به مناسبت 6 سالگی Bloodborne ، قدم زدن در خیابان‌های طاعون‌زده‌ی یارنام

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
جنازه‎ای بی‎جان از یک شهر، شهر بخت های شوم، آرامگاه طالع‎های نحس، شهر خون و گناه…

yharnam_2___bloodborne___by_anatofinnstark_ddaeqh8-fullview.jpg
Intro
داستان بلاد بورن در شهری به نام یارنام که با معماری گوتیک طراحی شده جریان داره..
در این شهر از خون به عنوان ابزاری برای پیشرفت‌های پزشکی استفاده میشد و با گذشت زمان بسياري از مردم به این شهر مراجعه میکنن تا بیماری‌های خود را با استفاده از روش یاد شده معالجه کنن
ماجراجویی شخصیت بازی از این جا شروع می شود كه در این شهر نوعی مریضی به اسم Pale Blood (خون بی رنگ) وجود داره، وقتی شخصیت بازی برای کشف این موضوع به شهر یارنام سفر می‌کنه، متوجه میشه که اکثر مردمان این شهر به نوعی بیماری plagued With An Endemic Illness مبتلا و خوي وحشي‌گري گرفته‌ان.
حال با توجه به این شرایط شخصیت بازی باید در کوچه و خیابان‌های این شهر ترسناک به کاوش بپردازد و با هیولا‌های ترسناک مبارزه كرده تا راز این بیماری را کشف کند...
و در نهایت وظیفه ما شاید این باشه که به نفرین Gehrman پایان بدیم و خود تبدیل به Great one شویم و یا شاید نشستن بر جای Gehrman و یا بیدار شدن از یک کابوس و دیدن خورشید در حال طلوع!!!!

tumblr_pu0kp2C3751txx1u4o1_1280.png
(Blood moon)

انسان‎هایی که روزگاری “مردم” بودند، اکنون جانیانی روانی هستند و دیوهایی در لباس انسان!
در شهر یارنام فردی به نام مستر ویلیم با بدست آوردن بصیرت(در ادامه اشاره خواهم کرد) توانست که خدایان را ببیند و در پی ان بود که شهری آرمانی بسازه(که بعد ها همگی به غلط کردن افتادن:D)
حالا چرا غلط کردن؟
در واقع چیزی که ویلیم دید خدایان نبودند (!!) موجوداتی به نام Great ones رو دیدن که بعضی از آنها چهره ایی به مانند عنکبوتان غول آسا داشته و توانایی هایشان به واسطه ی بصیرت بسار زیادشون قابل قیاس با انسان های فانی نبود
داستان از اونجایی شروع شد که سال ها قبل از این وقایع مردم نگون بخت یارنام متوجه ی معابد و دخمه های در زیرپاشون شده و با تمدن Pthumerian اشنا میشن و در ادامه یه سری غنایم از اونجا بر میدارن و برای تحقیق بر روی آنها دست به احداث Byrgenwerth زده و تحقیق روی غنایم آغاز میشه و متوجه ی تمدنِ از بین رفته ی Pthumerian میشن
در واقع با تمدنی آشنا میشن که در گذشته توانستند با گریت وان ها ارتباط برقرار کنن !
تو دنیای خودمون اگر بلفرض جن و پری رو در ابعاد بالاتر در نظر بگیریم، و خودمون رو در ۳ بعد هندسی و ۲ بعد فیزیکی( مکان و زمان ) متوجه می‌شیم که موجوداتی که برای ما قابل دیدن نیستن احتمالا در ابعاد بالاتری قرار دارن
اینجا(توی BB) نیز گریت وان ها موجوداتی هستند ورای بعد دوم که جسم فیزیکی داشته اما برکیهان و کاینات سیطره داشتن (به غیر از Oedon که بدون فرم فیزیکی بوده و تنها از طریق بعد صدا واس ما قابل رویته)

عمیق‌ترین و قدرت‌مندترین حس آدمی ترس است و عمیق‌ترین و قدرت‌مندترین نوع آن ترس از ناشناخته‌ها
استاد ویلیم بعد از تحقیقات فراوان و به کمک افرادش بند ناف کودک خدایان رو از همون معابد پیدا میکنه و با استفاده ازش در صدد برقراری با خدایان بر میاد، با کسی سخن نمیگه و تنها خودش از بند ناف استفاده میکنه و چشمانش به روی حقیقت باز میشن..
استاد حالا قادر به دیدن چیزهاییه که قبلا قادر به دیدن و درکشان نبوده و پس از دیدن حقایق هستی چنان وحشتی فراگیرش میشه(بعلاوه ی اینکه یه ماده هایی روی بدنش رشد میکنه که نشان از شروع تغییرات درونشه) گوشه گیر میشه و دیگه درس نمیده!
میاد و Byrgenwerth رو تعطیل میکنه، چون بر این عقیده ست که اگه انسان ها چشمشان یا بصیرت اشان بالا بره توازن برهم میخوره و وحشت همه را فرا میگیره(همون بلایی که سر خودش اومد)

00096_00097.jpg
(Byrgenwerth)

استاد یه سری شاگرد ممتاز داشت از جمله لاورنس(Laurence) که وقتی راه استاد رو میخواست ادامه بده اون جمله ی معروف از سوی استاد گفته میشه:
"از خون باستانی بترسید"
لاورنس به دنبال یه روش دیگه میره، استفاده از خون باستانی برای تکامل انسانی!
ویلیم به نگرش از درون جهت ارتباط با خدایان عقیده داشت و شاگردش از طریق خون باستانی و این شد اغازی بر اختلاف نظرها...
لاورنس بعد از جدایی از استاد Healing Church یی رو تاسیس میکنه که اکثریت اعضاش رو راهبه ها و پزشکان مبتدی تشکیل دادن و همینطور Blood Ministration رو که در اون انواع مختلف خون رو کشف میکنه و یه سری هاشو هم بعدها ممنوع میکنن
خبر پخش میشه و خیل عظیمی با قصد سلامتی یافتن و درمان و استفاده از خون شفابخش به یارنام میان و کم کم یارنامی ها به این خون باستانی اعتیاد پیدا میکنن و به قولی عین یه نوشیدنی رایج میشه و خیلی ها رو هم دایم الخمر میکنه
مردم هر روز دیوانه وار خون مینوشن و دردها شفا پیدا میکنه و کم کم بیماری خونی بین مردم شایع میشه!
خلاصه اینکه هرکی خون بیشتری رو استفاده کرده بود تبدیل به هیولایی درنده تر و بزرگ تر شد و کلیسا که اوضاع رو وخیم دید به صورت مخفیانه میاد هانترها رو جهت از بین بردن هیولاها استخدام میکنه ولی چون جوابگو نیست و نفرین هر روز شدیدتر میشد، به سیم اخر میزنن و بخش هایی توسط کلیسا قرنطینه میشه و این عمل پایانی بر لاپوشونی های کلیساس و بلاخره همه از این جریان باخبر میشن و یارنامِ ما تبدیل میشه به مکان شکارچیان!!
حالا اوضاع اونجایی بدتر میشه که همین شکارچیان به علت استفاده از خونِ قوی تر جهت از بین بردن هیولاها، خود نیز دچار بیماری میشن؛ شکارچیانی امثال فادر گاسکویین، که ایشون در آخر اون جمله ی معروف رو میگه:
"همه ما روزی به هیولا تبدیل میشویم"

و به این شکل یارنام رسما سقوط میکنه...
artworks-000648895951-fwjy7c-t500x500.jpg

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,182
نام
سبحان
لعنت بهت سونی :Dریمستر این بازی رو بده دیگه،خون به جیگرمون کرده
روی پی سی یا پی اس ۵ یا هرچی بده فقط بده،لامصب روی پی اس ۵ هم ۱۰۸۰ ۳۰ فریمه :|
به شدت دلم کشیده برمش ولی خیلی رو مخ این ۳۰ فریم بودنش
دیمون سولز هم هست البته ولی بلادبورن یه چیز دیگست و محیطاش خیلی خوف و عالی کار شدن،از نظر من بهترین بازی نسل ۸ بود و شاهکاری تکرار نشدنی

silent ops

کاربر سایت
Feb 4, 2017
1,716
لعنت بهت سونی :Dریمستر این بازی رو بده دیگه،خون به جیگرمون کرده
روی پی سی یا پی اس ۵ یا هرچی بده فقط بده،لامصب روی پی اس ۵ هم ۱۰۸۰ ۳۰ فریمه :|
به شدت دلم کشیده برمش ولی خیلی رو مخ این ۳۰ فریم بودنش
دیمون سولز هم هست البته ولی بلادبورن یه چیز دیگست و محیطاش خیلی خوف و عالی کار شدن،از نظر من بهترین بازی نسل ۸ بود و شاهکاری تکرار نشدنی

bloodborne یه پج آبدیت داره برای ps4 که 60 فریم ثابت میکن بدون هنگ مشکل..

silent ops

کاربر سایت
Feb 4, 2017
1,716

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
کاش ماه دیگه تو جریان play at home این بازی رو مجانی کنه سونی.
درود
چند سال پیش نسخه ی معمولی واسه دارندگان پلاس فری شد
ولی خب با توجه به سیاست های این چندماهه ی سونی (رچت و ویتنس و... و در اواخر فروردین هورایزن کمپلت ادیشن) یه همچین حرکتی زدن انچنان بعید نیست
ولی خب از اون مهم تر قطعا تایید پورت اپگرید شده ی بازی برای نسخه ی ps5 عه که مدت هاس منتظرشیم:D
یه فورکی 60 فریم ثابت، چه شود!!!!

owj

کاربر سایت
Jul 26, 2015
441
نام
Mohamad H
یه اعتراف کنم
من ترسیدم بلادبورن رو بازی کنم و هنوز جرات نکردم بازیش کنم،جالبتر اینکه روی کنسول دارمش
تا باس اولو بری و بزنیش دیگه ول کنش نیستی لاکردارو
اتفاقا همین امشب بعد از چند سال دوباره بازیش کردم چقدر هنور تاثیر گذاره محیط موسیقی جو
حتما سعیتو بکن باز <):)

• Like
Reactions: voldmort

owj

کاربر سایت
Jul 26, 2015
441
نام
Mohamad H
دوستم که تموم کرده بود می‌گفت بینهایت سخته،برای همین بازی نکردم که نکنه ازش دلزده بشم
منم اولین سولز بورن رو با همین شروع کردم فقط نیاز داری به موقع داج بدی مردن طبیعیه تو این بازی و نباید دلسرد بشی چون حتی ساده ترین دشمنا هم تو بازی تا وقتی ندونی کی حمله میکنن کی وقت اتک دادنه و مدیریت استمینا و این چیزا دستت نیاد مثل اب خوردن میزننت ولی وقتی دستت بیاد فارمشون میکنی هر بار و لذتشونو میبری

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,072
نام
احمد
فکر نکنم میازاکی خودش دوباره بتونه همچین اتمسفری خلق کنه، یا حتی تو تاریخ گیمینگ دوباره شاهد همچین اتمسفری بشیم، من یک ماه دیگه پی اس 5 میخرم فقط به عشق بلادبورن دوباره بعد از مدت های مدیدی، صبر و طاقت بیشمار عین لیلی و مجنون به هم میرسیم :-)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر