تاپیک درخواست و مشکلات درایور کارت گرافیک (VGA)

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
ممنون بابت جواب فقط یه سوال دیگه مانیتوره من dvi نداره اگه dvi به hdmi استفاده کنم تصویر بهتری میده؟یا rgb?

dvi و hdmi هیچ تفاوتی با هم ندارند
تنها تفاوتشون در صدا هست (hdmi صدا رو هم منتقل میکنه)

کیفیت hdmi هم خیلی بهتر از rgb هست نمیدونم چطور به چشم شما تار اومده:|

خیر اگه شما dvi به hdmi وصل کنی یا hdmi به dvi وصل کنی هیچ تفاوتی احساس نمیکنی

™MASOUD 3

کاربر سایت
May 25, 2009
868
نام
مسعود
dvi و hdmi هیچ تفاوتی با هم ندارند
تنها تفاوتشون در صدا هست (hdmi صدا رو هم منتقل میکنه)

کیفیت hdmi هم خیلی بهتر از rgb هست نمیدونم چطور به چشم شما تار اومده:|

خیر اگه شما dvi به hdmi وصل کنی یا hdmi به dvi وصل کنی هیچ تفاوتی احساس نمیکنی

اگه بتونم از محیط ویندوز عکس میذارم دوست عزیز

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
اگه بتونم از محیط ویندوز عکس میذارم دوست عزیز

مدل دقیق مانیتورت رو بگو
رزلوشنتی هم که الان استفاده میکنی رو ذکر کن

الان مانیتور من با hdmi به pc وصله و خیلی هم کیفیت خوبی داره
حتما یه جای کار شما میلنگه

™MASOUD 3

کاربر سایت
May 25, 2009
868
نام
مسعود
مدل دقیق مانیتورت رو بگو
رزلوشنتی هم که الان استفاده میکنی رو ذکر کن

الان مانیتور من با hdmi به pc وصله و خیلی هم کیفیت خوبی داره
حتما یه جای کار شما میلنگه

2394 و 2261 و led c6960
همشونم 1920.1080 تصویر فیت هست اما نوشته ها و رنگها اصلا واضح نیستن.احتمال داره از ورژن کابل hd باشه؟ اخه قدیمیه ازون سری اولیاس

تو تنظیمات nvidia control panel توضیحاتش نوشته اینارو:

desktop programs and text blurry
colors do not appear quite right

آخرین ویرایش:

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
2394 و 2261 و led c6960
همشونم 1920.1080 تصویر فیت هست اما نوشته ها و رنگها اصلا واضح نیستن.احتمال داره از ورژن کابل hd باشه؟ اخه قدیمیه ازون سری اولیاس

تو تنظیمات nvidia control panel توضیحاتش نوشته اینارو:

desktop programs and text blurry
colors do not appear quite right

مانیتور من هم 2261 هست اما هیچ مشکلی در کیفیت تصویر ندارم

اونجا هم که نوشته رنگها نمیتونن کیفیت مطلوب خودشون رو نشون بدن
احتمال زیاد مشکل از کابله

• Like
Reactions: ™MASOUD 3

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
نه وحید جان روی مانیتور hdmi خیلی جالب نمی شه برای خودمم همین طوره بهتره ایشون از rgb استفاده کنن کیفیتن هم مطمئن باشن تفاوت محسوسی با dvi نداره

من خودم hdmi 1080p می ذارم کیفیتش به مراتب پایین تر از dvi هست

ممنون کابلو عوض میکنم شاید درست شد

مطمئن باش فرقی نمی کنه من خودم بهترین کابلو دارم استفاده می کنم rgb هم تا 1080p ساپورت می کنه

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
نه وحید جان روی مانیتور hdmi خیلی جالب نمی شه برای خودمم همین طوره بهتره ایشون از rgb استفاده کنن کیفیتن هم مطمئن باشن تفاوت محسوسی با dvi نداره

من خودم hdmi 1080p می ذارم کیفیتش به مراتب پایین تر از dvi هست

مطمئن باش فرقی نمی کنه من خودم بهترین کابلو دارم استفاده می کنم rgb هم تا 1080p ساپورت می کنه

حرفت خیلی خیلی عجیبه:d
اصلا امکان نداره که کیفیت rgb حتی توی مانیتور بهتر از hdmi باشه
من خودمم چون روی بیشتر از 5-6 تا مانیتور تست کردم و همگی hdmi بهتر بوده

کلا حرف بی منظق و قانونیه:d
پس مرز دارن واسه مانیتور های 20 هم hdmi میزارن؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,785
نام
فرشید
ممنون کابلو عوض میکنم شاید درست شد
دوست عزیز ، مشکل از کابل شما یا طول کابل خروجی کارت شماست وگرنه HDMI بهترین کیفیت خروجی دیجیتال رو تولید می کنه و دقیقا از همون متد DVI استفاده می کنه اما با عرض باند بیشتر و قابلیت انتقال همزمان صدا

وقتی هم خود درایور همچین اخطاری داده یعنی از مشکل ایجاد شده اطلاع داره و به یه دلیلی کیفیت خروجی در بهترین حالت نیست.

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
حرفت خیلی خیلی عجیبه:d
اصلا امکان نداره که کیفیت rgb حتی توی مانیتور بهتر از hdmi باشه
من خودمم چون روی بیشتر از 5-6 تا مانیتور تست کردم و همگی hdmi بهتر بوده

کلا حرف بی منظق و قانونیه:d
پس مرز دارن واسه مانیتور های 20 هم hdmi میزارن؟

اینو می دونم hdmi بهتره اما معمولا روی tv برای کار ویندوز خوب جواب نمی ده من که روی دوتا tv اینچ بالا امتحان کردم dvi-rgb به مراتب بهتر بود توی پستمم گفتم تجربی اطلاعات دادم چون مطلبی هنوز دربارش نخوندم نظر قطعی نمی دم اما خیلی ها هم شنیدم که این مشکل رو برای کامپیوترشون داشتن حالا یا بستگی به tv داره یا به گرافیک

برا من هیچ اروری هم نمی ده که بگیم مشکل داره کیفیتش خوبه اما به وضوح اینا نیست

™MASOUD 3

کاربر سایت
May 25, 2009
868
نام
مسعود
اینو می دونم hdmi بهتره اما معمولا روی tv برای کار ویندوز خوب جواب نمی ده من که روی دوتا tv اینچ بالا امتحان کردم dvi-rgb به مراتب بهتر بود توی پستمم گفتم تجربی اطلاعات دادم چون مطلبی هنوز دربارش نخوندم نظر قطعی نمی دم اما خیلی ها هم شنیدم که این مشکل رو برای کامپیوترشون داشتن حالا یا بستگی به tv داره یا به گرافیک

برا من هیچ اروری هم نمی ده که بگیم مشکل داره کیفیتش خوبه اما به وضوح اینا نیست

اول ممنونم از شما nojx360 و اقا فرشید و وحید جان.کابل رو عوض کردم مشکل داشت ولی روی مانیتور خوب شد روی تی وی 40 همونجوری مثل قبله همونطور که nojx360 عزیز گفتن و کاملا حرفشون درست بود واسه اینکه مطمن شم با lcd tv داداشم امتحان کردم اونم مشکل داشت در نهایت بازهم از پاسخگویی هر سه تون ممنونم

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
اول ممنونم از شما nojx360 و اقا فرشید و وحید جان.کابل رو عوض کردم مشکل داشت ولی روی مانیتور خوب شد روی تی وی 40 همونجوری مثل قبله همونطور که nojx360 عزیز گفتن و کاملا حرفشون درست بود واسه اینکه مطمن شم با lcd tv داداشم امتحان کردم اونم مشکل داشت در نهایت بازهم از پاسخگویی هر سه تون ممنونم

اینکه معلومه!
tv monitor ها اصلا به درد کار با pc نمیخورن و فقط به درد فیلم دیدن میخورن:d اگه 15 min با این tv monitor ها ئب گردی کنی سر درد میگیری
چون پیکسل هاشون نسبت به مانیتور خیلی بزرگتره

Agent47

کاربر سایت
Oct 30, 2005
2,525
نام
Masood
کامپیئتر من نمیتونه فیلم رو به خوبی پخش کنه.سیستم من یه سیستم قدیمیه که کارت گرلفیکش انبرد بود.الان من یه کارت riva tnt2 model 64/model 64 pro driver رو سیستم گذاشتم ولی هنوزم با پخش تصئیر مشکل دارم و موقع نمایش فیلم مدام گیر میکنه.میشه یکی لطف کنه اخرین درایور اینو بذاره ما نصب کنیم شاید درست شه.کارته 32 مگ هست

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
کامپیئتر من نمیتونه فیلم رو به خوبی پخش کنه.سیستم من یه سیستم قدیمیه که کارت گرلفیکش انبرد بود.الان من یه کارت riva tnt2 model 64/model 64 pro driver رو سیستم گذاشتم ولی هنوزم با پخش تصئیر مشکل دارم و موقع نمایش فیلم مدام گیر میکنه.میشه یکی لطف کنه اخرین درایور اینو بذاره ما نصب کنیم شاید درست شه.کارته 32 مگ هست

اگه منظورتون لگ در تصاویر هست

احتمالا ویندوزتون xp هست اگه سیستمتون می کشه win7 نصب کنید ببینید چطوره اگه نشد یک بار هاردتون رو دیفرک بکنید اگه نشه سیستمتون خیلی ضعیف هست باید عوضش کنید احتمال خیلی کمی وجود داره با درایور و اینا کارتون راه بیافته مگر اینکه پلیر سبک تری رو نصب کنید یا افکت های صدایی رو کاهش بدید البته اگر استفاده می کنید

کلا یه سری دلیل هست که برای pc dvi گذاشتن برای tv hdmi عملا فضای کار hdmi خیلی بیشتره شما می تونید عمق رنگ ها کیفیت بافت ها(در اپ اسکیل) شارپنس یا حتی خیلی چیزای دیگه رو تغییر بدید اما در dvi این کارها به کارت گرافیک محول می شه باسه همینم توی dvi هیچ وقت تصاویر کشیده یا کج نمی شن چون سریعا مشکلات تشخیص داده می شه و خود گرافیک تصحیحشون می کنه

Agent47

کاربر سایت
Oct 30, 2005
2,525
نام
Masood
اخه یه سیستم با 2/4 سی پی یو سلرون و 256 رم و این کارت بالایی چیجوری موقع پخش فیلم و اینا گیر گیر میکنه؟من توهمین موندم!!الان من خودم سایت پبدا کردم درایور بگیرم منتها خیلی زیادن ورزنها فرث داره موندم کدومو بگیرم.یه چیزی که باید بگم اینه که من وختی این کارتو گذاشتم اصلا درایوری براش نصب نکردم و همینجوری اومده بالا

ورزن کارته 5.1.2001.0 هست من تو لیست زیری همچین چبزی نمیبینم.این مهمه که حتما شماره هاش یکی باشه؟

http://www.bravofiles.com/driver-NVIDIA-RIVA-TNT2-Model-64_2fModel-64-Pro.html

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر