بررسی ، راهنمایی و مطرح کردن Errorها و خرابی های PS3

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
دوست عزيز، Firmware ريجن نداره، منظورم اينه كه فايل Firmware‌ رو از هر كدوم از سايتهاي playstation كه بگيريد مي تونيد روي دستگاه خودتون نصب كنيد. (در اصل فايلي كه تو سايتهاي ريجن هاي مختلف براي كشورهاي مختلف ميذارن يكيه). من خودم بارها اين مساله رو تست كردم. خيالتون راحت ;)
نخیر عزیز من . 1000 بار اینو گفتم اگر اطلاع ندارید اگر یه چیزی رو نمیدونید اصلا نیازی نیست بقیه رو هم گمراه کنید . شما اگر انقدر مطمئن هستی همینجوری از هر جا دوست داشتی PS3 خودتو Update کن .
شما باید برای Update حتما فرمور مربوط به ریجن PS3 خودتون رو بگیرید .
هر کی هم دوست نداره اینو نیاد اینجا بگه که ربطی نداره . چون داره .

Morteza

Temptation Resisted
گرافیست سایت
Mar 11, 2009
2,939
نام
مرتضی
تنظيمات رو اشتباه انجام دادی...

search کن تو همين تاپيک چندين بار من توضيح دادم حالا چندين مرتبه هم ديگران

يکبار کامل بگو چيکار کردی که بگم اشتباه رو
این مشکل برای من هم اکثر اوقات بوجد میاد.شما تنظیمات رو درست انجام داده اید. این مشکل بعلت سرعت پایین اینترنت ایران چه میباشد. شاید ADSL هم داشته باشی اما باز هم PING تمام سرویس دهنده های ایران بالاست. اینه که اکثر اوقات این پیغام ظاهر میشه. چند بار تلاش کن.

نخیر عزیز من . 1000 بار اینو گفتم اگر اطلاع ندارید اگر یه چیزی رو نمیدونید اصلا نیازی نیست بقیه رو هم گمراه کنید . شما اگر انقدر مطمئن هستی همینجوری از هر جا دوست داشتی PS3 خودتو Update کن .
شما باید برای Update حتما فرمور مربوط به ریجن PS3 خودتون رو بگیرید .
هر کی هم دوست نداره اینو نیاد اینجا بگه که ربطی نداره . چون داره .
اگـــر فریم ویر منظور دوستان همون فریم ویری است که برای ارتقای نرم افزار PS3 است و از اینترنت هم براحتی میشه آپدیتش کرد، باید بگم حق با این آقا است. هر دستگاهی قضاأ ریجین خودش آپدیت میشه. اما اگر فریم ویر برای کپی خور کردن رو میگید که بحثی جدا گونه است!

آخرین ویرایش:

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
اگـــر فریم ویر منظور دوستان همون فریم ویری است که برای ارتقای نرم افزار PS3 است و از اینترنت هم براحتی میشه آپدیتش کرد، باید بگم حق با این آقا است. هر دستگاهی قضاأ ریجین خودش آپدیت میشه.
ببینید هر منطقه (مثل North America ,Europe ,Asia ,Japan و ...) ریجن خودش رو داره .
پس یعنی هر firmware ـی که دانلود کنید ریجن بندی شده اگر شما برای مثال کنسول با ریجن PAL داری اگر firmware منطقه North America که ریجنش(UC) رو دانلود کنید و با اون آپدیت کنید کنسول رسما از گارانتی خارج میشه و این مسئله در دفترچه کنسولتون هم ذکر شده. در ثانی نصب ریجن اشتباه روی کنسول باعث مشکلات احتمالی مثل فریز شدن و افت فریم در بازیها و مشکلات دیگه ای رو به همراه داره.
اما اگر فریم ویر برای کپی خور کردن رو میگید که بحثی جدا گونه است!
در ضمن PS3 کپی خور نشده که بحثی داشته باشه!

darinoos47

عضو جدید
Jan 22, 2008
178
نام
سپهر
آقا سیستم من بعضی وقتها اصلا خاموش نمی شه و چراغ سبز روشن خاموش میشه . برای یکی از دوستان رخ داده ولیمن چه کار کنم . تازه خیلی هنگ می کنه ؟

Morteza

Temptation Resisted
گرافیست سایت
Mar 11, 2009
2,939
نام
مرتضی
در ضمن PS3 کپی خور نشده که بحثی داشته باشه!
واااااااااااااااای! کلی خندیدم! اینقدر ایکس باکس کپی کردم مخم تعطیل شده! شرمنده! یه لحظه فکر کردم داشتم واسه ایکس 360 پست میدادم!:laughing::biggrin1:

shahab-gamer

کاربر سایت
Aug 2, 2008
263
نام
shahab
سلام

مشکلی خاصی نیست دوست عزیز
ریجن اون firmware ـی که نصب کردی با ریجن کنسولت یکیه ؟
از ترس ريجن هميشه با خود كنسول آپديت مي كنم:biggrin1:
والا تا اون جاي كه من شنيدم Westgame ميگن با ضمانت درست ميكنه!
فكر كنم به اينترنتون هم بستگي داره!چون منم ديروز تو بازي KZ2 قسمت MP بودم كه يك دفعه فريز زد(مشكل از اينترنتم بود)كه خب هيچي ديگه كار نكرد و منم مجبور به خاموش كردن از پشت قسمت "Main Power" شدم و خاموش كردم و بعدش روشن كردم همه چيز Ok بود.

برا من با دكمه stand by خاموش ميشه(چراغ سبز چشمك مي زنه و سه تا بوق ميزنه بعد ميره رو استند باي):eek:

از تمام دوستاني كه مرا ياري مي كنند ممنونم:love:

Morteza

Temptation Resisted
گرافیست سایت
Mar 11, 2009
2,939
نام
مرتضی
آقا سیستم من بعضی وقتها اصلا خاموش نمی شه و چراغ سبز روشن خاموش میشه . برای یکی از دوستان رخ داده ولیمن چه کار کنم . تازه خیلی هنگ می کنه ؟
مشکل خیلی حادی نیست.بنظرم یک ریست کلی بکنی بهتره.قبلش یک بکاپ بگیر حتما.بدردت میخوره.

Captain Mitchell

کاربر سایت
Sep 21, 2007
4,228
این مشکل برای من هم اکثر اوقات بوجد میاد.شما تنظیمات رو درست انجام داده اید. این مشکل بعلت سرعت پایین اینترنت ایران چه میباشد. شاید ADSL هم داشته باشی اما باز هم PING تمام سرویس دهنده های ایران بالاست. اینه که اکثر اوقات این پیغام ظاهر میشه. چند بار تلاش کن

ناناز تو چرا پست منو نقل قول کردی ... من که مشکل ندارم... دوستمون صفحه قبل پرسيده اون مشکل داشت :biggrin1:

Morteza

Temptation Resisted
گرافیست سایت
Mar 11, 2009
2,939
نام
مرتضی
ناناز تو چرا پست منو نقل قول کردی ... من که مشکل ندارم... دوستمون صفحه قبل پرسيده اون مشکل داشت :biggrin1:
میدونستم کاپیتان
میخواستم علاوه بر توضیحاتی که دادید این رو هم متذکر وویگولنزجگپ :biggrin1:

Only PS3

کاربر سایت
Sep 10, 2008
2,022
نام
Milad
از ترس ريجن هميشه با خود كنسول آپديت مي كنم:biggrin1:
برا من با دكمه stand by خاموش ميشه(چراغ سبز چشمك مي زنه و سه تا بوق ميزنه بعد ميره رو استند باي):eek:
از تمام دوستاني كه مرا ياري مي كنند ممنونم:love:
دكمه ي Stand by كجا بوده ما نميدونستيم!!!:confused:
منم مون روز كه اينترنتم مشكل داشت اين جوري شد.و تمام مشخصات براي شما رو داشت بجز بوق و استندباي!

aragorn

کاربر سایت
Dec 16, 2005
485
تنظيمات رو اشتباه انجام دادی...

search کن تو همين تاپيک چندين بار من توضيح دادم حالا چندين مرتبه هم ديگران

يکبار کامل بگو چيکار کردی که بگم اشتباه رو

من کار خاصی نکردم.یه آپدیت تو دی وی دی بازینما بود ریختم تو دستگاه اینطوری شد.بعد که از اینترنت 2.76 رو دانلود کردم و ریختم درست شد. ولی فرداش دوباره همین ارور رو داد دیگه نتونستم Sign in کنم.:(

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
لازم دیدم بعد از مدت ها بحث در مورد اینکه آیا ریجن فیرمور های ps3 باید با خود کنسول یکی باشه حتماً یا نه به دلیل بحث های زیادی که پیش میاد در موردش یه توضیحی بدم، چون حس می کنم داره این موضوع تو بخش ps3 این سایت مشکل ساز می شه.

اول اینکه هیچ منبع موثقی وجود نداره که گفته باشه حتماً باید ریجن کنسول شما با ریجن آپدیتی که می گیرید یکی باشه. فقط تو قسمت توافقنامه های کنسول نوشته شده که استفاده از فیرمور های ریجن های دیگر توصیه نمی شه و باعث خارج شدن گارانتی می شه که یک مورد طبیعی هست و در تمام وسایلی که قابل آپگرید هستن وجود داره. دلیل اصلی این موضوع هم اینکه کاربر رو مجبور کنن از محدوده و ساپرت قاره خودش استفاده کنه و دلیل دیگری نداره.

دوم این مسئله که بار ها اینجا بحث شده یسری که فیرمور اشتباهی ریختن دچار افت فریم شدن چیزی هست که به صورت تجربی به دست اومده و هنوز جایی تایید نشده که حتماً به خاطر فیرمور اشتباه پیش میاد که اکثر این پست ها هم برای اوایل دوره کنسول ps3 بود که دلیلش اینه:
آپدیت فیرمور های اولیه کنسول ps3 مخصوصاً ریجن های ژاپن و امریکا به دلیل اینکه زودتر عرضه شده بودن نسبت به اروپا، با یکدیگر تفاوت هایی داشتن و حتماً اونارو باید از ریجن خودشون می گرفتید، ولی این روند بعد از مدتی تغییر کرد و در حال حاضر تمامی فیرمور هایی که برای ریجن های مختلف عرضه می شن دقیقاً یکی هستند.
بنابراین بایدی وجود نداره که حتماً ریجن کنسول با ریجن فیرمور دانلود شده یکی باشه.

اثبات یکی بودن این فیرمور ها هم خیلی راحت به کمک استفاده از MD5sum امکان پذیره که جناب Poisonman در بالا اینو اشاره کرده بود ولی به علت وجود یسری از جملات و پاسخ های نادرست یسری پست های این تاپیک حذف شدند.
md5 یک الگوریتم رمز گزاری هست که تمامی داده های فایل رو خونده و بر مبنای اون یک عدد 32 رقمی رو به صورت hexadecimal (مبنای 16) نشون می ده. این عدد می تونه نمایان کننده درستی فایل یا مقایسه دو فایل با هم باشه. چرا که اگر حتی یک بایت از اطلاعات فایل تغییر کنه عددی که md5 می سازه با عدد قبلی فرق خواهد کرد.
الان تمامی فیرمور های ورژن 2.76 که موجود هستن برای تمام ریجن ها md5شون برابر با مقدار زیره:
D6856F234F3066B94DC88AB430A63BFB
که کاملاً واضح نشون می ده همشون یکی هستند.

افراد واردی در این انجمن مثل جناب AAKH1361 هم بودن که این مسئله عدم تفاوت فیرمور ها رو چندین بار تذکر داده بودن قبلاً ولی کسی توجهی نکرده بود.

پ.ن: سعی کنید اطلاعات غلط رو با صحبت منطقی و یا منبع معتبر رد کنید نه با توپیدن به هم و سعی در القا کردن جمله خود به طرف مقابل.

Captain Mitchell

کاربر سایت
Sep 21, 2007
4,228
من کار خاصی نکردم.یه آپدیت تو دی وی دی بازینما بود ریختم تو دستگاه اینطوری شد.بعد که از اینترنت 2.76 رو دانلود کردم و ریختم درست شد. ولی فرداش دوباره همین ارور رو داد دیگه نتونستم Sign in کنم.:(

تنظيمات network رو بگو... ip ها رو چی دادی و ....

مرسی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر