به مناسبت 4 سالگی عنوان Uncharted 4: A Thief's End

انتخاب بهترین Uncharted از نظر شما

• Uncharted: Drake's Fortune

• Uncharted 2: Among Thieves

• Uncharted 3: Drake's Deception

• Uncharted 4: A Thief's End

• Uncharted: The Lost Legacy

• Uncharted: Golden Abyss

Results are only viewable after voting.

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,563
uncharted-comparisons-nathan-drake-by-gtone339-d7luui8-fullview-min.jpg

شخصیت هایی که تحسینشون می کنیم و دوسشون داریم، بسیاری از خاطرات فوق العاده ما با سری بازی های آنچارتد گره خورده. نیتن، سالی .. 4 سالگیتون مبارک ❤

به همین مناسبت، مقاله ی کوتاهی از این مجموعه برای شما عزیزان آماده کردیم.

Uncharted ترکیبی از عناصر سبک‌های Third-person shooter، پلتفرمر سه بعدی و اکشن ماجراجویی است.

pngguru-com-min.png

Uncharted: Drake's Fortune: اولین شماره از این مجموعه که داستان سفر نیتن دریک به جنگل‌های آمازون را روایت می‌کند. جد بزرگ نیتن دریک یعنی فرانسیس دریک در سفری که قرن‌ها پیش به جزیره‌ای ناشناخته به آمریکای جنوبی داشته، گنج ال دورادو را کشف می‌کند، اما در پی اتفاقاتی آن را از دست می‌دهد. نیتن دریک برای پیدا کردن این گنج به جزیره سفر می‌کند ولی او هم دستش از رسیدن به گنج ال دورادو کوتاه می‌ماند. در این سفر، ویکتور سالیوان و روزنامه نگاری به نام النا فیشر، نیتن را همراهی می‌کنند. شجره‌نامهٔ شخصیت نیتن دریک به فرانسیس دریک می‌رسد که یک شخصیت حقیقی در طول تاریخ است. نیتن در شماره اول این مجموعه برای پیدا کردن گنج گمشده فرانسیس دریک سفر خودش را آغاز می‌کند و در ابتدای بازی دفترچه راهنما و دست نوشته‌های فرانسیس دریک را هم پیدا می‌کند. تقریباً در اواخر بازی با جسد فرانسیس دریک روبرو می‌شود.

Uncharted 2: Among Thieves: در شماره دوم از این مجموعه، نیتن دریک برای پیدا کردن شهر گمشده شامبالا، راهی تبت و رشته کوه های هیمالیا می‌شود. در این قسمت برخی از شخصیت‌های شماره اول مانند ویکتور سالیوان و النا فیشر در کنار شخصیت‌های جدید مانند کلویی فریزر، هری فلین (شریک سابق نیتن دریک) و زوران لازارویچ (یک جنایتکار جنگی صرب، که شخصیت اصلی منفی شماره دوم است) حضور پیدا کردند. این نسخه اولین بازی از این مجموعه بود که بخش چندنفره داشت. این قسمت بسیار مورد تقدیر و تحسین منتقدین قرار گرفت، مجموع امتیازات این بازی 96 و متاکریتیک آن را تاثیرگذارترین بازی سال ۲۰۰۹ برشمرد، همچنین عنوان بهترین بازی سال ۲۰۰۹ را، از دید منتقدین و سایت های معتبر از آن خود کرد. بازی همچنین یک موفقیت تجاری به حساب می‌آمد و تا دسامبر ۲۰۱۱ به فروشی بیش از ۶ میلیون نسخه در سراسر جهان دست پیدا کرد.

Uncharted 3: Drake's Deception: سومین شماره از این مجموعه در نوامبر ۲۰۱۱ منتشر شد. داستان بازی بیشتر روی رابطه نیتن دریک با دوست قدیمی او ویکتور سالیوان تمرکز دارد. دوستی که برای نیتن حکم یک پدرخوانده دارد.
نیتن برای پیدا کردن شهری گمشده، راهی شبه‌جزیره عربستان می‌شود، نیتن در یکی از سکانس ها مدت زیادی در بیابان گرفتار می‌ماند که این سکانس، به یکی از بهترین سکانس‌های سال ۲۰۱۱ در حوزه بازی‌های رایانه‌ای تبدیل شده‌است. بازیکن در شماره سوم برای اولین بار در این مجموعه می‌توانست به‌طور همزمان با چند دشمن مبارزه کند. این بازی مورد تحسین بسیاری قرار گرفت و به میانگین امتیاز 92 دست یافت.

Uncharted: Golden Abyss: این قسمت همانند سه شماره قبلی، برای کنسول خانگی پلی‌استیشن 3 منتشر نشد، توسط Bend Studio و زیر نظر استودیوی ناتی داگ به عنوان یک بازی فرعی برای کنسول دستی پلی‌استیشن ویتا ساخته شد. بازی ابتدا در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۱۱ همراه با عرضه کنسول پلی‌استیشن ویتا در ژاپن منتشر شد و چند ماه بعد در تاریخ ۲۲ فوریه ۲۰۱۲ در آمریکای شمالی منتشر شد.
وقایع بازی مربوط به قبل از وقایع Drake's Fortune است، ولی داستان آن ارتباطی به داستان شماره ابتدایی مجموعه ندارد و روندی مستقل دارد.
بازی در متاکریتیک امتیاز ۸۰ را بدست آورد که شاید برای مجموعه آنچارتد کمی پایین باشد، اما در نوع خود بسیار خوب بود و یکی از بهترین های کنسول پلی استیشن ویتا است.منتقدان عموماً از گیم پلی و گرافیک تعریف کردند ولی داستان آن را ضعیف دانستند.

kindpng-1286567.png
Uncharted 4: A Thief's End: چهارمین قسمت در سری بازی‌های آنچارتد که با حفظ سبک بازی‌های پیشین، توسط شرکت بزرگ ناتی داگ در می ۲۰۱۶ برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر شد. نیتن دریک شخصیت اصلی این مجموعه یک بار دیگر در این نسخه حضور دارد و به عنوان یک جوینده گنج بازنشسته، به ناچار به دنیای دزدان باز می‌گردد. داستان بازی ۳ سال بعد از اتفاقات آنچارتد ۳ رخ می‌دهد، در این قسمت نیت در جستجوی گنج هنری ایوری که سالیان درازی گم شده است به برادر خود سم می‌پیوندد.
آنچارتد 4 بصورت گسترده پذیرای نقدهای مثبت شد و بسیاری از منتقدان: جلوه‌های بصری، گرافیک، گیم‌پلی و روایت داستانی بازی را از نقاط قوت آن ذکر کردند. این بازی در متاکریتیک به میانگین امتیاز فوق العاده 93 رسید.

ba26ee1bab95efad3371ca089e1b3108-min.png

Uncharted: The Lost Legacy: در جریان مراسم E3 2017 شاهد رونمایی عنوان جدیدی از سری با نام میراث گمشده بودیم. این بازی در واقع یک بسته الحاقی برای Uncharted 4: A Thief's End محسوب می‌شود که بازیکن را نه در نقش نیتن دریک، بلکه در نقش کلویی فریزر قرار می‌دهد و وقایع آن حدود ۶ تا ۱۲ ماه بعد از سری اصلی روایت می شود. کلویی که به همراه همکارش، نیدین راس به دنبال عاج گانش (یکی از شناخته‌شده‌ترین و مورد احترام‌ترین خدایان در مذهب هندوئیسم است) می‌گردد، در حین این ماجراجویی با گروهی خطرناک مواجه می‌شوند. این بازی طولانی‌ترین بستهٔ الحاقی در تاریخ ناتی داگ به‌شمار می‌رود.

fake-logo-uncharted-5.png

یونیورس سری بازی های آنچارتد: با انتشار نسخهٔ چهارم، بسیاری بر این عقیده بودند که این شماره پایان سری آنچارتد خواهد بود، اما در جریان معرفی میراث گمشده، در مصاحبه‌ای شون اسکیگ، نویسنده و کارگردان هنری، با خبرنگار یوروگیمر چنین گفت:
من نمی‌گویم که این پایان کار است. دنیای ما وسعت زیادی دارد و شخصیت‌های بسیاری را نیز در خود جای داده است. ما حتی پیش از این، دو شخصیت سالیوان و کاتر را بررسی کرده و این دو را به هم ربط داده‌ایم، به این ترتیب نقاط قوت و ضعف داستان مشخص شد. ما به دنبال چیزی جدید و تازه بودیم که در پایان شخصیت کلویی به ذهنمان رسید...
در مورد بسته شدن پرونده‌ یونیورس آنچارتد نیز، به شدت بعید می‌دانم که این مجموعه به پایان راه خود رسیده باشد.

شون اسکیگ نیز تأیید کرد که در آینده احتمالاً بازی‌های جدیدی از دیگر شخصیت‌ها منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
دستت درد نکنه امیر تاپیک مثل همیشه عالیه. آنچارتد رو من یکم دیرتر از بقیه تجربه کردم. اول با آنچارتد 2 شروع کردم اونم زمانی که شماره سوم هم تازه رلیز شده بود. یادمه به تبت که رسیدم به این نتیجه رسیدم که دارم یه چیز استثنایی رو تجربه میکنم. حسی که شاید تو تمام دوران گیمری یکی دو دفعه بیشتر تجربه نکردم. بعدم شماره سوم و بعد اول. برگشت به شماره اول یکم تو ذوق می زد کاش زمان خودش بازی کرده بودم ولی خوشحالم که تمام شماره های بازی که شامل گلدن ابیس هم میشه حداقل 3 بار تموم کردم. به جرات اگر فرنچایز تلو منتشر نشده بود بهترین سری زندگیم همین آنچارتد باقی میموند.

در هر صورت آنچارتد 5 ساخته بشه یا نشه تجربه و خاطراتی که با این سری داشتم هیچوقت از یادم نمیره

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
یادش بخیر خیلی زود گذشت همین 4 سال پیش بود با چه ذوقی تا شنیدم بازی میخواد بیاد پول جور کردم بازی رو 24 ساعت زودتر خریدم=((قیمتش هنوز یادمه 240 هزار تومن با سلفون اصلی (الان جرات میخواد نزدیک بازی اورجینال بشی اونم یک روز زودتر)بعضی وقتا فکر میکنم این نسل خیلی زود تمام شد بر خلاف نسل قبل که برای من طولانی بود.
خلاصه این نسل هم با بازیهای عالی و خوب و بد گذشت و خاطراتش موند واقعا یادش بخیر

آخرین ویرایش:

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,166
نام
Amir
مرسی بابت تاپیک :x
من ازونجایی که یه علاقه شدیدی به POP و نسخه‌های قدیم توم ریدر داشتم خیلی اتفاقی با آنچارتد ۲ آشنا شدم توی هارد یکی از دوستام(خیلی دسترسی به نت نداشتم اون موقع) بعدش دیدم دقیقا بازی انگار برای من ساخته شده و همون چیزیه که میخوام. ست‌پیس‌های فوق‌العاده همراه با صخره‌نوردی و معما و اینا... . بعد متوجه شدم که سازنده‌اش، سازنده همون کرش خودمونه و دیگه از اونجا کلا فنش شدم. سال بعد هم به زور آنچ ۳ رو پیدا کردم(یادمه یه دوره بازی جدید هکی ps3 سخت پیدا میشدن) و سر اون مرحله هواپیما واقعا کرک و پرم ریخت؛ هنوز هم اعتقاد دارم اون مرحله هواپیما و صحرای بعدش بهترین لول دیزاین رو تو کل بازی‌ها دارن :x از معرفی آنچ ۴ توی ۲۰۱۴ هم لحظه‌شماری می‌کردم برای عرضه بازی که به نظرم آنچارتد ۴ بعد از نسخه دوم، بهترین شمارست. بعد از آنچارتد ۲ سراغ نسخه اول رفتم و خیلی باهاش حال نکردم و ۷ ۸ سال بعد یعنی همین ۲ ۳ هفته پیش تازه تمومش کردم :D

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
بیخیال :D بهترین بازی سری هم نیست چه برسه نسل :D
چرا اتفاقا بهترین بازی سری هم هست :D از لحاظ پیسینگ، روایت، لول دیزاین و گیم پلی فعلا این نسل کمتر بازی نزدیکش میشه:D مقایسه انچارتد ۲ با ۴ هم زشته خدایی. نکنین اینکارو:D
——-
@IMANOKA
متاسفانه به جز بلادبورن بقیه عناوین نامبرده نزدیکش هم نمیشن :D

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
چرا اتفاقا بهترین بازی سری هم هست :D از لحاظ پیسینگ، روایت، لول دیزاین و گیم پلی فعلا این نسل کمتر بازی نزدیکش میشه:D مقایسه انچارتد ۲ با ۴ هم زشته خدایی. نکنین اینکارو:D
——-
@IMANOKA
دقیقا اون مورد اول از بزرگترین مشکلات بازی و نقطه ضعفش نسبت به بهترین شماره (۲) هست:D پیسینگ بازی بیش از حد کنده اونم نسبت به استاندارد سری :D بازی برای داستان و ستینگش هم زیادی طولانی و ملال آور میشه، اصلا دلیل داره تنها شماره سری هست که من دو بار بیشتر تموم نکردم :D

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
——-
@IMANOKA
بقیه عناوین با تریلی از روش رد میشن:D
بازیش رو فقط یه بار تونستم بازی کنم در حالی که اون آنچارتدای قبلی رو بالای 3 بار تموم کردم:D حتی نسخه ویتا. نسخه 4 بازی خوبی بود ولی حوصله سربر
اون لست لگاسی هم که از بس خسته کننده بود همون دفعه اول هم بزور تونستم تمومش کنم:|:-&

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
کاری به بهترین بازی نسل ندارم ولی بهترین در سری هست. البته حرف دوستانی که اینو قبول ندارن هم میفهمم. آنچارتد 4 محصول ناتی داگ بعد از تلوست. کارگردانش عوض شده تمش جدی تر شده. بشخصه عاشقش شدم و برای من حداقل بهترین بازی نسله البته بعضی روزا ویچر 3 رو بیشتر دوست دارم. امروز نوبت آنچارتد 4 فردا شاید ویچر 3 :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر