تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
اينطوري پس اسم پردازنده‌هاي 32 بيتي همون 32X مي‌شه؟ كه من نديدم جايي اسمي از 32X‌ببرن. اما ديدم كه پردازنده‌هاي سلرون رو كه 32 بيتي بودن رو "پردازنده‌هاي X86 سلرون" هم خطاب بكنن.
البته حرف شما در مورد دستورالعمل قبول دارم، اما سوال من اينه كه پردازنده‌هاي 32 بيتي رو چي خطاب كنيم؟
نخیر،X32 نداریم و پردازنده های 32 بیتی هم اسم خاصی ندارن،همون پردازنده های 32 بیتی گفته میشن،64 بیتی ها هم همون 64 بیتی(البته اینا X86-64 هم گفته میشن)

سلام
دوستان میشه توضیح بدید برای بد سکتور شدن هارد چه راه حل هایی هست؟ اگه با نرم افزار خاصی درست میشه لطفا معرفی کنید.

با Scandisk خود ویندوز امتحان کن

اگر درست نشه احتمالا باید بدی گارانتی دیگه

esi2005

کاربر سایت
Nov 26, 2005
207
نام
احسان
دی وی دی رایتر ما خراب شده بود رفتیم یه رایتر سونی خریدیم.
وصل کردیم حالا دی وی رایتر فقط تو درایو H میشناسه درایو دی وی دی رام رو که قبلا رو H میشناخت دیگه نمیشناسه چی کار کنم؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
دی وی دی رایتر ما خراب شده بود رفتیم یه رایتر سونی خریدیم.
وصل کردیم حالا دی وی رایتر فقط تو درایو H میشناسه درایو دی وی دی رام رو که قبلا رو H میشناخت دیگه نمیشناسه چی کار کنم؟
DVD رایتر شما پشتش یه جامپر داره که باید جاش رو عوض کنی تا دوتا درایو رو سیستم بتونه همزمان بشناسه

اگر از یه کابل IDE برای هر دوتا استفاده می کنی ؛نباید جای جامپرهای هر دو یکی باشه.یکی باید Master باشه یکی هم Slave

mroohnikan

کاربر سایت
Oct 29, 2008
163
نام
مهدی
سلام دوستان
یه مشکلی برای من پیش اومده ال سی دی من 32 اینچ سامسونگ سری چهاره وقتی hdmi ایکباکسو رو به پورتهای پشت TV که HDMI/DVI هسه ت متصل میکنم تصویر نمیده که قبلا میداد اما وقتی به پورت کناری که HDMI هست وصل میکنم تصویر میده با پی سی هم امتحان کردم که با تبدیل DVI to HDMI به TV وصلش میکنم از هیچ کدوم از پورتا تصویر نمیگیرم کسی میدونه اشکال از چیه؟ تلویزیون مشکل پیدا کرده یا کابل؟
با تشکر

BQD.FISHER

کاربر سایت
Aug 8, 2009
79
با سلام.
دیروز من یه کارت 4890 خریدم.اما وقتی روی بورد نصبش میکنم و mw2 رو با بالا ترین تنظیمات و aa4x اجرا میکنم بهد از چند دقیقه یه مشکل ایجاد میشه و صفحه freez میشه.وقتی به کارت دست میزنم بورد کارت خیلی داغه و هیت سینک ها هم سرد.اصلا دور فن کارت بالا نمیره.(رو سیستم من 2تا هارد هست و پاور green 485 watt) لطف کنین هرچه سریع تر راهنمایی کنید.

hosseinboss

کاربر سایت
Nov 3, 2008
246
نام
حسین
با سلام.
دیروز من یه کارت 4890 خریدم.اما وقتی روی بورد نصبش میکنم و mw2 رو با بالا ترین تنظیمات و aa4x اجرا میکنم بهد از چند دقیقه یه مشکل ایجاد میشه و صفحه freez میشه.وقتی به کارت دست میزنم بورد کارت خیلی داغه و هیت سینک ها هم سرد.اصلا دور فن کارت بالا نمیره.(رو سیستم من 2تا هارد هست و پاور green 485 watt) لطف کنین هرچه سریع تر راهنمایی کنید.
چییییییی!!!!!!
4890 رو با دوتا هارد گذاشتی کنار به 485 گرین!!!
همین فردا برو پاورت رو عوض کن حداقل پاوری که می تونی از گرین بخری 535B هست چون مدل های دیگه گرین(یعنی 530AB و 535A)نمیتونه اون رو با دو تا هارد ساپورت کنه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
با سلام.
اگه قبلش میومدی میپرسیدی بچه ها بهت حداقل پاور مورد نیاز رو یادآوری می کردن

شما یه Green 585W رو جایگزین پاور فعلی بکن تا مشکل حل بشه و کارت گرافیکت نسوزه.

BQD.FISHER

کاربر سایت
Aug 8, 2009
79
بار اول هم که کارت (4890) رو روی برد نصب کردم و صفحه ویندوز بالا اومد/با این که روی کارت هیچ فشاری نبود و حتی درایورش هم نصب نبود تصویر برفکی شد و توش نویز ایجاد می شد.آیا اینم به پاور مربوطه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
بار اول هم که کارت (4890) رو روی برد نصب کردم و صفحه ویندوز بالا اومد/با این که روی کارت هیچ فشاری نبود و حتی درایورش هم نصب نبود تصویر برفکی شد و توش نویز ایجاد می شد.آیا اینم به پاور مربوطه؟
همه ی مشکلات شما فعلا به پاور مربوطه
مگر اینکه با اون پاور ضعیف به کارتت هم آسیب زده باشی.

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,696
نام
iMAN
دوستان من یه مشکل دارم خیلی وقت هم هست که دارم . یه سی دی رایتر Asus از اون دو دکمه ها دارم که 4 سال پیش گرفتمش و تقریبا 2 سالی هست که وقتی دکمه eject رو میزنم درایو بیرون نمیاد و حتما باید با اون سوزنش بزنم تا بیاد . جالب اینه که برای اولین بار که سوزن میزنم میاد بیرون ولی برای بار دوم که دکمه میزنم راحت باز میشه . به نظر شما مشکل چیه ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
دوستان من یه مشکل دارم خیلی وقت هم هست که دارم . یه سی دی رایتر Asus از اون دو دکمه ها دارم که 4 سال پیش گرفتمش و تقریبا 2 سالی هست که وقتی دکمه eject رو میزنم درایو بیرون نمیاد و حتما باید با اون سوزنش بزنم تا بیاد . جالب اینه که برای اولین بار که سوزن میزنم میاد بیرون ولی برای بار دوم که دکمه میزنم راحت باز میشه . به نظر شما مشکل چیه ؟
مشکل اینه که عمرش رو کرده!

کنترل کننده ی در درایو ضعیف یا خراب شده که ارزش تعمیر هم نداره

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
ارادتمند بکس
تو سیستم من بخصوص تو یوزر داداشم وقتی داره بازی می کنه بازی هنگ می کنه (pes2010(
وقتی ریستارت می کنم هارد شناخته نمیشه وباید کامپیوتر رو خاموش کنم وبعد روشن کهدرست بشه کسی میدونه مشکل چیه؟؟؟
یه دی وی دی رایتر sumsong sh-222h یا تو همین مایه ها دارم از اون 22x ها که اولا اومده بوده (پارسال) همش درش باز میشه هر کاری کردم درست نشده راه حلی هست

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
ارادتمند بکس
تو سیستم من بخصوص تو یوزر داداشم وقتی داره بازی می کنه بازی هنگ می کنه (pes2010(
وقتی ریستارت می کنم هارد شناخته نمیشه وباید کامپیوتر رو خاموش کنم وبعد روشن کهدرست بشه کسی میدونه مشکل چیه؟؟؟
یه دی وی دی رایتر sumsong sh-222h یا تو همین مایه ها دارم از اون 22x ها که اولا اومده بوده (پارسال) همش درش باز میشه هر کاری کردم درست نشده راه حلی هست
مظنون اصلی اول پاور سیستم شماست که میتونه مسبب تمام این مشکلات باشه
مدل پاور شما چیه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر