تاپیک رسیدگی به مشکلات اینترنت(ADSL & Dial Up)

Xbox LOVE

کاربر سایت
Dec 18, 2008
92
نام
حسام الدین
20 ثانیه خط رو مورد آزمایش قرار داده و اون قدر بیت عبور کرده و یک بیت هم با اشکال مواجه نشده.
نسبت خطا رو هم نماد علمی نوشته 0. یعنی عاری از خطا و مشکل نویز ندارید.

پس چرا تلفن ما خش خش داره ؟! :biggrin1:

bardia67m

کاربر سایت
Dec 10, 2009
796
نام
بردیا
پس چرا تلفن ما خش خش داره ؟! :biggrin1:
ببین عزیزم نویز هست. ولی روی چه محدوده فرکانسی؟؟؟ اون نویزی که شما می‌شنوی احتمالاً 50 هرتز برقه که القا می‌شه روی تلفن.
adsl از همه پهنای فرکانسی خط استفاده می‌کنه به جز محدوده صدا تا 20 کیلوهرتز.
نویز 20 کیلوهرتز به بالا هستش که اختلال ایجاد می‌کنه روی ADSL.
ضمناً به این سادگی‌ها هم نیست. با هزار جور روش Modulation و Demodulation که اعمال می‌شه از PSK و FSK و ... گرفته تا QAM و روش‌های خیلی پیچیده‌تر مثل G.DMT که در ADSL استفاده می‌شه. تا میزان بسیار زیادی نویز بی‌تأثیر می‌شه.
اگه این جوری بود که سیگنال‌های ماهواره‌ای و وایرلس و ... با اون همه نویز الآن تعطیل بود!

Xbox LOVE

کاربر سایت
Dec 18, 2008
92
نام
حسام الدین
ببین عزیزم نویز هست. ولی روی چه محدوده فرکانسی؟؟؟ اون نویزی که شما می‌شنوی احتمالاً 50 هرتز برقه که القا می‌شه روی تلفن.
adsl از همه پهنای فرکانسی خط استفاده می‌کنه به جز محدوده صدا تا 20 کیلوهرتز.
نویز 20 کیلوهرتز به بالا هستش که اختلال ایجاد می‌کنه روی ADSL.
ضمناً به این سادگی‌ها هم نیست. با هزار جور روش Modulation و Demodulation که اعمال می‌شه از PSK و FSK و ... گرفته تا QAM و روش‌های خیلی پیچیده‌تر مثل G.DMT که در ADSL استفاده می‌شه. تا میزان بسیار زیادی نویز بی‌تأثیر می‌شه.
اگه این جوری بود که سیگنال‌های ماهواره‌ای و وایرلس و ... با اون همه نویز الآن تعطیل بود!

ممنون ،

حالا شما راه حل این خش خش را چی میدونید ؟ استفاده از Spilitter یا چیز دیگه ای ؟! :smile:

bardia67m

کاربر سایت
Dec 10, 2009
796
نام
بردیا
ممنون ،

حالا شما راه حل این خش خش را چی میدونید ؟ استفاده از Spilitter یا چیز دیگه ای ؟! :smile:
اون رو باید ببینید که منبع نویز کجاست. نویز برق صداش کاملاً مشخصه یه ویزویز با فرکانس 50.
اگه سیم برق و تلفن نزدیک هم رد شده باشند. یا سیم‌کشی مشکل داشته باشه یا ...
اسپلیتر هم برای تلفن‌ها حتماً استفاده کنید. البته اگه تلفن رو به خود مودم بزنید احتمالاً خودش یک اسپلیتر داخلی داره و لازم نداره.

P0UYA

کاربر سایت
Apr 19, 2010
153
نام
پویا
سلام ، این وسط من یه مشکل جالب دارم !! اصلا نمیتونم به تنظیمات مودم دست پیدا کنم . یه کمکی کنید من که هر کاری کردم نشد .

TP-Link TD-8811

AMIR MGS

کاربر سایت
Feb 3, 2010
35
نام
امیرحسین
سلام دوستان ببخشید من میخواستم مودمم رو UPDATE کنم ولی میرم توی تنضیمات مودم بعدش نوشته SETTING و بعد توش نوشته UPDATE یه جای دیگه هم نوشته که UPDATE SOFTWARE من رو جفتش کلیک میکنم مثل اینکه ازم یه فایل میخواد و این جمله رو بالای یک کادر نوشته:
Update DSL router settings. You may update your router settings using your saved files.
پایینش هم یه کادر هست که اگه روش کلیک کنم ازم میخواد بهش یه فایل بدم من هرچی فایل میدم قبول نمیکنه یعنی فایل خالی میدم قبول نمیکننه ممنون میشم کمک کنید
مدل مودم من هم BROADKAM هست PJ 871 ممنون میشم اخرین اپدیتش رو بدید و بگید چه جوری نصب کنم ممنون
ممنون میشم یکی اپدیت مودم من رو بزاره من وارد نیستم راهنمایی کنید ممنون
خیلی ممنون میشم بگید دقیق چیکار کنم؟؟مودمم هم خیلی خیلی داغ میکنه مثلا یه ربع روشن باشه کلی داغ میکنه

S.A.S

کاربر سایت
Jun 25, 2007
557
نام
سپهر
شما بايد فايل فريمور آپديت شده رو از سايتش دريافت کنی و عمليات آپديت رو تو update software نه update انجام بدی
آپديت خالی برای برگردوندن تنظيمات هست
سلام ، این وسط من یه مشکل جالب دارم !! اصلا نمیتونم به تنظیمات مودم دست پیدا کنم . یه کمکی کنید من که هر کاری کردم نشد .
TP-Link TD-8811
چه مدلی وصل ميشی؟
تنظيمات user و pass رو به صورت کانکشنی وارد ميکنی يا تو مودم سيو کردی؟
ويرايش:گوگل باز شد
ولی 2 روزه مشکل سرعت دارم

آخرین ویرایش:

P0UYA

کاربر سایت
Apr 19, 2010
153
نام
پویا
چه مدلی وصل ميشی؟
تنظيمات user و pass رو به صورت کانکشنی وارد ميکنی يا تو مودم سيو کردی؟

با کانکشن PPPOE وصل میشم !! منظورت از تو مودم سیو کردی چیه ؟ چون مشکل من اینه که به تنظیمات مودم نمیره که بخوام چیزی هم توش سیو کنم !!!

S.A.S

کاربر سایت
Jun 25, 2007
557
نام
سپهر
با کانکشن PPPOE وصل میشم !! منظورت از تو مودم سیو کردی چیه ؟ چون مشکل من اینه که به تنظیمات مودم نمیره که بخوام چیزی هم توش سیو کنم !!!
مودمو ريست کن بعد آی پی خودش که تو کاتالوگش نوشته بزن ميره تو تنظيمات

bardia67m

کاربر سایت
Dec 10, 2009
796
نام
بردیا
به صورت default باید 192.168.0.1 یا 192.168.1.1 باشه.
اگه اینا نبود IPCONFIG بگیرید و شماره جلوی default gateway رو ببینید.

P0UYA

کاربر سایت
Apr 19, 2010
153
نام
پویا
به صورت default باید 192.168.0.1 یا 192.168.1.1 باشه.
اگه اینا نبود IPCONFIG بگیرید و شماره جلوی default gateway رو ببینید.

امتحان کردم 2 تا Defult Gatway داد یکی واس Lan یکی واس PPPOE هر 2 تارو امتحان کردم چیزی نیومد !!

با IE و FF تست شده .

پشت مودم هم defult رو زده 192.168.0.1 که جواب نمیده !! عجب . :biggrin1:

bardia67m

کاربر سایت
Dec 10, 2009
796
نام
بردیا
امتحان کردم 2 تا Defult Gatway داد یکی واس Lan یکی واس PPPOE هر 2 تارو امتحان کردم چیزی نیومد !!

با IE و FF تست شده .

پشت مودم هم defult رو زده 192.168.0.1 که جواب نمیده !! عجب . :biggrin1:
امیدوارم فقط تو access list ات دست نزده باشی که فقط MAC های خاص به تنظیماتش دسترسی داشته باشند!!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر