تاثیر فن در بقای کنسول Xbox 360

وضعیت کنسول شما با فن یا بدون فن

• با وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 40 10.8%
  • بدون وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 45 12.2%
  • کنسول من مشکل چراغ قرمز نداشته

رای‌ها: 285 77.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    370

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
خلیل جان بعضی از سوالهایی که میپرسم واسه خودم نیست مثل قبلی و این (( اول ممنون از جوابت دادن به سوال قبلی))

دوستم به من زنگ زد گفت میخوام کنسول رو 12 ولت کنم((نمیدونم لانچ رو چجوری 3سال زنده نگه داشته بوده)) و چنتا سوال جدید کرد که همون طور که گفتی چون اطلاعاتی ندارم از شما میپرسم:

گفت باید برای 12 ولت برق رو از کجا بگیرم از درایو یا مادربرد؟ گفت اگه از درایو بگیرم به درایو آسیب میزنه؟

ویک سوال دیگه که برای خودم بوجود اومد و اون اینکه اگه سرعت فنها رو زیاد کنیم به خود فن آسیب نمیرسه؟

در مورد 12 ولت کردن آموزش کاملش توی سایت هستش
بهتره که از درایور برق رو بگیره، ولی اگر میخواد حرفه ای تر کار کنه از یک اداپتور 12 ولت 1 امپری استفاده کنه بهتره.

بعضی ها به دلیل های نامعلومی به برد کنسول یا داریور اون صدمه زدند.

در مورد فن کنسول خودش حالت 12 ولت رو داره و میتونه این ولتاژ رو ساپورت کنه.
به برچسب ش برروی بدنه فن نگاه کنید متوجه میشد.

در مورد عمر فن، میشه گفت بلاخره یک وسیله ای هستش که گرما و اصتحکاک داره و در طی
زمان عمر و سرعتش کم میشه، ولی بقای کنسول خیلی مهم تر از یک فن هستش.

بعضی ها گفتند که با 12 ولت کردن فن شون رو از دست دادند ولی دسته دیگری ( اکثریت ) بعد از
مدت ها هیچ مشکلی نداشتند.

در مورد بشتر کردن سرعت فن ها یعنی بالای 12 ولت 15 ولت 17 ولت یا حتی 24 ولت کردن اونها
جزء نابود کردن فن نسب به ولتاژ در کوتاه مدت چیز دیگه ای نداره.
مقدار بسیار زیادی از نیرو به صورت گرما و اصتحکاک بسیار زیاد به حدر میره و به حدی میرسه که
اتصالات پلاستیکی فن آب میشند، البته این مورد رو بیشتر توی 24 ولت دیدم.

راستی در مورد اون فن هایی که چندتا لینک ازشون گذاشتم، اون فن اولی Fan Whisper بهش هم Talismoon Whisper fan گفته میشه
http://www.iso420.org/360/whisperfan/dscn2974.jpg

اینها RPM بسیار خوبی دارند

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
12 ولتی کردن کنسول رو بیمه میکنه

بیمه، اگر معنی بیمه این باشه ( 12v ) سرمایه گذاری بیخودی هستش
انتظار معجزه داشتن از 12 ولت در بعضی از کاربران حتی بیشتر از اینترکولر هستش

عمل 12 ولت، فقط و فقط در کاهش حداقل 5 و حداکثر 10 درجه از گرمای کنسول تاثیر داره
پس به تنهایی نباید ازش انتظار بالایی داشت، ترکیب اون با روش های دیگه، اثر واقعی خودش
رو میتونه نشون بده.

mokhtar

کاربر سایت
May 19, 2006
533
نام
mokhtar
دوستان اگه حدا بخواد تا چند روز دیگه صاحب یه الیت میشم

یه سوال داشتم همراه این کنسول اینتر کولر بوده ایا این نصب کنم خوبه یا 12 ولت کنم

یا هردو کار بکنم

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
دوستان اگه حدا بخواد تا چند روز دیگه صاحب یه الیت میشم

یه سوال داشتم همراه این کنسول اینتر کولر بوده ایا این نصب کنم خوبه یا 12 ولت کنم

یا هردو کار بکنم

بهتره از اینترکولر استفاده نکنی.تاثیر منفی روی گردش هوای داخل کنسول داره.شما می تونید 12 ولت کنید و یه سری از روش های دیگه Cooling رو هم انجام بدید.

Aʍir Rәzʌ

کاربر سایت
May 12, 2008
4,749
من که کنسولم لانچ بعد از 5 ماه براش فن خریدم بعد از نصب فن 6 ماه سه چراغ شد (یعنی در کل 11 ماه ) الانم که X-CLAMP کردمش فعلا رو پایه !!! ....

MR.CR

کاربر سایت
Mar 20, 2009
382
نام
وحید
من چند روز پیش رفتم فن بخرم طرف گفت فن خاک میبره تو دستگاه گفت ولی اگه فن خود دستگاه قوی تر کنی بهتره :evil: میگفت با اینکار کم تر صدا داره ;)
بالا خره من چیکار کنم:wallbash:

total_ps85

کاربر سایت
Oct 23, 2008
135
نام
سهیل
من هر 5 دستگاهم فن داره
هر کدوم روزی 4 ساعت کار میکنه
هر 2 هفتم کنسولو باز میکنمو گردو خاکو با سشوار میگیرم
تو این 6 ماهه هیچکدوم سه چراغ نشدن

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
با سلام.
من یک عدد 360 pre60GB با برد jasper خریدم.
میخوام بدونم آیا باید فن ها را 12 ولت کنم؟
کلا کاری باید انجام بدم برای جلوگیری از 3چراغ یا نه؟:confused:
لطفا کامل راهنمایی کنید چون من تازه کارم.:laughing:

با تشکر.

Bianconeri

کاربر سایت
Feb 25, 2008
611
نام
مهران
من یک الیت فالکون دارم و موقع خرید هم فروشنده گفت که فن به بقای کنسول خیلی کمک می کند و یک فن سفید که پشت کنسول روی خود فن های دستگاه بسته میشه خریدم که موقع بازی هم دما را خوب پایین نگه می داره بین 35-38 درجه.خودم فکر می کنم که چون فن هوا را به سمت بیرون هدایت میکنه پس خاکی به درون دستگاه نمی بره؟(آیا شما دلیلی دارید که میگید خاک به درون کنسول میره و به اون ضرر می رسونه؟)

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
گرد و غبار که مسلش جداست و از کوچکترین درزی وارد کنسول میشن! حالا کنسول 360 فضای کوچیکی داره خاک کمتری توش میشینه! ولی در مورد فن بهترین راه همون بریدن پشت فنهاس که باعث میشه اون آلمینیوم حرارت رو نکشه به خودش و گرما تو کنسول نمونه!
intercooler هم بدرد بخور نیست و خودش عاملی میشه که گرما رو تو کنسول نگه میداره!
بهترین راه 12 ولت کردنه! هرچند که با مادربرد جاسپر یا فاسکون اگه کنسول رو تو جایی بزارید که کاملا فضا داشته باشه و هوای گرم دور کنسول نمونه هیچ وقت نیازی به این کارا ندارین!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر