بهترین بازیهای سال 2015 از نگاه سایتها و مجلات

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,991
نام
مهدی
[MENTION=45984]Daedalus[/MENTION]

الله‌وکیلی ایول! چقدر زیرکانه از یه مبحث بی‌ربط به TLoU، پاش رو کشیدی وسط که برای بار nام بگی بازی overrated هست و با پایانش حال نکردی. کاملا هم موفق شدی. چه کسی از افتخارات TLoU دفاع کرده و الآن جوایز GoTY و ارزشش رو زیر سوال برده؟
ولش کن. بی‌خیال. ترجیح می‌دم به جای بحث کردن، بایستم و برای این میزان زیرکی، دست بزنم‌.
#respect

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,175
نام
∂αнмα
حاجی، overrated اون بازی تو آواتارت بود که الان دیگه هیچ کس اسمی ازش نمیاره، نه TLOU که حالا حالا سر زبونا خواهد بود :D
این جدی بود یا شوخی یا صرفا جهت اینکه یـ چیزی در جواب کلمه ی "Overrated" داده باشی ـه ؟

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
حاجی، overrated اون بازی تو آواتارت بود که الان دیگه هیچ کس اسمی ازش نمیاره، نه TLOU که حالا حالا سر زبونا خواهد بود :D
اگه بایوشاک هم انحصاری بود الان به اندازه لست آو آس در موردش حرف میزدین، این مساله ربطی به Overrated بودن نداره، مربوط به انحصاری بودن هست!!:D

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
[MENTION=45984]Daedalus[/MENTION]

الله‌وکیلی ایول! چقدر زیرکانه از یه مبحث بی‌ربط به TLoU، پاش رو کشیدی وسط که برای بار nام بگی بازی overrated هست و با پایانش حال نکردی. کاملا هم موفق شدی. چه کسی از افتخارات TLoU دفاع کرده و الآن جوایز GoTY و ارزشش رو زیر سوال برده؟
ولش کن. بی‌خیال. ترجیح می‌دم به جای بحث کردن، بایستم و برای این میزان زیرکی، دست بزنم‌.
#respect
نمی‌دونم فکر کردی من بی‌کارم یا چیز دیگه‌ای ولی وقتی این‌قدر تخیل‌ می‌زنی حتماً شما وقت آزادت زیاده.
من نه با بحث کردن این‌جا کاری ازم راه میوفته نه علاقه‌ای برام مونده با کسایی که نهایت دغدغشون توی زندگی ”کنسول من از کنسول تو بهتره“ هست سر و کله بزنم. اکثر افرادی که پست منو نقل قول کردن اگر جای tlou می‌نوشتم skyrim اصلا براشون مهم نبود. با این که بازم منطق همونه و من گفتم وقتی برای اکثریت افرادی که دیدم توی این تاپیک هر سال تعداد goty مهمه چطور امسال اینطوری نیست.
جواب شما رو هم برای این می‌دم چون سابقاً بین ما یه احترامی بود که متاسفانه مثل این که از بین رفته.
جو این روزای بخش اخبار به حدی خنده‌دار شده که من نمی‌دونم مشکل حتی از کجاست.

sent from mobile

lebron

کاربر سایت
Jan 21, 2011
427
سلام

انصافا MGS بازی خوبی بود اما برای GOTY شدن مشکلات زیادی داره. بازی بعد از 20 چپتر واقعا برای من تکراری شده بود و دیگه چیز جدیدی نداشت. اگر همراه های جدید نبودن که دیگه فاجعه می شد!

پایان بازی خوب نبود. انصافا احساس کردم یک کلاه گشاد سرم رفته . نزدیک 60 ساعت بازی کن آخرش بفهمی سر کار بودی و نقش یک آدم بی اصل و نسب رو داشتی :d خدا بگم چیکارت نکنه کوجیما:d

بلادبورن هم واقعا خاص و دوست داشتنی بود. با اون جو سنگینی که داشت...

W3 و Fallout 4 جزء بهترین های عمرم بودن ! واقعا با هردوشون حال کردم. اما اگر بخوام منصف باشم و مشکلات ریز Fallout 4 رو ببینم، W3 رو انتخاب می کنم.

پس رده بندی من بین این بازی ها میشه:

1 ) W3
2 ) Fallout 4
3 ) BloodBorne
4 ) MGS

البته این رده بندی طبق این لیست است و الا بهترین بازی ای که امسال تجربه کردم This war of mine بود.

soorena

کاربر سایت
Nov 9, 2009
2,697
نام
علی
اگه بایوشاک هم انحصاری بود الان به اندازه لست آو آس در موردش حرف میزدین، این مساله ربطی به Overrated بودن نداره، مربوط به انحصاری بودن هست!!:D

کاملا حق با شماست تمام افتخارات TLOU به خاطر انحصاری بودنشه وگرنه بازی کاملا overrated هست.اصلا بخاطر همین هم بود که رقیبی مثل GTA v رو از نظر جوایز کنار زد.تازه بایوشاک هم حقش خورده شد:|:))

psco

کاربر سایت
Jul 11, 2009
180
نام
PreMieR

اتفاقا چندوقت پیش داشتیم با علی به این موضوع کلی میخندیدیم
yahoo_4.gif

یه بنده خدایی تو این تاپیک میگفت فقط باید Bloodborne گوتی بشه فقط این عنوان لیاقتشو داره

درصورتی که همین بنده خدا تو تاپیک PC | Dark Souls II مرتب به سازنده بازی فحش میداد میگفت چقدر بازیش چرته :)) ( فکر میکنم اصلا بازی تمومم نکرده بود)
کلا برای یه عده از دوستان واژه انحصاری معنی خاصی داره که فقط خودشون متوجه میشن. اگه بازی انحصاری کنسولشون باشه خداس لیاقت گوتی شدن داره . نباشه کشک
پس بهتره کلا به این حرفا اهمیت ندیم ساده ازش بگذریم ...

مهم اینه The Witcher 3 Wild Hunt بهترین بازی سال شد بقیه ش مهم نیست

آخرین ویرایش:

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
کاملا حق با شماست تمام افتخارات TLOU به خاطر انحصاری بودنشه وگرنه بازی کاملا overrated هست.اصلا بخاطر همین هم بود که رقیبی مثل GTA v رو از نظر جوایز کنار زد.تازه بایوشاک هم حقش خورده شد:|:))
چی میگی حاجی؟ چند چندی با خودت? یبار پستا رو بخون بعد توهم توطعه بزن!
من کجا گفتم لست اورریت شده یا بایوشاک حقش رو خوردن? عزیز جان یبار پستا رو بخون، اینجوری واسه همه بهتره!!
--------------------------
بعضی ملت بیکار (البته نه همه) اینجا نشستن یکی یه چی بگه اونا هم شروع کنن به توهم زدن و بیان یقه پاره کنن و از بازیشون دفاع کنن!

s.snake2

کاربر سایت
Jul 29, 2011
738
نام
هادی
دوستانی که میگن TLOU نباید گوتی میشد شوخی میکنن یا ما رو گرفتن؟واقعا اعتقاد ندارن حقش بود؟بعد TLOU نمیشد چه بازیی حقش بود؟gta بایوشاک خیلی بازیهای قشنگی بودن ولی گوتی…/:)
در ضمن حالا به فرض ما جوگیر چون انحصاری بود میگیم حقش بود گوتی بشه،اون 200 تا سایتی که به عنوان گوتی انتخابش کردند که اتفاقا خیلیهاشون هم سایتای معروف بودن چی؟اونا هم جوگیر شدن؟همه جوگیر بودن فقط یه عده از دوستان تونستن از میان امواج جوگیری به سلامت عبور کنن و حقایق رو کشف کنن؟:-/:d

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,991
نام
مهدی
نمی‌دونم فکر کردی من بی‌کارم یا چیز دیگه‌ای ولی وقتی این‌قدر تخیل‌ می‌زنی حتماً شما وقت آزادت زیاده.
من نه با بحث کردن این‌جا کاری ازم راه میوفته نه علاقه‌ای برام مونده با کسایی که نهایت دغدغشون توی زندگی ”کنسول من از کنسول تو بهتره“ هست سر و کله بزنم. اکثر افرادی که پست منو نقل قول کردن اگر جای tlou می‌نوشتم skyrim اصلا براشون مهم نبود. با این که بازم منطق همونه و من گفتم وقتی برای اکثریت افرادی که دیدم توی این تاپیک هر سال تعداد goty مهمه چطور امسال اینطوری نیست.
جواب شما رو هم برای این می‌دم چون سابقاً بین ما یه احترامی بود که متاسفانه مثل این که از بین رفته.
جو این روزای بخش اخبار به حدی خنده‌دار شده که من نمی‌دونم مشکل حتی از کجاست.

sent from mobile
فهمیدن قصد و نیت شما اصلا نیازی به خیال‌‌پردازی نداره. داره داد می‌زنه. عین روز روشنه!
تاپیک بهترین‌های 2015 هست و شما میای زیرپوستی کسایی رو که 2سال پیش به افتخارات بازی مورد علاقشون افتخار کردن، قضاوت می‌کنی. بعد محکوم می‌کنی به fanboy بودن ”کنسول من از کنسول تو بهتره“. بعد هم برای چندمین بار بحث پایان بد و overrated بودنش رو وسط می‌کشی. و در آخر هم حتی نمی‌دونی که این وضع خنده‌دار از کجاست!!
بنده هم علاقه‌ای به ادامه بحث ندارم. همین‌قدر که بدونی ملت درازگوش نیستن، کافیه.

آخرین ویرایش:

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,616
نام
Armin
این قضیه ی چون فلان بازی انحصاریه پس فلانه و بیصار واقعا خیلی لوس و بی مزه س . طرف میاد میگه اگه فلان بازی هم انحصاری بود مثل فلان بازی تحویل گرفته میشد و ... کلا بحث چیپ و لوسیه . بعد بازی که اصلا ربطی به تاپیک نداره پاش کشیده میشه وسط... عجب ...
جدای این بحثا به نظرم ویچر کاملا حقشه جوایزی که گرفته . هرچند بلادبورن هم برام هم ردیف ویچر قرار میگیره و بعدشون mgs توی رتبه ی بعدی .

artour-2198

کاربر سایت
Mar 18, 2013
405
نام
علیرضا
اصلا کاری نداریم که همین دوستانی که الان دارند چپ و راست به TLOU گیر میدن اگر این بازی بخت برگشته انحصاری نبود آواتار و امضاشون تصویر جوئل و الی بود ولی انصافا آدم نقد سایت googoolimoogooli.com رو بخونه و بهش استناد کنه شرف داره تا اینکه نظرات بعضی از اساتید بازیسنتر رو بخونه .

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,215
نام
ماکان
اگه بایوشاک هم انحصاری بود الان به اندازه لست آو آس در موردش حرف میزدین، این مساله ربطی به Overrated بودن نداره، مربوط به انحصاری بودن هست!!:biggrin1:

نخیر ربطی نداره!:D

من در این خصوص با فرهود و سینا زیاد بحث کردم. الانم دوباره میگم. BioShock گیم آو د جنریشن نسل قبله منه. کلاBio 1 جهان بینی منو تغییر داد (:D) اما با این حال، دلایلی زیادی وجود داره که باعث میشه B:I اندازه TLoU تحویل گرفته نشه. اولین و مهم ترینش که به نظرم میتونه بحث رو خاتمه بده پیچیدگی ذاتی Bio هست. داستان Bio علی رغم خفنیتش پیچیده و صعب الفهمه. من شک دارم 90٪ کسایی که Infinity‌ رو بازی کردن حتی 10٪ نمادها و کنایات و استعارات بازی رو درک کرده باشن. ضمن اینکه گیم پلی یا گرافیکش در رقابت با TLoU بهتر نیست. برعکس TLoU یه روایت سینمایی، جذاب و همه پسند با گرافیک، گیم پلی و موسیقی درجه یکه. طبیعی هست عموم مردم TLoU رو تحویل بگیرن تا Infinity که حتی نمیدونن شخصیت ها و دنیای بازی از مجا امده و چه فلسفه ای پشتش هست. منظور اینکه بایوشاک خیلی بازی بزرگیه اما همین بزرگی و عظمت باعث میشه مخاطب هاش از عام به خاص تبدیل بشن. توی Top 10 من بایوشاک اوله و TLoU بعد از ME سوم اما با این حال کاملا قبول دارم TLoU از دید عموم بازی بهتری هست.

از نظر من TLoU سر سوزنی اورریت نیست. و واقعا توی ژانر خودش با اختلاف بهترین هست. و شاید سینمایی ترین بازی که تا الان ساخته شده. بایو هم در کلاس خودش بازی تکرار نشدنی هست. کمتر کسی میتونه عین لوین فلسفه، جامعه شناسی، سیاست، دین، اسطوره و علم رو با هم گره بزنه و در قالب یک داستان منسجم و جذاب به خورد مخاطب بده. تخریب یا تحقیر یکی بخاطر بالا بردن اون یکی درست نیست. میشه بایوشاک رو بهترین تجربه شخصی نسل قبل دونست بدون اینکه چیزی از ارزش های TLoU کم کرد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر