(برادر کوچک وارد می شود) HD7950

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین

درود بر همه pc بازها
بعد از رونمای قدرتمندانه کارت 7970که تقریبا همه را غافلگیر کرد اینک نوبت رونمای از برادر کوچیک این محصول یعنی 7950 می رسد
شاید شاخص ترین ویژگی این کارت مثل برادر بزرگش یعنی 7970 باز 28nmبودن ان هست که این می تونه یک ویژگی خاص برای این کارت باشه

این کارت مجهز به 3 گيگابايت حافظه GDDR5 بوده و قدرت پردازش مرکزي آن به 800 مگاهرتز می رسد.

مشخصات کلی کارت را می تونید تو جدول زیر مشاهده کنید

AMD Radeon HD 7950
1792Stream Processors
112Texture Units
32ROPs
800MHzCore Clock
1.25GHz (5GHz effective) GDDR5Memory Clock
384-bitMemory Bus Width
3GBFrame Buffer
1/4FP64
4.31BTransistor Count
200WPowerTune Limit
TSMC 28nmManufacturing Process
$449Price Point

خوب با هم چند تا بنچمارک پخش شده از کارت را نگاه مشاهده می کنیم

Crysis: Warhead

43865.png

Metro: 2033

43871.png

DiRT 3
43874.png

43873.png
43874.png
43875.png

Batman: Arkham City
43882.png

43883.png
43884.png

Power, Temperature, & Noise Overclocking: Game & Compute Performance
این هم یک بنچمارک از دماو مصرف برق این کارت تو یک بازی سنگین
43932.png

43934.png

43935.png

43936.png

43937.png

در کل با توجه به بنچمارک و امتیاز های کسب شده توسط این کارت این مدل حتی 580 انودیا را گرفت بر خلاف تصور .
با توجه به قیمت مناسب و کارای بالا خرید این کارت خیلی خوب به نظر می رسه این کارت حدودا بین 100 تا 140 دلار از 7970 ارزان تر هست .واقعا از نظر قیمتی عالی هست
باید منتظر مقابله انودیا با این کارت باشیم در ایندهی نزدیک باشیم

b3da

کاربر سایت
May 20, 2009
703
نام
عـلیـــــرضــا
دستت درد نکنه حسین جان :-*
فوق العاده سورپرایز شدم
ریلیز شده این محصول ؟
و قیمتش چه حدودی هستش تو کشورمون ؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
کلا از اسم ATI حالم بهم میخوره ! :d:p
فعلا که بدجوری داره یکه تازی میکنه (البته تو سکوت nVidia) !
ATI رو هم خدا بیامرزه ، شده AMD !
فوق العاده سورپرایز شدم
ریلیز شده این محصول ؟
بله عرضه شده قیمت هم بین 400 تا 450 دلار هستش.
بعیده پاش به اینجا برسه ولی بیاد فک میکنم بین 850 تا 1 تومن برچسب قیمت بخوره ! (یعنی خیلی مناسب)
این یکه تازی زیاد طول نمیکشه ! میبنی با مخ خورد زمین !
واسه من مهم نیست بخوره یا نخوره (نمیدونم اینطوری برداشت کردی یا نه) ، ولی تو پستم اون قسمت سکوت nVidia این معنی رو میده که ممکنه هر اتفاقی بیفته !

آخرین ویرایش:

Dexon

کاربر سایت
Apr 18, 2007
631
نام
محمد
بسیار عالی ظاهر شده فقط نگاه کنید توی قسمت اورکلاک چطور انویدیا تحقیر کرده!
amd برای سری 7 خیلی زحمت کشیده و انتخاب خوبی می تونه برای اورکلاکر ها و حرفه ای ها و کلا کسایی که یک محصول از روی اطلاع و امار ارقام انتخاب می کنند نه کسانی که فقط از روی برند انتخاب می کنند!

منتظر موفقیت بزرگ این سری روی لپتاب ها باشید ...

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
دستت درد نکنه حسین جان :-*
فوق العاده سورپرایز شدم
ریلیز شده این محصول ؟
خواهش می کنم علی جان
اره رو اکثر برندها هم براش کارت زده اند با Core Clock مختلف از 800 شروع میشه :-o
ولی اینجا که قیمت ها فضای هست کلا
بابا صابرفن بازی در نیار من خودم هم انودیا دارم ولی چیزی که خوب هست خوب هست دیگه :d
فعلا که بدجوری داره یکه تازی میکنه (البته تو سکوت nVidia) ! :d
دقیقا فعلا رسما ATIداره اتیش میزنه (اژدهای خفته ):d
بسیار عالی ظاهر شده فقط نگاه کنید توی قسمت اورکلاک چطور انویدیا تحقیر کرده!
amd برای سری 7 خیلی زحمت کشیده و انتخاب خوبی می تونه برای اورکلاکر ها و حرفه ای ها و کلا کسایی که یک محصول از روی اطلاع و امار ارقام انتخاب می کنند نه کسانی که فقط از روی برند انتخاب می کنند!

منتظر موفقیت بزرگ این سری روی لپتاب ها باشید ...

حالا جالب اینجاست که از اطلاعاتی منتشر شده ATIو این مدل زیاد کارت های OVER بیرون نداده بر عکس 7970 و بیشتر OVERرا به عهده یوزها گذاشته :d

jojefokoli

کاربر سایت
Oct 23, 2010
87
نام
Bijan

باهات موافقم 100 درصد .l-) انویدیا ی چی دیگس:x من ی لبتاپ دارم ای تی آی روشه خیلی بدردنخوره

فک کنم مصرفشون و دماشون البته برای همون 580 که شما گفتی اغراق شده البته برای کارت 28 نانومتری باز دمای 79 درجه خیلی زیاده قیمشم که نگو و نپرسه :))

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
مرسی حسین جان اینم یک تصویر از برنامه GPU-Z که پردازنده 7950 رو دفیق مشخص کرده
3D Mark 11 تست کردن.

نکته:
البته براساس نسخه نرم افزار GPU-Z (تم ROG اسوس) و اسکرین شات نرم افزار ASUS GPU Tweak، به طور حتم کارت گرافیک ساخت اسوس است که البته از مشخصات استاندارد بورد مرجع AMD برخوردار نیست. اما برخلاف این موارد، ID کارت مورد نظر به کارتهای گرافیکی HIS و PowerColor شباهت داره

اینم تصویر دیگه از تستی که بین کارتهای GTX 580 انویدیا، HD 7950 و HD 7970 در مورد 3D Mark 11 گرفته شده که نشون میده پردازنده سری هفت AMD به خصوص 7950 و 7970 چطور از سری 580 انودیل پیشی گرفتن.

http://www.maximum-tech.net/wp-content/uploads/2012/01/1-extreme.jpg

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,881
نام
صابر
فعلا که بدجوری داره یکه تازی میکنه (البته تو سکوت nVidia) ! :d
این یکه تازی زیاد طول نمیکشه ! میبنی با مخ خورد زمین !

بابا صابرفن بازی در نیار من خودم هم انودیا دارم ولی چیزی که خوب هست خوب هست دیگه :d

فن بازی در نمیارم یه حقیقته که Nvidia بهتره ! تمام بازیها بهینه شده با کارتهای Nvidia هستن !

باهات موافقم 100 درصد .l-) انویدیا ی چی دیگس:x من ی لبتاپ دارم ای تی آی روشه خیلی بدردنخوره

فک کنم مصرفشون و دماشون البته برای همون 580 که شما گفتی اغراق شده البته برای کارت 28 نانومتری باز دمای 79 درجه خیلی زیاده قیمشم که نگو و نپرسه :))

اره فکلی Nvidia ابرقدرتی هست برای خودش در صنعت گیم !

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
فن بازی در نمیارم یه حقیقته که Nvidia بهتره ! تمام بازیها بهینه شده با کارتهای Nvidia هستن !
بابا یک نگاه به بنچمارک ها هم بنداز بد نیست ها
زیاد جدی نگیر که اول بازی ها می نویسه انودیا :)مهم قدرت تو بازی هست
تفاوت فریم ها تو بنچمارک ها بیداد می کنه صابر بعد قیمت این کارت را با هم رده انودیا خودش هم در نظر بگیر

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
دوستان یه سواله ... به نظرتون این کارتایی که الان تو راهن اونقدر کشش دارن که تا اوایله بازی های نسله بعد دوام بیارن ... بخاطره ریسکه خریدشون میگم ... چون اگه یه نیگاه به بنچا بندازیم مثلا داره بتمنو 50 فریم میده خب این کارت پس نباید بتونه اون تریلری که از نسله بعده انرئال انجین که چند وقت پیش داده بودن رو به راحتی اجرا کنه چون جزئیاتش قابله مقایسه نیست... پس این کارتا به چه دردی میخورن !!؟؟

hdxc

کاربر سایت
Apr 29, 2011
1,581
نام
امیرحسین
بابا یک نگاه به بنچمارک ها هم بنداز بد نیست ها
زیاد جدی نگیر که اول بازی ها می نویسه انودیا :)مهم قدرت تو بازی هست
تفاوت فریم ها تو بنچمارک ها بیداد می کنه صابر بعد قیمت این کارت را با هم رده انودیا خودش هم در نظر بگیر
معلومه کارت نسل قبل ضعیف تر از کارت نسل بعد ه.ربطی به بهینه شدن و نشدن هم نداره.در کل این اطلاعات لیک شده از نسل جدید انویدیا رو ببین دیگه AMD رو ادم حساب نمی کنی:d

WILD GOAT

کاربر سایت
Mar 1, 2009
305
درود
یه سوال داشتم از اساتید:
با توجه به اینکه این سری 28 نانومتری با اسم PCIx3 اومدن، واقعا از نظر قدرت روی اسلاتهای pcix3 تفاوتی با pcix2 دارن؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
درود
یه سوال داشتم از اساتید:
با توجه به اینکه این سری 28 نانومتری با اسم PCIx3 اومدن، واقعا از نظر قدرت روی اسلاتهای pcix3 تفاوتی با pcix2 دارن؟

خیر، طبق یکی از بررسیهای انجام شده فعلا تفاوتی وجود نداره، باید منتظر کارتای آینده باشیم

در ضمن تا کارتای NVIDIA Kepler نیاد نمیشه برنده یا بازنده بودن یکی از دو طرف رو پیش بینی کرد، اگر خبرهای سایت رو می خوندید خبری در مورد مشخصات و تخمین راندمان کارتهای Nvidia هم داده بودم.

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
بازدهی خوبی داره ولی خرید این کارت دیوونگیه. یه سال دیگه نسل بعد داره شروع میشه و از اون طرف سری کپلر هم به زودی میاد. همه هم خوب میدونیم که بازیسازها معمولا نفس pc رو میکشن تا یه دو تا تکنیک جدید تو گرافیک براش پیاده کنن.
عقلانی ترین کار اینه که حداقل تا اومدن سری کپلر صبر کنیم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر