردن (در 10 دقیقه اول مشکلی ندارم) بازی دچار افت فریم بسیار شدید میشه (نمیشه اصلا بازی کرد) و هر 1 دقیقه این موضوع رخ میده......
در اکثر گیم ها هم این وضعیته...... مثلا گیمی که 1 ماه پیش بدون هیچ مشکلی بازی میکردم حالا نمیتونم بازی کنم:-/:(:(:(:(.
احتمالا حافظه یا کارت گرافیک شما مشکل پیدا کردن
فعلا برای شروع درایور کارت گرافیک رو آپدیت بکنید.

مدل پاور رو هم ذکر بکنید.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
با سلام .

آخرین درایور رو نصب کرده بودم.
پاور هم golden 500w .

نمیشه دقیق گفت،ممکنه کارت گرافیکت خراب شده باشه و ممکن هم هست که از پاور تقلبی شما باشه

بهتره با برنامه ی GPU-Z حرارت کارت گرافیکت رو هنگام اجرای بازی بررسی کنی و با یه برنامه مثل Furmark هم تستش کنی.

Shahin.

کاربر سایت
Sep 4, 2010
115
نام
شاهین
نمیشه دقیق گفت،ممکنه کارت گرافیکت خراب شده باشه و ممکن هم هست که از پاور تقلبی شما باشه

بهتره با برنامه ی GPU-Z حرارت کارت گرافیکت رو هنگام اجرای بازی بررسی کنی و با یه برنامه مثل Furmark هم تستش کنی.
البته این رو هم باید میگفتم که کارت گرافیک سایلنت هست و خیلی گرم میکنه نمیشه دست زد بهش(از همون روز اول)
در ضمن چه طور با این برنامه ها test کنم؟:(

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
خوب حالا من باید چیکار کنم؟:((
پاور رو عوض کنم درست میشه ؟ در ضمن اون صفحه مرگ (آبی رنگ) که وسط بازی میاد هم از پاوره؟؟؟؟!!!!! :-/:-/:(:(
تنها کاری که می تونید بکنید اینه که یک پاور در مرحله اول بگیرید و اگر مشکل پا برجا بود باید تست بکنید که مشکل واقعا از کارت گرافیک هست یا رم یا حتی پردازنده.
اون صفحه آبی مرگ که میاد از سه قطعه بالا که ذکر کردم هست که بیشتر رم و کارت گرافیک مورد توجه قرار می گیره. اما علت اصلیش ضعیف بودن پاور و آسیب رساندن به اون قطعات هست که در نتیجه باعث بروز صفحه آبی مرگ شده.

پاور برای کارت 8600 مدل GP385 از گرین با قیمت 35 تومن جواب میده.
اما اگر بودجش رو دارین مدل GP535 رو با قیمت 58 تومن بگیرید که آینده نگری هم کرده باشید.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
با سلام .
جدیدا نوسان برق یا قطعی برق داشتید ؟!
تا از نزدیک بررسی نشه نمیشه نظر داد ولی خوب شما کارایی که میتونی بکنی اینه ، vga رو ، رو یه سیستم دیگه تست کنی اگه جواب گرفتی با همین پاورت رو یه سیستم دیگه تست کنی.
اینطور که مشخصه یا vgaت به ملکوت رفته یا پاورت نیمسوز شده.(سلفش سوخته)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر