تاپیک درخواست و مشکلات درایور کارت گرافیک (VGA)

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
کسایی که فریم بهتر داخل skyrim می خوان باید اپدیت 5 نصب کنن که استفاده ی بهتر از cpu های چند هسته ای می کنه برای خودم از 21 به 37 فریم رسید

با این درایور جدید هم محیط های گرافیکی سنگین(جدای از cpu) تقریبا 1.5 برابر بیشتر می شه نسبت به درایور 285

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,549
سلام
من دوتا گرافیک GTX 580 گرفتم و با تو تا کابلی که توش داشت(یه مقدار پهن بودن و نوشته روشون رو یادم نیست اما درباره ی SLI بود)بهشون وصل کردم حالا از کجا بفهمم داره SLI کار میکنه؟
اینم عکس
8xmdhs6zevaponv5mjfh.jpg

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,784
نام
فرشید
سلام
من دوتا گرافیک GTX 580 گرفتم و با تو تا کابلی که توش داشت(یه مقدار پهن بودن و نوشته روشون رو یادم نیست اما درباره ی SLI بود)بهشون وصل کردم حالا از کجا بفهمم داره SLI کار میکنه؟
اینم عکس

کاری نداره
روی دسکتاپ کلیک راست می کنی و NVIDIA Control Panel رو انتخاب می کنی و از پانل سمت چب باید گزینه ی SLI Configuration رو ببینی و فعال یا غیر فعالش کنی، همین خودش نشون میده که SLI فعال شده.

help.jpg

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,946
نام
حسین
مهم ترین چیزی که بهش اضافه شده امکان ambient occlusion برای 3 بازی cod , skyrim , diablo هست از داخل کنترل پانل درایور همینطور افزایش 45 درصدی پرفورمنس کارت در بازی اسکایریم .

ولی نمیدونم این مس افکت که با سیستمای متوسط هم 90 فریم میده چرا تو این درایور باسش sli profil گذاشتن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نکنه ی خبراییه ؟؟؟؟؟؟

همینطور نسخه فیزیکش رو تو این درایور اپدیت کرده

هیچ خبری از پرفرمنس 45 درصدی تو اسکایریم نیست الان تست کردم همون بوده که بوده :-&
باز ی ترکمون دیگه از انویدیا :-&:-&:-&

بیژن جان این قسمت بخون
IIncreases performance by up to 45%in The Elder Scrolls V: Skyrim (measured with GeForce GTX 560 at 1080p Ultra settings in indoor scenes vs. 285.62)..

اون 45 درصد منظورش تو محیط های داخلی بود شما احتمالا تو محیط های بیرونی تست کردی ;;)

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
آخرین ویرایش:

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,549
مدل مینت چیه ؟
به نظر میاد بین کارتا ارتباطی نیست (منظور پل SLI هستش) احتمالا جابجا زدی !

p8z68v-pro

---------- نوشته در 05:11 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:29 PM ارسال شده بود ----------

این عکس از گرافیکا:

33844724189089110989.jpg

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,784
نام
فرشید
p8z68v-pro

---------- نوشته در 05:11 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:29 PM ارسال شده بود ----------

این عکس از گرافیکا:

اینا هم داخل کارتن گرافیکا بودن نمیدونم چی هستن:

اون کانکتور کوچیکا برای برای مانیتور ولتاژها هست، بکار شما نمیاد

پل SLI رو هم فقط یه دونه از اون کانکتورها رو می زدی کفایت می کرد، دومی برای کارت سوم هست اگر اضافه میشد.
توی عکس درایور هم که گذاشتی خودش نوشته: "2x GTX 580" ، این یعنی اینکه هردوتا کارت رو شناخته و بصورت پیش فرض در حالت SLI هم کار می کنه،

توی درایورهای جدید هم تنظیمات SLI با PhysX یکی هست، حالا خودت گزینه ها رو چک کن.اما گزینه PhysX Configuration باید بشه PhysX and SLI Configuration

می تونی یه بار درایور رو بصورت Custom>Clean Install نصب کنی و چک کنی ببینی گزینه اضافه شده یا خیر. درایور جدید توی شناخت SLI بدقلق هست.

با برنامه GPU-Z هم می تونی چک کنی که SLI فعال هست یا خیر، اون پایین گزینه ها می نویسه.

با یه بنچمارک ساده مثل 3DMARK 11 می تونی در عمل تست کنی که SLI کار می کنه یا نه، امتیازی که آخر سر می ده کاملا مشخص می کنه کدوم حالت هست.

بعضی فروم ها نوشتن این نسخه درایور با درایور Realtek LAN تداخل داره، یعنی وقتی LAN رو از توی Device Manager میری Disable می کنی و Reboot می کنی مشکل SLI برطرف میشه!!
هر چند که LAN شما اینتل هست که قویتره، ولی کارت صدای شما برای Realtek هست.

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
این امتیاز مال یدونه 580 هستش یعنی SLI فعال نیست ، مشخصه وقتی تو کنترل پنل nVidia گزینه SLI آزاد نباشه یعنی درایور پیکربندی SLI رو تشخیص نداده که کاربر بعدش بخواد فعال یا غیر فعالش کنه !
به احتمال زیاد مشکل از درایور جدید باید باشه ، بهتره با یه درایور قدیمی تست کنی اگه مشکل دیگه ای غیر از درایور نباشه کارتا باید به درستی تو مد SLI کار کنن !
اون پل SLI (سمت چپی) هم نیازی نیست میتونی جداش کنی.
ویرایش : البته یه نکته هم میمونه همونطور که فرشید گفت گزینه SLI تو درایورای جدید با گزینه Physx یکی شده ، و باید وارد این قسمت بشی بعد واسه فعال یا غیر فعال کردن SLI اقدام کنی.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,784
نام
فرشید
سمت چپی رو برداشتم:
اینم یه عکس از PhysX Configuration

نوشته های قبلی رو اصلا خوندی؟؟

گفتم اگه SLI شناسایی بشه اسم گزینه ایی که گفتی به SLI,Sorround and PhysX Configuration تغییر می کنه.

درایور 285.62 رو دانلود و نصب کن ببین میشناسه یا نه.

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,549
نوشته های قبلی رو اصلا خوندی؟؟

گفتم اگه SLI شناسایی بشه اسم گزینه ایی که گفتی به SLI,Sorround and PhysX Configuration تغییر می کنه.

درایور 285.62 رو دانلود و نصب کن ببین میشناسه یا نه.
نصب کردم نشناخت...الان دارم 280.26 رو دانلود میکنم
فرقی هم میکنه اگه کابل مانیتور رو به گرافیک پایینی وصل کنم؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,784
نام
فرشید
نصب کردم نشناخت...الان دارم 280.26 رو دانلود میکنم
فرقی هم میکنه اگه کابل مانیتور رو به گرافیک پایینی وصل کنم؟

دیگه اونقدر هم نباید عقب بری که، وقتی با 285 نشناخته یعنی مشکل جای دیگست،

احیانان برنامه ی اضافی از دیسک مادربرد نصب نکردی؟ مثلا Lucid Virtu ؟؟ این برنامه هم یه سوییچ مثل SLI داره که تنظیماتش با تنظیمات گرافیکی هم پوشانی داره و یا باید تنظیماتش رو چک کنی که چیزی ازش فعال نباشه که باعث غیر فعال شدن SLI شده باشه.

کابل رو هم امتحان کن، ضرری نداره. در ضمن جای کانکتور رو هم عوض کن، کانکتور سمت چپی باید وصل باشه.

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,549
دیگه اونقدر هم نباید عقب بری که، وقتی با 285 نشناخته یعنی مشکل جای دیگست،

احیانان برنامه ی اضافی از دیسک مادربرد نصب نکردی؟ مثلا Lucid Virtu ؟؟ این برنامه هم یه سوییچ مثل SLI داره که تنظیماتش با تنظیمات گرافیکی هم پوشانی داره و یا باید تنظیماتش رو چک کنی که چیزی ازش فعال نباشه که باعث غیر فعال شدن SLI شده باشه.

کابل رو هم امتحان کن، ضرری نداره. در ضمن جای کانکتور رو هم عوض کن، کانکتور سمت چپی باید وصل باشه.

Lucid Virtu الان خواستم نصب کنم ارور داد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر