شایعه تاریخ انتشار احتمالی پلی استیشن 5 پرو

MJ_KING

کاربر سایت
Sep 14, 2023
359
نام
محمد جواد جعفری
شایعات ادعا می‌کنند که شرکت Sony می‌تواند کنسول پلی استیشن 5 پرو، که ورژن ارتقا یافته کنسول نسل نهمی آنها است، را در سال 2024 به بازارهای جهانی عرضه کند.

PS5-300x173.webp

جف گراب، خبرنگار مشهور رسانه Giant Bomb، گفت که او توانسته است ادعاهایی مبنی بر اینکه سونی درحال کار روی ارتقای میان نسلی پلی استشین 5 است را تایید کند.

نوشته های مشابه
او گفت: «لیک‌های PS5 Pro تقریبا درست هستند و باتوجه به آنچه (از منابعم) شنیده‌ام، بیشترشان واقعی‌اند. البته که من تنها کسی نیستم که این را می‌گویم اما من «سه مرتبه تائید» خودم را روی آن می‌گذارم.»

گراب همچنین این را هم گفت که کنسول میان نسلی جدید سونی، احتمالا در ماه سپتامبر 2024 مصادف با شهریور 1403 منتشر می‌شود.

طبق گفته‌های این فرد، پلی استیشن 5 پرو دارای ویژگی DLSS اختصاصی و یادگیری ماشینی برای بهبود کیفیت تصاویر و بالابردن نرخ فریم آن‌ها در هنگام بازی است؛ اگرچه گراب این را هم گفت که لیست دقیق مشخصات این دستگاه را در اختیار ندارد چرا که هنوز خود سونی هم در اینباره به جمع‌بندی نهایی نرسیده و چیزی مشخص نیست.

DLSS یک ویژگی منحصر به فرد برای کارت گرافیک‌های انویدیا است که از هوش مصنوعی برای ارتقای وضوح بازی‌ها استفاده می‌کند و به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا به تنظیمات گرافیکی بالاتر و نرخ فریم بهتر در سخت‌افزارهای ضعیف‌تر، دست یابند.

Erehx

Gold User
Dec 13, 2023
232
نام
?Who knows
حالا چرا انقدر عصبانی هستی؟ به مقدساتت که توهین نکردم. یه ابر کمپانی مولتی بیلیون دلاریه دیگه.

کلاهبرداری سونی از این لحاظه که مثل ps4pro که کلی تبلیغات داشت و ادعا میکرد n برابر قدرتمند تر از نسخه اصلیه و بازیها رو n برابر بهتر اجرا میکنه، ولی در عمل این اتفاق نیوفتاد و اختلافات با ps4 معمولی در اکثر بازیهایی که پرو ساپورت میکرد بسیار جزیی بود.
الانم مشخصن داره همین کار رو میکنه.

دروغگویی سونی هم مسبوق به سابقه است. خودشون هم قبول دارن. دو تا موردش که همین اخیرن اتفاق افتاد.
استلاربلید رو هرکس با عنوان تبلیغات دروغ درخاست ریفاند میداد، قبول میکردن.
مورد بعدی هم helldivers بود که دیروز با یه توییت با مضمون "معذرت میخایم و داریم درس یاد میگیرم"، بازهم به دروغگو بودنشون اعتراف کردن.
بالاخره هر کمپانی دنبال سود خودشه و از آسمون نازل نشده که خیر و بخشش کنه. تبلیغات دروغ رو ما سر ردفال و استارفیلد هم دیدیم. دروغگویی رو سر بالاترین گرافیک تاریخ بشر هلبلید ۲ دیدیم تهش مشخص شد بازی حتی آپشن ۶۰ فریمم نداره اونم یه بازی کوچیک و خطی که n سال با تبلیغات احمقانه جوری نشون دادن که انگار شاخ غولو شکوندن. شمایی که یسال گذشته همچین دروغایی تحویل گرفتی خیلی پیگیر دروغ و تبلیغ اینور نباش. فایو پرو هم میاد که همون بازی با اعداد، چیزی که مورد علاقه خودتون از اول نسل بوده رو پیش ببره\m/

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,842
فایو پرو هم میاد که همون بازی با اعداد، چیزی که مورد علاقه خودتون از اول نسل بوده رو پیش ببره\m/
بازم خدارو شکر که خودتم قبول داری که فایو پرو چیزی بیش از بازی با اعداد نخاهد بود.

استارفیلد قبل از عرضه جایی نگفته بود که بازی حتمن 60 فریم اجرا میشه.
هلبلید هم تبلیغات دروغی نداشته تا الان. اگر داشته لطف بفرمایید لینک بفرستید.
ولی در هر صورت هر کمپانی که تبلیغات نادرست بکنه و مشتری رو گول بزنه، کلاهبردار و دروغگوعه.
در ثانی نمیشه یه بازی 50-70 دلاری که تازه روی گیمپس هم عرضه میشه رو با یه کنسول احتمالن +500 دلاری مقایسه کرد.

با اینکه ربطی به دروغگو بودن سونی نداره، در نهایت به قول شما کسی رو اجبار نکردن که فایو پرو بخره.
منم امیدوارم که برخلاف گذشته سونی اینبار پشتیبانی کامل از کنسول میان نسلیش بکنه و در حد بازی با اعداد باقی نمونه.

• Like
Reactions: ALI_FURY

PlayStationStudios

کاربر سایت
Sep 16, 2020
895
بالاخره هر کمپانی دنبال سود خودشه و از آسمون نازل نشده که خیر و بخشش کنه. تبلیغات دروغ رو ما سر ردفال و استارفیلد هم دیدیم. دروغگویی رو سر بالاترین گرافیک تاریخ بشر هلبلید ۲ دیدیم تهش مشخص شد بازی حتی آپشن ۶۰ فریمم نداره اونم یه بازی کوچیک و خطی که n سال با تبلیغات احمقانه جوری نشون دادن که انگار شاخ غولو شکوندن. شمایی که یسال گذشته همچین دروغایی تحویل گرفتی خیلی پیگیر دروغ و تبلیغ اینور نباش. فایو پرو هم میاد که همون بازی با اعداد، چیزی که مورد علاقه خودتون از اول نسل بوده رو پیش ببره\m/
با این بحث نکن این خودش فن دو آتیشه سونی بود یه پلی ۴ خرید خراب شد بعدش شد دشمن قسم خورده سونی و سونی شد بزرگ ترین جنایت کار تاریخ انگار فقط وسایل برقی سونی خراب میشن خوبه ۳۶۰ نداشت که ۵۰ بارم میخریدی ۳ چراغه میشد

Erehx

Gold User
Dec 13, 2023
232
نام
?Who knows
با این بحث نکن این خودش فن دو آتیشه سونی بود یه پلی ۴ خرید خراب شد بعدش شد دشمن قسم خورده سونی و سونی شد بزرگ ترین جنایت کار تاریخ انگار فقط وسایل برقی سونی خراب میشن خوبه ۳۶۰ نداشت که ۵۰ بارم میخریدی ۳ چراغه میشد
کلا ۹۹درصد سهامدارای مایکروسافت توسط سونی کلاه برداری شدن. یکیشون هست دیسک خریده و خراب از آب دراومده و پی به اهداف شوم سونی برده. همینی که میگی کنسول داشته خراب شده و شمشیر حق بر علیه باطل برداشته و تا روز نابودی سونی دست از جهاد برنمیداره.
کنسولش یطوری خراب شده که جزو سهامداری تندرو محسوب میشه تو تاپیک گیرز ۴ کسی حق اعتراض و به زبان آوردن ربات کشی نداره وگرنه آقا خودی و غیرخودی رو با تیر میزنه :))
سری اس بزرگترین کلاه برداری تاریخ گیمینگه و تو سال ۲۰۲۴ بازی باکیفیت ۷۲۰ تحویل مشتری میده بعد اومده میگه سونی کلاه برداره! از اونور قدرتمندترین کنسول تاریخ بعد یسال از عرضه بازیاش تازه پچ ۶۰ فریم میگیره اونم کنسولی که قرار بود همه بازیارو 4K و 60 فریم اجرا کنه!:Laughing:

آخرین ویرایش:

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,218
سوزش اونجا بود که red dead 2 رو امده بودن رزولوشن رو اپسکل کنن به 4k...نتیجه کار حتی بدتر از نسخه معمولی شده بود.تصویر تارتر شده بود....

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,610
کلا ۹۹درصد سهامدارای مایکروسافت توسط سونی کلاه برداری شدن. یکیشون هست دیسک خریده و خراب از آب دراومده و پی به اهداف شوم سونی برده. همینی که میگی کنسول داشته خراب شده و شمشیر حق بر علیه باطل برداشته و تا روز نابودی سونی دست از جهاد برنمیداره.
کنسولش یطوری خراب شده که جزو سهامداری تندرو محسوب میشه تو تاپیک گیرز ۴ کسی حق اعتراض و به زبان آوردن ربات کشی نداره وگرنه آقا خودی و غیرخودی رو با تیر میزنه :))
سری اس بزرگترین کلاه برداری تاریخ گیمینگه و تو سال ۲۰۲۴ بازی باکیفیت ۷۲۰ تحویل مشتری میده بعد اومده میگه سونی کلاه برداره!:Laughing:
سخت افزار ۳۰۰ دلاری پرفورمنسش بدتر از سخت افزار ۵۰۰ دلاری باشه کلاهبرداریه؟ اینجا چهار نفر با مجموع ۸۰ سال سابقه نبرد در جبهه حق علیه باطل و خرید دیسک اورجینال هستین دور هم جمع شدین اوکیه ولی جای دیگه نگو بهت میخندن

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,842
:))
من هیچوقت فن دو آتیشه سونی نبودم. اصولن فن دو آتیشه هیچ کمپانی، شخص حقیقی یا حقوقی نبوده، نیستم و نخاهم بود. از اولین افرادی بودم که کنسول ایکس باکس (کلاسیک) رو در ایران خریدم. و هنوز هم دارمش.
در ادامه هم بازهم اولین افرادی بودم که 360 رو در ایران خریدم.
ps4 هم هیچوقت نداشتم. اتفاقن ps4pro داشتم و تنها دلیل خریدش هم بلادبورن بود.
اونم خراب نشد. و فروختمش.

باورم اینه که فنهای دو آتیشه، خارج از اینکه فن چی یا کی باشن، مشترکات و تشابهات اخلاقی زیادی باهم دارند. نمونش فنهای دو آتیشه سونی!
ولی خب نه اخلاقیه و نه خوشاینده که به خاطر تعصب روی یه کمپانی بخای به دیگران حمله شخصی بکنی.
من برام اهمیتی نداره واقعن. با اینکار صرفن شخصیت خودت رو نشون میدی.

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,839
کسی که میگه PS4 PRO با کنسول پایه فرقی نداره احتمالا تلوزیون HDR 4K نداشته
من خودم هوریزون 1 رو تست کردم روی هر دو کنسول و فرقش زمین تا اسمون بود
یا بازی آنچارتد 4 روی پرو آپدیت رایگان دریافت کرد و تفاوتش زیاد بود .
البته برای درک تفاوت به تلوزیون 4K احتیاج بود .

هدف PS4 PRO رزولوشن 4K بود و خروجی کار هم چیز تمیزی بود .

ولی اینبار هدف PS5 PRO اجرای کامل ریتریسینگ با همون رزلوشن 4K هست , همین RT باعث میشه که در مقایسه با نسل قبل تفاوت بیشتری رو نسبت به کنسول پایه حس کنید

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,610
خود مایکروسافت از کنسول و کلا همه چیز کشیده کنار ولی باز یه عده بیخیال نمیشن . قضیه همون سربازه ژاپنیه ست که 30 سال بعد از اتمام جنگ هنوز میجنگیده :D
قضیه یه عده ان که فکر میکنن همه عین خودشون به سابقه ۳۰ سال دفاع از آبرو و حیثیت کمپانی میلیارد دلاری با حقوق ماهانه ۰ دلار و ۰ سنت افتخار میکنن

حرف بی منطق میزنین جوابشو میگیرین فکر میکنین از طرف دشمن ابدی دارین میخورین :))

به مقدساتت که توهین نکردم
کردی دیگه
وقتی بازی سونی چیزیه که آدم باید لیاقت و شایستگی تجربه اش رو داشته باشه و پی سی گیمر ها چون زورشون اومده اکانت PSN بسازن توی امتحان اصلی شکست خوردن و لیاقت تجربه معنوی دیدن لوگوی سونی روی مانیتورشون رو ندارن و حتی اگر توبه هم بکنن باید تقاص پس بدن و پلاس بخرن لابد یه عرفان جدیدی چیزیه دیگه

آخرین ویرایش:

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,560
سخت افزار ۳۰۰ دلاری پرفورمنسش بدتر از سخت افزار ۵۰۰ دلاری باشه کلاهبرداریه؟ اینجا چهار نفر با مجموع ۸۰ سال سابقه نبرد در جبهه حق علیه باطل و خرید دیسک اورجینال هستین دور هم جمع شدین اوکیه ولی جای دیگه نگو بهت میخندن
فایو دیجیتال فقط ۱۰۰ دلار ازش گرونتر بود ولی دست کم سه برابر ازش قویتر بود.
دیگه متعصب ترین فنهای اکسباکس هم پروژه سریز اس را یک ابرفاجعه تصمیم گیری مایکروسافت میدونن ولی یکی مثل شما حتی برای این ابر زباله هم توجیه میارید. خداوکیلی این حرفها را تو توییتر یا جای دیگه نزن خوبیت نداره از ما گفتن بود.

آخرین ویرایش:

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,560
در مورد PS4 Pro میخواستم توضیح بدم که دیدم کاربر @ehsan M در بالا بخوبی توضیح داد. کجا سونی برای این کنسول ابرهایپ کرد؟ کجا گفتند قراره باهاش غیر از رزولوشن بازیها مثلا کیفیت بازیها هم بیشتر بشه. از همون روز اول گفتند که کیفیت گرافیکی با نسخه استاندارد برابره ولی بخاطر اومدن TV های 4K دیگه PS4 پایه پاسخگو نیست چون خروجی 1080P داشت. یکجوری انتظار داشتید اون کنسول که یکسال هم زودتر از وان اکس اومد مثلا بازیها را فورکی نیتیو اجرا کنه تو سال ۲۰۱۶؟ کدوم کارت گرافیک با مشخصات GPU ی که در PS4 Pro بود تو اون تایم میتونسته بازیها را 4k native بده ؟ اونم برای یک کنسول ۴۰۰ دلاری.....

ولی در مورد PS5 Pro طرف یکجوری اومده نوشته این هم بازی با اعداده اصلا در جریان نیست سونی تاحالا یک کلمه هم حتی یک کلمه هم راجب این کنسول حرفی نزده. حتی تایید نکرده این کنسول وجود داره و تمام این اطلاعات همش گمانه زنی وبسایت ها هست. بازی با اعداد و اذهان فقط کنسول سریز اکس بود که سران اکسباکس رسما تو چشم مخاطب اومدن و گفتند و نوشتند این کنسول طراحی شده برای رزولوشن 4k و ۱۲۰ فریم.
نتیجش چی شد؟ نتیجش اینکه نصف بیشتر بازیهای انحصاری خود اکسباکس ۳۰ فریمن. نتیجش اینکه اون ۱۲ ترفلاپس که دوسال تمام گوش دنیا را باهاش کر کردند نمیتونه تو خود بازیهای اکسباکس بهتر از PS5 پایه بهتر خروجی بده. نتیجش شده فروش افتضاح Series S|X که حتی از Xbox one هم شرایط بسیار داغون تره.

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,610
فایو دیجیتال فقط ۱۰۰ دلار ازش گرونتر بود ولی دست کم سه برابر ازش قویتر بود.
دیگه متعصب ترین فنهای اکسباکس هم پروژه سریز اس را یک ابرفاجعه تصمیم گیری مایکروسافت میدونن ولی یکی مثل شما حتی برای این ابر زباله هم ماله میکشی. خداوکیلی این حرفها را تو توییتر یا جای دیگه نزن خوبیت نداره از ما گفتن بود.
بحث مایکروسافت نیست اصلا
این رفیقت جوری داره میگه کلاهبرداری انگار همه بچه ان نمیفهمن کنسول ۳۰۰ دلاری لابد یه جایی کم و کاستی داره

فن بوی های مایکروسافت هم چون بالدورز گیت ۳ بهشون دیر رسید و عین بقیه فن بوی های کنسول فقط گرافیک میخوان ناراحتن ولی واسه خود مایکروسافت چیز خوبی بوده چون اگه نبود همون تعداد سر انگشتی ایکس باکس رو هم نمیتونستن بفروشن این نسل :))

اگه سخت افزار ضعیف بد بود که الان سبز و آبی واسه جایگاه دوم اینقدر تو سر هم نمیزدین :))

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,531
نام
مــاکــان
کردی دیگه
وقتی بازی سونی چیزیه که آدم باید لیاقت و شایستگی تجربه اش رو داشته باشه و پی سی گیمر ها چون زورشون اومده اکانت PSN بسازن توی امتحان اصلی شکست خوردن و لیاقت تجربه معنوی دیدن لوگوی سونی روی مانیتورشون رو ندارن و حتی اگر توبه هم بکنن باید تقاص پس بدن و پلاس بخرن لابد یه عرفان جدیدی چیزیه دیگه
میدونم ربطی به تاپیک نداره ولی خب هی میخوام از زیرش در برم و اشاره مستقیم نکنم ولی واقعا نمیشه تو دلم نگه دارم :D

نمیدونم احتمالا شما یک طرفی رو جانب داری میکنی ، اگر هم نمیکنی به بزرگیت ببخش:hide:
ولی نمیخوام این کامنتم در تایید جانبداری احتمالی شما باشه و کلا نمیخوام این وسط آتیش بسوزونم و...
یه مطلبیه که باید میگفتم و خب چون خودت اشاره کردی منم شما رو نقل قول کردم ، همین.

کلا اون کامنت برام جزو عجیب ترین کامنتهایی بود که میتونستم از یکی تو بازیسنتر ببینم و بخونم.
خب تو نت این دوستان کم سن تر و کم تجربه تر که تو اینستا ، زومجی و... کامنت میدن خیلی بدترش رو هم آدم به چشمش میخوره.
بخوام در مورد خودم مثال بزنم اصلا خود من قدیمترها کامنت دادم که روم نمیشه که الان بخونم و اونوقتهایی که اتفاقی تو سرچها یا تاپیکهای زیرخاکی که بالا میان و بهشون برمیخورم دودستی میزنم تو سرم که فلان فلان شده این چی بود که نوشتی؟ :Punish:

ولی واقعا بعد خوندن اون کامنت خیلی تاسف خوردم.
اول برای خودم که اون پست رو خوندم بعدش هم برای دوستان و بچه هایی که اون کامنت رو لایکش کردن.
نمیدونم دوست دارم فکر کنم اول لایک کردن و بعدا ویرایش شده و حواسشون نبوده چی رو لایک کردن.

حقیقتا من به جای شخصیت چندسالِ بعدِ اون دوستمون که اون کامنت رو داد که میاد اتفاقی کامنت سال 1403 رو خواهد خوند خجالت کشیدم .
این رو جدی میگم چون در مورد خودم پیش اومده.

نه اینکه طرفداری کنم و بگم تو جبهه دوآتیشه های مایکروسافت (واژه معدبانه تری که معنا رو برسونه پیدا نکردم) از این دیدگاه ها نداریم که حتما داریم.
ولی خیلی وقت بود که حداقل تو BC از کسی که به ظاهر سن کمی هم نداره اینطور کامنتی من رو متعجب نکرده بود.

برای همینه که همیشه میگم وقتی میشنوم یکی به میگه من فن فلان چیزم همچین طرز تفکری میاد جلوی چشمم.
برای همین خیلی ساله که اگه یکی بهم بگه فن فلان پلتقرم یا دستگاه و... هستی واقعا بهم برمیخوره که کجا چه اشتباهی کردم که طرف همچین برداشتی ازم کرده.

تموم شد ، الان میتونم برم پی زندگیم :D

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,560
تموم شد ، الان میتونم برم پی زندگیم :D
خوش اومدی :D ولی میدونم سنگینه برات که یه پی سی گیمر بیاد و راجب پی سی گیمرهای مثل شما که فکر میکنند خیلی خیلی کول و خفن هستن و مابقی گیمرها مثل کنسول گیمرها بچه سالن و حالیشون نیست ، این نظر رو بده. به اندازه موهای رو سرم من این کامیونیتی پی سی گیمر مثل شمارو خوب میشناسم تو خلوت چیا میگن و نظرشون راجب کنسول گیمرها چیه ولی اینجور جاهای عمومی رخ مهربون میگیرن ;)
وقتی همینی که کوتش کردی میادو عملا توهین میکنه به بقیه کنسول گیمرها منم جوابی را دادم که بدونن حالا این پی سی گیمرها از آسمون هم نیفتادن . حالا خوبه تو این فروم ۹۹ درصد اینایی که پی سی دارن همه دنبال پایرتن. اگر بازیهای سونی را میخریدن خدا میدونست جوابشون را چطور میشد داد.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر