تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
مظنون اصلی اول پاور سیستم شماست که میتونه مسبب تمام این مشکلات باشه
مدل پاور شما چیه؟

با سلام
قدیما من گفتم که توسیستمم بعد از دو ساعت ریست میده شما گفتید پاورو عوض کن ولی من فقط جهت فن هارو درست کردم تا حالا ندیدم ریست بده این دی وی دیه هم مال اون سیستمه
ولی هارد مال اون قدیمیس که 7600gs داشت پاورم هم گرین 300وات

moghazzal

کاربر سایت
Oct 30, 2008
152
نام
reza
با سلام
قدیما من گفتم که توسیستمم بعد از دو ساعت ریست میده شما گفتید پاورو عوض کن ولی من فقط جهت فن هارو درست کردم تا حالا ندیدم ریست بده این دی وی دیه هم مال اون سیستمه
ولی هارد مال اون قدیمیس که 7600gs داشت پاورم هم گرین 300وات
:laughing::laughing::laughing:
شما که نظر خودت رو می خوای اعمال کنی واسه چی می آی تو تاپیک مشکلات سخت افزار کامنت می زاری؟؟؟
شما برو جهت فن هات رو درست کن.اما یه بار dvd رو کلا از سیستم جدا کن!ببین درست می شه.احتمالا dvd شما sata ست یا ide???هاردتون چی؟؟
ساتاست؟؟یا ide
???

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
ما شما رو قبول داریم در ضمن همین تاپیک گفتن جهت فن هارو درست کنم
اگه من حال داشتمو می بردم گارانتی داستانی می شد برام
هاردمم هم ساتاس شنیدم این مشکل برا دیگران هم پیش او مده می خواستم ببینم دستی درست میشه
راستی کسایی که تو بازارن یه کارت pci به usb چنده دست دو هم بود قیمت دارید بدید.

keyvan1985

کاربر سایت
Aug 28, 2008
142
من امروز 9400 گرفتم تو xp وقتی task manager رو میزنم 4 تا cpu نشون میده ولی تو ویندوز 7 دوتا
بعد اینکه امروز ظهر 7500 انداختم نمره 6.4 داد تو سون حالا به اینم 6.4 میده مشکل از چیه
مادربرد هم asus p5ql epu هست

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
راستی کسایی که تو بازارن یه کارت pci به usb چنده دست دو هم بود قیمت دارید بدید.
اگر منظورت کارت USB هست که 7 8 تومن بیشتر نیست.

من امروز 9400 گرفتم تو xp وقتی task manager رو میزنم 4 تا cpu نشون میده ولی تو ویندوز 7 دوتا
بعد اینکه امروز ظهر 7500 انداختم نمره 6.4 داد تو سون حالا به اینم 6.4 میده مشکل از چیه
مادربرد هم asus p5ql epu هست
توی ویندوز 7 هم باید 4 تا CPU نشون بده،از اول نصبش کن

اون نمره ها هم مشکلی نداره،اگر مشکل تعداد Core ها هم حل بشه امتیاز هم درست می شه.

mohammad-gamer

کاربر سایت
May 23, 2008
772
نام
mohammad
سلام
یه لپتاپ دارم روش ubunto نصبه الان میخوام ویندوز ویستا نصب کنم نمیدونم منوی بوتش کجاست اصلا معلوم نیست میشه یه راهنمایی بکنید؟
مشخصات لپتاپ:
dell vostro 1015

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سلام
یه لپتاپ دارم روش ubunto نصبه الان میخوام ویندوز ویستا نصب کنم نمیدونم منوی بوتش کجاست اصلا معلوم نیست میشه یه راهنمایی بکنید؟
مشخصات لپتاپ:
dell vostro 1015
خب شما اول باید ترتیب بوت دستگاهت رو روی DVD-RW بزاری

برای اینکار موقع روشن شدن سیستم و در هنگام بوت باید از کلید F2 یا DEL استفاده کنی تا بتونی به تنظیمات بایوس وارد شی

در مرحله ی بعد با یه DVD ویندوز 7(ویستا رو فراموش کن) میتونی از اول دستگاه رو پارتیشن کنی و ویندوز رو نصب کنی.

mohammad-gamer

کاربر سایت
May 23, 2008
772
نام
mohammad
ممنون داشتم میومدم ویرایش کنم که مشکلم حل شده بعد زدن پست مشکلم حل شد
اره الان دارم 7 نصب میکنم
راستی چیز خوبی هست یا نه به نظرتون؟بعد من چیز زیادی از کارت گرافیکش نفهمیدم دقیقا هم رده کدوم کارته ممنون میشم بگید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
ممنون داشتم میومدم ویرایش کنم که مشکلم حل شده بعد زدن پست مشکلم حل شد
اره الان دارم 7 نصب میکنم
راستی چیز خوبی هست یا نه به نظرتون؟بعد من چیز زیادی از کارت گرافیکش نفهمیدم دقیقا هم رده کدوم کارته ممنون میشم بگید
ویندوز 7 بهترین ویندوز مایکروسافت هست،
کارت گرافیک شما هم INTEL X4500 HD هست که Onboard هست و برای ویندوز و کارای سبک مناسبه و نه بازی،بنابراین نمیشه اون رو با کارتای PC مقایسه کرد،مگر کارتای 30 40 تومنی ارزون قیمت(البته ممکنه بتونه بعضی بازیهای قدیمیتر یا سبکتر رو اجرا کنه اما تضمینی نیست)

mohammad-gamer

کاربر سایت
May 23, 2008
772
نام
mohammad
ویندوز 7 بهترین ویندوز مایکروسافت هست،
کارت گرافیک شما هم INTEL X4500 HD هست که Onboard هست و برای ویندوز و کارای سبک مناسبه و نه بازی،بنابراین نمیشه اون رو با کارتای PC مقایسه کرد،مگر کارتای 30 40 تومنی ارزون قیمت(البته ممکنه بتونه بعضی بازیهای قدیمیتر یا سبکتر رو اجرا کنه اما تضمینی نیست)
ویندوز رو که میدونم بابا دمت گرم اینقدر پرت نیستم
اهان پس فقط کانتر میکشه:biggrin1:اخه هدیست دیگه هر چه از دوست رسد نیکوست

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
ویندوز رو که میدونم بابا دمت گرم اینقدر پرت نیستم
اهان پس فقط کانتر میکشه:biggrin1:اخه هدیست دیگه هر چه از دوست رسد نیکوست
خب پس هدیه ی خیلی ارزشمند و گرون قیمتیه،کاشکی یکی هم بود از این هدیه ها به ما می داد!

Sanbox

کاربر سایت
Oct 28, 2009
132
نام
ساسان
سیستم دوستم مشکل خاموش شدن داره و وقتی از تو ویندوز ۷ خاموشش می کنم سیستم خاموش میشه و برق USB ها هم قطع میشه ولی پاور روشن میمونه و فنش کار می‌کنه و به فن‌های کیس هم برق میده و اون‌ها هم کار می‌کنن! بعد زدن دکمه پاور کار خاصی انجام نمیده و اگر چند ثانیه نگه‌اش دارم سیستم کامل خاموش میشه و دکمه Reset هم کامپیوتر رو انگار ریست می‌کنه و بوق میزنه و روشن میشه. بایوس سیستم رو آپدیت کردم یه سری تنظیمات پاور برای ACPI داره توش که من ازشون سر در نمیارم. مطمعنم از همین‌ها هست چون تو اوبونتو ۱۰.۰۴ و ویندوز XP سیستم خیلی خوب خاموش میشه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سیستم دوستم مشکل خاموش شدن داره و وقتی از تو ویندوز ۷ خاموشش می کنم سیستم خاموش میشه و برق USB ها هم قطع میشه ولی پاور روشن میمونه و فنش کار می‌کنه و به فن‌های کیس هم برق میده و اون‌ها هم کار می‌کنن! بعد زدن دکمه پاور کار خاصی انجام نمیده و اگر چند ثانیه نگه‌اش دارم سیستم کامل خاموش میشه و دکمه Reset هم کامپیوتر رو انگار ریست می‌کنه و بوق میزنه و روشن میشه. بایوس سیستم رو آپدیت کردم یه سری تنظیمات پاور برای ACPI داره توش که من ازشون سر در نمیارم. مطمعنم از همین‌ها هست چون تو اوبونتو ۱۰.۰۴ و ویندوز XP سیستم خیلی خوب خاموش میشه.
بله،مشکل از تنظیمات Power Saving خود ویندوز یا تنظیمات بایوس هست

از Control Panel>Power Options>Advanced Setting چک کن ببین گزینه های مربوط به Power Buttons و Sleep روی ShotDown تنظیم شده باشه

اگر مشکل از اینها باشه خودت عوضشون کردی،وگرنه بصورت پیش فرض سیستم باید خاموش بشه.

Sanbox

کاربر سایت
Oct 28, 2009
132
نام
ساسان
بله،مشکل از تنظیمات Power Saving خود ویندوز یا تنظیمات بایوس هست

از Control Panel>Power Options>Advanced Setting چک کن ببین گزینه های مربوط به Power Buttons و Sleep روی ShotDown تنظیم شده باشه

اگر مشکل از اینها باشه خودت عوضشون کردی،وگرنه بصورت پیش فرض سیستم باید خاموش بشه.
تنظیمات Power Saving ویندوز که چیز خاصی توش نیست همه چیز نرماله. تو تنظیمات بایوس هم هرچقدر تغییر ایجاد می‌کنم فرقی نمی‌کنه. من حدس میزنم ویندوز کامپیوترم رو خاموش نمی‌کنه و اون رو به G1 و سطح S3 میبره. (یه جورایی Sleep) لابد این هم یکی از تکنولوزی‌های مخوف مایکروسافت هست!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر