بررسی ، راهنمایی و مطرح کردن Errorها و خرابی های PS3

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
یه مشکلی برای یکی از دوستای من پیش اومده
دوستم یه Ps3 60G داره ولی هر چی دیسک(از هر نوعی چه بلو-ری و چه Dvd) نمیتونه بخونه
تازه اصلا ایکون درایو بلو ری (چه با دیسک و چه بی دیسک) توی داشبورد نمیاد
میشه یه دوستی بگه این مشکل از کجاست؟
ممنون

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
یه مشکلی برای یکی از دوستای من پیش اومده
دوستم یه Ps3 60G داره ولی هر چی دیسک(از هر نوعی چه بلو-ری و چه Dvd) نمیتونه بخونه
تازه اصلا ایکون درایو بلو ری (چه با دیسک و چه بی دیسک) توی داشبورد نمیاد
میشه یه دوستی بگه این مشکل از کجاست؟
ممنون
همچین موردی کم پیش میاد
یه بار هاردش رو کلا فرمت بکنه شاید مشکل از اون باشه ولی متاسفانه فکر کنم که لنز کنسولشون عیب داره یا سوخته ...

navid_x360

کاربر سایت
Jun 1, 2007
2,700
نام
نوید
نه
دستگاهو یه چند سالیه داره
چند وقته اینطوری شده
اگه کجا میشه فهمید که ماله لنزشه؟
روش تستی چیزی نداره؟
سلام نوید جان خیالت راحت متاسفانه لنزش سوخته.
مثل ماله من شده لنزدستگاه منم سوخته جلوی خودم بازش کرد لنزشم مثل ps2 نیست که بخوان تنظیمش کنند لنز ps3 یسر بود یعنی اگه خراب بشه کلا باید تعویضش کنی که هزینش 80 تومن.
برای مطمئن شدن از سوختنش اصلا بلوری نمیچرخونه یعنی اگه بلوریه مثلا از طرف مارکps بزاری داخله دستگاه وقتی اجکت میکنی از همون طرف در میاد یعنی بلوری تو درایو نمیچرخه گوشتم بزاری روی دستگاه بازم هیچ صدایی نمیده باید تعویض بشه ماله منم 60 گیگ بود از اون قدیمیا زیادم کار ازش نکشیدم اما متاسفانه گردو خاک باعث خرابیش شد.

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
سلام نوید جان خیالت راحت متاسفانه لنزش سوخته.
مثل ماله من شده لنزدستگاه منم سوخته جلوی خودم بازش کرد لنزشم مثل ps2 نیست که بخوان تنظیمش کنند لنز ps3 یسر بود یعنی اگه خراب بشه کلا باید تعویضش کنی که هزینش 80 تومن.
برای مطمئن شدن از سوختنش اصلا بلوری نمیچرخونه یعنی اگه بلوریه مثلا از طرف مارکps بزاری داخله دستگاه وقتی اجکت میکنی از همون طرف در میاد یعنی بلوری تو درایو نمیچرخه گوشتم بزاری روی دستگاه بازم هیچ صدایی نمیده باید تعویض بشه ماله منم 60 گیگ بود از اون قدیمیا زیادم کار ازش نکشیدم اما متاسفانه گردو خاک باعث خرابیش شد.
آره نوید جان
البته مال خودم نیست مال دوستمه
ولی راست میگی
هیچ صدایی از این دستگاه بیرون نمیاد :-"

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
PS3 من اینطوری نشه ؟؟؟ :(( 40 گیگه تازه گرفتم. شانس که ندارم یه بار 360 ام تعطیل شده الانم بزنه این تعطیل شه.

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
PS3 من اینطوری نشه ؟؟؟ :(( 40 گیگه تازه گرفتم. شانس که ندارم یه بار 360 ام تعطیل شده الانم بزنه این تعطیل شه.
نگران نباش فردین جان
این مشکل خیلی خیلی کم پیش میاد و فقط تو مدلهای 60 گیگ قدیمی دیده شده که معمولا به خاطر گذاشتن مداوم DVD ها و CD های کپی خش دار و کثیف پیش میاد
اگر فقط یه ذره خوب نگه داری کنی ازش چیزیش نمیشه
مال منم 60 GB ریجن J هست که از اون مدلهای اولیه لانچ هستش تا الان هم هیچ مشکلی نداشتم

navid_x360

کاربر سایت
Jun 1, 2007
2,700
نام
نوید
نگران نباش فردین جان
این مشکل خیلی خیلی کم پیش میاد و فقط تو مدلهای 60 گیگ قدیمی دیده شده که معمولا به خاطر گذاشتن مداوم DVD ها و CD های کپی خش دار و کثیف پیش میاد
اگر فقط یه ذره خوب نگه داری کنی ازش چیزیش نمیشه
مال منم 60 GB ریجن J هست که از اون مدلهای اولیه لانچ هستش تا الان هم هیچ مشکلی نداشتم
انشاالله که هیچوقت باست این مشکل پیش نیاد اما امارشم خیلی کم نیست رفیق البته اون چیزای که شما گفتید درسته اما من نه باهاش dvd نگاه کردم نه cd گذاشتم توش. همش که روش بازی گذاشته باشم به 10 تا نمیرسه بازم میگم این اتفاق کاملا شانسیه وسیله الکتریکیه خب یدفع اینجوری میشه باسه من دوستم که باهمم کنسولمون خرید بودیم تویه یروز خراب شد(ماله ماهم از اون 60 گیگا قدیمی بود) که خیلی باسه خودم عجیب بود اما احتمال خرابی که من میدم دلیلش گردو خاک به دوستان توصیه میکنم وقتی کنسولشون خاموش کردن سرد شد یه کاور پلاستیکی روش بکشن که خاک روش نشینه به نظر من مرگ لنزش همین گردو خاک.
اما شما اقا فردین اگر کنسولتون 40 گیگ جایکه من دادم درست کنه گفت درایو 40 گیگا با بقیه مدلا فرق میکنه اون یارو میگفت که بهتر پس خیالت راحت وسواس نشون نده انشاالله باست کار کنه فقط مواظب باش جای نزاریش که گردو خاک زیاد باشه;)

آخرین ویرایش:

BardiaPS

کاربر سایت
Jul 25, 2008
50
نام
B
سلام
بچه ها من تو بازی GTA یکم دچار افت سرعت فریم می شم مخصوصا وقتی سوار ماشین میشم کسی می دونه به چه علته ریجن بازی1 ریجن دستگام 2 ps3 40 آپدیت بازی رو هم گرفتم tv همHD samsung میباشه
ممنون میشم کمک کنید

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
سلام
بچه ها من تو بازی GTA یکم دچار افت سرعت فریم می شم مخصوصا وقتی سوار ماشین میشم کسی می دونه به چه علته ریجن بازی1 ریجن دستگام 2 ps3 40 آپدیت بازی رو هم گرفتم tv همHD samsung میباشه
ممنون میشم کمک کنید
این سوالو تو تاپیک GTA IV هم پرسیده بودی
اول بگم که این بازی بعضی وقتها کمی افت فریم داره
ربطی هم به ریجن بازی نداره
اگر افت فریمش به نظرت بیش از حده باید مطمئن بشی که firmware ـت هم ریجن کنسولته
کنسولت هم مثل اینکه pal (2)هست . پیشنهاد میکنم آپدیت جدید مخصوص این ریجن رو دانلود کنی حتما درست میشه

god of peace

کاربر سایت
Aug 21, 2008
77
نام
کاووس
يك سوال داشتم در مورد SAVE بازي ها
من MGS4 ريجن J تموم كردم SAVEشم دارم.. از اينور DATA BASE MGS4 دانلود كردم...
ولي وقتي ميرم توي DATABASE تا از طريق SAVE ام قسمت هاي LOCKEDتوي DATABASEام UNLOCK كنم....
نميشناسه...ميگه SAVE DATA اي وجود نداره.... مشكل از چيه...؟ از ريجن هاست..؟:confused:
يك سوال ديگه در مورد TROPHY:
من UNCHARTED رو خيلي وقت پيش تموم كردم همه چيزاشم گرفتم... حلا TROPHY اومده..
حالا بازي UNCHARTED كه ميخوام بخرم,ريجنش بايد با ريجن اون SAVE ام يكي باشه...؟
دستگاهم PAL 60G

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر